|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište u Banja Luci
6.2.2012 16:01:42   
zuzus
Uh , kad bi kod svih nas islo tako glatko. Ja vodim trudnocu u klinici Jelena kod doktorice Biljane Gojkovic i zena je toliko prijatna i normalna da svaki put jedva cekam da idem kod nje. Mada i mene intresuje sta i kako gore oko poroda? Ti si dobro prosla,imala si svoju doktoricu, a ja bas nikoga ne znam.

(odgovor članu srecabl)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Porodilište u Banja Luci
6.2.2012 22:16:43   
zbunjenamama

IZVORNA PORUKA: zuzus

Uh , kad bi kod svih nas islo tako glatko. Ja vodim trudnocu u klinici Jelena kod doktorice Biljane Gojkovic i zena je toliko prijatna i normalna da svaki put jedva cekam da idem kod nje. Mada i mene intresuje sta i kako gore oko poroda? Ti si dobro prosla,imala si svoju doktoricu, a ja bas nikoga ne znam.


zuzus, i ja isto vodim trudnocu kod dr Gojkovic, stvarno fina i prijatna zena i ne bih je mjenjala nizasta.... iako su mi govorili da je bolje da idem gore bas zbog toga da imam "svog" doktora gore od samog sam pocetka u klinici Jelena. Bas trebam na kontrolu u petak da vidim svoju bebicu jos jednom preko onog monitora pa onda i uzivo za dvije tri sedmice user posted image mada ne znam da li da idem i ranije...nesto mi curka, kao pojacan sekret ali bistrije i uplasise me danas da je moguce da imam naprsnuce user posted image pomalo me i bolucka stomak ali to vjerovatno nisu ti bolovi...preblagi su user posted image
I eto, sad se termin blizi a ja nemam nikog "svog" ali nekako se nadam da necu biti bas baksuzna user posted image





_____________________________

" Zaboga, zasto ne mozes da budes kao ostale djevojcice? "
" Zato sto je svijet pun ostalih djevojcica. "

(odgovor članu zuzus)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Porodilište u Banja Luci
6.2.2012 23:05:00   
srecabl
user posted image cao svima!Procitala sa vase poruke pa rekoh da vam odgovorim!

(odgovor članu zbunjenamama)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Porodilište u Banja Luci
6.2.2012 23:14:19   
srecabl
user posted image Nemoj da se sikirate!Poroditi se morate sa vasom ili bez vaseg dr. Znam da im je zabranjeno da dolaze na porode!Imam prijateljica koje su imale divno iskustvo sa mojom dr ali i sa drugima! nase je da ih slusamo sto god kazu jer sve sto radimo je za dobrobit nasih beba.Pa i sam porodjaj i boravk u bolnici ne traje vjecno!Najbitnije je da su nase duse u nasim narjucima a sve ostalo< na kojem spratu lezis,kakve su setre,pedijatri,prostorije,dusek,hrana....itd>je nebitno!!!!!
Ako vas je strah kada dodjete u porodiliste pitajte babice za dr.Rodic.Vjerujte pricice vam kao da ste njen pacijent i biti uz vas!Zena je fenomenalna! Znam da sa njom radi jos jedna starija dr malo pogruba i da ima par specijalizanata koji su isto divni! Javite se kako ste prosle i yelim vam od srca srecu!!

(odgovor članu srecabl)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Porodilište u Banja Luci
9.2.2012 21:11:33   
Ljubicica225
Danas mi je moja dr rekla da nikako nije za epidural user posted image . Kaze da se desilo dok se radio carski rez da je zena pocela vristati u pola posla jer je popustila anestezija. Bas sam se uzdala u to user posted image

(odgovor članu zuzus)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Porodilište u Banja Luci
19.3.2012 13:16:39   
zbunjenamama
drage mame...
rodili smo se 23.2. imamo 53cm i 3650g user posted image

elem, rodjeni smo tacno na termin a samo 3% trudnica rode bas na taj datum user posted image porod nam je bio...paaa bolno, bolno jako bolno iskustvo user posted image ali prezivjesmo! user posted image

