Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


Visnja RR -> Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (5.11.2007 16:47:29)

Drage moje,
gdje kupujete odjecu za sebe u Sarajevu?
Ja vise u levisice ne mogu uci (17 nedelja trudnoce) i pocinje panika : "sta obuci"
Znam da u Skenderiji ima neki butik za trudnice al nekad prije kad sam prolazila uvjek bih pomislila "zar ovo neko nosi" ...moda od prije 30 g....
Nemam namjeru ni kupovati nesto puno jer ja moram mirovati i rjetko izlazim van, al ipak trebam nesto ...a voljela bih da to bude lijepo ...
imate li neke predloge i savjete?
Hvala! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Anoniman -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (5.11.2007 17:25:51)

Dobro si dogurala do 17 nedjelja u levisicama. Ja volim isto da je lijepo a da nije preskupo. Imas u Azelu, nemas uvijek ali imas trudnicke helanke, pantalone, dzempere, tunike, majce,hlace. Toga najvise bude na Dobrinji ali kod njih ti je kako se potrefi. Imas u Doroty Perkinsu na Ferhadiji,oni su malo skuplji ali u podrumu imas dosta robe koja je snizena 70%. Moja prijateljica je ljetos kupovala hlace u Tera novoj koje mogu bit i trudnicke i posle da se nose. A imas i beneton koji je najskuplji pa ti vidi,a ako se jos necega sjetim ili ako negdje nesto vidim javicu ti.




SMIRI -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (5.11.2007 17:29:58)

Prvi put kad sam bila trudna bilo je u modi siroko a a drugi put kad sam bila trudna, dugacko!

Ima dosta lijepih "normalnih" stvari koje se mogu navuci na ogromni stomak!

(Zivim u Austriji pa neznam bas nista po sarajevu sorry! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image])

Inace sam garderobu naj vise voljela kupovati u H&M jer je stvarno moderna i super! AL to nazalost u Bosni nema!




AIDA P -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (5.11.2007 17:37:06)

Imas u hrasnom,pri ulasku u robot comerc,na cosku zgrade.Pravo moderna i lijepa odjeca za trudnice.Samo ne znam kakve su cijene.Pusa




D_K -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 9:36:57)

Ja sam isla u taj butik kod robota maksuz prije nekih mjesec dana (mislim da se zove kengur) i meni je sve bilo katastrofa.. Imaju tregerslusi koji su siirokog struka (bez lastike i one rastezljive tkanine) pa da ga manekenka obuce bila bi ko slon.. E bilo je par lijepih tunika ali meni je sve bilo preskupo - tregerslus je bio oko 140 km - a trudnicka roba ti treba nekih par mjeseci kad vise ne mozes stati u staru robu.. Ali naravno, ukusi se razlikuju - treba otici pa vidjeti.
A blago vama po Austriji i Njemackoj, lijepo se u H&M ubacite i jos ako skontate na snizenju robice da budete ko bombona trudnice. A kod nas kad trazis trudnicku tuniku daju ti broj 44 pa jeste ono na stomaku knap ali ramena i ostalo nidje veze...




travnicanka -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 9:50:01)

Ja sam bas nedavno sa jednom prijateljicom komentarisala kako bi bilo dobro da se i u Bosni otvori H&M.Mi smo narod koji se voli sredjivati,a H&M ovdje nije nista posebno sva garderoba dolazi iz kine,ali su prihvatljivih cijena i moze se naci jako lijepih stvarcica a posebno za djecu i trudnice.Ovdje je dobro sto se toga tice za one koji nisu pacenici i nebiraju previse ima par tgovina poput H&M-a i to su bas narodne trgovine prihvatljivih cijena!!!




Suncica* -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 10:05:47)

Ja sam garderobu kupovala u "Zari"..Imali su predivne pantalone, trenerke, majice..A i nisu nesto skupi. Muz mi je kupio par stvarcica da me obraduje u "Bennettonu", ali se ja zamalo oensvestila nisam koliko kosta.
Sto se Sarajeva tice, ne znam. Znam da moja snaha nije mogla nista da kupi, pa je sila kod neke extra krojacice na Skenderiji..




D_K -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 10:06:28)

Niej to roba aman nekog kvaliteta (sto kazes to je opet iz Kine i tako) ali imas puno izbora i uvjek mozes naci nesto da kombinujes i da promjenis. Mislim da bi za nase uslove to bilo idealno. Ima kod nas kupiti neke robe iz H&M (znas ono prosla im sezona pa nasi otkupe) ali nemas neki izbor a cjene su cak i vise nego kod vas.




SMIRI -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 10:06:44)

Mi imamo jedan H&M ovdje blizu nas! Odem maksuz sa namjerom da kupim sebi nesto...i na kraju uvjek zaglavim u djeciji odjel i sve potrosim na svoje momke! [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Jednostavno ne mogu odoljeti kad vidim farmerke a nema 15cm u njima hehehe
Sto se tice trudnickog odjela...naprimjer to nas H&M isto nema...ali ima u drugom gradu pa sam isla tamo! A i cijene su bogami slane!
Hlace oko 50-60 Eura! A majcice su oko 25-30 Eura! Nisu to neke cjene ali eto ne volim biti cjelu trudnoci u jednoj garderobi! A ko hoce da sebi nakupuje da promjeni, bogami osjeti u novcaniku!
Ja sam dosta toga i narucivala preko Ebaya! Bas mi super doslo!

