|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište u Banja Luci
25.1.2012 14:28:56   
dijana79
ja sam se porodila u novembru na Paprikovcu i bila je tolika gužva puno žena se porodilo da jadne sestre nisu stizale ni obići sve pacijente ne znam šta da vam kažem jedna sestra na 30 žena  ja nisam ni očekivala neku pomoć od njih  porodila sam se carskim rezom jedva sam se pomjerala  al sve se preživi  kad dobiješ čedo svoje dobiješ takvu snagu  da ti niko i ne treba  pomoći  ja sam ležala 7 dana  jedino što treba poboljšati u bolnici jesu higijenski uslovi  .

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Porodilište u Banja Luci
25.1.2012 16:21:32   
draganabl
I ja sam rodila u septembru, takodje je guzva bila i imala sam jednu sestru koju znam ali prema meni se ponasala kao i prema ostalima...Znam da se puno zale na sestre, ali ja kad sam bila gore stvarno nisam primjetila da su sestre drske i sta ja znam kakve. Cak sta vise bas su ljubazne, pozdravljam treci sprat. :-))))

(odgovor članu dijana79)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Porodilište u Banja Luci
26.1.2012 12:18:37   
suncicaa
Hvala Mišure ziva mi bila....user posted image ma ja ti nisam uopste razmazena niti ocekujem nekoo tetošenje od bilo koga gore..samo da me ne pate posto je tako okrenuta beba.. jesam protivnik carskom rezu ali bi rado pristala na njega odmah nego da krenu prirodnim putem pa da onda skontaju da ne može drugačije.... a za osoblje izgleda treba imati srece..kako te potrefiuser posted image jer vidim ima dosta različitih iskustava.. A zna li neko mozda kakva je dr.Vesna Peulic ona je valjda gore na paprikovcu,moja porodicna mi je preporucila..ali nisam do sada cula za nju.... Hvala jos jednom zene moje drage.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Porodilište u Banja Luci
26.1.2012 13:12:35   
suncicaa
IZVORNA PORUKA: suncicaa

Hvala Mišure ziva mi bila....user posted image ma ja ti nisam uopste razmazena niti ocekujem nekoo tetošenje od bilo koga gore..samo da me ne pate posto je tako okrenuta beba.. jesam protivnik carskom rezu ali bi rado pristala na njega odmah nego da krenu prirodnim putem pa da onda skontaju da ne može drugačije.... a za osoblje izgleda treba imati srece..kako te potrefiuser posted image jer vidim ima dosta različitih iskustava.. A zna li neko mozda kakva je dr.Ljilja Peulic ona je valjda gore na paprikovcu,moja porodicna mi je preporucila..ali nisam do sada cula za nju.... Hvala jos jednom zene moje drage.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu suncicaa)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Porodilište u Banja Luci
26.1.2012 14:22:47   
mišur
IZVORNA PORUKA: suncicaa

Hvala Mišure ziva mi bila....user posted image ma ja ti nisam uopste razmazena niti ocekujem nekoo tetošenje od bilo koga gore..samo da me ne pate posto je tako okrenuta beba.. jesam protivnik carskom rezu ali bi rado pristala na njega odmah nego da krenu prirodnim putem pa da onda skontaju da ne može drugačije.... a za osoblje izgleda treba imati srece..kako te potrefiuser posted image jer vidim ima dosta različitih iskustava.. A zna li neko mozda kakva je dr.Vesna Peulic ona je valjda gore na paprikovcu,moja porodicna mi je preporucila..ali nisam do sada cula za nju.... Hvala jos jednom zene moje drage.....user posted image user posted image user posted image


I ja mislim da je bolje zakazati carski, nego da se ti i beba patite prirodno, a da opet porod završi sa carskim. Opet se vraćam na to da ima još vremena da se beba okrene, nikad se to ne zna do zadnjeg dana.
A mislim da bi trebala i sa dr Topić dogovoriti da ti preporuči nekog od dr na Paprikovcu, par dana prije termina, da te pogleda. Ali nekog koga će ona nazvati i dogovoriti sa njim da te primi. Ipak ti ona vodi privatno, i naravno da joj sve dobro platiš, tako da je logično za očekivati da ti učini tu uslugu. A onda i ti imaš taman još jedno mišljenje od dr.
Meni je Topićka vodila drugu trudnoću, i ja sam bila jako zadovoljna sa njom., Nisam od nje tražila da mi dogovori termin kod nekog od njenih kolega gore, iz razloga što sam ja taj pregled već bila dogovorila sa dr Lučićem, jer je prijatelj nekih naših kućnih prijatelja.