e sad, ja sam bila prvo na 4om spratu... sestre su divne! uopste nisu babaroge kako se prica... sve ti fino objasne kad ih fino pitas (bez ikakvih podmicivanja, ja iz principa nisam htjela to...mada su druge mame onako gurale u dzep po 10ak km)... e a onda smo presli na treci...
moja bebica je imala veliki hematon na glavi a nesto se trzala pa je bila na intenzivnoj user posted image dusa moja mirna malena user posted image na kraju nam ustanovise da i pored tog glupog vidljivog hematona ima i neki podliv na mozgu ... pusteni smo kuci i to cemo da pratimo ... u cetvrtak nam je kontrola user posted image
ali, skernuh ja opet s teme. nego, na trecem mi se uopste nije svidjelo... koga god pitas nesto pogledaju te kao da bi te osamarili! mozda sam ja bila nervozna i zabrinuta pa su mi svi smetali ali eto treci mi je bio grozan!
sto se dr tice, u viziti te samo onako pogledaju ovlas, niko ti nista posebno ne objasnjava ako ne pitas i ne insistiras... meni su i konci bili pretegnuti, tokom porodjaja sam ispucala pa nisam 10 dana mogla da sjedim a prvih 4 dana jedva sam i hodala.. a koga god pitas samo ti daju paracetamol i kazu ma to je dobro, procice user posted image nisu mi ni rekli ni da imam 4 konca koja se vade.... pa sreca da sam jednu sestru uhvatila da pogleda i onda su mi ih izvadili, mada kako ona rece "nije to jos dobro zaraslo"...

dakle, zavisi. grubi su dosta, ali to je i za ocekivati... ne mogu oni nas gore da tetose...
mada, kada ti na dan kad treba da izdjes u viziti kazu ides kuci a za dva sata (dok te tvoji cekaju sve sa stvarima u hodniku) dodje sestra i kaze "neces ti kuci danas beba je na intenzivnoj vjerovatno NESTO ima na mozgu, trese se stalno" zamislis se

i na kraju, u samoj sali za porodjaj ima ih svakakvih, babice su te koje ti sve rade i prolaze s tobom kroz to a dr samo malo virne dolje user posted image .. i da, papuce i spavacica obavezno! nemaju ih gore...

znam, sve je nekako na preskok user posted image ali nemirni smo danas malo, grcici nas muce pa bez ponovnog citanja ja vam saljem svoje iskustvo nadam se da je razumljivo ... ako vas nesto zanima a ja mogu pomoci pisite user posted image

_____________________________

" Zaboga, zasto ne mozes da budes kao ostale djevojcice? "
" Zato sto je svijet pun ostalih djevojcica. "

(odgovor članu Ljubicica225)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Porodilište u Banja Luci
22.3.2012 17:28:34   
lejla145
Ja sam se porodila 24.02.2012
Bila sam na 3 spratu babice,sestre nista ne rade jedva ti pokazu
kako beba treba sisati i nikada ih nema kada vam trebaju,one nisu neljubazne
samo ih nikada nema tu.
Meni je grozno sto u 12-1 nocu donose bebe i onda ih u 5 odnose nema sanse
da se nakon porodjaja malo oporavis.Znaci niti i jedan savjet ili tako nesto nisam dobila
a prva mi je beba a i od patronazne nikakve vajde.
Sto se tice porodjajne sale  imala srecu da budem sama
u sobi za porodjaj babica koja me je porodila je bila divna i naravno dr.Ceric je bila super.
Sve u svemu ono gore je sve bas jadno.

(odgovor članu zbunjenamama)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Porodilište u Banja Luci
22.3.2012 18:38:27   
MicoTico
Moja patronažna sa prvim djetetom je bila super. Možda je i kod neke od vas bila - zove se Nada, plavuša je . Prije 2-3 godine je otišla u penziju. Prekrasna žena!
Kad sam sina rodila, došla mi je po dužnosti neka druga, jaaako nervozna. Samo me nervirala, imala prilično glupe komentare, pa onda kao ne može mi pomoći oko kupanja, ukvasiće se i sl, te sam je ja sutradan poslala kući i rekla joj da mi više nije potrebna njena "pomoć". Nikakvu korist nisam imala od nje. Sva sreća pa mi je bio drugi porod u pitanju.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu lejla145)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Porodilište u Banja Luci
23.3.2012 11:58:44   
zbunjenamama
Nas je zahvatio vikend, pa nam je po dezurstv u dosla teta Nada user posted image ne znam da li je to ta, ali ova je plavusa onako fina gospodja koja nam je sve objasnila, i dala nam super savjete a i prema bebici je bila divna, sve joj tepa i mazi je kao da joj je baka user posted image
ali s obzirom da je mom malom user posted image otpao pupcic odmah drugi dan nakon izlaska iz bolnice vise nam niko nije dolazio... u fazonu oni sad dolaze (patronazne sestre, jel) samo dok ne otpadne pupcic.... tako da, hvala teta Nadi! njen jedan dolazak je vrijedio necijih 10.

a da, to za treci... jeste istina je, nikad ih nema kad ti trebaju!
mene kad su sa 4og na treci prebacili niko mi nije dosao da mi kaze gdje je intenzivna za bebace, pa sam kao luda izvirivala i hodala po hodniku dok me jedna mama dojilja nije skontala i objasnila mi gdje je to i kada se ide bebicama...

