RE: porodiljska naknada (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


Trudnica96 -> RE: porodiljska naknada (6.8.2014 13:36:04)

Da li i u Gradaccu ima takvoo nesto? Jos nisam cula da neko to dobijaa :) Lijep pozdraw, iz kisnog Gradacca :*




Bubamaraa -> RE: porodiljska naknada (7.8.2014 0:05:15)

Moze li mi neko reci za koji mjesec je bila isplata?
Unaprijed hvala ;)




azraarman -> RE: porodiljska naknada (7.8.2014 9:16:56)

juni




Admiraaa -> RE: porodiljska naknada (7.8.2014 16:57:10)

U Starom gradu bila danas.




CombatKitten -> RE: porodiljska naknada (12.8.2014 11:18:40)

Bila sam do 24.06. na porodiljnom. I u rješenju od prošle godine piše da će isplata ići od 24.06.2013-24.06.2014.
Ja nisam dobila ništa za juni. Očekivala sam oko 230 KM tj za 24 dana juna. Prije toga sam primila u junu 360KM za maj.
Može li mi neko napisati kome da se obratim neki kontakt telefon. p.s. Opina Ilida je u piutanju. Hvala :)




Admiraaa -> RE: porodiljska naknada (12.8.2014 20:12:20)

Obrati se sluzbi opcine, imas na rjesenju o porodiljskoj naknadi koja je sluzba u pitanju ( Sluzba za socijalnu zastitu) ili Isplatnoj sluzbi svoje opcine.




purplerain -> RE: porodiljska naknada (19.8.2014 14:55:35)

Pozdrav, treba mi informacija od mama koje vec primaju naknadu. Porodila sam se krajem aprila a tek pocetkom jula dobila rijesenje tj. 2.7. Naknadu jos nisam dobila pa me zanima da li da je ocekujem u septembru i da li ce tada da mi isplate sve od aprila?
Pozdrav




mimi xy -> RE: porodiljska naknada (19.8.2014 15:00:11)


IZVORNA PORUKA: purplerain

Pozdrav, treba mi informacija od mama koje vec primaju naknadu. Porodila sam se krajem aprila a tek pocetkom jula dobila rijesenje tj. 2.7. Naknadu jos nisam dobila pa me zanima da li da je ocekujem u septembru i da li ce tada da mi isplate sve od aprila?
Pozdrav


Pa jeli se toliko ceka boze pa sta oni misle ...ja sam se porodila pocetkom jula i dobila rjesenje prosle sedmice znaci da ne ocekujem u septembru ...a ja se bas ponadala sljedeci mjesec da ce mi stici dbvije vec i isplanirala gdje cu potrositi :9




mahiraa -> RE: porodiljska naknada (21.8.2014 10:07:09)

Drage mame,ja sam se porodila 23.05 a rješenje sam dobila pošetkom juna.Dobila sam samo nakanadu za juni mjesec,a za maj nista.A u rješenju mi lijepo pise da naknada za mjesec maj iznosi 120 KM.Kod mene je u pitanju opština Novi Grad.Ne znam da li se to sta razlikuje od opštine do opštine.
I nije nezaposlenim porodiljama povecana naknada na 180 kao sto su rekli da ce biti.




Dallila -> RE: porodiljska naknada (27.8.2014 19:41:27)

E owako mojeee zeneee prwo Lijep Pozdraw swim mamama i bebama..Mene zanima jedno ako neko zna...Ja sam se porodila 31.10.2013 i trebam dobijati naknadu za porodilje (nisam u radnom odnosu,mislim bila sam al sam dobila otkaz zato sto sam trudna) tek mi je pocela isplata 1 januara tako da mi kasne 2 mjeseca e dali ce mi swe isplatiti do 31 oktobra ili sta???...Tj tek sam sad dobila za juni..oko 5 augusta..Dali je uopste powecana na 180KM i dali cemo mi dobiti ono kao 13 ratu od gradonacalnika????Zna li iko to...