Za dr Peulić sam čula, ali ništa konkretno. Znam da je mlađa žena, i to je to.

(odgovor članu suncicaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Porodilište u Banja Luci
27.1.2012 1:00:04   
Ljubicica225
Veliki pozdrav! Ja treba da se porodim u aprilu i zanima me da li znate nekoga ko je primio epiduralnu za prirodni porodjaj? Cula sam da ga sad primjenjuju i u Bl,ali ne znam nicije iskustvo. Inace,trudnocu mi vodi dr. Svjetlana Dunjic.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Porodilište u Banja Luci
27.1.2012 14:39:22   
mišur

Ne znam nikoga iz Bl koje primio epiduralnu ovdje.Čula sam da je imaju, ali da li su je ikad upotrebili, nemam pojma.
Ja nekako nemam povjerenja u ove naše dr, ne bih se usudila.
Ali najboljeje da se raspitaš kod svoje dr, ona bi to trebala znati.

(odgovor članu Ljubicica225)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Porodilište u Banja Luci
27.1.2012 20:42:36   
MicoTico
Moja kuma je kod oba porođaja koristila epiduralnu, doduše u Americi, ne kod nas. Prvi put je bilo grozno jer joj nisu dobro dali epid.  Prestala je  brzo djelovati , a nisu joj valjda smjeli dati novu, pa se ona na kraju porodila sa bolovima i bez epid. Drugi put je prošlo sve OK i, kako mi je ona ispričla, epiduralna je zakon ako se da kako treba .
Od mm sestra je doktorica i radi na Paprikovcu (doduše ne na Ginekologiji), ali mi je rekla da su uveli epiduralnu. Mojih nekoliko kolegica se porodilo u zadnjih par mjeseci i nijedna nije koristila epid., možda se treba prije dogovoriti ili tražiti ili, po našem starom običaju, dobro potplatitiuser posted image  

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Ljubicica225)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Porodilište u Banja Luci
27.1.2012 21:00:52   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: suncicaa

Veliki pozdrav za sve mame koje su clanice foruma....ja sam nova...zivim u B.L i bas me zanimalo vase misljenje o doktorima i m.sestrama na Paprikovcu jer nisam rodjena ovdje i znam jako malo ljudi..trudnocu mi vodi dr.Jordanka Topic privatno i super je.ali koga god sam pitala za Paprikovac svi se zale... danas sam bila na kontroli i malo se rastuzila jer se beba nije okrenula i predpostavljam da nece jer je 37-dma sedmica,a ima 2800gr.sto mislim da je malo... iako je doktorica rekla da moze ici pripodnim putem plasim se....volila bih da ima neko od vas ko se porodio sa bebom okrenutom kontra.....jako bi mi pomogli.....user posted image

Moja kuma se porodila prije deset dana prirodnim putem. Beba se nije okrenula, išla je na zadak i to 15 dana prije termina. Beba je imala malo manje od 3 kg. Ušla je u rađaonu oko 1:00 a rodila u 2:15.Sve koje smo se porodile prirodnim putem znamo da je to prilično brzo, pogotovo kad beba izlazi "naopako". I njoj je ista dr kao tebi vodila trudnoću i rekla joj da su velike šanse da rodi na carski, pa eto ona se porodi prirodnim putem i bez neke pretjerane muke. Pri tom dodajem da je moja kuma veliki tremaroš , paničar i da ima jako nizak prag boli ( neće se moja kuma naljutiti, zna ona da ja nju puno volim).
Nije moje iskustvo, ali jeste meni bliske osobe.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu suncicaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Porodilište u Banja Luci
27.1.2012 21:15:41   
Ljubicica225
Mislim da samo zene nisu dovoljno upucene da uopstte ima epidural kod nas,a i postoji strah da li je doktor dovoljno iskusan. Ja se planiram raspitati i primiti je user posted image , treba neko da probije led i prenese iskustva user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Porodilište u Banja Luci
27.1.2012 21:22:42   
MicoTico