juce sam bila na kontroli... inace, bebici je slomljena kljucna kost tokom poroda user posted image eto, i to su sad skontali , mjesec dana poslije... user posted image

meni se na trecem svidjala samo ona teta sto donosi hranu user posted image

_____________________________

" Zaboga, zasto ne mozes da budes kao ostale djevojcice? "
" Zato sto je svijet pun ostalih djevojcica. "

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Porodilište u Banja Luci
23.3.2012 15:35:31   
joni

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Moja patronažna sa prvim djetetom je bila super. Možda je i kod neke od vas bila - zove se Nada, plavuša je . Prije 2-3 godine je otišla u penziju. Prekrasna žena!
Kad sam sina rodila, došla mi je po dužnosti neka druga, jaaako nervozna. Samo me nervirala, imala prilično glupe komentare, pa onda kao ne može mi pomoći oko kupanja, ukvasiće se i sl, te sam je ja sutradan poslala kući i rekla joj da mi više nije potrebna njena "pomoć". Nikakvu korist nisam imala od nje. Sva sreća pa mi je bio drugi porod u pitanju.

Meni je sa drugom bebom bila teta Nada, divna žena, smirena, nasmijana, nježnauser posted image sa prvom je bila isto divna, ima dugu pletenicu, zaboravila sam kako se zove, čak nas je zvala telefonom poslije 10 dana da pita kako smo user posted image , ali zato sad sa trećom bebom dođe neka starija, prvo zove telefonom, ja se javila, a ona kaže " ako me nema ko dovest ja neću doć" ???????????? Bože me sačuvaj kad je došla, sva znojna, žuri nekom djedu nepokretnom, ma užas. Na brzinu bebu razmotala, ima ruke noge, dobro, mene pogledala, i odjurila. Sutra dan nazvala i pita je li treba doć, ja joj kažem hvala vama ali ne dolazite.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Porodilište u Banja Luci
31.3.2012 13:21:25   
jele85dr
cao cure user posted image
ne znam je li pitanje za ovu temu, ali ne znam gdje drugdje da pitam.. je li neko od vas vodio trudnocu gore na paprikovcu? (znaci, da nije isao privatno uopste, nego samo na paprikovac?) hvalaaa user posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Porodilište u Banja Luci
1.4.2012 9:52:35   
buba2011
Nisam planirala, ali moraću da napišem svoje iskustvo. Porodila sam se 1.12. prošle godine, tj. prije 4 mjeseca na Paprikovcu, na carski rez i bila sam 7 dana u bolnici, na trećem spratu. Nisam imala loše iskustvo sa setrama. Bile su skroz OK, ali naravno da ne mogu tu da budu stalno, kad je samo jedna sestra na spratu zadužena za porodilje kojih ima skoro 20. I da, nisam nikome gurala pare u džep. Nisam htjela iz principa, jer sam se napatila bezze za vrijeme porođaja i doveli su moju bebu u opasnost. Nikako ne mogu da razumijem zašto puštaju žene da se pate i pokušavaju poroditi prirodnim putem, kad je očigledno da ne ide. Primili su me u bolnicu u srijedu ujutru jer mi je pukao vodenjak, tj. naprsnuo, a porodila sam se u četvrtak predveče. Za svo to vrijeme, i pored osam sati u rađaoni i dripa koji su mi skoro odmah uključili, nisam se otvorila više od 3 prsta. Na kraju sam morala na carski, jer se plodova voda pokvarila i beba je naravno dobila infekciju. Ipak, sve je na kraju dobro prošlo. Ono što sam zaključila, jeste da je bolje ako vam je neko od njih vodio trudnoću, pogotovo ako je neko od uglednijih doktora. Bolje se brinu za vas. Mene niko čestito nije ni pogledao dok moji nisu doktoru tunuli u džep pare. A najgore je to što ne znate kome da ih date, jer je njih mnoooogoooo, a nemate pojma ko će da vas porađa. Kad sve saberem, sestre na trećem su još i bile najbolje. user posted image Jedino me nerviralo što su mi njih 4 različito objašnjavale kako da dojim. Na kraju mi je neka starija i iskusnija sestra (kojoj nažalost ne znam ime) pokazla i detaljno sve objasnila i upalilo je.