AdisaSara -> RE: porodiljska naknada (28.8.2014 13:56:20)

Pozrav mamama i malim bebarama. Moje iskustvo sa naknadama je sljedece: porodila sam se u januaru, u aprilu sam dobila prvu naknadu za januar, dakle kasne 2 ili 3 mjeseca, kako kad. Od aprilske naknade mi je odbijeno 100 KM što znači da su nezaposlene majke trebale na aprilskoj naknadi već dobiti povećanje, kao i rješenje o povećanju. U slučaju da niste dobile ništa od navedenog onda lijepo u opštinu kojoj pripadate pa neka vam rastumače razloge (ja to uvijek radim, napravim haos [sm=smiley36.gif]). Koliko znam, naknade kasne u svim opštinama i opštine su dužne do datuma navedenog u rješenju isplatiti sve naknade, tako da se može desiti da dobijete 2-3 naknade odjednom (meni se još nije desilo [sm=smiley36.gif]).

Eto toliko od mene, valjda sam malo pomogla :)




Dallila -> RE: porodiljska naknada (28.8.2014 21:18:40)

I meni isto kasne 2 mjeseca..Sad u augustu sam dobila za juni mjesec..Neznam jesu li powecane ili nisu nisam dobila nikakwo rjesenje o powecanju..Neznam dali da idem ili ne..Ili da cekam oktobar pa da widim hoceli mi swe isplatiti..I ako ne onda da im frku nprawim [sm=smiley36.gif]




Dallila -> RE: porodiljska naknada (28.8.2014 21:21:53)

Nece wam odma biti npr ja sam se porodila krajem oktobra a rjesenje sam dobila u nowembru a tek sam prwu naknadu dobila u januaru ;) nazalost dugooooo im trebaaa [sm=smiley13.gif]




Dallila -> RE: porodiljska naknada (28.8.2014 21:24:48)

Mozes li nam reci jesi li bila u opstini i jesi li dobila za juni mjesec??Sta su ti rekli??




AdisaSara -> RE: porodiljska naknada (29.8.2014 9:48:30)

Ja da sam na tvom mjestu bih otišla do opštine. Kada je bilo smanjenje naknade (zaposlena sam), ja sam par dana kasnije otišla u opštinu i tražila da mi urade rješenje o smanjenju. Dobila sam ga za oko 15-ak dana. Obzirom da se pozivaju na zakon koji je navodno stupio na snagu u maju mjesecu, a oni su već od aprilske naknade odbili 100 km, htjela sam da imam napismeno jer sam ja neko ko tuži sve što se može tužiti [sm=jezicek.gif], pozivajući se na taj isti zakon kojim se oni služe.Smatram da ako su zaposlenim majkama počeli odbijati od aprila mjeseca, da su nezaposlene majke trebale početi dobijati povećanje od tog mjeseca, dakle trebalo bi da dobiju rješenje kojim se povećava naknada u iznosu od 60 km ili koliko već, u periodu od aprila mjeseca pa do isteka porodiljskog.

Da li će se naknade isplaćivati retroaktivno, to ne znam, ali bi trebalo da se isplate do kraja porodiljskog zajedno sa povećanjem. Zato mislim da je bitno to rješenje, jer u slučaju da ne postupe po istom u roku u kojem se obavežu rješenjem, uvijek ih se može tužiti [sm=bravo.gif]




bombi -> RE: porodiljska naknada (29.8.2014 22:00:42)

Drage mame,ima li neko da radi u skoli?Ako ima,koliko vam skola uplacuje,ako kanton po novom uplacuje 360?




AdisaSara -> RE: porodiljska naknada (30.8.2014 10:05:20)

Ako je škola u Kantonu Sarajevo i ako ima ugovor o isplati razlike na porodiljskom, onda se isplaćuje razlika do visine plate bez toplog obroka, nezavisno od toga koliko je porodiljska naknada od Kantona.