IZVORNA PORUKA: MicoTico

Moja kuma je kod oba porođaja koristila epiduralnu, doduše u Americi, ne kod nas




IZVORNA PORUKA: MicoTico
Moja kuma se porodila prije deset dana prirodnim putem.



Baš pišem konfuzno, ovo su mi dvije (različite) kume, neka se znauser posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Porodilište u Banja Luci
27.1.2012 21:25:50   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Ljubicica225

Mislim da samo zene nisu dovoljno upucene da uopstte ima epidural kod nas,a i postoji strah da li je doktor dovoljno iskusan. Ja se planiram raspitati i primiti je user posted image , treba neko da probije led i prenese iskustva user posted image

Ma samo pitaj Ljubičice225, ili su žene neupućene ili se boje pitati. Da sam imala priliku, koristila bi epid. bar kod prvog porođaja.

Javi nam svako info, bar da uputimo neku buduću porodilju kako i gdjeuser posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Ljubicica225)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Porodilište u Banja Luci
27.1.2012 23:18:22   
draganabl
Suncice, ako ti treba nesto za Peulic javi mi , znam za nju....pozz

(odgovor članu suncicaa)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Porodilište u Banja Luci
30.1.2012 13:54:42   
suncicaa
Ej Draganče..pa ja sam bila kod nje prije pr dana prvi put i ne čini mi se loša samo što je mlada....(kažem zbog njenog iskustva)....i pošto se moja curica još nije okrenula i mislim da nećeuser posted image ona mi je predložila carski rez i rekla da dodjem za par dana sa svim nalazima i nagovjestila ležanje.... ja sve mislim da je rano jer do termina imam 10 dana...i nisam razmažena samo se zgrožavam ležanja u bolnici.... pa ako si imala iskustva volila bih da mi kažeš nešto o njoj kako da se ophodim i kako bi bilo najbolje da je posle počastim... hvala ti unaprijed....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu draganabl)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Porodilište u Banja Luci
1.2.2012 21:44:05   
zbunjenamama
pozdrav svima...
nova sam na forumu a i u ulozi trudnice i buduce majke user posted image
tako da...zaista sam zbunjena... citala sam od pocetka citavu temu i sad mi zaista par stvai nije uopste jasno user posted image
dakle, da li se nose papuce i spavacica ili ih dobijemo na Paprikovcu? Da li ( s obzirom da user posted image bude s majkom ) nosimo pelene, odjecu za bebu? user posted image Cula sam da bih trebala da ponesem paket pampersa?!
I ono najbitnije...sta je vise sa tom epiduralnom?!! Da li neko ima provjerenu informaciju o tome da li se ona daje inace, ili se trazi na samom porodjaju, ili se plati za nju ili sta vec se radi sa njom osim sto se izgleda ne daje svima...
imam 20god, pojma nemam o porodu (a cini mi se sto manje znam da je bolje user posted image ) a termin je 23.februar i sad stvarno pocinjem da se brinem user posted image

(odgovor članu suncicaa)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Porodilište u Banja Luci
2.2.2012 9:42:35   
mišur
IZVORNA PORUKA: zbunjenamama

pozdrav svima...
nova sam na forumu a i u ulozi trudnice i buduce majke user posted image
tako da...zaista sam zbunjena... citala sam od pocetka citavu temu i sad mi zaista par stvai nije uopste jasno user posted image
dakle, da li se nose papuce i spavacica ili ih dobijemo na Paprikovcu? Da li ( s obzirom da user posted image bude s majkom ) nosimo pelene, odjecu za bebu? user posted image Cula sam da bih trebala da ponesem paket pampersa?!
I ono najbitnije...sta je vise sa tom epiduralnom?!! Da li neko ima provjerenu informaciju o tome da li se ona daje inace, ili se trazi na samom porodjaju, ili se plati za nju ili sta vec se radi sa njom osim sto se izgleda ne daje svima...
imam 20god, pojma nemam o porodu (a cini mi se sto manje znam da je bolje user posted image ) a termin je 23.februar i sad stvarno pocinjem da se brinem user posted image



