|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Mostar
22.9.2013 16:43:10   
mama_mo
Sretno i javi nam se s dojmovima kad sve prodje.


_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 1026
   RE: Porodilište Mostar
23.9.2013 8:58:18   
dada87
Drage moje forumasice,

ovo mi je prva trudnoca i jako smo uzbudjeni zbog prinove ocekujemo ga oko Bozica user posted image , e sad mene zanima sve, od toga je li tko od vas bio na tecaju pripreme za porod (trbam li sta posebno nositi ili sta da ocekujem), sta trebam od osnovnih stvari kad krenem u bolnicu (za mene i bebu)...... Nebi vas mnogo gnjavila pa eto toliko za sad user posted image

Hvala

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 1027
   RE: Porodilište Mostar
23.9.2013 14:38:34   
elmaL

IZVORNA PORUKA: dada87

Drage moje forumasice,

ovo mi je prva trudnoca i jako smo uzbudjeni zbog prinove ocekujemo ga oko Bozica user posted image , e sad mene zanima sve, od toga je li tko od vas bio na tecaju pripreme za porod (trbam li sta posebno nositi ili sta da ocekujem), sta trebam od osnovnih stvari kad krenem u bolnicu (za mene i bebu)...... Nebi vas mnogo gnjavila pa eto toliko za sad user posted image

Hvala


čestitam prije svega user posted image

ja sam bila na tečaju, i bilo mi je baš super, ide se mjesec dana svakpog ponedeljka i srijede, bar je tako bilo prije 2 godine, a imaš mail pripremazaporod@kb-mostar.org na koji možeš slati sve što te zanima, meni su zaista svaki put vrlo brzo odgovorili.
tokom tečaja upoznaš većinu doktora i skoro sve babice, što je za mene bila super stvar, jer poslije se zaista prema tebi drugačije i odnose, poznaju te, i prisjete se svega što ti treba, uče se vježbe disanja, neke vježbe koje možeš raditi zadnji dio trudnoće zbog opuštanja mišića, a tečaj je uslov da muž prisustvuje porodu, na kraju se dobije certifikat.

što se tiče stvari za bolnicu, trebaju ti:
spavaćica 2-3 komada( dobiješ njihovu samo za porod, poslije oblačiš svoje)
papuče, bolje sa gumenim djonom zbog klizanja
bade mantil
pribor za higijenu plus toalet papir i sl, jer nemaju gore
peškir
pelene, bivacin prah i krema za bebu (odjeća ne treba jer imaju gore)
paracetamol za bolove
ulošci VIR 80 najbolje
mrežaste gaćice (po želji ali su jako praktične imaš ih u dm-u)
neka krema za bradavice (Purelan najbolja)
ako sam nešto zaboravila nek doda neko user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu dada87)
Neposredna veza do poruke: 1028
   RE: Porodilište Mostar
27.9.2013 9:49:04   
dada87
Hvala ti puno na odgovoru user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1029
   RE: Porodilište Mostar
7.10.2013 12:35:17   
Snovolovka
Curke moje,
Pozdrav iz bolnice na BB user posted image

Evo izvještaj iz prve ruke: rodila sam u četvrtak jutro dogovorenim carskim sa spinalnom anestezijom. Porod prošao super, sve skupa nije trajalo ni pola sata. Doživljaj neopisiv!

Od stvari treba ponijeti slijedeće:
Za bebu - bivacin prašak (ne sprej), 70% alkohol, 4kom pelena po danu i vlažne maramice. Ništa drugo ne treba.
Za mamu - spavaćica (dvije ako je carski), čarape, papuče gumene, jednokratne mrežaste gaćice (meni su bolje bokserice iz apoteke, nego one iz DM), ulošci Vir 80 2pak., higijenski pribor, toalet papir i papir za ruke. Što se tableta tiče, oni će vam reći što treba kupiti, tako da ne nosite ništa unaprijed.
Ostalo po želji (knjige, novine, grickalice itd :-) )

_____________________________

03.10.2013. mamina princeza Sara

(odgovor članu dada87)
Neposredna veza do poruke: 1030
   RE: Porodilište Mostar
7.10.2013 12:55:05   
elmaL

IZVORNA PORUKA: Snovolovka

Curke moje,
Pozdrav iz bolnice na BB user posted image

Evo izvještaj iz prve ruke: rodila sam u četvrtak jutro dogovorenim carskim sa spinalnom anestezijom. Porod prošao super, sve skupa nije trajalo ni pola sata. Doživljaj neopisiv!

