RE: Pretis lonac (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


veeseelaa -> RE: Pretis lonac (10.2.2014 0:29:20)

zar nemate u nasljedstvo one praistorijske [sm=smiley36.gif] oni su najjači [sm=smiley36.gif]

evo ga

https://www.google.ba/search?q=expres+lonac+stari&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4Q74UqqTBYrGtQabr4GYCg&sqi=2&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1280&bih=921#facrc=_&imgdii=_&imgrc=Ki-jBIlflEmVPM%253A%3Bbq6jnmrCNlSQpM%3Bhttp%253A%252F%252Fi50.tinypic.com%252F117bedh.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fforum.minjina-kuhinjica.com%252Fviewtopic.php%253Ff%253D35%2526p%253D138142%3B400%3B300

hebo te nove






magbi -> RE: Pretis lonac (18.2.2014 9:57:44)

nikad nikad vise nista nece u moju kucu iz delimana poludila sam zbog lonca stavila piletinu da se iskuha za temeljac a ono sve kroz onaj pipak kako li vec gdje para izlazi tecnost isprskala sve zivo ama bas sve i to bilo na 1 sta bi d aje na 2 jebo ih lonac




M kao Mama -> RE: Pretis lonac (18.2.2014 10:09:57)

JA sam u subotu ponovo stvila pretis, ova put na 1 i rodicu na vezi i lagano,stavila kolo na tri od peći, pretis na 1 kad je pipak crveni izašao ubrzo je i prošištao ono agano smanjila vatru i 20 minuta tako, nakon toga sklonila sa vatre i smanjivala postepeno do 0 i zaista sve je super prošlo, otvorila dodale začine i puter i još malo dokuhala, super,

fakat kad se sjetim pod kojim pritiskom sam odmah prošle sedmice okrenula sa 1 na 0 dobro fakat nije eksplodirao, sagaka me sačuvala




elmaL -> RE: Pretis lonac (18.2.2014 14:12:07)

ja ga nikad u zivotu nisam koristila niti namjeravam [sm=zmeden.gif] strah me, ne bih ga smjela ukljuciti, iako znam da je nekad spas ca cas imas skuhano nesto, ali mislim da cu se tesko odluciti za koristenje [sm=smiley1.gif]




Adria -> RE: Pretis lonac (19.2.2014 21:18:28)

Je li ima neka od vas ovaj novi električni delimano expres lonac?




M kao Mama -> RE: Pretis lonac (20.2.2014 8:17:13)


IZVORNA PORUKA: elmaL

ja ga nikad u zivotu nisam koristila niti namjeravam [sm=zmeden.gif] strah me, ne bih ga smjela ukljuciti, iako znam da je nekad spas ca cas imas skuhano nesto, ali mislim da cu se tesko odluciti za koristenje [sm=smiley1.gif]
vala kad sam se ja odvažila i ti ćeš, vjeruj mi rahatluk, je naravno uz pretpostavku da preživih prvo kuhanje kao ja




17.12.2013. -> RE: Pretis lonac (28.2.2014 20:55:06)

Moze li mi neko objasniti kako da ispustim
Paru iz Delimano pretisa (onog na akciji iz Merkatora)?
Kad skinem sa plate pise prebaciti na 1 sacekati sekundu pa na 0. E kod mene sve izlazi tada para sa vrelom
Vodom, sve isprska! Sta radim pogresno???
Kako da ispustim paru????? A da sve ne isprskam!
Hvala!!!!




Visnja RR -> RE: Pretis lonac (28.2.2014 21:00:45)

ides sve mic po mic....[sm=smiley1.gif]
mada, meni se kuha na 1 ...pa onda sve mrvu po mrvu pomjeram o 0....
ako imam vremena ja jednostavno pustm kad je na 1 da se sam ispuse [sm=smiley1.gif] a onda opet lagano okrenem prema 0.. samo sklonim s vatre ili je skroz iskljucim i pustim nekih dedetak minta.....

a ako zurim, kao sto rekoh mic po mic dok ne dođem do 0 [sm=smiley1.gif]




17.12.2013. -> RE: Pretis lonac (28.2.2014 23:08:51)

Joj hvala ti puno, pokusacu tako!
Mada sam i danas probala mic po mic do 1 (sa2), ali sve do 1 nije ispustao nista, a na 1 je ispustao paru sa vrelom vodom!
Cak ni kad sam ga iskljucila nije nista ispustao na 2, a kad sam pocela da diram onaj crni dugmic na kojem se prebacuje 0,1 i 2, tada je izbacivao paru, ali cim bih sklonila ruku prestao je i zato sam prebacila na 1 i dobila vrelu vodu!
Cisti li se tu nesto, da se nije nesto zacepilo? Madasam kuhalatek dva puta, a i ispustao je paru dok se kuhalo.