Pozdrav zbunjena mama i dobro nam došlauser posted image
Papuče i spavaćicu ćeš dobiti gore,nekada je bila praksa da se nosi svoje, a sad dobijaš njihove.
Bebe budu uz majku, ali ih sestre odnose da ih presvuku i okupaju, tako da garderoba za babeu ne treba. A i bebe budu umotane u pelene, ne oblači im se ništa drugo.
Što se tiče Pamparsa, ponesi ga-mislim da ti ne treba cijelo pakovanje, a i uvijek ti neko od tvojih može dobaciti u posjeti. Sestre svaki put kad odnose bebu traže pelenu za presvlačenje.
Ja bih ti savjetovala da poneseš za sebe dosta pamučnih uložaka i vlažnih maramica, to će ti najviše trebati.
Za epiduralnu nisam sigurna, sve su to priče. Najbolje je da pitaš direktno svog dr.
Šta god te bude još zanimalo, piši pa ćemo ti pomoći

(odgovor članu zbunjenamama)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Porodilište u Banja Luci
2.2.2012 13:38:39   
zbunjenamama
misure hvala na dobrodoslici user posted image

dakle, pelene nosim user posted image mislila sam da ponesem ono malo pakovanje, trebalo bi da bude dovoljno...

torbu sam vec pocela da pakujem i trenutno se u njoj nalazi:

  • dva paketa onih vatenih ulozaka s mrezicom
  • jednokratne gacice
  • bivacyn sprej (rekose mi da ce to meni trebati zbog rane)
  • carape (nadam se da nisu problem dokoljnke jer sam ja jako zebljicava user posted image )
  • grudnjak za dojenje
  • tuferi za dojilje
  • stvrai za licnu higijenu (pasta za zube i cetkica, cesalj, sampon, sapun, paket vlaznih maramica, krema za ruke i dezedorans)
  • bademantil
  • dva veca i jedan mali rucnik
  • wc papir i maramice (nisam sigurna kakvi su im uslovi user posted image )
  • flasa vode, plasticna casa, plazma user posted image , dva ona mala sokica od jagode


to je to sto sam skontala da mi treba user posted image ako znas da mi jos nesto treba prosvjetli me user posted image
s tim da ne znam da li da ponesem dekicu za bebu (sve se plasim bice nam hladno)

e, u torbu za izlazak iz porodilista planirala sam da stavim :

  • benkicu
  • hlacice
  • majicu
  • carapice, kapicu i rukavice
  • tetra pelenu
  • jednokratnu pelenu
  • onu svedsku za siroko povijanje
  • umjesto dekice vrecu za spavanje (hladan mi je ovaj februar user posted image )
  • i sve sam to mislila ukljucujuci i mog malog user posted image u autosjedalicu, znam da imaju i one nosiljke za izlazak iz bolnice, moze i ASuser posted image


to bi trebalo da je to?user posted image

ahh da...i jos nesto...trudnocu vodim kod privatnika...hoce li mi to biti problem kad odem gore? i sta je sa tim potplacivanjem?! licno, to mi se jako gadi... ne razumijem zasto placam nekome nesto za sta ga vec drzava placa da radi?! user posted image
kazu mi da ponesem nesto novca pa da dam babicama...pff ja to nisam u stanju, ne znam kako se to radi user posted image glupo mi
a opet, s druge strane.... nemam nikakvu stelu, a zelim da sa mnom i bebacem bude sve ok... a da ne pricam o tome da se plasim samog porodjaja...

eto, napisah vam citav roman user posted image
nemojte se smoriti citajuci user posted image
i unaprijedf hvala na odgovorima user posted image


_____________________________

" Zaboga, zasto ne mozes da budes kao ostale djevojcice? "
" Zato sto je svijet pun ostalih djevojcica. "