(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Porodilište u Banja Luci
23.4.2012 13:29:04   
mlada_mama1
pozz user posted image ja sam iz Banja Luke, u 13-oj sam nedelji, i trudnoću mi vodi dr Željka Vulin, inače jako ljubazna i mila žena i temeljita doktorica, za Paprikovac sam čula i najbolje i nagore priče al sve se svede na ta 2-3-4 dana (čast izuzecima) i poslije toga se ni ne sjećamo toga... isplati se na kraju... e sad, nadam se da neću biti jedna od onih što su prošle kao u horor filmu, valjda nisam te sreće user posted image pozz svim user posted image

(odgovor članu buba2011)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Porodilište u Banja Luci
1.6.2012 11:13:59   
Milena 80
Drage mamice, pozdravljam vas nakon dužeg vremena, naime, ponovo sam postala mama, ali sada pored djevojčice imam i dječakauser posted image .....Porodila sam se prije nešto više od mjesec dana...I za divno čudo, porod je bio kao od šale, da li je to što je druga beba pa nekako je sve lakše, ili sam ja došla na vrijeme...uglavnom, sve je proteklo tako brzo, da sam iznenadjena, jer sam se sa prvom bebom momački namučila....Porodila me babica, a tu je bila još jedna babica i mlada dr Milić, koja me poslije zašila....jako su prijatne i poslije mi nije bilo žao počastiti ih, ipak je taj dio boravka gore najbitniji ....Na odjelu je onako, što se tiče babica one su sve ok stvarno, ali higijena,hrana i uslovi boravka gore i nisu baš neštouser posted image ...ali zavisi ko šta očekuje...pun pansion, ili da je sve sa bebom ok, meni je ovo drugo bilo puno bitnije.....
Pozdravljam sve mame koje će uskoro gore, i ne plašite se, i oni su gore svi ljudi, koji rade u skladu sa svojim mogućnostima ...
Ako neka ima kakvih pitanja, slobodno pitajte, tu sam da pomognem ....

_____________________________

Lana i Đorđe

(odgovor članu mlada_mama1)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Porodilište u Banja Luci
15.8.2012 19:02:02   
gogino
Pozdrav svima, evo da i ja konacno napisem svoje iskustvo ovde :) Porodila sam se prije 11 dana, 4.8. Pa da krenem iz pocetka...termin mi je bio 15.8. U subotu rano ujutro oko 3h probudila sam se sva mokra, shvatim da mi je pukao vodenjak, sto je mene iznenadilo, ja stalno ocekivala neke bolove, a ne da mi pukne vodenjak ...u roku deset__ak minuta krenemo u bolnicu. A osim sto plodova voda i dalje curka, ja nikakvih drugih znakova nemam da cu se poroditi, nista me ne boli, beba se jako umirila, skoro da je i ne osjetim, ali znam i da su mi svi rekli da se umiri pred porod. Dodjemo na prijem, sacekamo dezurnog doktora, tad je bio dr Djukic, mislim da se zove Vladimir. Fin covjek, nemam sta lose reci. Pregleda me, kaze otvorena samo 2cm, a posto nemam apsolutno nikakve bolove smjestice me na odjel patologije, pratiti stanje bebe i mene, i cekati bolove, kaze ne vrijedi da te saljem u radjaonu, mozes se namuciti satima i satima, moramo izazivati porodjaj, bolje cekaj prirodno.Sestra me tu malo obrije dole, bila sam obrijana, ali je samo malo popravila, i ja se presvucem u svoju spavacicu, pozdravim se s muzem i sestra me odvede na odjel, tu mi urade odmah ctg, dobar, beba dobro, i hitno primim antibiotik zbog bebe da ne dodje do infekcije zbog manjka plodove vode. Ja zabrinuta za