porodiljne naknade uopce nema u HNK?! (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodično zakonodavstvo



Poruka


kikip -> porodiljne naknade uopce nema u HNK?! (18.12.2009 15:44:43)

Drage mame, kao sto naslov kaze u Hercegovacko-Neretvanskom Kantonu uopce nema porodiljnih naknada...e pa mozete li misliti kako je nama?
Ja sam stvarno ocajna i zabrinuta umjesto da uzivam u iscekivanju bebice, dane provodim brineci se hocemo li imati sta jesti (imam jos jednu bebicu od godinu dana) kada prestanem raditi tj.odem na porodiljni.
Spremna sam nesto poduzeti, ali ne znam odakle da pocnem?!
Postoji li ikakva ustanova koja se bavi ljudskim pravima tj.pravima majki?

[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]

Help!




hanabanana -> RE: porodiljne naknade uopce nema u HNK?! (18.12.2009 16:33:36)

Nažalost - činjenično stanje je da grad Mostar je mjesecima bez gradonačelnika, da je sve stalo, a da njih sve skupa boli dupe za vama.

A tek za porodiljama.....

Kome se žaliti?! Nikome, nažalost. Ali imaš izbor da odlučiš kome ćeš dati glas na idućim izborima. Nažalost, to je tvoje jedino pravo.




mamaajna -> RE: porodiljne naknade uopce nema u HNK?! (18.12.2009 16:41:57)

a i ovo sto mi dobivamo to ti je samo da nepocrkaju ova djeca od gladi




hanabanana -> RE: porodiljne naknade uopce nema u HNK?! (18.12.2009 16:44:42)


IZVORNA PORUKA: mamaajna

a i ovo sto mi dobivamo to ti je samo da nepocrkaju ova djeca od gladi


I to je tačno....ali nam ipak nije prekinuta radni staž i uplaćuju nam zdravstveno i socijalno osiguranje.




mamaajna -> RE: porodiljne naknade uopce nema u HNK?! (18.12.2009 16:51:03)

aa ko garantuje da nece dobiti otkaz kad se vrati na posao,ja sam s prvim djetetom dobila otkaz nakon 3 mjeseca.ja znam slucajeva x da majke moraju se vratiti ranije na posao,opstina placa pio i zdravstvo,gazda oslobodzen a ima radnika,a i majkama dobro dode novac s strane.na kraju opet ispastaju bebare




mia27 -> RE: porodiljne naknade uopce nema u HNK?! (29.12.2009 15:20:58)

ja sam zaposlenica drzavne institucije u HNŽ i svaki dan razmišljam o tome šta napraviti po pitanju naknada. htjela sam se prijaviti u Nevesinje(RS) ali za to je prekasno jer treba biti prijavljen godinu dana prije poroda da se ostvari pravo na porodiljnu naknadu od strane njihovog Fonda zdravstvenog osiguranja. Ne znam šta drugo napraviti.............




dreamyb -> RE: porodiljne naknade uopce nema u HNK?! (29.8.2013 8:57:30)

vidim ova tema je već odavno zamrla ali ipak ću pitati ... kakva je situacija sada? neke novosti u 2013? [sm=zmeden.gif]




Ben 10 -> RE: porodiljne naknade uopce nema u HNK?! (29.8.2013 9:16:01)

Ista ko i prije 5 godina.




Stranica: [1]