RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


mama21e -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (31.10.2012 21:02:12)

Draga nema potrebe za brigom, od sedme sedmice pila dabroston i svaki drugi dan depo progesteron injekcije primala i apaurin pp, sve tako do 5-tog mjeseca, onda presla na ginipral, i to 4x1, pila izoptin 3x1 i apaurin 3x1 + pregnital, kalcij i Mg [sm=smiley1.gif] Jest da sam prenijela 10 dana (mozda to uopce nema veze s lijekovima) ali porod je bio mashaAllah za pozeljeti... jest boljelo naravno ali je bilo brzo. Eto draga nemoj da brines, bice to ako Bog da sve uredu. [sm=smiley1.gif]




stella -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (31.10.2012 23:08:49)

Hvala na odg,nadam se najboljem [sm=smiley1.gif]




vila_7 -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (31.10.2012 23:40:47)

ma ja sad bas ne znam koliko G. utice na porod - cak neki i dr.kazu da zabetonira,a evo moja prijateljica - oba puta bila od 20-36 tjedna , i jest da prenese i ode na indukciju ali porod za 3-4 sata od prvih trudova....
A ja u prosloj nista pila nisam, doduse prenijela samo 2 dana, ali trudovi trajali 22 sata i jaaako se sporo otvarala...Sad pijem G. pa reko mozda se od njega i brze porodim [sm=smiley36.gif]




ninuska -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (1.11.2012 9:17:29)

Nemoj se skirati. evo info iz prve ruke [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Pila sam ginipral do 37 sedmice. Porodila sam se 10 dana prije termina, a od pocetka bolova koji su bili kao menstrualni u pocetku, pa do poroda je proslo samo 3 sata. Znaci, jakooooooooooo brzo [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image], da ni sama nisam mogla vjerovati.
I mene je bilo strah zbog giniprala, pogotovo sto sam slusala razlicite price i to najcesce ruzne, ali eto prodje bolje nego sto sam mislila.

samo se opusti [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Leena -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (1.11.2012 9:41:18)

I ja sam uz gynipral, koji sam uzimala cijelu trudnocu, plus u 8. mjesecu neku bas jaku dozu (ne mogu se sjetiti koliko dnevno, ali znam da je bilo max koliko smije), rodila 7 dana prije termina, normalno sam se otvarala, bez ikakvih problema. Indukciju su mi dali da "ubrzaju", voljela bih da nisu, jer su bolovi od indukcije mnooogo snazniji od prirodnih, ali i dalje, gYnipral nije imao nikakav utjecaj na tok poroda.




animagical -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (1.11.2012 9:47:00)

meni je trebalo 13h indukcije da rodim A[sm=smiley36.gif] ova tema je isto kao da pitate kakav ste imale porod u plavoj spavacici, a kakav u zelenoj




Mya_81 RR -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (1.11.2012 9:47:59)

I kod mene nije bilo utjecala lijeka na porod, mada jesam rodila 4 sedmice ranije, ali to je druga priča. Dok sam bila pred porod slušala sam raznorazne priče o tom 'betoniranju' [sm=smiley36.gif] ali ne bih rekla da to ima neki utjecaj. Što više, kod mene je sve bilo poprilično brzo [sm=smiley1.gif]




vila_7 -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (1.11.2012 12:26:53)


IZVORNA PORUKA: animagical

meni je trebalo 13h indukcije da rodim A[sm=smiley36.gif] ova tema je isto kao da pitate kakav ste imale porod u plavoj spavacici, a kakav u zelenoj


[sm=smiley36.gif] joj ja tebe - pa i tu ima razlike - lakse u zelenoj jer odmara oci [sm=jezicek.gif]

Hvala vam zenice na ohrabrenju, jer stvarno kakvih prica ima pa covjek ne zna sta da misli....al eto kazem i ja sad kad ga pijem mozda se i ja aBd brzo porodim kao vi [sm=smiley36.gif]




M kao Mama -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (1.11.2012 12:35:24)

Ja sam od 4 nedjelje trudnoće bila na terapiji, u petak popila zadnju terapiju u nedjelju otišla da se porodim, i ja noćima nisam spavala od razmišljanja i svaki put bih pitala dr. kako ću ja roditi, baš zbog tih priča zabetonirana i slično, i na kraju imala sam takav porod da je to za poželjeti, mada moram zahvaliti i mom dr. koji je cijelo vrije bio uz mene, i koji mi je maksimalno pomogao da mi i ovaj porod ostane u najljepšem sjećanju.