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Porodilište u Banja Luci
2.2.2012 13:48:32   
mišur
IZVORNA PORUKA: zbunjenamama

misure hvala na dobrodoslici user posted image

dakle, pelene nosim user posted image mislila sam da ponesem ono malo pakovanje, trebalo bi da bude dovoljno...

torbu sam vec pocela da pakujem i trenutno se u njoj nalazi:
  • dva paketa onih vatenih ulozaka s mrezicom
  • jednokratne gacice
  • bivacyn sprej (rekose mi da ce to meni trebati zbog rane)
  • carape (nadam se da nisu problem dokoljnke jer sam ja jako zebljicava user posted image )
  • grudnjak za dojenje
  • tuferi za dojilje
  • stvrai za licnu higijenu (pasta za zube i cetkica, cesalj, sampon, sapun, paket vlaznih maramica, krema za ruke i dezedorans)
  • bademantil
  • dva veca i jedan mali rucnik
  • wc papir i maramice (nisam sigurna kakvi su im uslovi user posted image )
  • flasa vode, plasticna casa, plazma user posted image , dva ona mala sokica od jagode


to je to sto sam skontala da mi treba user posted image ako znas da mi jos nesto treba prosvjetli me user posted image
s tim da ne znam da li da ponesem dekicu za bebu (sve se plasim bice nam hladno)

e, u torbu za izlazak iz porodilista planirala sam da stavim :
  • benkicu
  • hlacice
  • majicu
  • carapice, kapicu i rukavice
  • tetra pelenu
  • jednokratnu pelenu
  • onu svedsku za siroko povijanje
  • umjesto dekice vrecu za spavanje (hladan mi je ovaj februar user posted image )
  • i sve sam to mislila ukljucujuci i mog malog user posted image u autosjedalicu, znam da imaju i one nosiljke za izlazak iz bolnice, moze i ASuser posted image


to bi trebalo da je to?user posted image

ahh da...i jos nesto...trudnocu vodim kod privatnika...hoce li mi to biti problem kad odem gore? i sta je sa tim potplacivanjem?! licno, to mi se jako gadi... ne razumijem zasto placam nekome nesto za sta ga vec drzava placa da radi?! user posted image
kazu mi da ponesem nesto novca pa da dam babicama...pff ja to nisam u stanju, ne znam kako se to radi user posted image glupo mi
a opet, s druge strane.... nemam nikakvu stelu, a zelim da sa mnom i bebacem bude sve ok... a da ne pricam o tome da se plasim samog porodjaja...

eto, napisah vam citav roman user posted image
nemojte se smoriti citajuci user posted image
i unaprijedf hvala na odgovorima user posted image



To bi bilo to otprilike što si nabrojala. Imaj u vidu da sve što zaboraviš, tvoji ti mogu dobaciti preko sestri u bilo koje doba dana. Tako da nema frke ako nešto i zaboraviš.
Bebu možeš u AS, i zakonski si na to obavezna, samo bi, po meni, za prvi put bila praktičnija nosiljka, jer bebu ne možeš u vreći szaviti u AS. Znači , moraćeš je izvaditi iz vreće i zavezati, a biće hladno i obzirom da ti je prva beba, vjerovatno ćeš se bojati kako da je uzmeš i staviš i sve ostalo.
što se tiče privaatnog vođenja trudnoće, obično bude praksa da te taj tvoj dr preporuči nekog kod radi na Paprikovcu, pa da odeš kod tog dr na pregled pred porođaj. Ali i ako ne bude tako, nema nikakvih smetnji da te prime, bez obzira gdje si vodila trudnoću.
Ja nisam nikoga plaćala prije poroda, mada je mm nakon poroda počastio babice i dr.