bebu, pitam koliko dugo smijemo cekati bolove, beba ostaje bez vode i dalje, kaze dr ne brini u toku dana mora te zaboliti. U 7h dolazi smjena, vizita, dr Lazic prvi dezurni, kaze mi isto cekati bolove, znamo mi sta radimo. Jedina moja zamjerka je sto nisu uradili uzv u toku tog dana, bebi je bila omotana pupcana vrpca oko vrata sto se tek vidjelo kad sam rodila, na kontroli par dana ranije nije bila. Ali su stalno pratili otkucaje srca bebe da reaguju odmah u slucaju da se br.smanjio.Sto se tice osoblja, nemam sta reci, sestre su fine, ljubazne, nista lose nemam reci. I tako sam se ja dosadivala negdje do pola 5 popodne, a onda su pocele blage kontrakcije, kao blagi menstrualni bolovi, na svakih pola h, da bi do pola 8 bile na svakih 5 min i toliko jake da sam se pocela presavijati od bolova i zvala sestru, ona me pregleda i kaze u radjaonu, slijedi klistiranje, nista strasno, koliko su meni to preuvelicavali. U 8 sam bila vec u radjaoni, u 1o sam se porodila i ugledala svoju Laru. Bolovi su bili uzasni, sto rece neko kao da se raspadas, ali izdrzi se.Babice su bile ok, a od dr sa mnom je bila tu mlada specijalizantica Sara Jovanovic, preljubazna i jako fina dr, ona je samo nadgledala, a babice su sve obavile. Nisam imala vezu za dr.Poslije smo joj ponudili novac kao znak zahvalnosti, nije htjela da uzme, kupite kaze bebi nesto, ne dolazi u obzir. Sve vrijeme je bila prisutna, bodrila me, kvasila mokrom gazom po licu, po usnama, jer vode ne smijemo piti. E onda sam smjestena na 4. sprat, isto sam svasta cula ovako onako, ali ja zaista nemam zamjerke sto se tice sestara, sve su ljubazne, posebno bih izdvojila Bogdanu. Dr Gnjatic je uvijek u viziti a od pedijatara Duska Savic. Mrezasti ulosci bez gaca samo kad ide vizita, poslije obucete vase obicne gace, sestre dozvoljavaju, ustvari niko i ne provjerava, ali ja sam pitala jednu kaze moze, samo je bitno kad ide vizita da nema. Ja sam bila pripremila i one mrezaste gace ali sam ipak vise nosila obicne , nekako mi je bilo udobnije kad stavim po dva uloska.Za sobe i toalet, kao i tus vam je vec neko napisao. U sustini moje iskustvo dosta pozitivno, kakvih sam se prica naslusala o Paprikovcu, ja sam bas bila pozitivno iznenadjena, nije kao u hotelu i i to niko i ne ocekuje, ali nije ni toliko strasno kao sto se prica.Mada sam cula da je na trecem spratu osoblje neljubazno, mada ja mislim da je to sve od osobe do osobe, ima i nas svakakvih, kao i da su uslovi losi. Hrana je grozna, ali izdrzi se tih nekoliko dana, a vasi vam uvijek mogu donijeti od kuce. Da, za bebe, njih donose cesto, gore se radi po onom programu Baby friendly, tako da bebe i majke dosta vremena provode zajedno. Ujutru budjenje od 5 do 6, zavisi kako kad, tusiranje, i donose bebe, onda budu sa nama nekoliko sati, one koje doje hrane ih, one koje ne, kao ja recimo sto nisam smjela, zamolite sestru da vam donese flasicu da i vi mozete hraniti svoju bebu.I prije posjeta budu bebe sa vama, kao i poslije, a po noci donose onima koje doje, meni nisu.Sto se tice dojenja ima svega, nekom ide, nekom ne ide, ali sestre pokusavaju bar savjetima da pomognu. Ako sam nesto propustila, a zanima nekog, slobodno pitajte, ja sam trazila bilo kakvu info dok sam bila trudna. Veliki pozdrav i sretno svima.


