RE: proljev (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Ishrana djece



Poruka


Lavić -> RE: proljev (30.3.2013 14:01:10)

Cao mame i bebe [sm=smiley1.gif]
Djecak mi ima proljev i povraca vec treci dan...
Muz evo hoda citav dan, ne moze nigdje naci ni Humanu ni sokic Hipp.
Je li neka od vas skoto kupovala,gdje da trazimo?




Lavić -> RE: proljev (30.3.2013 14:02:01)

Ne "skoto" nego skoro [sm=smiley1.gif]




tinkivinki -> RE: proljev (30.3.2013 14:09:19)

mi smo hipp ors u apoteci kupovali.ne znam da nema u dm možda




animagical -> RE: proljev (30.3.2013 14:15:12)

hipp ors ima u mercatoru i u svim apotekama. takodjer za proljev je i enteroufuril sirup i obavezno neki probiotik, npr prolife ili linex, a ako puno gubi tecnost kupite i rehidromix




tinkivinki -> RE: proljev (30.3.2013 14:19:58)

hipp ors je ružan za piti,moji su ga slabo htjeli,a čitala sam da je ovaj rehidromix od maline ljepši,djeci prihvatljiviji




Lavić -> RE: proljev (30.3.2013 14:40:33)

Nasli smo Hipp,jos samo Humana?




tinkivinki -> RE: proljev (30.3.2013 15:14:20)


IZVORNA PORUKA: Lavić

Nasli smo Hipp,jos samo Humana?

ne znam na koju misliš?ako misliš na elektrolit,to ti je isto kao i hipp ors,mislim ista funkcija nadoknađivanje tečnosti i elektrolita.




Lavić -> RE: proljev (30.3.2013 16:11:53)

Humana 9 iHN 25
ovako pise na preporuci za dijetalnu ishranu sa Pedijatrije.
Valjda je to elektrolit [sm=zmeden.gif]
ma nemam pojma,uglavnom, nasla sam je [sm=smiley1.gif]
u apoteci u Merkatoru na Socijalnom.
Davsla sam mu Rehidromiks prva dva dana, kad je intenzivno povracao.
Sad je vec bolje, nema vise ni temperaturu, tako da pije Prolife ujutro, sad mu dajem Hipp sokic i napravicu mu Humanu, jer bas voli mlijeko.
Od hrane ne zeli nista osim keksa.
Jadnicak smrsao [sm=smiley13.gif]
hvala vam, drage prijateljice u nevolji!




medaaaa -> RE: proljev :/ (14.5.2013 9:25:40)

Drage mame ako moze neki savjet molim vas.Beba ima 7 mjeseci imala juce 2 puta proljev i sinoc u 03h
takodjer temp 37.5 a najveca joj je bila 38.1 dala sam joj sirup panadol,Zna li neka majka sta da joj dam za proljev


HVALA




damma -> RE: proljev :/ (14.5.2013 10:01:22)

čaja od sipurka, vise vode da pije, rizinu sluz, mlijeko nek ne pije..




Teddy Bear -> RE: proljev :/ (14.5.2013 10:18:56)

Nama je pomogao sok hipp ors 200, mislim da se tako zove, meni to lici na zubice.




mamma mumi -> RE: proljev :/ (14.5.2013 12:45:11)

Enterofuryl sirup, Linex baby u kesici, sipurak caj, rizina sluz




many -> RE: proljev :/ (23.6.2013 13:17:25)

malena ima proljev danas 4dan,bili kod doktora dobila linex ali nista ne pomaze,stim da je i na dijeti jede samo dvopek,rizu,bananu...
ima blago povisenu teperaturu 37.5....sta bih joj mogla jos dati da se to smiri,bojim se da ce dehidrirati,ili da je ponovo vodim dokt. da zahtijevam na vadjenju nalaza...




ninuska -> RE: proljev :/ (23.6.2013 17:50:27)


IZVORNA PORUKA: many

malena ima proljev danas 4dan,bili kod doktora dobila linex ali nista ne pomaze,stim da je i na dijeti jede samo dvopek,rizu,bananu...
ima blago povisenu teperaturu 37.5....sta bih joj mogla jos dati da se to smiri,bojim se da ce dehidrirati,ili da je ponovo vodim dokt. da zahtijevam na vadjenju nalaza...


HIPP ORS 200! Vec sam pisala kako je nama pomogao. Mi smo zaglavili i u bolnici, pa infuzija, dijeta i sl i na kraju ovo probamo. To je sokic od mrkve, rizine sluzi i lektrolita. Imas kupiti u dm-u, a pretpostavljam i u apotekama i vecim trznim centrima.
Sretno!




Mya_81 RR -> RE: proljev :/ (23.6.2013 17:54:01)

S obzirom da je ors bas ruzan za piti, pa ako ne bude to htjela, postoji i rehidromiks sto se napravi doma s vodom. Okus maline je i lakse im je piti. Ista je funkcija.




many -> RE: proljev :/ (23.6.2013 22:53:15)

hvalla curke....ors nece,al zato ovaj pripravak sto se doma pravi je popila,pa vidjet cemo,poslje nejga je jos dva puta bila na wc-u sada spava,ocekujemo mirnu noc.....




Lavić -> RE: proljev :/ (3.9.2013 16:39:34)

Pitanje: je li se nekome desavalo da dijete ima 8 dana proljev?
Nije konstantno,2 dana je bio dobar i evo danas opet.
Nismo bili kod dr jer nas je ovo uhvatilo na putu, sve troje se razboljeli, ne zna se ko je bio gori.
Posto mene jos drzi, je li moguce da mu predje od mene kakav virus?




Hannan -> RE: proljev :/ (17.3.2014 14:09:49)

molim vas, mali od sestre 3,5g ima proliv sa primjesama krvave sluzi. Jucer su bili kod dr. ali njemu u to vrijeme kao bilo stabiliziralo , ali od jutros opet. Brine je ta krvava sluz. sta davati osim onog standardnog za proliv?




ladyblue RR -> RE: proljev :/ (17.3.2014 14:17:16)

koliko proljev traje i šta mu je davala da zaustavi?




Hannan -> RE: proljev :/ (17.3.2014 14:20:25)

treci dan, jucer se pojavilo krvi u stolici, bili su na klinici ali kao nije strasno jer se u tom periodu bilo stabilizovalo, Medjutim nju brine ova krvava sluz...pije lineks, cajevi, keks i to standardno.




ladyblue RR -> RE: proljev :/ (17.3.2014 14:25:05)


IZVORNA PORUKA: Hannan

treci dan, jucer se pojavilo krvi u stolici, bili su na klinici ali kao nije strasno jer se u tom periodu bilo stabilizovalo, Medjutim nju brine ova krvava sluz...pije lineks, cajevi, keks i to standardno.


može biti i sluzi i krvi od čestih stolica. on je već veliki...reci ti njoj ovako (inače ja sam ti rr ekspert za proljeve[sm=jezicek.gif])...neka kupi Enterofuril za odrasle (ne za djecu) i da istrese prah iz kapsule u kašičicu i saspe mu sve to u usta. slobodno neka zalije čajem jer je prah gadan. svakih 8 sat davati po kapsulu. to će već sutra stati. kada proljev stane, neka mu da još jednu ili 2 kapsule i neka prestane.
čim proljev restane, neka mu normalnu prehranu uvede iako ja i ne uvodim dijetalnu ishranu jer je ovaj Enterofuril jak.




Hannan -> RE: proljev :/ (17.3.2014 14:35:12)

može biti i sluzi i krvi od čestih stolica. on je već veliki...reci ti njoj ovako (inače ja sam ti rr ekspert za proljeve )...neka kupi Enterofuril za odrasle (ne za djecu) i da istrese prah iz kapsule u kašičicu i saspe mu sve to u usta. slobodno neka zalije čajem jer je prah gadan. svakih 8 sat davati po kapsulu. to će već sutra stati. kada proljev stane, neka mu da još jednu ili 2 kapsule i neka prestane.
čim proljev restane, neka mu normalnu prehranu uvede iako ja i ne uvodim dijetalnu ishranu jer je ovaj Enterofuril jak.


Hvala punoooo




ladyblue RR -> RE: proljev :/ (17.3.2014 14:39:18)

ma ništa. ja sam prošla muke žive sa proljevima. sada bolje o njima znam nego na Gastoenterologiji. na žalost.




Hannan -> RE: proljev :/ (17.3.2014 14:43:59)


IZVORNA PORUKA: ladyblue

ma ništa. ja sam prošla muke žive sa proljevima. sada bolje o njima znam nego na Gastoenterologiji. na žalost.

Bas mi je zao sto si to naucila na tezi nacin, al ista da se radi...
Ja stvarno nemam nekog iskustva a kod sestre se sastalo ima bebicu od mjesec sa ludim grcevima, mali sa prolivom...isekira se zena, pa da joj makar ovako pomognem.

Hvala jos jedno od srca.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 5 [6]