(odgovor članu zbunjenamama)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Porodilište u Banja Luci
3.2.2012 12:02:23   
zbunjenamama
Cula sam da postoji praksa da se u privatnim klinikama daje epiduralna... dakle, platis user posted image jest da bi to bilo ono dobijes bolove...trcis privatniku pa na Paprikovac...a i ne znam koliko su onda oni na Paprikovcu sretni zbog toga user posted image mada , to su samo glasine... za sedam dana idem na kontrolu kod svoje dr pa cu se raspitati kod nje... ona radi na Klinici Jelena, divna zena user posted image

E sad, imam jedno dosta glupo pitanje user posted image ... elem, sta bude sa mojom gardarobom u kojoj dodjem na porodjaj? znam glupo je, ali nije mi jasno user posted image
kontam , dodjem tamo sve sa torbom, prime me, oblacim spavacicu (a cula sam da su im grozne, poderane) i onda? gdje se denu moja odjeca i obuca? user posted image

:* za sve

_____________________________

" Zaboga, zasto ne mozes da budes kao ostale djevojcice? "
" Zato sto je svijet pun ostalih djevojcica. "

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Porodilište u Banja Luci
3.2.2012 15:02:17   
mišur

Tvoju odjeću i obuću daju onome ko je došao sa tobom, jer obično neko dođe sa trudnicom. Skineš se u prijemnom ambulanti, obučeš njihovu spavaćicu i papuče, uzmeš svoju torbu, a odjeću daš npr.mm.
Kad izlaziš iz bolnice, tvoji ti donesu ono što ćeš obući i obuti, kao i za bebu.

Ovo za epiduralnu u privatnim klinikama prvi put čujem, i nešto ne vjerujem u to. Provjeri sa dr, ali čisto sumnjam da je to dozvoljeno, obzirom da ni porođaj u privatnim klinikama nije zakonom dozvoljen.

(odgovor članu zbunjenamama)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Porodilište u Banja Luci
3.2.2012 19:05:40   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: zbunjenamama

sta bude sa mojom gardarobom u kojoj dodjem na porodjaj? znam glupo je, ali nije mi jasno user posted image
kontam , dodjem tamo sve sa torbom, prime me, oblacim spavacicu (a cula sam da su im grozne, poderane) i onda? gdje se denu moja odjeca i obuca? user posted image

:* za sve


Mene je moj tata odveo pred drugi porođaj na Paprikovac na pregled ( prešla sam termin, bolova nigdje). Ja na pregledu, a dr kaže : ma ovo je za rađaone!!! Iako sam prešla termin kod mene šok, kad prvog djeteta bolovi su trajali cijelu noć, pa tek onda u rađaonu, a onda mi dr kaže : samo što se nisi porodila!!! Ja još tatu poslala u kafić kod bolnice da me sačeka dok ne završim  sa pregledom, u torbi imala telefon, novčanik i račune koje sam htjela taj dan platiti. Torba za bolnice koju sam spremila nisam ni ponijela, kontam: prvo dijete prenijela 10 dana, ništa me ne boli, vratiću se kući poslije pregleda i šta ću je nositi sa sobom uopšte.
I tako nespremna ( a drugi porođaj, user posted image ) sve dobijem od sestara ( čitavu i čistu spavaćicu, ok papuče), nazovem mm(koji je bio na poslu) da mi donese onu moju nesuđenu spremljenu torbu, tatu nazovem da ne žuri sa esspresom u kafiću, da ja ostajem u bolnici. Moja torba sa neplaćenim računima je sve vrijeme stajala na podu pored kreveta na kom sam se porađala,da ne spominjem stalnu zvonjavu mog mobilnog ( melodija : Sweet Home Alabama).  Mogu, bez imalo pretjerivanja, da kažem da sam se porodila s pjesmomuser posted image Još pri tom neki studenti na praksi, valjaju se od smjeha, sve im šega...
Od mene pogubljenije i zbunjenije porodilje sigurno nije bilo, a opet sam draga naša zbunjenamama došla do tih svojih stvarčica i mom malom bebaću i meni ništa nije falilo u bolnici. Mm mi je sve poslije donio, ako mi je što i zafalilo, mob. je tu, ja javim, on bi dao sestrama i sve Ok.
A što se tiče čašćavanja i davanja love, ja nikom nisam ništa davala. MM je dao babicama oba puta kad sam se porodila lovu u džep, one su se kao branile i to je to. Jedino sam sestrama davala neke sokove, voće, slatkiše koje nisam mogla pojesti ( nadobijala sam ih puno u bolnici) i to je sve.