Od stvari treba ponijeti slijedeće:
Za bebu - bivacin prašak (ne sprej), 70% alkohol, 4kom pelena po danu i vlažne maramice. Ništa drugo ne treba.
Za mamu - spavaćica (dvije ako je carski), čarape, papuče gumene, jednokratne mrežaste gaćice (meni su bolje bokserice iz apoteke, nego one iz DM), ulošci Vir 80 2pak., higijenski pribor, toalet papir i papir za ruke. Što se tableta tiče, oni će vam reći što treba kupiti, tako da ne nosite ništa unaprijed.
Ostalo po želji (knjige, novine, grickalice itd :-) )

čestitke user posted image user posted image
brz oporavak i uživanje s bebicom ti želim user posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 1031
   RE: Porodilište Mostar
29.10.2013 0:47:32   
mama_mo
Snovolovka iskrene čestitke i drago mi je da je sve prošlo uredu user posted image

_____________________________

L. 2010. mamina ljubav najveća
V. 2013. mamina sreća najveća

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 1032
   RE: Porodilište Mostar
11.1.2014 18:37:44   
AnMo
Pozdrav....men se čini za je ova tema Porodilište Mostar zamrlauser posted image a mene kao prvorotkinju koja će morati roditi (akobogda) carskim zanima sto stvari...jel ima neko da je nedavno rađao carskim i šta da odaberem opću ili spinalnu????'user posted image

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 1033
   RE: Porodilište Mostar
13.1.2014 11:28:19   
memma
pozdrav drage mame :-) mene zanima koji sve doktori rade u brankovcu, znam za dr. vilu, ridjusica i redzica, koji jos imaju? :-)

_____________________________

Sačuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije i veličine koja se ne klanja pred djecom.

Halil Džubran

(odgovor članu AnMo)
Neposredna veza do poruke: 1034
   RE: Porodilište Mostar
13.1.2014 12:22:39   
Almuccia
U Brankovcu su osim tih nabrojanih i dr. Suko, Setka i Balic. Ne znam jesam li nekog preskocila.

_____________________________

Loading... neki pametan potpis ali nikako da skontam sta :P

(odgovor članu memma)
Neposredna veza do poruke: 1035
   RE: Porodilište Mostar
13.1.2014 12:59:12   
Ben 10
Ima jos dr.Konjhodzic,mladi dr tek zavrsio specijalizaciju mislim.

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Almuccia)
Neposredna veza do poruke: 1036
   RE: Porodilište Mostar
14.1.2014 12:10:20   
memma
e hvala vam punooo :-)

_____________________________

Sačuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije i veličine koja se ne klanja pred djecom.