< Poruku je uredio gogino -- 15.8.2012 19:07:31 >

(odgovor članu Milena 80)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Porodilište u Banja LuciD
3.9.2012 17:12:57   
Stela2012
Drage mame i buduce mame...
Tokom trudnoce trudila sam se naci bilo kakve :svjeze" info. o ovom nasem porodilistu...
Iako dosta mlada trudnica,sada mlada mama- nisam gajila prevelik strah od samog cina poroda...
Imala sam sve u svemu urednu trudnocu,koju mi je vodio dr.Lucic.
Dakle- porodila sam se 16.08.
Termin mi je bio 10.08. i taj dan sam morala otici na kontr. na Paprikovac- ostavili su me na patologiji da cekam porod.
Boravak na patologiji je,sve u svemu,protekao dosta dobro i za vecinu osoblja sa patologija danas imam samo rijeci hvale.
Dodje covjek u situaciju da se rasplace i ima osjecaj kao da beba nikako "nece" ...bar poslije nekoliko dana gledanja u plafon...ALI OPET se smirite i shvatite da je sve ok...Na patologiji ima zena koje su smjestene tu od samog pocetka trudnoce (cuvaju trudnocu)
Najlosije u tom svemu je sto se naslusate raznih prica i nagledate svega i svacega,pa vam bas ne bude svejedno...
Ali da se vratim temi- 13.08. sam prokrvarila i nisam imala apsolutno nikakve bolove,pregledali su me i rekli da ce "brzo"
14.08. ujutro krvarenje je prestalo- to jutro su mi rekli da se,poslije termina ceka max.14 dana,ali da vec poslije 7-og gledaju da "to rijese"
Zena iz moje sobe-kojoj je termin bio 11.08. je trazila da joj prikljuce oksitocinski - "probni drip"
Kada su prozvali nju,prozvali su i mene i pod izgovorom da sl. sedmice nece biti dokt. a da im je trenutno slobodna sala prikljucili su i meni i njoj taj "probni" na koji ona nije odreagovala,a ja sam poslije nekih 15-ak min. bila otvorena 5 cm i imala redovne kontrakcije na 2-3 min.
Kada sam,presavijajuci se od bola,dosla do dokt. i rekla joj sta se desava (jer vam priklj.drip i posalju vas u sobu da cekate) odmah me je poslala na pregled.Cim me dokt.pocela pregl. iz mene se "izlila" krv i rekla je da mi nije pukao vodenjak,ali da je beba skroz krenula- da joj osjeti glavicu i da idem u radjaonu.
Odveli su me u salu,ponovo pregledali,probili vodenjak /PRI CEMU SU BEBI MALO RASJEKLI TJEME/ - dakle dokt. je rekla sestri da "sredi" vodenjak i zatim vrisnula "ODE GLAVA" sto je meni bio sok,s tim da radjam prvo dijete i da ne znam fakticki nista.
Pitala sam je sta se desava,na sta je pocela da galami da cutim i da ne pitam gluposti,da nije nista i sl.
Nakon toga svi su se razisli i ostavili me da lezim u lokvi krvi i vode- sve dok porod nije krenuo...
A ne znam ni kada bi dosli- jer u jednom momentu sam osjetila da je beba "skliznula" i od straha pocela da ih zovem i kada se gospodja konacno udostojila da dodje- uspjela sam joj samo reci "krenulo je" pocela je da se smije na vratima i prokomentarisala "Ona meni govori da je krenulo" ...MEDJUTIM kada je prisla i pogledala pocela je da vristi da vidi bebinu kosu i u roku od par sek. se oko mene stvorilo njih 5.
Uslijedili su dr. panika,histerisanje i vriska,rekla mi je da se nagnem (bukvalno sam sve gledala) ..."napni se" i na moje "napinjanje" "zavalila" je makaze i sjekla me- (14 konaca)
Sestra je s obe ruke pritisla stomak i beba je bila tu,ali haos je tek pocinjao...Onda kada sam mislila da je gotovo..
Dali su mi bebu,na tren.odnijeli je,pregledali,smjestili u krevetic i dok sam gledala moju princezu prisla je dokt. i rekla da treba izaci posteljica,na kraju je rekla se posteljica "zalijepila" i obe ruke je (kroz rez i vag.) stavila i pocela bukvalno da "cupa" posteljicu i galami.
Na to je uslijedio komentar "Sta je ovo,sve je dobro islo" na sta su suze pocele da mi se slijevaju niz lice,okrenula sam glavu da ne gledam sta vadi iz mene,gledala moju bebicu i molila Boga samo da prezivim ovaj pakao i da je jos jednom uzmem u ruke.
Kada je uspjela izvaditi posteljicu,rekla je da mora jos SAMO izvaditi ovoje i usiti ranu...COVJEK OPET POMISLI DA JE TO- TO ...Uzela je nesto kao makaze sa pljosnatim vrhom i povukla te ovoje i onda vrisnula da "pucaju"
Vise nisam znala ni sta se desava,samo je u jednom momentu sestra izvadila gaze iz neke limene posude i okrenula je na mene - voda...
Da to nije uradila-vjerovatno bih se onesvijestila.Dokt. me na to pitala koja sam krvna grupa i kada sam rekla da sam AB poz. pocela je da vristi po sali " AB POZITIVNA !!! " Kasnije se ispostavilo da sam izgubila puno krvi,a da mi je krvna grupa "rijetka" i pitanje da li su imali krvi...Nakon sto su "rijesili" posteljicu i ovoje dokt. je pocela da sije ranu ( i to je radila bas krvnicki da mi patronazna nije smjela vaditi konce poslije 7 dana - kada je trebalo,nego tek 11-i dan.Kada je vidjela ranu rekla je da bi se sve "razislo" jer izgleda kao "ukrpljena" )Necu dalje o detaljima iz radjaone,nego doveli su me konacno i smjestili na odjel.Rana me bolila,ali podnosljivo.Prvu noc osjetila sam da me boli noga i kao da trne,smatrala sam da je to normalno...Svaki dan rana je vise bolila,noga sve vise trnula...Pustili su me kuci i onda je nastao pakao- drugi fan po dolasku kuci- peti dan od poroda noga mi je skroz bila "oduzeta" lijeva ruka utrnula,rana me toliko bolila da se u krevetu nisam mogla okrenuti na drugu stranu,a ustajanje je postalo strana rijec...Dani patnje,suza i bola koji je neopisiv su prosli tek kada mi je patronazna izvadila PREVISE STEGNUTE KONCE i ispostavilo se da mi je dr. anesteziju,koja mi je trebala smanjiti bol sivanja i tih nekoliko dana bol od rane, "spucala" u neki zivac od noge i ustvari mi tako "sredila" lijevu nogu,sto je vremenom krenulo da koci i ruku...
Drage moje,danas,poslije svega sto sam prosla,mogu vam reci da se NIKADA ne bih vise usudila roditi dijete,a i ako nekada smognem snage za drugo dijete,tj. ako ikada predjem preko ove traume - mogu vam samo garantovati da bih se radije porodila kod kuce nego na PAPRIKOVCU i prije bih pustila crnu ciganku s ulice da me poradja,nego ove nase mesare.AKO IMATE BILO KOJU DRUGU MOGUCNOST ZA POROD- BJEZITE OD PAPRIKOVCA!

