RE: porodiljska naknada (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


vedada -> RE: porodiljska naknada (15.11.2015 9:57:37)

Zna li neko kakva je procedura ako se jedan mjesec ne podigne porodiljska i oni vrate novac opatiji(zbog adrese) da li sljedeći mjesec uplate ponovo ili obustavljaju.




vedada -> RE: porodiljska naknada (3.12.2015 10:37:44)

Imall žene mustuluka?




amery -> RE: porodiljska naknada (10.1.2016 12:37:03)

Cao zenice moje,imam jedno pitanje..
Sa prvim djetetom(2012) nisam bila u radnom odnosu i dobivala sam naknadu neku od 220km,znam da nisam predavala nikakav zahtjev. E sad me interesuje porodila sam se 05.05. ove godine takode nisam u radnom odnosu,da li cu i sad primati 6 mjeseci tih 220km...
Soryy nisam u toku..[sm=zmeden.gif]

hvalaaaaa[sm=smiley17.gif]




alym -> RE: Porodiljska naknada (10.1.2016 13:31:05)

zdravo znateli koja je sad na redu isplata za ZDK jer rodila sam u julu i jos nisam dobila ni jednu




mrvica77 -> RE: Porodiljska naknada (14.1.2016 11:47:36)

Cao[sm=smiley1.gif] ja sam nova na portalu a vec dugo pratim sta se pise...Porodila sam se prosli mjesec i sad bi ganjala tu papirologiju za porodiljsku naknadu u Sa,do sad nisam jer sam mislila ici sa zahtjevom preko biro,jer mi je ugovor bio na odredeno,medutim poslodavac se odlucio da mi produzi ugovor zbog naknada pa me zanima par stvari ako bi me neko mogao uputiti:Uputnica specjaliste se uzim kod Dr. koji nam je vodio trudnocu,npr.Opca bolnica u Sa...???Jer vidim neki su spominjali Skrelicevu?I sljedece sto me zanima porodiljska naknada traje pola godine ili godinu dana i od cega zavisi visina isplate,kako se obracunava...da li je za sve zaposlene porodilje ista?Preko Biroa je 180KM???[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]Hvala puno u moje i [sm=duda.gif] ime :)




vedada -> RE: Porodiljska naknada (14.1.2016 11:58:13)

Upitnici uzimas kod dok koji te vodio, il kod dok svog porodicnog dr. Traje godinu i za zaposlene je 320 a nezaposlene 180.




mrvica77 -> RE: Porodiljska naknada (14.1.2016 12:14:18)

[sm=bravo.gif] Hvala puno na odgovoru [sm=bravo.gif]




xyxy -> RE: porodiljska naknada (21.1.2016 19:44:51)

Lijep pozdrav svim clanicama, imam par nejasnoca u vezi porodiljske naknade pa bih vam bila jako zahvalna ukoliko biste bile voljne odgovoriti:)
Radim u skoli,ugovor naravno istice 15.8.,a termin poroda mi je u augustu,aBda. Da li ce prekid radnog odnosa od 15 dana automatski znaciti i ukidanje ove naknade? I jos jedno pitanje za porodiljsko: da li je ijedna imala srece da joj direktor skole produzi ugovor iako se porodila prije mjesec(naravno uz uslov da nastavi svoje porodiljsko odsustvo)jer mislim da nijedna zena ne moze raditi mjesec dana nakon poroda?
Unaprijed hvala na odgovorima




vedada -> RE: porodiljska naknada (21.1.2016 20:02:52)


IZVORNA PORUKA: xyxy

Lijep pozdrav svim clanicama, imam par nejasnoca u vezi porodiljske naknade pa bih vam bila jako zahvalna ukoliko biste bile voljne odgovoriti:)
Radim u skoli,ugovor naravno istice 15.8.,a termin poroda mi je u augustu,aBda. Da li ce prekid radnog odnosa od 15 dana automatski znaciti i ukidanje ove naknade? I jos jedno pitanje za porodiljsko: da li je ijedna imala srece da joj direktor skole produzi ugovor iako se porodila prije mjesec(naravno uz uslov da nastavi svoje porodiljsko odsustvo)jer mislim da nijedna zena ne moze raditi mjesec dana nakon poroda?
Unaprijed hvala na odgovorima


Ne znam tačno, al ako će ti produžiti ugovor primat ces naknadu za zaposlene 360, a ako ne onda za nezaposlene 180. Rok zA predaju zahtjeva je 60 dana, tako da ako ti produženi ugovor naravno primat ces 360.




sprinter -> RE: porodiljska naknada (22.1.2016 11:06:45)

iskreno to ti sve ovisi od direktora.ako je o.k.produžit će ti. najbolje ti je da porazgovaraš s njim da znaš na čemu si jer ima slučajeva i da neće produžiti.




sprinter -> RE: porodiljska naknada (25.1.2016 11:12:29)

znate li može li mm uz moju ličnu kartu podići porodiljsku naknadu u pošti?




vedada -> RE: porodiljska naknada (25.1.2016 13:02:47)


IZVORNA PORUKA: sprinter

znate li može li mm uz moju ličnu kartu podići porodiljsku naknadu u pošti?

