RE: porodiljska naknada (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


kikaninchen -> RE: porodiljska naknada (20.9.2014 17:45:51)

Molim pravnice za pomoc. Sest mjeseci primam naknadu kao zaposlena porodilja, dakle 360 KM.
Zaposlena sam u firmi u kojoj se ugovor o radu na odredjeno produzava svakih mjesec dana.
Opcina N. Grad mi je svaki mjesec bez problema izdavala novo rjesenje o naknadi,
nakon sto sam im dostavljala novi ugovor koji sam potpisala u firmi.
Prije 5 dana sam dobila rjesenje od Opcine kojim me obavjestavaju da cu od sada primati
naknadu za nezaposlene, tj. 180 KM (iako sam im u roku dostavila ugovor za septembar).
U nadleznoj sluzbi su mi pokazali dopis ministra Bandica u kojem se opcini nalaze
da ubuduce izdaje samo jedno rjesenje o porodiljskoj naknadi i to do kraja trajanja ugovora.
To je po mom misljenju novi vid stednje ministra, a na racun nas porodilja.
Ogorcena sam i mislim se naravno zaliti na ovo rjesenje.
Molim pravnice da mi razjasne da li imam osnova za zalbu, s obzirom da nisam nezaposlena?
Molim i druge porodilje sa ovakvim ugovorima na odredjeno da mi se jave sa svojim iskustvima.
Hvala




Aida.G. -> RE: porodiljska naknada (26.9.2014 12:09:51)

drage mame, jesu li pocele isplate naknade za kanton sarajevo?
porodila sam se u julu i jos nikad anisam dobila naknadu, rjesenje mi je doslo..imate li vi neke informacije?
hvala




gremlin -> RE: porodiljska naknada (2.10.2014 12:39:55)

Ima li neko informaciju kada ce poceti da dijele naknade?




Admi085 -> RE: porodiljska naknada (2.10.2014 14:08:23)

U Opstini Ilijas mi kazu da su im obecali da ce ujutru imati pare na racunu,da su oni sve pripremili i samo cekaju...pa sad vidjecemo.




tehna -> RE: porodiljska naknada (3.10.2014 11:42:14)

http://www.ks.gov.ba/aktuelnosti/novosti/ministarstvo-za-rad-socijalnu-politiku-raseljena
i zvala postu nista prije pon. ili uto. a opstina ilidza.... ja kontala obradovat ce nas prije bajrama ali.....




Idababy -> RE: porodiljska naknada (3.10.2014 12:16:27)

http://mrsri.ks.gov.ba/aktuelnosti/ministarstvo-za-rad-socijalnu-politiku-raseljena-lica-i-izbjeglice-ksdanas-isplata-djeci[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




smirna -> RE: porodiljska naknada (3.10.2014 16:39:18)

Molim vas ako je neko imao iskustvo da mi odgovori.
Naime porodiljski mi je istekao 22.09.pa me zanima da li imam pravo na naknadu za septembar. Naknada za majku u radnom odnosu.
Hvala! :)




zvjezdic@ -> RE: porodiljska naknada (4.10.2014 13:25:56)

Sada ces dobiti naknadu za august a u november ces dobiti naknadu za 22 Dana September jer meni je 13.09 isteklo porodiljsko I Tako su mi objasnili u posting sada me spheroid 12 Bambara za august a u November cu dobiti za 13 Dana September Tako da ce I tebi isto biti samo sto nece naknade podijeliti prone 7 oktobra I to je stvarno bezobrazno al taiga nam je drzava ko se nadao od drzava taj se hljeba nije najeo mislim I Nama I penzionerima su trebali dati prone bajrama al eto bolje Olaf nego nikad lijep pozz[sm=smiley1.gif]




smirna -> RE: porodiljska naknada (4.10.2014 21:47:06)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Hvala puno zvijezdice ♥
Kad god dosla naknada dobro dosla :)




idana_85 -> RE: porodiljska naknada (6.10.2014 9:31:08)

Zna li iko radi li cika postar danas, hoce li danas biti isplata? [sm=smiley36.gif]




idana_85 -> RE: porodiljska naknada (6.10.2014 12:30:12)

Postar dosao i donio naknadu - opcina Centar [sm=bravo.gif]




smirna -> RE: porodiljska naknada (6.10.2014 13:48:08)

Postar bio u Novom Gradu [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Bajram Serif Mubarek Olsun!
Bas ce mi ovaj postar nedostajati ;) :)




mminche -> RE: porodiljska naknada (7.10.2014 10:52:42)

Ilidza-juce bio postar :-D




mersiaH -> RE: porodiljska naknada (7.10.2014 12:41:00)

Cao mogu li Vas pitati nesto porodila sam se 05.07.2014.i jos nisam dobila naknadu znate li vi kad cu otprilike dobiti [sm=smiley13.gif] sad je mom malom djecaku 3 mjeseca i 2 dana,molim da mi neko odgovori.Hvala unaprijed




arminaaa -> RE: porodiljska naknada (7.10.2014 13:58:41)

pozz ja sam se porodila 18.07.2014 i danas sam dobila naknadu za juli i avgust .lp




smirna -> RE: porodiljska naknada (7.10.2014 17:36:49)