Halil Džubran

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 1037
   RE: Porodilište Mostar
25.1.2014 22:20:20   
hobotnica
pozdrav....ja sam nova na forumu i opcenito prvi put se javljam na bilo koju temu a o svemu citam.
Naime drugi put sam trudna i blago je reci da sam malo prestravljena. Prvog sina sam rodila mjesec i pol ranije prije 4 i pol godine na CR u bolnici na Bjelom Brijegu, hB sve je proslo i zavrsilo najbolje. Tad mi je i sada ovu trudnocu vodi Dr.Misic a CR mi je radi Knezevic. Misicu sam isla i privatno i u bolnicu i super mi je doktor, kad je krenuo porod zvala sam ga na putu za bolnicu a covjek sve smireno meni preko telefona sto sve trebam, noje taj dan radio ali je iz Capljine za pola sata dosao u bolnicu i odmah mi rekao da se ne sekiram da je zvao bolnicu da dolazim i da ce me odmah dezurni doktor primiti. tako da me je Knezevic bez problema odmah pregledao i naredio da me spremaju za salu da cu prva a do tada nisam ni znala kako izgleda. CR mi je super odradio cak me i cekao pokraj kreveta kad sam se probudila da mi kaze da je beba super samo malo mal. Iznenadila me je njegova ljubaznost jer su m svi govorili da te u bolnici samo pazi onaj doktor koji te vodi. Sestre su mi bile sve ok nijedna nije bila ni gruba ni bezobrazna cak mi je sestra Angela svaki dan zvala na pedijatriju da provjeri kako je beba. Dr. Misic mi je svaki dan dolazio da me pregleda i cak me na svoju ruku otpustio 5 dan ikako bi se bebi spustila na pedijatriju i cak mi sam konce izvadio.
sad u drugoj trudnoci sam u devetom tjednu prokrvarila cistu krv istog trena kad sam ga zovnula bez problema me primio bez upunice i cim je utvrdio da je beba ok odmah je pozvao jos jednog doktora neznam kojeg da me i on smiri jer ja nisam mogla prestat plakat. i ovaj put su sestre bile super svaki tjedan sam isla na BB primat inekcije i cim bih pokucala na vrata bilo koja sestra da mi otvori odmah bi me primile. na inekcije bez uputnice jer nisu htjele da se s tim zamaram svaki tjedan. Sad sam 3 i pol mjeseca trudna i hB krvarenja nema,Misica sam znala zovnuti po tri puta dnevno ako mi se slucajno ne javi obavezno me zovne nazad u roku sat vremena.

ZNAM DA SAM NAPISALA PODUG POST ALI SAM SAMO HTJELA RECI DA NIJE TAKO STRASNO NA BB! SESTRAMA NISAM DALA NI MARKE DOK SAM LEZALA OBA PUTA, SAMO SAM IH NA ODLASKU POCASTILA KESOM. ISTINA JE DA SE ZA HIGIJENSKE POTREPSTINE MORATE SAMI POBRINUTI ALI MI JE OD TOGA BITNIJE BILO STO NEMAM TRAUME OD PORODA KAKVE SAM MOGLA IMATI DA SESTRE I DOKTORI NISU BILI SUSRETLJIVI? JOS JEDNOM SE ISPRICAVAM RADI DUZINE POSTA NECU VISE OVAKO DUGO user posted image

(odgovor članu memma)
Neposredna veza do poruke: 1038
   RE: Porodilište Mostar
28.1.2014 16:55:38   
Marta27
Ei cure nova sam, a ne znam gdje bih mogla saznati to sto me zanima pa cu ovdje, zanima me kako saznati krvnu grupu moje curice, posto jako puno putujemo pa bih voljela imati u svakom trenutku njenu krvnu grupu, za svaki slucaj, kako cu to saznati jer mi nigdje ne pise, imaju li oni to u sustavu u bolnici ili moram uzeti uputnicu za vadjenje, hellpppuser posted image

(odgovor članu hobotnica)
Neposredna veza do poruke: 1039
   RE: Porodilište Mostar
28.1.2014 18:36:08   
anitaa
Vjerujem da imaju. Nama je, koliko se sjećam pisalo na otpusnici.

