RE: Knjiga za čitati-preporučite (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica >> Knjiga, film i muzika



Poruka


LieToMe RR -> RE: Knjiga za čitati-preporučite (13.3.2018 10:07:37)


IZVORNA PORUKA: manuela RR

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: manuela RR

Ja iako citam citam laganu tematiku...
Agatha Christie njene sve volim...
Najbolja koju sam ikad procitala ima puno str al bukvalno je gutas od pocetka do kraja...Sidney Sheldon Ako docekam sutra...
Topla preporuka...
Sad citam psihologija uspjeha Dale Carnegie

Agatu kristi pocela citati sa 9 godina, mama ima set_ od 24 knjige, kasnije smo kupovali ostale po sajmovima. Sve ijedna koju sam citala odlicne a najbolja ekranizacija po knjigama je definitivno sa david Suchertom, mislim da je covjek snimio sve filmove po knjigama, 80 i nesto.
Meni su najljepse Desec malih crnaca (tu sam prvu procitala), Ubistvo u Mezopotamiji, Smrt na Nilu, Treca djevojka...
Volim i sestre Bronte, Balzaka...to su mi ovi neki klasici...

Mogla bi se Agata ponovo citati


Vjeruj da imam i ja njenih knjiga koje sam bezbroj puta procitala i uvijek im se iznova vracam i ponovo citam...
A i filmove sam sve odgledala...
Svaka na svoj nacin me iznova odusevi...
Koliko god mislili da je predvidiva na kraju se ispostavi da ipak nije...
Meni najdraza Usnulo ubojstvo...al sve su mi bas dobre...



meni jedna od najuzbudljivijih je Zavjesa to je ujedno i zadnji Poirotov slucaj u kojem on umire
Filmovi su mi super pogotovo kad mu smjesno izgovaraju ime i prezime i kad govore da je on Francuz a on onako ljutito kaze : BelDZn [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




aidana -> RE: Knjiga za čitati-preporučite (13.3.2018 10:16:50)


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Procitala sam Zovem se mama od Jelice Greganovic. Prava razbibriga, ima smijesnih dijelova i onih malo dosadnih, ponavljajucih. Sve u svemu ok.

Pocela citati neku knjigu od Woody Allana i ne ide nikako.

Joj njegovi su i filmovi pomalo teski, cudni...i on je cudan...
Mogu da zamislim kakva je knjiga


Vrlo malo vremena imam za citanje knjiga, nije da ne bih mogla naci ali uvijek nadjem neku sturcnu koju bih radje procitala.
Ove cuvam nekad za mora (a bice da cu ih djabe nosat preko granice [sm=smiley36.gif])

Pikaju li se ove sto citam djeci [sm=smiley1.gif] trenutno smo na Andersonovim bajkama

Pika sto da ne[sm=smiley36.gif]

Mi smo s Grimma presli na Andersona ali se starijem nesto ne svidja. I ja vidim da je tu i tamo preopsirno.
Manjem djetetu je i dalje Winnie Pooh glavni.[sm=smiley1.gif]




LieToMe RR -> RE: Knjiga za čitati-preporučite (13.3.2018 10:21:47)


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: aidana

Procitala sam Zovem se mama od Jelice Greganovic. Prava razbibriga, ima smijesnih dijelova i onih malo dosadnih, ponavljajucih. Sve u svemu ok.

Pocela citati neku knjigu od Woody Allana i ne ide nikako.

Joj njegovi su i filmovi pomalo teski, cudni...i on je cudan...
Mogu da zamislim kakva je knjiga


Vrlo malo vremena imam za citanje knjiga, nije da ne bih mogla naci ali uvijek nadjem neku sturcnu koju bih radje procitala.
Ove cuvam nekad za mora (a bice da cu ih djabe nosat preko granice [sm=smiley36.gif])

Pikaju li se ove sto citam djeci [sm=smiley1.gif] trenutno smo na Andersonovim bajkama

Pika sto da ne[sm=smiley36.gif]

Mi smo s Grimma presli na Andersona ali se starijem nesto ne svidja. I ja vidim da je tu i tamo preopsirno.
Manjem djetetu je i dalje Winnie Pooh glavni.[sm=smiley1.gif]


imamo dvije tri bas lijepe knjige, L i N dobile po rodjenju od mojih i od svekrve i svekra, mladinska knjiga pa onda neka 365 prica za laku noc ali te su mi prekratke [sm=smiley36.gif] kod nas je to 365 prica za 10 dana [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
N je obicnou fazonu da legnemo i dao onda ona prica dok se ne smori, rezimira dan [sm=smiley36.gif]




jocajaca -> RE: Knjiga za čitati-preporučite (13.3.2018 12:26:00)

Sada kada spominjete Agatha Christie, sjetih se jeste li ikada čitale Agotu Kristof? Ja sam pročitala njenu triologiju i oduševila me, mislim da je samo to i napisala nikada više nisam naišla na neko njeno djelo, a pročitala sam je samo zbog sličnosti imena [sm=smiley1.gif]




Latinka -> RE: Knjiga za čitati-preporučite (13.3.2018 12:56:25)

Taman zavrsila Engleskinju-Daniel Silva. Preporuka za one koji vole trilere




manuela RR -> RE: Knjiga za čitati-preporučite (13.3.2018 13:22:02)

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: manuela RR

IZVORNA PORUKA: LieToMe RR


IZVORNA PORUKA: manuela RR

Ja iako citam citam laganu tematiku...
Agatha Christie njene sve volim...
Najbolja koju sam ikad procitala ima puno str al bukvalno je gutas od pocetka do kraja...Sidney Sheldon Ako docekam sutra...
Topla preporuka...
Sad citam psihologija uspjeha Dale Carnegie

Agatu kristi pocela citati sa 9 godina, mama ima set__ od 24 knjige, kasnije smo kupovali ostale po sajmovima. Sve ijedna koju sam citala odlicne a najbolja ekranizacija po knjigama je definitivno sa david Suchertom, mislim da je covjek snimio sve filmove po knjigama, 80 i nesto.
Meni su najljepse Desec malih crnaca (tu sam prvu procitala), Ubistvo u Mezopotamiji, Smrt na Nilu, Treca djevojka...
Volim i sestre Bronte, Balzaka...to su mi ovi neki klasici...

Mogla bi se Agata ponovo citati


Vjeruj da imam i ja njenih knjiga koje sam bezbroj puta procitala i uvijek im se iznova vracam i ponovo citam...
A i filmove sam sve odgledala...
Svaka na svoj nacin me iznova odusevi...
Koliko god mislili da je predvidiva na kraju se ispostavi da ipak nije...
Meni najdraza Usnulo ubojstvo...al sve su mi bas dobre...



meni jedna od najuzbudljivijih je Zavjesa to je ujedno i zadnji Poirotov slucaj u kojem on umire
Filmovi su mi super pogotovo kad mu smjesno izgovaraju ime i prezime i kad govore da je on Francuz a on onako ljutito kaze : BelDZn [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]



Da da da...
Zavjesa...Imam i nju...
Ma citacu je ponovo[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 55 56 [57]