Ja sam se porodila prosle godine u septembru a naknadu sam dobila i januaru. Zena koja se porodila isti dan u opstini Ilidza dobila je u decembru tako da ovisi od opstine do opstine. Naravno, dobila sam ukupan iznos za sve zaostale mjesece. Strpite se jos malo.i dobicete poveci iznos :) ;) pozdrav![sm=bravo.gif]




mersiaH -> RE: porodiljska naknada (8.10.2014 0:39:36)

Hvala Vam na odgovoru,cekat cu,valjda ce donijeti [sm=smiley13.gif]




Surilica -> RE: porodiljska naknada (14.10.2014 16:06:29)

Pozdrav.
Porodila sam se 25.07. i mjesec dana nakon toga podnijela zahtjev za naknadu te dobila rjesenje . Receno mi je da 200km ( kako zovu babine) ce za 20ak dana najdalje biti uplacene na racun koji sam dala. Medjutim jos uvijek nisu nista uplatili [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] Koliko ste vi cekale ?
A sto se tice porodiljske naknade, jos uvijek nisam nista dobila. Postar je juce donosio postu i ostavio u sanduce, naknade nigdje :( Zivim u Starom Gradu, da li su uopste podijelili u mojoj opstini ? I kome se mogu obratiti da vidim kada ce, da zovem postu ?




Esmica -> RE: porodiljska naknada (14.10.2014 16:13:02)

Surilica

I ja sam u Starom Gradu, i porodila sam se 23. 7
Nisam dobila naknadu, dobila sam sva rjesenja.
A ono sto ide na racun sam dobila prije mozda dvadesetak dana.




Surilica -> RE: porodiljska naknada (14.10.2014 17:03:45)

Kad si predala zahtjeve ?
Ja sam prije mjesec i po i jos uvijek nista od toga sto treba na racun.




Esmica -> RE: porodiljska naknada (15.10.2014 10:37:45)

Predali smo nekad u augustu, ne znam tacno kad.




TiruTiru -> RE: porodiljska naknada (16.10.2014 19:33:03)

ako neko zna,,,ukoliko u ugovoru u radu imam definisano to da mi firma isplacuje za vrijeme porodiljskog odsustva razliku izmedju porodiljske naknade i pune plate...jel to neki problem za ostvarivanje prava na porodilsjku naknadu?
pretpostavljam da mi firma nece uplacivati svejedno nista, jer je nova uprava sada aktualna, al po ugovoru imam pravo,, tako pise...tuzit cu ih nekad :))




Super Beba -> RE: porodiljska naknada (17.10.2014 12:47:05)


IZVORNA PORUKA: TiruTiru

ako neko zna,,,ukoliko u ugovoru u radu imam definisano to da mi firma isplacuje za vrijeme porodiljskog odsustva razliku izmedju porodiljske naknade i pune plate...jel to neki problem za ostvarivanje prava na porodilsjku naknadu?
pretpostavljam da mi firma nece uplacivati svejedno nista, jer je nova uprava sada aktualna, al po ugovoru imam pravo,, tako pise...tuzit cu ih nekad :))



Ako imaš pravo po ugovoru, ne vidim zašto ti ne bi isplaćivali razliku. Podnesi zahtjev i pozovi se na Ugovor.
A to nekad (iako ne znam zašto bi čekala i dan ako ti odbiju zahtjev) - pazi na zastaru...Nije ni to pravo vječno...




dzemka_sa -> RE: porodiljska naknada (21.10.2014 15:09:35)

Drage mamice, nova sam na ovom forumu i treba mi mala pomoc. Mozda je neko vec pisao o ovome, ali nisam nigdje nasla [sm=smiley36.gif]. Trudnica sam i trebam se poroditi u februaru, a na birou sam. Suprug radi u drzavnoj firmi i ima automobil na sebi. Zivimo on, ja, svekrva i suprugov brat i niko vise ne radi. Zanima me, ako iko nesto zna, kakva ja imam prava. Znam da imam pravo na onih 180 KM, ali me interesuje sta je sa jednokratnom pomoci, paketom i djecijim doplatkom? Mnogi mi govore da samo zbog auta ne mogu dobiti nista, ali ja mislim da u svemu tome i veliku ulogu ima i suprugova plata, koja je pristojna [sm=smiley36.gif]. Ako je iko imao ovakav slucaj molim da mi odgovori, jer mi se i ne ide kod onih ljubaznih teta u Opstinu da ih pitam [sm=smiley36.gif]. Hvala svima unaprijed [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




suza81 -> RE: porodiljska naknada (22.10.2014 17:59:52)

http://www.novigradsarajevo.ba/mobile/txt_one.php?id=48&kat=1




Stranica: <<   < Prethodna stranica  358 359 [360] 361 362   Sljedeća stranica >   >>