Admiraaa -> RE: porodiljska naknada (30.8.2014 21:29:39)

Draga Bombi, skola mora da stavi van snage prethodno rijesenje te na osnovu novog rjesenja od opcine uradi novo po kojem se tebi do visine pune plate uplacuje razlika. sto znaci sad skola preuzima dio koji je opcina skunula, jednnostavnije receno, a sve po osnovu koletivnog ugovora.
ako ti treba nekih blizih podataka ili informacija pisi pp.




Admiraaa -> RE: porodiljska naknada (30.8.2014 21:35:35)

e sad druga je stvar sto su porodiljama opcine skinule od 01.04. a rjesenja su dobile nekad u junu ili julu pa su skole do tad uplacivala po starom/prethodnom rjesenju. ukoliko nisi jos dobila novo rjesenje trebala bi se obratiti sekretaru ili direktoru skole a posebno za dio koji ti trebaju isplatiti retroaktivno obzirom da su skole u tezoj finansijskoj situaciji moguce da to bude na vise puta ili ti rata ali to trebas u svakom slucaju provjeriti sa svojima u skoli.




bombi -> RE: porodiljska naknada (31.8.2014 22:29:48)

Skola je pocela da uplacuje platu vecu za 100 KM,ono sto duguju uplatit ce nekad.lijep poz drage moje




bebica123 -> RE: porodiljska naknada (1.9.2014 12:50:54)

Ima li iko informaciju kada bi mogla biti naknada?




Admi085 -> RE: porodiljska naknada (1.9.2014 17:35:57)

http://tvsa.ba/ba/vijesti/od_sutra_podjela_julskih_djecijih_dodataka_i_naknada_za_porodilje#.VASLqytsEB4.facebook




Čoko1629 -> RE: porodiljska naknada (1.9.2014 19:18:01)

Lijep pozdrav, kad sam vidjela ovu temu morala sam se pridružiti forumu[sm=bravo.gif]
Porodila sam se 29.05. a rješenje o porodiljnoj naknadi mi je izdato 27.06 na 120KM jer nisam u radnom odnosu, moja prijateljica mjesec dana kasnije je dobila rješenje na 180KM. Isplata za dva mjeseca mi je bila u skladu sa rjesenjem od 120 KM, što me naravno iznerviralo pa sam dan kasnije pozvala nadleznu opcinsku sluzbu da provjerim razlog zasto mi nije isplaćen iznos od 180 KM, jer sam se cijelo vrijeme nadala istom pošto je već uveliko novi zakon stupio na snagu. U općini su mi telefonskim putem kazali da je isplata u skaldu sa rješenjem i da su oni nemoćni da bilo što poprave i urade. Nakon toga muž je kontaktrirao nadležno Kantonalno Ministarstvo i upoznao ih o cijelom predmetu. Nadležni iz Ministarstva su nas uputili ponovo na općinsku službu, gdje smo podnijeli zahtjev za izmjenu rješenja u skladu sa novim zakonom na iznos od 180 KM. Kad gle čuda danas poštar pozvonio stiglo novo rješenje na iznos od 180 KM. Nadam se da sam Vam pomogla i dala smjernice kako ostvariti prava koja nam pripadaju uz malo nervoze i truda.

Lijep pozdrav i sretno!




mahiraa -> RE: porodiljska naknada (1.9.2014 20:04:51)

Možeš li mi reći koja si opština,i ja sam dobila rješenje na 120 KM,a porodila sam se 23.05.Pa stvarno u ovoj državi sami prevaranti,nije ih stid da od djece kradu.I još kažu slab natalitet,pa nije ni čudo.




mahiraa -> RE: porodiljska naknada (2.9.2014 9:47:48)

Upravo sam kontaktirala nadležne u opštini i rekoše mi da sve porodilje koje su dobile rješenje prije 27.06.2014 ostvaruju pravo na naknadu po starom pravilniku tj 120 KM za nezaposlene a od 27.06.2014 po novom pravilniku tj 180 KM za nezaplene porodilje.Ali ne mogu da nađem na internetu taj novi pravilnik.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  355 356 [357] 358 359   Sljedeća stranica >   >>