(odgovor članu Marta27)
Neposredna veza do poruke: 1040
   RE: Porodilište Mostar
28.1.2014 18:43:47   
elmaL
koliko ja znam ne pise nigdje krvna grupa, samo vakcine koje su date bebici, ako jesu, a krvnu grupu mislim da ces morati izvaditi, trazi kad isla na pregled u DZ pitaj svoju pediajtricu.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1041
   RE: Porodilište Mostar
28.1.2014 19:14:06   
Marta27
Hvala vam, a nema mi KG na otpusnom ne pise, mozda sto sam ja pozitivna nezz, al svejedno hvala vam user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1042
   RE: Porodilište Mostar
28.1.2014 19:32:34   
anitaa
Joj, malo sam senilna, nije na pravom otpusnom, nego na onom hajdemo reći prvom papiru koji d
obiješ u bolnici, poslije apgar testa. Tako je bar bilo na BB-u u ljeto 2011. Možda su i dodali rukom, ne sjećam se. Uglavnom su imali te podatke ,bez da sam ih tražila.Čisto da znaš.




(odgovor članu Marta27)
Neposredna veza do poruke: 1043
   RE: Porodilište Mostar
28.1.2014 19:36:10   
Marta27
user posted image hvala jos jednom

(odgovor članu anitaa)
Neposredna veza do poruke: 1044
   RE: Porodilište Mostar
28.1.2014 20:05:29   
MO star
Pozdrav drage mame, posto sam ja poprilicno nova u ovom gradu, ne znam ni jednu mamu koja je rodila na BB, pa moram ovdje postaviti koje pitanje, trudnocu mi vodi dr. Barisic i prezadovoljna sam al zanima me jel i ostali lijecnici rade sve moguce pretrage odnosno nalaze pocevsi od stitnjace do briseva i ostalog? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama_mo)
Neposredna veza do poruke: 1045
   RE: Porodilište Mostar
2.2.2014 11:27:45   
Dea86
Ja sam čula da je dr. Barišić jako detaljna i da to često uplaši žene jer trebaju odraditi masu nekakvih nalaza. Meni je moj ginekolog dao da odradim obične nalaza- urin i krvne pretrage na početku trudnoće, radit ću ih ponovno ovaj mjesec ( ušla sam u 6. mj) i opet na kraju trudnoće. Nije mi jasno čemu komplicirati i raditi hrpu nalaza ako je trudnoća urednauser posted image

(odgovor članu MO star)
Neposredna veza do poruke: 1046
   RE: Porodilište Mostar
16.2.2014 16:57:49   
elmaL
Hej zene...da li je neko isao kod dr.Misica privatno? Gdje ima ordinaciju, kako se narucuje? Kakva su vam iskustva? Ja sam ga upoznala dan prije poroda bio dezurni i ucinio mi se jako fin. U dilemi sam kod kojeg dr da idem jer je moj bolestan a ostalo mi jos 3 mjeseca do porodauser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu Dea86)
Neposredna veza do poruke: 1047
   RE: Porodilište Mostar
17.2.2014 20:26:43   
MO star
Heiii, ja sam cula da je Misic jako prijatan i dobar lijecnik, prijateljica mi ide kod njega vec drugu trudonocu i prezadovoljna je, jedina mana je sto ne radi privatno u Mostaru nego u Capljini, pa ako te zanima broj tel mogu ti saznati pozz user posted image user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1048
   RE: Porodilište Mostar
18.2.2014 8:44:35   
elmaL
MO star hvala ti puno, ma čula sam d aje većina zadovoljna, al evo nisam uspjela dobiti neki kontakt, pa jučer zvali da se naručim kod Vajdane, iako ja nisam baš za nju, ne znam što, al kaže mm bliže je i to, pa na kraju svejedno mi, samo da idem kod nekog do kraja, nije ionako puno ostalo user posted image
al ako mi trebao br pisaću ti user posted image


kod koga ti ideš ?

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu MO star)
Neposredna veza do poruke: 1049
   RE: Porodilište Mostar
18.2.2014 10:22:08   
MO star
Mislim da je svejedno kod koga god ides ako je trudnoca uredna i sve prodje ok, a hoce aBd, ja idem kod doktorice Barišić i prezadovoljna sam jer je jako prijatna, jest da napravi sve moguce pretrage, predetaljna je, a meni sad to odgovara jer sam sve obavila i sve je Bh uredno, od viska glava ne boli, sve za user posted image user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 41 [42] 43   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *