BRAK DJECA NE/CUVAJU (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


almai -> BRAK DJECA NE/CUVAJU (6.4.2008 22:07:57)

Drage Hanumice sta mislite o tome koliko djeca igraju vaznu ulogu u odrzavanju partnerskih odnosa?Mislim da se oko 70% bracnih drugova svada upravo oko djece.
Ako jeda roditelj na dijete zagalami drugi ga brani,ako djete padne-majka kriva
razboli se-nije ga majka pazila i slicne situacije.kada je dijete bolesni dolazite li u konflikt sa partnerom?




zeničanka -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 1:50:25)

draga moja,ja imam potpunu podršku svog mm,hvala bogu.ja većinu vremena provodim sa djecom a on zbog posla nije često kući tako da mi nikad ali baš nikad nije riječ rekao kada su djeca u pitanju.vjerujem odnosno znam da ima puno slučajeva gdje su partnerski odnosi narušeni zbog djece ali ja ipak mislim da nijedan roditelj bilo majka ili otac nema pravo prigovarati jedno drugom zbog djece.svi mi želimo svojoj djeci najbolje a takvi komentari da je majka kriva kada se dijete razboli su zaista bolesni.




Amelaa RR -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 7:03:50)

Ja sam puno puta cula od zena....ih kaz oni meni jos kad dijete dode..tek cete se tada u braku povezati jos vise...Pa tacno ne znam da li je to tako...jer ima dosta parova koji imaju dijete ali nisu skupa...




Blue rose RR -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 8:38:18)

Hmmm...

Lično smatram da djeca (gotovo uvijek sa majčine strane) budu razlog zašto se brak (koji još češće nikada nije funkcionisao), održava u životu.

Dok taj razlog, mislim na prisustvo djece, (čast izuzecima), kod muške populacije je tamo negdje na drugom mjestu...

Smatram i nikada sebi ne bih dopustila da DIJETE bude razlog da bih ostala u farsi koju pokušava neko nazvati brakom, a čini sve da taj brak ne dođe do stabilnosti.
Ne bih željela da moje/naše dijete ispašta zbog svađa, nemira, naših nesuglasica..jer u takvoj okolini samo-i - najviše, djeca ispaštaju.

Ipak u vremenu i prostoru gdje mi živimo to je još uvijek tabu-tema, iz razloga što još jedan faktor žene čini ovisnim o suprugu -  a to je finansijska ovisnost.
Mnogo žena, i što bi se odlučile na razvod ne mogu sebi priuštiti samostalni život.

Zato majke i Vi buduće majke obrazujte svoje potomke (posebno svoje male princeze), jer ste VI te koje im dajete SLOBODU U ODLUČIVANJU.




Kesten -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 9:39:44)

U potpunosti se slažem [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




nikka -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 10:22:29)

Misljenja sam da djeca nemogu očuvati brak ali isto tako ona nikada nisu pravi razlog ravoda,razlozi su neki drugi problemi između bračnih parova pa kad dođe do sukoba pominju se djeca što je veoma "nisko" i nezrelo!




makana -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 11:04:03)

pozdrav drage moje
djeca učvršuju brak, ali isključivo mislim na onaj koji je na zdravim temeljima, ako dvoje imaju zajedničke ciljeve, slična rezonovanja i životne svjetonazore, te naravno da se vole, sviđaju jedno drugom ili su, sreće li nepregledne, i dalje zaljubljeni jedno u drugo
sa svakom godinom mijenjaju se ljudi, njihova htijenja, mišljenja i puno toga i to vidim po sebi, nisma ista osoba od prije nekih godina, možda ni od prije nekoliko mjeseci
dakle logično je i da su muški takvi
eh sad, radi djeteta nikada ne bih ostala u braku sa mužem kojeg ne volim, ne poštujem, cijenim i želim (to je kod mene sve usko vezano), također ne bih voljela da neko sa mnom bude i ostane ako nema tih razloga jer je onda sve nazor, puno teže, bez iskrene volje, budućnosti, pozitive
smatram da ako dvoje ljudi nemaju ni pola od svega ovoga šta onda poručuju svojoj djeci, čemu ih uče, kakve primjere im daju, kakve osnove za život i njihove svjetonazore, sigurnost, sreću, osjećaj da su voljena, važna i bitnija od mnogih stvari
da, djeca definitivno učvršćuju, ali ne smiju biti razlog za ostanak u zajednici koja im ne omogućava ono što trebaju da imaju i čime ih treba "opremiti" za budućnost i sve što ih čeka u životu




Blue rose RR -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 11:26:40)

Svaka čast mala moja...a da mi otvorimo "malu radionicu tekstova"?

Nedostaje nam malo više ovakve konverzacije.




zeničanka -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 11:30:14)

IZVORNA PORUKA: maryam amina

Hmmm...

Lično smatram da djeca (gotovo uvijek sa majčine strane) budu razlog zašto se brak (koji još češće nikada nije funkcionisao), održava u životu.

Dok taj razlog, mislim na prisustvo djece, (čast izuzecima), kod muške populacije je tamo negdje na drugom mjestu...

Smatram i nikada sebi ne bih dopustila da DIJETE bude razlog da bih ostala u farsi koju pokušava neko nazvati brakom, a čini sve da taj brak ne dođe do stabilnosti.
Ne bih željela da moje/naše dijete ispašta zbog svađa, nemira, naših nesuglasica..jer u takvoj okolini samo-i - najviše, djeca ispaštaju.

Ipak u vremenu i prostoru gdje mi živimo to je još uvijek tabu-tema, iz razloga što još jedan faktor žene čini ovisnim o suprugu -  a to je finansijska ovisnost.
Mnogo žena, i što bi se odlučile na razvod ne mogu sebi priuštiti samostalni život.

Zato majke i Vi buduće majke obrazujte svoje potomke (posebno svoje male princeze), jer ste VI te koje im dajete SLOBODU U ODLUČIVANJU.

slažem se!!!




sarah -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 15:02:40)

Ja isto smatram da djeca mogu ucvrstiti brak, ali brak koji inace dobro funkcionise i u kome se partneri medjusobno postuju, vole i razumiju.
A brak koji je ionako klimav mislim da ce tesko odzati djeca. Barem ja ne bi voljela biti u braku koji ce jedino postojati zbog djece.




Sonja -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 15:16:30)

maryam amina svaka ti cast

potpisujem sve sto si rekla
ja licno nikad ne bih ostala u braku zbog dijece ...jer samim tim moje dijete bi ispastalo...
a sto se tice finansiske situacije...kad bi imala dijete a brak ne bi funkcionisao a nema posla vratila bi se roditeljima...znam da bi me uvijek primili to su mi i sami rekli...naravno ne bih tu ostala vjecno nego samo dok se ne snadjem

a za brakove koji prilicno dobro funkcionisu mislim da se dijete bas dobro uklopi i jos vise ucvrsti brak...
pozzz




Adana -> RE: BRAK DJECA NE/CUVAJU (7.4.2008 17:05:04)

Da sada ne ponavljam sve, SLAZEM se u potpunosti sa onim sto su rekle Maryam Amina i Makana!




Stranica: [1]