Just smile -> RE: Pretis lonac (4.3.2014 22:26:08)

Ma samo idi mic po mic. Naručito od 1 prema 0. A čisti se naravno :D onaj crni čep što okrećeš kad štimaš brojeve poslije upotrebi skini i saperi. Ja sapiram i čitav poklopac, samo pazim da one crne dijelove ne kvasim baš. I naravno perem lonac/šerpu. Meni je ovaj pretis postao zakon. :D naručito, ona šerpa od 2,5 l. tu baš često koristim.




M kao Mama -> RE: Pretis lonac (5.3.2014 11:46:00)


IZVORNA PORUKA: 17.12.2013.

Moze li mi neko objasniti kako da ispustim
Paru iz Delimano pretisa (onog na akciji iz Merkatora)?
Kad skinem sa plate pise prebaciti na 1 sacekati sekundu pa na 0. E kod mene sve izlazi tada para sa vrelom
Vodom, sve isprska! Sta radim pogresno???
Kako da ispustim paru????? A da sve ne isprskam!
Hvala!!!!



biće da smo nas dvije imala blizak susret sa kartom za onaj svijet, hahahah, ja sad znam gdje sam pogriješila, prenaglo sam sa 1 koja je bila pod pritiskom prebacila na =, ali doslovno, znači ja još uvijek kuham na 1, i kada odradi svoje ono recimo 20 minuta, sklonim sa vatre, pustim da išišti jošp uvijek na 1 i onda doslovno pomjeram jedan po jedan podiok pomalo, ništa odmah i meni je sad pretis najbolji jaran




almma_83 -> RE: Pretis lonac (7.4.2014 18:40:28)

ja sam imala lose iskustvo sa delimano pretisom od prvog dana. kao i nekom ranije, nakon prvog kuhanja povrca pojavile su se fleke po dnu pretisa koje sam morala da izribam arfom da bi nestale. Ali meni je veci problem sto previse ispusta vodu, paru. ako kuham grah i nakon 20 min pogledam jel kuhan, primijetim da je voda potpuno isparila vec! kuham na 2. i ranije sam imala razne pretise i poznato mi je rukovanje. Zadnji dam odstranila jer sam smatrala da previse pusta vodu, ali ovaj delimano jos vise!
ne znam da li se nekom to jos desava i da li vrijedi reklamirati? moze li se novac vratiti? Da, i to da na prvom pranjiu poklopca spuzva i topla voda je razmrljala znakove za "otvoreno" i "zatvoreno"! katastrofa..




Full Moon -> RE: Pretis lonac (22.7.2014 21:53:18)

U potrazi sam za loncem, mi imamo lagostinin, ovaj mi treba za poklon[sm=smiley1.gif]
Nekad sam cula da su proizvodi delimano razlicitog kvaliteta, oni koji se prodaju u Merkatoru ni blizu ovih sa top shopa, mislim ako je to uopce moguce[sm=zmeden.gif]
Mi imamo nekih serpi i tih vragova, tava, i meni je kvalitet 0 - mislim na delimano[sm=hudicek1.gif]




D_K -> RE: Pretis lonac (24.7.2014 17:43:04)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


biće da smo nas dvije imala blizak susret sa kartom za onaj svijet, hahahah, ja sad znam gdje sam pogriješila, prenaglo sam sa 1 koja je bila pod pritiskom prebacila na =, ali doslovno, znači ja još uvijek kuham na 1, i kada odradi svoje ono recimo 20 minuta, sklonim sa vatre, pustim da išišti jošp uvijek na 1 i onda doslovno pomjeram jedan po jedan podiok pomalo, ništa odmah i meni je sad pretis najbolji jaran


zamisljam scenu [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

i ja se nekad zeznem pa prebrzo otpustam paru ko kad vazda zurim da otvorim.




sara123 -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 17:02:16)

Skuplja li ko naljepnice u Bingo marketima,
s 15 naljepnica mozes kupiti delimano tempo piu pretis /5.5 l, za 99 umjesto 222 KM.

Ima li ko iskustva sa ovim pretisom?





mum82 -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 17:40:34)

ja kupih taj lonac prekjucer,i jucer kuhala grah,da isprobam[sm=smiley36.gif]
kad je poceo pistat sve sam iz daljine vrikala,a djeci zabranila ulazak u kuhinju[sm=smiley36.gif]

elem prezivjeli i najeli se ekstra graha kuhanog za 50-ak min bez prethodnog namakanja,znaci ja poslije prvog kuhanja zadovoljna,hocemo li se i dalje voljet lonac i ja,vidjet cemo[sm=smiley36.gif]




sara123 -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 18:02:20)

Prvo iskustvo znaci prezivjeli ste[sm=smiley36.gif]
Ja sam vec skupila 14, pa rekoh da se prvo raspitam.
Nadam se da ce te i dalje fino sluziti




niki83 -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 18:18:07)


IZVORNA PORUKA: sara123

Skuplja li ko naljepnice u Bingo marketima,
s 15 naljepnica mozes kupiti delimano tempo piu pretis /5.5 l, za 99 umjesto 222 KM.