Stela, tvoja dioptrika je momentalna indikacija za CR, jesi li pričala sa dr. svojom, jer od naprezanja ti može još više skočiti dioptrija.






stella -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (1.11.2012 14:02:14)

Lijepo je cuti i druga iskustva.

Almic nisam pitala dr,sad sam kod Nenada jer je Aida bolesna,al sl sedmice idem na kontrolu pa cu pitati.
[sm=smiley1.gif]




felix -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (1.11.2012 14:08:26)

nikakve veze nije bilo, pila dabraston pa gynipral da me cuva da se ne otvaram Al na kraju nije pomogao ni gynipral ifuzije majka priroda i ovaj šejtan zvrk odluciše da pre izadju , da me ništa dole nije moglo zabetonirati[sm=jezicek.gif] dzaba me fiksali
a ja se jadnica tješila da cu izgurat do kraja . Sve u svemu cuvao me gynipral do 34 sed posle toga krvarenje jaki bolovi, hitno gynipral inf jer se nisam otvarala a krvarila cilj bio fiksajmo je inf dokle moze bolje receno derimo je do kraja patimo sa ludjackim bolovima

I na kraju opet rodi pre vremena ...[sm=smiley1.gif] to su babske price po meni da gynipral zabetonira jok kod mene nebi pomoglo ni betnon cigla dole [sm=jezicek.gif] kak je ovaj nemir bio[sm=smiley1.gif]




vila_7 -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (24.12.2012 12:57:49)

evo me i ovdje! [sm=smiley36.gif]
GLUPOSTI! Pila Gynipral zadnja 2-2,5 mjeseca - prestala u 37-om tjednu, naslusala se horor prica-od betoniranja do neizlazenja posteljice- na kraju:
Porodila se 5 dana prije termina, dosla sa slabim bolovima vec otvorena 3 cm, i porod kao i prvi put-sasvim OK




cipi -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (29.3.2013 12:45:14)

ja sam se isto ziva isprepadala tim pricama, kazu da se tesko poroditi, beba nece van, ne moze se otvoriti... u prvoj trudnoci nisam nista pila i 36 sati sam bila samo prst otvorena, kako sam dobila napone,a i dalje se nisam otvarala dobila sam infuziju i sve je bilo gotovo u roku od 10 min.
Sad me strah da me opet isto ili jos gore ne zadesi [sm=smiley13.gif]
U svakom slucaju je utjesno cuti i iskustav vas kojima nije imao nikakvog uticaja :)




vila_7 -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (29.3.2013 20:01:12)

ma Cipi vjeruj to nije istina-kazem ti - imala sam drugi porod malo tezi samo jer je beba bila krupnija, ali se normalnije otvarala dok su trudovi isli nego kad ga nisam pila. I posteljica sasvim normalno izasla-jedva da sam i osjetila.




cipi -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (29.3.2013 22:19:01)

hvala puno vilo, nadam se da se ovaj put necu dugo muciti




vila_7 -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (29.3.2013 22:41:53)

Ma cipi neces-ako nista trudovi oni najgori-krace traju..... sretno [sm=smiley1.gif]




Makili55 -> Gynipral, zanima me da li ime negdje kupiti ovaj lijek obzirom da je povucen iz prodaje u BiH? (25.6.2014 15:07:12)

Da li mozda neko od vas ima mozda neke zalihe lijeka? potrebno je za 1 mjesec, mozda malo jače. Ako ima, molim da mi se javi na e-mail makili55@yahoo.com.




Makili55 -> RE: Gynipral (25.6.2014 15:14:48)

zanima me da li ime negdje kupiti ovaj lijek obzirom da je povucen iz prodaje u BiH? ima li neko zalihe neke, hitno potreban lijek. Javite mi molim vas na e-mail makili55@yahoo.com




Mamica24 -> RE: Gynipral (26.6.2014 14:10:26)

Ja ga pila prije dvije godine.. Ljuljao me ko zemljotres..

Porodila se za 35-40 minuta i to vrloooo lahko!!




Latinka -> RE: Gynipral (28.6.2014 23:38:21)

Makili, jesi li nasla gynipral? Ja mislim da imam jednu neotvorenu kutiju. Moram provjeriti




Arijana2 -> RE: Kakav ste imale porod uz gynipral? (26.3.2015 13:23:43)

Pozdrav,drage i buduce mame!Ja sam u obe trudnoce koristila i dabraston i gynipral,interesuje me sta sada daju trudnicama za kontrakcije jer razmisljam o jos jednoj trudnoci a svijesna sam i da ce me vjerovatno pratiti kontrakcije.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]