Meni mužu nisu dali na ŽELJEZNIČKOJ.




sprinter -> RE: porodiljska naknada (25.1.2016 13:05:48)

ok,hvala. morat ću onda ja otići. valjda će I brzo ozdraviti.




3mina -> RE: porodiljska naknada (26.1.2016 10:00:11)

http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novosti/danas-decembarski-djeciji-dodaci-i-naknade ovo su jos 20.01 objavili da je Uplaceno. Ima li neko da je dobio svoju naknadu?




vedada -> RE: porodiljska naknada (26.1.2016 10:07:50)


IZVORNA PORUKA: 3mina

http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novosti/danas-decembarski-djeciji-dodaci-i-naknade ovo su jos 20.01 objavili da je Uplaceno. Ima li neko da je dobio svoju naknadu?

Da, ja digla




3mina -> RE: porodiljska naknada (26.1.2016 10:20:53)

Kada? Da samo znam jel mi nesto vraceno ili!?




nn_26 -> RE: porodiljska naknada (26.1.2016 13:22:43)

Pozdrav,


molim info da li je sad anknadna svaki mjesec fixno 360Km ili varira iznos?
Prije 5godina kad sam se prododila svaki mjesec je bio razlicit iznos,da li se to u medjuvremenu mjenjalo?

hvala,

lp,




3mina -> RE: porodiljska naknada (26.1.2016 13:32:20)

Porodiljska je sada vec svaki mjesec fixno 360KM i ja sam prije tri godine primala i varirala je svaki mjesec al to vishe nije slucaj ;)




vedada -> RE: porodiljska naknada (26.1.2016 13:34:03)


IZVORNA PORUKA: 3mina

Kada? Da samo znam jel mi nesto vraceno ili!?

Juče u pošti podigla.




nn_26 -> RE: porodiljska naknada (26.1.2016 13:34:13)

Hvala lijepo na odgovru.


lp,




mamabb -> RE: porodiljska naknada (28.1.2016 8:09:12)

Zdravo. Imam jedno pitanje oko ovog prava, pa ako neko zna bila bih zahvalna. Ja radim u USK, tu je poslovnica, e sad zdravstveno mi se plaća ovdje, a PIO/MIO tamo gdje je sjedište firme ZE-DO kanton, e sad, po kojim uslovima i kojeg kantona meni ide naknada?




mrvica77 -> RE: porodiljska naknada (5.2.2016 15:47:24)

Zenen moze li mi neko odgovoriti na par pitanjaca :) Kad dobivam rijesenje o porodiljskoj,da li na adresu ili me neko kontaktira,papire sam predala prije nepunih mjesec dana?Novac od naknade donosi nam postar na adresu ili ? Hvala ko god odgovori [sm=smiley1.gif]




irenaSA -> RE: porodiljska naknada (5.2.2016 16:21:34)


IZVORNA PORUKA: mrvica77

Zenen moze li mi neko odgovoriti na par pitanjaca :) Kad dobivam rijesenje o porodiljskoj,da li na adresu ili me neko kontaktira,papire sam predala prije nepunih mjesec dana?Novac od naknade donosi nam postar na adresu ili ? Hvala ko god odgovori [sm=smiley1.gif]


Rješenje se dobije mjesec-dva poslije predaje zahtijeva za porodiljsku naknadu, ja sam dobila na kućnu adresu, općina Novi Grad. Novce donosi poštar, također, na adresu...ne mogu sada tačno da se sjetim ali mislim da sam prvu porodiljsku dobila u novembru a predala papire u septembru. 2010. godine sam nešto duže čekala ali zato sam dobila tri porodiljske u zaostatku odjednom preko 1000 KM...[sm=smiley1.gif]




aidana -> RE: porodiljska naknada (5.2.2016 17:48:30)

Ja sam predala zhatjev krajem oktobra a rjesenje mi je stiglo u decembru na kucnu adresu. Prvu porodiljsku sam dobila prosli mjesec i to za oktobar, novembar i decembar odjednom.




vedada -> RE: porodiljska naknada (24.2.2016 12:38:38)

Pitanje, porodila sam se 27.01 prošle godine, sad dijele januarsku porodiljsku, da li i ja trebam tu dobit il je zadnja bila za decembra?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  370 371 372 [373] 374   Sljedeća stranica >   >>