U Bihacu sam bila u jednom butiku sto prodaje za trudnice! I boze sacuvaj...stvarno katastrofa! Sve bas neke stvari izgledas kao slon! ;-(((

A meni trebao naj manji broj pa slabo da ista nadjem!

Stvarno je lijepo biti trudan...i vec mi ne dostaje taj osjecaj! Al je brete divota da sebi vise ne moram razbijati glavu sta i kako obuci hehe




travnicanka -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 10:17:31)

Bas tako nije to neka bas kvalitetna roba ali imaju dobre dizajnere i prate modne trendove tako uvijek si u trendu a kvalitet manje-vise,ionako mi zene to stalno mjenjamo i dokupljujemo tako su male sanse da se nesto podere izblijedi i tako.Ja iskreno volim se lijepo obuci pa jako cesto priustim sebi neku markiranu krpicu mada nisam bolesna sto se toga tice ipak znam granicu.A snizenja su ovdje bas snizenja u pravom smislu te rijeci.Ja nevolim ici kad su sezonska snizenja to bude rat u trgovini.Ali H&M ima gotovo uvijek masu robe na snizenju.Ovdje je jako velika konkurencija pa vise neznaju kako ce privuci narod pa daju kupi dvije stvarcice trecu dobijes besplatno i tako.....




SMIRI -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 10:20:57)

Smijem li pitati gdje zivis?




travnicanka -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 10:24:10)

Ja sam proslo ljeto bila tek trudna nekih tri mj.i nisam imala stomaka tako da nisam na godisnji ni ponijela neku trudnicku garderobu.Bila sam mjesec i po u Bosni i narastao mi stomak tako da sam morala traziti garderobu po bosni.U Fisu sam kupila par stvarcica i u Azel mislim da se tako zove to je i polovna i nova roba vecinom iz Francuske kupila sam troje hlace po 10 km su kostale.Pravo lijepe.




travnicanka -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 10:26:44)

Ja zivim Svedskoj u Göteborgu a sto pitas?




SMIRI -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 10:28:18)

Pa onako cisto iz interesa!
Znam da si iz travnika al ovako po prici sam primjetila da niste u Bosni! Pa me interesovalo gdje!
Kontala sam Njemacka mozda ;-)




SMIRI -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 10:32:31)

Znam da je ovo sad off teme..

..ali moram reci da ja STVARNO VOLIM ici u shopping u bosni!
Priznam da to nije neki kvalitet! Ali jednostavno (kao sto je travnicanka nasla hlace za 10km) mozes naci lijepi i povoljni stvarcica!
Naj vise volim ici po pijaci i kucicama...jer kad se vratim ovamo onda sam jedina koj to ima!
A ovdje kad kupis nesto svako zna da je iz H&M i svako zna koliko je kostalo!
Mada to mene ne zamara...meni kad se nesto svidja, mene briga!




makana -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 12:02:28)

kada mi je porastao stomacic i mene je uhvatila frka i panika
obisla sma skoro sve butike za trudnice i znas visnja sta sam na kraju zakljucila - da je gotovo pa sva trudnicka odjeca uzasno odvratna, staromodna, kada bi mi prodavacice pokazivale one trudnicke komplete meni se povracalo
na kraju sam zavrsila na pijacama
na siranu sam kupila dvoje odlicne hlace, na otvorenoj pijaci otoka sam nasla par tunika koje i sada nosim
sasvim normalne tunike
i tri majice pamucne sa malo elastina koje su bile razvucene preko stomaka, a sada mi jos bolje stoje eto sad pa godina od poroda




Alijeva mama -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (6.11.2007 14:49:36)

eh,moram reci da sam bas pozelila taj osjecaj kad te svi gledaju njezno i gledaju stomak pa kako si lijepo obucena i tako sl...ja sam recimo dobila jedne trudnicke jeans hlace koje su kostale oko 60 KM i kupljene su u Sarajevu na Skenderiji i mama mi kupila jedne pamucne crne trudnicke u Banja Luci koje su takodjer kostale 60 KM  i  sasila sam sebi jedne bijele trudnicke  i u Fisu sam kupila 3 majice trudnicke i jos 3 pamucne i to je bila moja  trudnicka garderoba jer nisam  mislila da mi treba vise a ako bi trebala onda bi to bila nova majica nikako hlace jer 3 komada su mi dovoljna a i boje sam birala da mogu obuci uz neke boje i sama sebi pravila kombinacije,,,To je bilo za van ,a kod kuce sam uvijek bila u trenerci ,sorcu ili trudnickoj pamucnoj haljini....
smatram da bas ne treba puno trositi na to ali i sve zavisi koje je godisnje doba..ja licno volim ljetnu trudnocu i zimske bebe.....tako sam planirala i tako je i bilo..
PREDLOG ZA Visnju= u Fisu su ljetne majice za trudnice bile 30 KM a hlace + majica od 30-60 KM...mislim da ces nesto naci.....nemoj samo kupovati po tim radnjama iz 30-tih......moj muz je meni jednom kupio 3 kese trudnickih stvari i potrosio 700 KM...ja poludila....na stomaku garderoba fit a ramena i noge[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image] neko je rekao kao slon bas kao slon.....kaze muz bitno je da ti je udobno da stomak ne steze...[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] od sve te garderobe 2 majice sam uzela sebi,nesto bacila, nesto podijelila...ako imas nekog da ti sasije to je onda jos bolje....
ُ