_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu zbunjenamama)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Porodilište u Banja Luci
4.2.2012 16:19:14   
zbunjenamama
MicoTico hvala na odgovoru...

citajuci tvoje iskustvo, cini mi se da to i nije toliko strasno user posted image
ja sam izgleda panicar user posted image kako se termin blizi tako mi na pamet padaju svakakve stvari... user posted image stalno imam osjecaj da nisam spremna, da cu nesto da zaboravim ... da necu znati kako se to radi user posted image

sad sam se ipak odlucila da kupim onu torbu , nosiljku za izlazak iz bolnice... mislim da je misur ipak u pravu, AS mi se sad cini neprakticnom... a s obzirom da ja nemam nikakva iskustva sa malim bebacima, bojim se polomicu ga stavljajuci u AS user posted image

eh da, ako koga zanima epiduralna anestezija postoji na Paprikovcu, dogovara se unaprijed sa anesteziologom i placa unaprijed ni manje ni vise vec 500km !!! tako da, nista od toga ... user posted image
zamislite samo koliko toga za 500km mozete da kupite za svoju user posted image ! kradja...

eto, to je to, zasad user posted image

:* vas



_____________________________

" Zaboga, zasto ne mozes da budes kao ostale djevojcice? "
" Zato sto je svijet pun ostalih djevojcica. "

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Porodilište u Banja Luci
4.2.2012 23:38:50   
Ljubicica225
Znaci ima epidural! Hvala Bogu da nismo najzaostaliji! Ja u cetvrtak idem na kontrolu i bas cu da sve ispitam moju doktoricu. I ja sam veliki panicar,pa sam razmisljala o epiduralnoj. Mada mene je strah koliko su doktori kod nas obuceni za davanje istog,jer neki dan citam u blicu da je u Sarajevu neka zena umrla jer joj doktorka nije dobro dala epiduralnu anesteziju... Neki dan sam cula da sad traze da poneses pidzamu umjesto spavacice,to mi je bas ne logicno...user posted image .
Meni je jedna babica rekla da obavezno ponesem ad uljane kapi za bradavice,paracetamol i diklofen za bolove user posted image

(odgovor članu zbunjenamama)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Porodilište u Banja Luci
5.2.2012 22:57:08   
srecabl
user posted image Cao svim mladim mamama!
Evo i ja da se malo ukljucim i podjelim svoje iskustvo sa nasim porodili[tem i osobljem!