(odgovor članu gogino)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Porodilište u Banja LuciD
3.9.2012 23:24:27   
MicoTico
Draga Stela2012, jako mi je žao što si se toliko napatila. Sva sam se naježila čitajući tvoje iskustvo. Ja stvarno nisam imala ružna iskustva na Paprikovcu i ne mogu ništa loše reći ni protiv osoblja ni njihovog ophođenja prema meni. Nadam se da se ovakve priče(kao tvoja)neće više ponavljati i da ćemo zaista dobit tretman kakav smo zaslužile, prije svega ljudski i dostojanstven.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Stela2012)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Porodilište u Banja LuciD
4.9.2012 11:45:58   
Stela2012
Voljela bih da sam mogla napisati jednu lijepu pricu,tj. da moj porod nije prosao ovako pakleno...
9.mj. trudnoce koja prodje bez komplikacija i samo u radosti,slatkom cekanju...Da bi na kraju dan koji bi trebao biti najsrecniji "upropastili" bas ljudi koji su trebali biti tu da dolazak moje princeze olaksaju i ucine lijepim..
DANAS SAM SRETNA,PRESRETNA MAMA...ali bojim se da ce me ovo "iskustvo sa Paprikovca" proganjati cijeli zivot...
Svim buducim mamama zelim sve najljepse,neka "prodju" kroz sve lakse i ljepse nego nas dvije i iskreno se nadam da niko nece docekati ovakav pakao - jer ga ja ni najvecem neprijatelju ne bih pozeljela...
Drago mi je sto si ti imala drugaciji porod,sto ga se mozes,vjerovatno,s osmijehom prisjecati...
Sve najbolje!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Porodilište u Banja Luci
7.9.2012 17:22:43   
Stela2012
Ne znam da li je neko napisao i prije koliko vremena sta trebate ponijeti u porodiliste -
S tim da sam se prije 3 sedmice porodila - napisacu vam sta vam je potrebno,tako da znate tacno sta vam treba,da ne bi i kod vas (kao kod mene) bilo nepotrebnih stvari u torbi...

1.NEKOLIKO SPAVACICA - brzo se prljaju- samim tim da poslije poroda krvarite,a krv lako prodje kroz ulozak;
2.ULOSCI ZA PORODILJE - ne znam koliko bih vam napisala paketa da ponesete- najmanje 5 za porodiliste,ali ih pripremite doooosta vise,jer ce vam trebati i kada dodjete kuci;
3. BABY SAPUN ( ne nosite gelove za tusiranje i sl.) - samo baby sapunom se smijete kupati i to ce vam reci cim vas smjeste u sobu,pogotovo ako ste "sjeceni" - a to je gotovo svako- ranu perete tim sapunom;
4.Nekoliko peskira;
5.GACE ZA JEDNOKRATNU UP. - inace nije dozvoljeno nosenje gaca,ali kod nas ih jedino ne smijete imati kada je vizita ( prije svake vizite dodje sestra i kaze vam da skinete gace,ako ih imate- poslije ih opet obucete ) PUUUUUNO olaksaju sve,jer u suprotnom imate problem sa uloscima pri okretanju,ustajanju i sl.
6.PAPUCE - najbolje vam je da ponesete neke "gumene" u kojima se mzoete i tusirati;
7.CETKICA ZA Z.KALADONT i sl.
8. T.PAPIR I VLAZNE MARAMICE
9.PAMPERS 2. - traze vam pelene za bebu svaki put kada je odnose na presvlacenje (nemojte uzimati veliko pakovanje,jer cak ni malo se ne potrosi za ta tri dana)

NADAM SE DA NISAM NISTA ZABORAVILA NAPISATI,ovo su uglavnom osnovne stvari bez kojih necete moci.
PAMETNO VAM JE jos ponijeti plazmu,vodu ili sok (osim onih od limuna,naran. i sl. jer bebe od njih imaju grceve,pa ih ne dozvoljavaju)
Kada budete pakovali stvari za porodiliste- telefon (da se mozete javiti odmah poslije poroda) spakujte tako da ga lako mozete uzeti- da ne morate vaditi sve stvari da bi dosli do tel. i paket ulozaka stavite na vrhu- da vam sestra ne bi morala "prekopavati" sve stvari- cim vas dovezu u sobu ona vam trazi uloske.

AKO VAS NESTO JOS ZANIMA PITAJTE...

(odgovor članu zuzus)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Porodilište u Banja Luci
10.9.2012 17:59:00   
joni
Ja sam imala bolničke spavačice i papuče, jedino je moj bio bade mantil. Sestre su mi davale čistu spavačicu kad god mi je trebalo, ujutro prije vizite obavezno donesu čistu spavačicu prije tuširanja. Jako je važan bade mantil pogotovo kad dođe posjeta, pa za onu šetnju do hodnika.

