|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:01:29   
aida.
pa koliko se toga desilo user posted image i kakvih jos slucajeva ima sto se ne zna, boga pitaj.........user posted image user posted image user posted image
ma jojjj nasi doktori i nasa drzava---nizasto!!!! cast izuzetcima.... prestrasno user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:27:05   
mama2009
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: enisa_sara

E ne znam šta bih na sve ovo rekla. Meni je dr. Murtezić, sa Koševa, vodio zadnji mjesec trudnoću i nadavali smo mu se brdo love i poklona prije poroda. I šta se desilo?? Desilo se to da se dr. žurilo da sve okonča, pa me je zatvorenu (ni mm nisam bila otvorena), bez apsolutno ikakvih bolova smjestio u salu u 10:30 i uključio drip, dao 7 koktela u kukove za otvaranje ,



Enisa_sara, grozno je tvoje iskustvo, ali meni nije jasno zašto si dozvolila da te smjesti u bolnicu a ti nisi imala ni trudove??
Ja sam prvu kćer rodila vaginalno, i došla sam u bolnicu kada su mi trudovi došli na 7 minuta. Nisam imala nikakvu štelu, a dežurni je bio upravo ljekar kojeg pominješ. ( meni je zadnjih mjesec dana trudnoću vodio drugi ljekar koji je pomenuo: Ja sam dežurni iduće nedelje, pa može tada završiti posao. Ja sam samo rekla: ja ću se poroditi kada dobijem trudove! a u sebi sam dodala - Ne kad ste vi dezurni. )
Dakle, Murtezić me primio nešto prije devet, u salu sam ušla u 21.30
a rodila sam nepun sat nakon toga.
Isto tako me nije šio on, i to je normalno. Taj posao radi anesteziolog. Došla je nakon nekih 40 minuta, prekontrolisala posteljicu ( meni je izašla odmah nako što je izašla beba ), provjerila da nije šta ostala, dala mi lokalnu i zašila me.

Zbog osmjeha i pozitive koju mi je ulio, ja sam ga tražila da mi on vodi i drugu trudnoću koja je završila carskim rezom jer je malena išla zadkom. Isto tako se ponašao pozitivno, a nisam mu dala niti jednu marku.
I moje iskustvo je zaista pozitivno jer je pravilno ocijenio koliko beba može ostati u stomaku a da ne krene normalan porod. Porodio me sa punih 40 sedmica.

Isto tako kod nekih žena postaljice izađe sat - dva nakon poroda, jer se maternica još grči. Kod nekih ni ne izadje, i onda je moraju vaditi ručno. ( čula sam da to jako boli, i da ako se ima štela onda pacijenticu uspavaju )





ne znam za ovu info prvi put czjem, i ja sa dr i sigurno ti tvrdim da ANESTEZIOLOG NE ŠIJE rane pacijenata..........


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:28:58   
hanabanana
Sorry do mene je. Meni je anesteziolog dala anesteziju, lokalnu, i ona me je nakraju šila - ubrzo nakon toga. I jedina je došla u zelenoj uniformi, to sam zapamtila. user posted image

Sad kada vratim film, možda sam je čekala zato što je morala sići iz sale. Jer tek nakon drugog poroda sam skontala da je sala na spratu.

Ali fakat, barem ove moje prijateljice imaju isto iskustvo, nije ih nikada šio ljekar koji ih je porodio.

< Poruku je uredio hanabanana -- 31.1.2010 16:31:58 >

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:32:14   
mama2009
moguce da te spcijalizant sije, to da......anesteziolog se brine o kolicini, vrsti, nacinu anestezije.......
sorry ti al morla sam reagovat user posted image


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:33:27   
dana3
porodila sam se u Svedskoj i doktor je uradio carski i otvorio i zasio ranu.
snaha se porodila u Bosni i prilikom proda je popucala-nije ju sila babica vec je to radio doktor.
To je operacija i to je doktorov posao da sije otovore bilo koje vrste.Pa nismo takanina da nas prekrajaju i siju kako ko stigne, tobe jarabi.