(odgovor članu dusa mamina)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Porodilište u Banja Luci
6.2.2012 0:08:02   
srecabl
user posted image I ja sam se porodila i dobila zivog i zravog djecaka. A do te srece put je bio trnovit!
U braku smo 5 godina i zadnje 4 godine nikako da dodjemo do potomstva.Obisla sam sve same eminentne doktore mislim privatno ,kod kojih se pregled odvijao 10 minuta.Isla sam kod dr.Lazica ,dr.Topic ,Dr.Milic i dr... Svi su mi radili pregled i uyv i uzmu mi 6okm a niko mi nista ne kaze!!
Raspitivala sam se i odlucila da odem na Paprikovac ali pitanje je bilo kod kojeg druser posted image Poranila sam sa uputnicama i sjela u cekaonu.Radni dan je bio!Javila sam se sestri i rekla mi da cekam! Proslo je 3 sata a ja sam i dalje cekala ispred.Pacijenti su ulazili i izlazili a i doktori su se smjenjvali.Prisla sam sestri i pitala kada cu doci na red_? Ona mi kaze da je najbolje da malo prosetam  dok se rascist ii da dodjem popodne jer imaju i drugu smjenu i da radi jako fina dr koja me nece odbiti.Tako je i bilo!Vratila sam se oko 16h popodne  i prilazim ambulanti a u cekaoni same trudnice!Pokucam na vrata i obratim se sestri te objasnim da sam cekala citav dan.Sestra uze uputnicu i kaze ,,drsko,,moracete opet  cekati jer doktorica ima danas dosta pacijenata!
Iza paravana oglasi se dr i ljupko odbrusi setri da necu cekati i da me uzme slijedecu.Usla sam a na stolici je sijedila dr koja ustade i pruzi mi ruku te se predstavi.Ja sam dr.Rodic kako Vam mogu pomoci.Objasnila sam joj situaciju.Pregledala mi je sve dosadasnje nalaze odradila uzv i pregled i napisala sta trebam da odradim do slijedece kontrole.Zacudila se sto niko nije trazio spermiogram i objasnila mi da je to jedan od prvih nalaza koji se trazi kod ispitivanja steriliteta.Izasla sam iz ordinacije i osjcala sam se cudno!Osjetila sam neku pozitivnu energiju koja me je povezala sa njom.To je bio moj prvi kontakt!
Nisam mogla docekati sljedecu kontrolu i da vidim sta ce mi reci! Dosao je i daj dan! Opet guzva pred cekaonom! Usla sam i odmah me se sjetila!Pogledala nalaze i rekla da je sve ok i da trebamo raditi folikilometriju.dala mi svoj br.telefona da dogovorimo slijedece kontrole ali me upozorila da budem strpljiva jer ima i druige obaveze na klinici i da moram da cekam!Bila sam spremna na sve! To je jedini dr koji mi se posvetio u potpunosti i jedini kod kojeg sam isla rasterecena a izlayila nasmijana iz amb. Zena, plavusa,lijepa srednjih godina i konkretna!
Odradili smo i folikulometriju uz upute kada da imamo odnose i ostal je jos kontrola da na uzv vdimo jeli pukao folikul. kada smo se rastajale nasmijala se, obrativsi mi se vidimo se za 2o dana kada beta bude pozitivna.Tako i bi!!!!! Kasni mi 3 dana i uradim betu a ona poz. Tresle su mi se ruke okretajuci njen broj mob.
Dosao je i prvi dan za uzv! I tako smo se vidjale mjesecno mada sam imala zelju da idem kod nje svake sedmice na kontrolu!Usla sam u 9 mj, i tada me obuzeo strah poroda.Objasnjavala mi kako i sta trebam da radim kada krenu bolovi ili ode vodenjak te kako treba da se dise.Nisam pohadjala skolu za trudnice!
Nisam mogla zamisliti da udjem u porodiliste bez nje!!!!Rekla mi je da im je zabranjeno da dolaze od kuce ali da je ona svaki dan u porodilistu a i ako je ne bude zamolice nekoga od kolega!
7 dan pred termin negdje oko 23 h osjetla sam lagane bolove i odmah je pozvala! Dala mi instrukcije i rekla ako ode vodenjak odmah u bolnicu! oko 4 h izjutra to se desilo, te sa pripremljenim stvarima uputila gore.Sesra na prijemu je bila ok.Usla sam u porodiliste i nikoga od trdnica nije bilo.Prikljucile me na ctg i pokazivalo je da imam lagane bolove ali nepravilne. Svaki sekund je bila kao godina! babice su se snjenjivale i slusale mi bebu.
Oko 7 h dosla je i moja dr. nasmijanog lica.Moja VILA!Angazovala se oko mene.Ukljucili mi terapiju da poja;aju bolove pa mi dali injekciju da mi smanje bolove a da se brze otvorim.Dr. mi je stalno prilzila i objasnjavala sta i kako se radi te mi kvasila gazu.Dosao je i taj trenutak te su mi podigle noge i u dva napona sam se porodila.Na svjet je dosla mamina crecica teska 3800 dug 54 sa dobrom ocjenom.Nisam mogla vjerovati!Mislila sam da sanjam! Dali su mi injekcije i usila me dr, tako da nisam sivanje ni osjetila.Smjestena sam bila ne treci sprat a i dr me obilazila par puta.Malo je bilo probleme oko dojenja ali i to smo prevazisli.Otisli smo 3 dana kuci.
Tako moje iskustvo iz bolnice je bilo pozitivno!
Tako cujemo se ako imate nekakvih pitanja jevite se!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu suncicaa)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *