RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih roditelja? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


mube -> RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih roditelja? (18.2.2010 12:08:35)

ehhh,ja zivim 2000 km i od svojih i od muzevih roditelja....tako bi voljela da sam 2 km i od jednih i od drugih[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




veeseelaa -> RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih roditelja? (18.2.2010 12:11:12)

što se tiče svekrva i svekrve sasvim je svejedno gdje su, blizu il daleko a mislim da je i mm isto gdje mu je punica....




jasmina_mm -> RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih roditelja? (18.2.2010 12:22:32)

IZVORNA PORUKA: SailorMoon


IZVORNA PORUKA: jasmina_mm

Mi zivimo u istoj kuci sa svekrom isvekrvom oni su na gornjem spratu a mi dole. Licno ja ne bih mogla izaci na kraj sa svim obavezama sama i svekar i svekrva su mi od velike pomoci. Znam da nisu sve zene te srece ali meni oboje toliko pomazu da ne bih mogla zamisliti da se odselimo osim u slucaju nuzde...


Izvini draga ali ovo meni nije nimalo jasno:
Pa svi mi imamo obaveza peko glave i zivimo sami i sami se brinemo o svojim kucnim obavezima. Tako je to kada je covek samostalan!
nakraj pameti bi mi bilo da se posle udaje uvalim ili svojima ili njegovim zato sto nisam u stanju sebe organistovati. Onda se nebi udavala!
Svi mi imamo posla, neznamo gdje udaramo (bas mozes procitati na temi: Balanc kuca-poso-djeca ili tako nekako).

Jer koliko svi oni hoce pomoci, tako i svi vole gurnuti nos gdje im nije mjesto, svi roditelji!
I meni licno to netreba, jer svi imamo svoj smisao zivota, koji se u vecini slucajeva podudara sa onim nasih roditelja.

Tako da je moj rahatluk biti odvojen od njih, pa bar neki 2-3 km.



Ne znam za druge ali govorim o svom slucaju. Naravno da bih izasla sa svim obavezama na kraj da moram sama. Vjerovatno ne bih ni upisivala fakultet da nemam pomoc jer ne bih sve stigla. Volim sto su mi blizu jer su to razumni ljudi koje jako cijenim i postujem i koji znaju gdje je granica. A treca stvar nisam toliko egoisticna da mislim samo na sebe i to da li meni nesto smeta, svakom nesto smeta, nikome nije idealno, ali moj svekar i svekrva su izgubili kcerku koja je bila jako mlada i jedina utjeha im je unuk. Ne bih stvarno imala srca da ga odvojim od njih samo zbog mog nekog hira. Opet kazem razumne su osobe i ako mogu pomoci, pomoci ce a ako ne nece se ni mjesati a kamo li govoriti kako da zivimo i da odgajamo dijete...




zaki_2008 -> RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih roditelja? (22.2.2010 13:16:37)

... sa njegovima zivim a moji su 10tak min od nas tako da .... ma ni blizu ovih ni onih [sm=smiley15.gif]




Miau -> RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih roditelja? (5.3.2010 17:38:31)

Ja mislim da je najbolje kad zivite u susjedstvu. Uvijek su ti nadohvat ruke ako ti treba pomoc, a opet svatko ima svoj mir. Ja i moj muz smo sad u fazi selidbe i upravo tako trazimo.




teacher75 -> RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih roditelja? (5.3.2010 17:40:25)


IZVORNA PORUKA: Miau

Ja mislim da je najbolje kad zivite u susjedstvu. Uvijek su ti nadohvat ruke ako ti treba pomoc, a opet svatko ima svoj mir. Ja i moj muz smo sad u fazi selidbe i upravo tako trazimo.

to me podsjeca na seriju: svi vole rejmonda [sm=smiley1.gif] ma meni je bolje da su malo dalje, jer ako su u susjedstvu,eto ih onda svaki cas [sm=smiley1.gif]




sara.at -> RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih roditelja? (5.3.2010 17:44:41)

roditelji od mm i da zive u komsiluku ima da nazovu kad oce u goste nema bu pa na vrata, a i ja nazovem mater kad krenem za Bosnu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mynxlee -> RE: Zivjeti daleko ili blizu svojih i muzevih roditelja? (8.3.2010 16:39:24)

Najbolje je da postoji neka pristojna udaljenost, za svaki slucaj.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]