RE: Infekcije vagine i cervixa (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


taurus -> RE: Infekcije vagine i cervixa (27.5.2010 0:32:03)

Ništa strašno. Candida je prisutna skoro kod svih žena tj. čini normalnu vaginalnu floru s tim što se prilikom pada imuniteta počne više razmnožavati i nastaje upala sluznice i javlja se bijeli iscjedak.
Enterococus faecalis je takođe normalno prisutna bakterija ali na analnoj regiji i vrlo često prelazi na uro-genitalni trakt.
Terapija je prilagođena antibiogramu jer si dobila Piyeloseptil (nitrofurantoin) a pored njega ti stoji S, što znači da je bakterija osjetljiva na njega i da će lijek djelovati. Funzol si dobila zbog Candide.
Uglavnom nemaš razloga za zabrinutost jer ti je nalaz negativan na Chlamidiu




Sanelina73 -> RE: Infekcije vagine i cervixa (27.5.2010 15:28:31)

Draga taurus,
Hvala ti puno na odgovoru, ma pravi si strucnjak
Sada si me malo oraspolozila,a bila sam se bas zabrinula,uh draga super sam sad
Danas sam samo jednu tabletu Funzola popila tako treba, jer je jedna i dosla u kutiji, a
Piyeloseptil sam pocela danas 3x1 i tako 7 dana, nadam se pozitivnom rezultatu poslije ovih tableta
Zelim ti puno srece u svemu




smarija -> RE: Infekcije vagine i cervixa (9.8.2010 15:53:40)

cure molim vas za savjet,radila sam cervikalni i vaginalni bris i nalaz je pokazao da imam Streptococcus agalactias grupa B i Escherichia coli doktorica mi je propisala Cefalexin 500mg 4x1 7 dana i Ampicilin vaginalete 10 dana.
Znate li koliko se dugo lijece ove bestije jer sam od 01.09. trebala ici u postupak vantjelesne oplodnje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




malena27 RR -> RE: Infekcije vagine i cervixa (10.8.2010 21:40:50)

nakon terapije sacekaj 15-20 dana i ponovi briseve... nadam se da ce brisevi biti sterilni! uzmi i laktogyn da ne bi poremetila vaginalnu floru sa antibioticima! i sretno! 




smarija -> RE: Infekcije vagine i cervixa (11.8.2010 9:02:40)

hvala malena na odgovoru uzela sam i neki caj isto za lijecenje bakterija pa ja se nadam da ce biti dobro 




dikica -> RE: Infekcije vagine i cervixa (11.8.2010 12:40:35)

smarija ja sam imala problema sa bakterijom e.coli godinu dana izludila me više osim klavocina 1000 do zinata pa  čiste brusnice  tj.cranaktin sirup koji košta 50 km ništa mi nije pomoglo.Ovo mi je pomoglo pola kila meda se izmješa sa tri korjenčića od peršina koji se izrendaju i u to sve se iscjedi limun .Pije se svako jutro jedna kašika na tašte u toku dana kad se sjetiš sretno.




dikica -> RE: Infekcije vagine i cervixa (11.8.2010 12:46:01)

Ovaj gore recept je meni pomogao .
Ima još jedan sa rode koji mi se ne čini loš:Malo je neugodan za popit al šta se mora nije teško.
Litra crnog vina i pola kila bjelog luka kuha se dok vino ne ispari na pola litra.
Ostatak procijediti na gazu uliti u bočicu i u frižider.Pije se jedna jušna žlica ujutro jedna uvečer.




smarija -> RE: Infekcije vagine i cervixa (11.8.2010 13:44:45)

e bas ti hvala probacu i sa tim mada mi se vise svidja ova tvoja terapija pa cu sa njom poceti.
Koliko dugo si koristila taj med,nadam se da je necu vuci tako dugo zbog IVF-a




dikica -> RE: Infekcije vagine i cervixa (11.8.2010 14:34:44)

Pa potroši se on  brzo za jedno 10 tak dana  ćeš ga potrošiti taman dok potrošiš i lijekove koje su ti propisali. ja sam uzimala jednu kašiku ujuto ,jednu navečer to je obavezno ,a kad se sjetim jednu i po danu .Malo mi je bilo teže naći korjen od peršina pa mi ga je sesta iz Splita sa tržnice donijela , ali ima njega na svakoj većoj tržnici.




malen@89 -> RE: Infekcije vagine i cervixa (4.12.2011 23:26:43)

Curke molim pomoc,prije mjesec dana radila sam briseve cervixa i pronadjena mi je enteroccocus species.Prema antibiogramu propisan mi je almacin 4x500 g 10 dana, i ja sam terapiu popila prije 20 dana.Jeli neko imao iskustva s tom bajom i dali trebam raditi kontrolne briseve i nakon kolko vremena se obicno rade?unaprijed hvala




malena27 RR -> RE: Infekcije vagine i cervixa (5.12.2011 23:21:29)

malena89, kontrolni brisevi se obicno rade petnaestak do dvadeset dana nakon popijene terapije. Znaci vec bi mogla ponoviti obzirom da je proslo 20 dana! Sretno!




malen@89 -> RE: Infekcije vagine i cervixa (1.1.2012 23:46:03)

prosle sedmice mi je stigao kontrolni nalaz,i pise sterilan-ponoviti[sm=smiley13.gif]




malena27 RR -> RE: Infekcije vagine i cervixa (22.10.2014 12:02:18)


IZVORNA PORUKA: memma

pozdrav zene moje :) [sm=bravo.gif]

zanima me ko je od vas imao problema sa trihomonijom i koliko vremena je trebalo da se izlijeci ? unaprijed hvala :)))))





memma -> RE: Infekcije vagine i cervixa (21.11.2014 3:03:17)

Je li iko imao iskustva sa trihomonijazom?




kokouli -> RE: Infekcije vagine i cervixa (15.12.2014 12:02:56)

Pretpostavljam da si radila ili PAPA ili brisove pa znas da to imas ....i shodno tome pretpostavljam da ti je ljekar odredio terapiju .Ako uzimas terapiju valjda ces se i rijesiti toga uskoro .Lijeci se Metronidozol tabletama koje piju oba partnera ,a zena koristi jos Neo Penotran forte vaginalete ,uz uzdrzavanje od seksualnih odnosa dok traje terapija .Ves otkuhavati na visokim temperaturama ,i ne koristiti vlazne rucnike za brisanje dole .Eto .[sm=smiley1.gif].Ovo sam procitala na netu ,licno to nisam nikad imala .




memma -> RE: Infekcije vagine i cervixa (15.1.2015 21:13:29)

hvala mnogo :*




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]