(odgovor članu Stela2012)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Porodilište u Banja Luci
10.9.2012 22:07:03   
Mirjana j.
Ja sam iz Banja Luke.Dva puta sam se porađala.Obadva puta sam imala prirodan porođaj.Bilo je sve u redu.Doktorica Ecim mi je vodila trudnoce.Mozda izgleglda grubo,ali je divna doktorica.user posted image Sad sam trudna treci put,7. mj. trudnoce.Sto se tice Paprikovca nemam nekih zamjerki.Znam da nije hotel sa 5 zvjezdica,ali nije ni tako strasno.Zao mi je zena koje su propatile na porođaju.Obadva puta nisam nosila svoju spavacicu,sestre na 3. spratu su me svaki dan pitale trebam li novu.user posted image Sretno svim trudnicama na porodu neka imaju brz i lak poroduser posted image

(odgovor članu joni)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Porodilište u Banja Luci
29.9.2012 20:18:09   
DadoNina
Drage trudnice i mame, ja sam iz BL, i ako bog da 22.10 cu biti mlada mama. Strah od samog poroda nemam velik, vise me brine dojenje, rana i takve stvari....
Po pitanju trazenja veze na Paprikovcu ni sama nisam na cisto sa tim, mogucnost imam da je trazim a opet mi je sasvim jasno da mi nikakva veza ne moze ublaziti porodjajni bol.user posted image
Imam jedno pitanje, inace trudnocu mi vodi dr Vulin koja je jako prijatna,user posted image ali strasno puno tableta sam pila da ni sama ne znam za sta... trenutno sam uspjela pokupiti upalu mokracnih kanala i strasno los urin (bar tako kazu nalazi) a ja nista od toga ne osjetim i propisala mi je amoksicilin i caj i sirup za zeljezo, a uz to sve pijem i utrogestan i prenatal... ni sama nisam pametna cemu tolike tablete u 9om mjesecu trudnoce pa me nekad strah da ih pijem, a znam da nalazi nece biti nista bolji ako ne ispostujem terapijuuser posted image

(odgovor članu Mirjana j.)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Porodilište u Banja Luci
29.9.2012 20:26:44   
MicoTico
Ja sam isto pila antibiotike u trudnoći jer sam dobila tešku upalu uha, a hB sve je OK sa mojim bebaćem.
Prvi put sam kao imala vezu na Paprikovcu, drugi put nisam ni tražila vezu i bolje sam prošla nego prvi. Kao što si napisala, kad boli onda boli, nema te vezekoja će ti pomoći da boli manje.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu DadoNina)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Porodilište u Banja Luci
30.9.2012 10:17:28   
DadoNina
Hvala Bogu jos samo par dana imam piti te antibiotike i onda se iskreno nadam da sam zavrsila sa tim user posted image
A sad jos jedno pitanje, je li moze neko dati informacije vezane za onu jednokratnu novcanu pomoc koja se moze izganjati nakon poroda, msm koliko je sada, je li velika procedura i gdje se ganja? Ne bih htjela da propustim sve sto se moze dobiti od drzaveuser posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Porodilište u Banja Luci
30.9.2012 12:26:11   
mlada_mama1
DadoNina, pozdrav, i ja vodim trudnocu kod dr Vulin i prezadovoljna sam, ljubazna je jako i legla mi je kao osoba sto mi je bitno, a kao doktorica je pravi strucnjak, meni je dosad prepisivala folnu na pocetku trudnoce, prenatal poslije, ferrum lek + vit C zbog zeljeza, onda canesten i nystatin zbog vjecite candide user posted image onda sam pocela da imam lazne kontrakcije pa mi je prepisala utrogestan, i sad zadnje los urin , bakterija i cefaleksin antibiotik 2x2 10 dana, meni je malo previse tih ljekova isto kao tebi ali bolje da pijem nego da mi ostane bakterija... ne brini se i imaj povjerenja u nju, ne bi ti dala sve te ljekove da mogu da nastete bebi ili tebi.
A sto se tice jednokratne pomoci, kod zgrade ATV-a imas Centar za socijalni rad, u koji ode neko kada se ti porodis, uzme formulare, trebace ti:
otpusna lista ili rodni list bebe
kopija licne tebe i muza
broj tekuceg racuna u banci
ja msm da je to to, uglavnom od kad se porodis imas rok 90 dana da to sve obavis, i kad sve papire predas, za nekih mjesec dana max. ti legne na racun 250KM user posted image
nadam se da sam ti pomogla, mozda se i sretnemo na Paprikovcu, ja sam 30.10 termin user posted image

(odgovor članu DadoNina)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *