Punkcija dojke (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Zdravlje



Poruka


kovrdjava -> Punkcija dojke (28.3.2008 14:46:30)

Molim vas da mi odg.dal je neka od vas radila punkciju dojke ida liboli?Ja imammneku kvržicu i moram punkciju raditi pame int.vasa misljenja....




lavica -> RE: PUNKCIJA DOJKE (29.3.2008 1:25:05)

draga kovrdjava, moja komsinicaa je radila , ali iskreno nije puno pricala o tome, mada iz onog sto je rekla ja sam shvatila da nije bilo strasno, nadam se da ce i kod tebe biti sve ok
sretno ti!




Kesten -> RE: PUNKCIJA DOJKE (29.3.2008 8:53:25)

Od srca želim da ti bude sve uredu........




A Iman -> RE: PUNKCIJA DOJKE (1.4.2008 21:10:27)

Radila sam punkciju. Nije bilo tako strasno, ali sam zato godinu dana poslije na svaku promjenu vremena osjecala bolove- sto je mojoj doktorici bilo neshvatljivo jer kaze da tako sto nikada prije nije cula od pacijentica. [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]





Amelaa RR -> RE: PUNKCIJA DOJKE (12.9.2008 15:55:05)

Citološka punkcija dojke nije bolna, jednostavna je u izvedbi i ne bi je trebalo izbjegavati, no treba je raditi samo u strogo indiciranim slučajevima. Ukoliko se radi o malignom procesu, punkcija sigurno neće dovesti do pogoršanja bolesti i rasapa malignih stanica. I na kraju još dvije najnovije vijesti: Aktivno ali i pasivno pušenje povećava učestalost raka dojke i predstavlja faktor rizika. Hormonsko nadomjesno liječenje u menopauzi (HNL) definitivno ne inducira rak dojke.




Anoniman -> RE: PUNKCIJA DOJKE (21.9.2008 14:27:22)

POZZZ kovrdzava...ja sam imala problema sa dojkom,imala sam na obe dojke kvrzice koje su me,bolile kad sam trebala dobiti mengu,a imala sam 21god.kad sam otisla kod,lijecnika posla me na mamografiju i sve je uredu,to su mi bile ciste dobro cudne,to je od hormona,i rekao mi da ce me,proci kad se porodim.Kao to ce,se prec posle u mlijecne zlijezde,i nestat ce...Nisam jos trudna a nadam se i zanima me,dali ce bas nestati...tako nemoj se sikirati bice to sve o.k. sretno




dojbinica -> RE: PUNKCIJA DOJKE (9.2.2013 10:47:59)

Drage forumašice, interesuje me gdje u bosni mogu uraditi punkciju dojke privatno i koliko to košta, i za koliko odprilike budu nalazi.Od strane hirurga preporučeno mi je da uradim u Medikusu, ali tu se čeka da dođe doktorica iz SL.Broda koja to radi, znači trebala bi čekati, a meni se baš toliko ne da čekati.




dojbinica -> RE: PUNKCIJA DOJKE (9.2.2013 11:39:18)

niko nikakav [sm=zmeden.gif] odgovor nema?




DM -> RE: PUNKCIJA DOJKE (9.2.2013 11:52:12)

Draga dojbinice[sm=smiley31.gif]
Tako si mi često na um padala
A da probaš opet nazvati klinički centar p apitati gdje bi mogla to uraditi?!




dojbinica -> RE: PUNKCIJA DOJKE (9.2.2013 12:06:47)

ma nece ti to oni reci, svako na svoj mlin vodu goni, tako ti je to kod nas.Evo me sada tu doublemum, uvijek sa neki problemima.




bebaa -> RE: PUNKCIJA DOJKE (9.2.2013 14:37:44)

probaj nazvati ordinaciju dr.Klancevic,ona ti je u ulici Derebent bila kad sam ja isla na UZ to ti je prema podhrastovima tesko mi je objasniti ali je strucnjak veliki pa ako ona ne radi mozda ti da neku informaciju...nazovi i polikliniku Sunce pa se raspitaj...zaboravih pitati odakle si ovo je za sarajevo...




M kao Mama -> RE: PUNKCIJA DOJKE (9.2.2013 17:44:36)

ja sam radila na Koševu, ali znam da moja dr. privatno radi u Suncu, mislim da je 150 km, pa pitaj




Stranica: [1]