Nala -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (7.11.2007 11:10:49)

Haris export na Dobrinji ima super stvari,nisu trudnicke ali sve tunike koje se sad nose na srecu mogu svim trudnicama. Imaju dosta HM stvari a cijene su super!




AIDA P -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (7.11.2007 11:47:10)

Hej oni su super,ima i djecijih stvari,a nisu nimalo skupe,a i kvalitet je dobar.




ja -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (7.11.2007 13:38:50)

Draga Višnja
Što se tiče Sarajeva često sam nalazila na pijaci Otoka kvalitetne i čak H&M tregerice ,pantlone malo deblje za zimu i sve su sa gumom gore koliko se debljš nema veze one uvijek mogu.Cijena im je bila od 30 do 50,a sad druga stvar pošto često odem do Zenice tamo sam našla jedan butik samo rade trudničke stvari i rade po zadnjoj modi a cijene su fantastične pa ako ti nije daleko nečeš se pokajati....onda što se još tiče H&M u Sarajevu se moze naći u radnjama Tiffany u Merkatoru,Robotu ......nadam se da sam ti malo pomogla ....pozdrav i sretno




Vizionarka -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (7.11.2007 19:16:27)

Preporuchujem ti da odesh kod krojacha; sama odaberesh materijale i dizajn i kupish si, sama odredish kako zhelish da ti izgledaju hlache, eventualno tunika i td...
Mogu ti chak preporuchiti krojachicu koja kroji po veoma povoljnim cijenama.
Pozz




Lejla K -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (8.11.2007 11:31:57)

U Ferhadiji, u prodavnici Dorothi Perkins (prijeratni Jugoton) imaju trudničkih stvari koje su mi se učinile jako lijepe i moderne. Cijene nisam gledala, ali mislim da vrijedi uložiti u neke dobre farmerke koje će rasti sa vama, a za gornje dijelove se uvijek nekako snađe.




strumpfeta -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (8.11.2007 13:42:02)

Nala, a mozes li opisati gdje se nalazi Haris Export, jer ja se bas i ne snalazim na Dobrinji? Kako mozes doci do nj ako ides automobilom?
Hvala




paris -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (9.11.2007 9:01:56)

Ja sam u 7 mjesecu trudnoće, imam par hlača koje sam kupila na pijaci u kvadrantu i exrea su, baš moderne sportske hlače sa dzepovima sa strane cijena je bila od 35 - 55 KM,a vidjela sam da je i u Bagatelu stigla zimska kolekcija za trudnice. Imaju tregeršluse i obične samtane hlače u maslinastoj boji baš su ok. bar za moj ukus. A da i farmerke imam njih sam kupila na Siranu 35 KM super su. A sad neću ništa da kupujem više jer me sve sa onom visokom gumom počinje stezati i što bi rekli "Srklet me fata"  pa nosim jednu običnu crnu trenerku sa niskim strukom i preko toga đžemper pa izgleda kao da su hlače, al to mi je trenutno najudobnije.




Nala -> RE: Gdje kupiti odjecu za trudnice u SA? (9.11.2007 12:39:14)

Haris export na Dobrinji...ovako, ako dolazis trolejbusom, trolejbus "udje" na Dobrinju, kod naselja Dobrinja 5, tu je jedna trolejbuska stanica, zatim se vozis 300-tinjak metara pravo, na 2. semaforu trolejbus skrece desno. Dok stoji na semaforu preko ulice (na desno) primjetices Restoran Kedas, u produzetku drecava narandzasta reklama HARIS EXPORT-ne mozes ga promasiti [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image], a dole nize je i Azel France (u kojem ima isto stvari za trudnice-zna se zadesiti). Dakle izadjes na sljedecoj trol. stanici (preko puta Merkatora) i vratis se nazad istom stranom ulice nekih 100-tinjak metara. Tako i s autom, najbolje se parkirat kod Merkatora na Dobrinji, pa se vratiti pjeske do Harisa, jer tamo nema bas parkinga. A i koga god pitas od Merkatora svi zanju za Haris export. Ima jos jedna prodavnica na Alipasinom, preko puta RTV doma, iza one nove zgrade, mislim da je GRAWE osiguranje,u prizemlju stambene zgrade-isto Haris export.
Trenutno nisam u SA i bas mi fali Haris :), imaju odlicne stvari, u podrumu je muski odjel, za djecu imaju HM stvari, a ja se cijelu trudnocu oblacim tamo. Sad imam HM pred nosom i svemi poslije Harisa skupo [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>