RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Silver -> RE: Trombofilija, antifosfolipidni sindrom i pojava sistemskih autoimunih bolesti u trudnoci (24.4.2017 17:31:00)

Nadam se da ima neko ko bi mogao da mi odgovori na par pitanja...posto tek treba da idem hematologu.

Na trazenje endokrinologa i ginekologa uradila sam izmedju ostalog i genetsku analizu na trombofiliju. Mthfr (c677t) homozigot mutirani i Faktor XIII nosilac mutacije heterozigot.

Suprug je pijatelja hematologa onako neobavezno upitao prije trudnoce za nalaz i on je rekao da pijem aspirin 100, folacin i vitamin b, i da dodjem kad zatrudnim.
Obzirom da sam trudna 6 sedmica i izela sam uputnicu za hematologa...ne znam sta da ocekujem...druga mi je trudnoca..sa sinom nisam inala nikakvih problema...ne znam sad sta da mislim...sve ato citam djeluje strasno...
Vidim ima i vecih komplikacija i ne znam sad koliko je ova moja opasna...da li zahtjeva injekcije...i kako to ide u sarajevskom kantonu?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]