Ima li ko iskustva sa ovim pretisom?




Skupljam ja [sm=bravo.gif][sm=smiley36.gif]
I bas sam se obradovala kad sam neku vecer vidjela ponudu!
Ako jos neko kupi neka pise iskustva [sm=smiley1.gif]




elmaL -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 18:28:02)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: elmaL

ja ga nikad u zivotu nisam koristila niti namjeravam [sm=zmeden.gif] strah me, ne bih ga smjela ukljuciti, iako znam da je nekad spas ca cas imas skuhano nesto, ali mislim da cu se tesko odluciti za koristenje [sm=smiley1.gif]
vala kad sam se ja odvažila i ti ćeš, vjeruj mi rahatluk, je naravno uz pretpostavku da preživih prvo kuhanje kao ja

Koristis li ga redovno, vidim ziva si do sad [sm=smiley1.gif]

Mozda ima nade da se i ja odvazim[sm=zmeden.gif]




Romali -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 18:32:47)


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: elmaL

ja ga nikad u zivotu nisam koristila niti namjeravam [sm=zmeden.gif] strah me, ne bih ga smjela ukljuciti, iako znam da je nekad spas ca cas imas skuhano nesto, ali mislim da cu se tesko odluciti za koristenje [sm=smiley1.gif]
vala kad sam se ja odvažila i ti ćeš, vjeruj mi rahatluk, je naravno uz pretpostavku da preživih prvo kuhanje kao ja

Koristis li ga redovno, vidim ziva si do sad [sm=smiley1.gif]

Mozda ima nade da se i ja odvazim[sm=zmeden.gif]



Alma, je li tako da je zakon?
Elma, ja mislila da to kod nas u Mo.svaka zena koristi. Hajde bona, ne zezaj ! Super stvar!!
Još ti si super kuharica [sm=smiley1.gif]




elmaL -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 18:36:11)


IZVORNA PORUKA: Romali


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: elmaL

ja ga nikad u zivotu nisam koristila niti namjeravam [sm=zmeden.gif] strah me, ne bih ga smjela ukljuciti, iako znam da je nekad spas ca cas imas skuhano nesto, ali mislim da cu se tesko odluciti za koristenje [sm=smiley1.gif]
vala kad sam se ja odvažila i ti ćeš, vjeruj mi rahatluk, je naravno uz pretpostavku da preživih prvo kuhanje kao ja

Koristis li ga redovno, vidim ziva si do sad [sm=smiley1.gif]

Mozda ima nade da se i ja odvazim[sm=zmeden.gif]



Alma, je li tako da je zakon?
Elma, ja mislila da to kod nas u Mo.svaka zena koristi. Hajde bona, ne zezaj ! Super stvar!!
Još ti si super kuharica [sm=smiley1.gif]

E vidim ja ko ce mi intrukcije dati[sm=smiley36.gif]
Cim ga kupim (ako) zovem te da mi demontriras, taman nek Z i A imaju party u sobi, a nas dvije u kuhinji[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Romali -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 18:38:32)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Nemam ja Delimano, kod mene je Tefalov. A prije sam imala neki turski. I taj je super bio .
A za party sam raspoložena, naravno. Samo ne znam je li pametno da nam djeca budu tu. Neka izađu s tatama [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




Ben 10 -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 18:40:51)


IZVORNA PORUKA: Romali


IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: elmaL

ja ga nikad u zivotu nisam koristila niti namjeravam [sm=zmeden.gif] strah me, ne bih ga smjela ukljuciti, iako znam da je nekad spas ca cas imas skuhano nesto, ali mislim da cu se tesko odluciti za koristenje [sm=smiley1.gif]
vala kad sam se ja odvažila i ti ćeš, vjeruj mi rahatluk, je naravno uz pretpostavku da preživih prvo kuhanje kao ja

Koristis li ga redovno, vidim ziva si do sad [sm=smiley1.gif]

Mozda ima nade da se i ja odvazim[sm=zmeden.gif]



Alma, je li tako da je zakon?
Elma, ja mislila da to kod nas u Mo.svaka zena koristi. Hajde bona, ne zezaj ! Super stvar!!
Još ti si super kuharica [sm=smiley1.gif]


E pa imanjakinjo ,evo jos jedne iz Mo koja ga ne koristi i ne bih u moju kucu nema tih para...




Romali -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 18:43:21)

Sad sam stvarno shocked[sm=smiley36.gif]
Meni je pretis lonac prva slika kuhinje iz djetinjstva [sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Pretis lonac (6.11.2014 18:46:22)

Pretis mi u kucu uci nece.
A i ne treba nam stvarno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sljedeća stranica >   >>