antitjela na hepatitis b i rubeolu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


proljeće -> antitjela na hepatitis b i rubeolu (10.11.2009 13:15:44)

drage moje,
ja sam u 8 nedelji trudnoće i juče sam bila kod prof.Godinjaka koji mi nakon dugo godina liječenja naravno vodi i trudnoću i on mi je rekao da uradim nalaz urina ,krvn sliku,rh-faktor ali i antitjela na hepatitis B i rubeolu.
Mene zanima dali je to neka od vas radila i dali znate gdje se to radi u Sarajevu i naravno koliko se čeka na nalaz,unaprijed vam hvala




Mamica24 -> RE: antitjela na hepatitis b i rubeolu (10.11.2009 13:27:35)

I meni su radili rh faktor (da vide da li je + ili - ) a što se tiče hepatitisa i rubeole, to ti ne bih znala reći

mozda ima neke veze sa ranijom vakcinacijom i sl.




milenium -> RE: antitjela na hepatitis b i rubeolu (10.11.2009 13:29:13)

ima na temi ''rh faktor'',sve piše di se vadi kako,šta ,šta znači itd.




MinaMM -> RE: antitjela na hepatitis b i rubeolu (10.11.2009 13:29:29)

urin radis u svom domu zdravlja a ostalo na zavodu za transfuziologiju. treba ti uputnica od tvog doktora opste prakse. ja sam radila krvnu grupu i RH faktor ali mi nikad nisu trazili antitijela na hepatis  b i rubeolu. nalaz cekas jedan dan.
nadam se da sam ti uspjela barem malo pomoci. pozdrav




enna -> RE: antitjela na hepatitis b i rubeolu (10.11.2009 15:06:00)

Pozdav samo da te ohrabrim kao sto vidis ne zivim dole u Bosni ali ja sam ti test za rubeolu vadila svaki mjesec posto nisam bolovala tu bolest a nisam primila ni vakcinu pa sam morala stalno kontrolisati i da meni je moj dr. rekao da izbjegavam svjezu zelenu salatu i razne salame i voce i povrce ako jedes svjeze da ga dobrooooo operes posto se preko toga jako lako zarazi.I za hepaitis B se vadi nalaz na pocetku i na kraju trudnoce barm ovdje zato mislim da nemas razlog da brines ipak dr. zna sta treba da radis, a o gdje se radi evo vec neke informacije si dobila tu ti nemogu pomoci.Veliki pozdrav i sretno no sikiriki!!!!




proljeće -> RE: antitjela na hepatitis b i rubeolu (11.11.2009 9:27:51)

Hvala vam drage moje na odgovorima,samo se još iskreno nadam da će se javiti neko ko je antitjela na hepatitis B i rubeolu radio u Sarajevu da bih znala gdje da idem,ali svakako mnogo hvala ipak ste mi i do sada pomogle i ohrabrile.




nerkica -> RE: antitjela na hepatitis b i rubeolu (11.11.2009 11:05:36)

ma nista se nebrini,to je normalna procedura,sve zavisi od doktora do doktora sta traze
ja sam od pocetka ,trudnoce promijenila 3-4 ljekara,i kad sam bila kod dr G
ODINJAKA,negdije u 19 sed.rekao mi je da uradim test na rubeolu i hepatitis,samo otici u porodicnu medicinu oni ce ti dati uputnicu,cini mi se u DIP I tamo ce ti izvaditi krv i tako...
ja sam to radila i sve je ok,to je cisto radi formalnosti...




proljeće -> RE: antitjela na hepatitis b i rubeolu (11.11.2009 13:49:59)

Hvala mnogo ,nerkice




Stranica: [1]