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:34:04   
hanabanana
Ma sve ok. Napravila sam lapsus.
Rodica mi je anesteziolog. ( i ubila bi me da zna da sam rekla da šivaju ljude ) user posted image  ( ona hirurge zove mesarima )

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:35:21   
mama2009
dana3 nije niko rekao da sestra sije...
al tvrdim da starije sestre koje rade u sali ili hiruskim ambulantama bolje siju i strucnije od specijalizanata


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:38:51   
sheri
najgore je sto nas i siju kao da smo tkanina, a ne bica sa nervima(a mjesta gdje nas siju nakon poroda su prepuna nerava). zalosno je sve ovo

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:40:41   
dana3
Ma komentarisem za cijeli slucaj!
Imam osjecaj da doktori ne rade ono sto bi trebali.Ja ima lose iskustvo sa intrenog odjela ali nije tema to.Zena dodje da se porodi i onda mora jos da konta ko ce doci da je sije.
Da li je setra strucnije u to ne ulazim ali to nije njen posao i ja ne bih da ona cacka nesto za sto nije skolovana.Radi se o nervima i mora se znati kako sasiti da poslije isto ostane osjecaj.
Ovde rijetko ko vise i da ranu sije vec se skupi sa onim flasterima koji stoje cak dva mjeseca-dovoljno da rana zaraste i osjecaj sej ako brzo vrati u to podrucje, ne potpuno naravno

< Poruku je uredio dana3 -- 31.1.2010 16:43:34 >


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:42:16   
ena0002
IZVORNA PORUKA: vjestica

jako mi je nžao zbog svega što se desilo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sad je najbitnije da se žena oporavi,a li ih treba svakako tužiti
prosto me uhvati strah kad čitam ovakve priče, jedva sam zatrudnila, i nije me strah samog poroda, ali me strah ovakvih nestručnjaka
jedino s čime se ne slažem je linčovanje dr Godinjaka, jer koliko sam shvatila iz priče, on joj je jedini gore pomogao
ako griješim,ispravite me


Nadam se da ce ti se prijateljica sto prije oporaviti, i da ce ubrzo biti sa svojom bebicom user posted image ., a o aljkavosti pojedinih dr. ne da mi se ni da pricam user posted image
E sad i ja u dr.Godinjaka imam jako veliko povjerenje i koliko skontah u prici on je spasio, ali user posted image .....i dr. Murtezic je, kao sto ste mnoge iznjele svoja iskustva, u dosta slucajeva ulijevao povjerenje user posted image
Maida volila bih da kazes od kojeg to dr. na infektologiju dolaze sepse.....cisto da zene imaju u vidu koga da zaobilaze u sirokom luku.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:43:54   
hanabanana
zar nije dr. Izetbegović javno prozvala dr Godinjaka kao krivca zbog kojeg je njena beba umrla odmah nakon poroda?!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:46:36   
ena0002
IZVORNA PORUKA: hanabanana

zar nije dr. Izetbegović javno prozvala dr Godinjaka kao krivca zbog kojeg je njena beba umrla odmah nakon poroda?!

Znam i za tu pricu, ali user posted image A znam i za jaaako veliki br operacija koje je dr. Godinjak odradio i pri tome malte ne spasio zene, a da ne govrim kojem broju zena je dao nadu i mogucnost da postanu majke. Ali opet sve je to individualni dozivljaj. Pa evo koliko zena hvale dr. Murtezica user posted image . ja licno kad sam radila laparo on je operisao par zena i bile su prezadovljne.......
Ovo je danas doslo da kad odemo na GAK, i inace u Klinicki centar, samo smo u Bozijim rukama.

< Poruku je uredio ena0002 -- 31.1.2010 16:49:09 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:47:16   
dana3
hanabanana-kud se ti doktori zure kad zenu porode i zasto ne siju oni koji su poceli porod?
Kud su navrli, zavrsi zenu pa idi kud hoces

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:53:42   
hanabanana
A nemam pojma...ali znam da je takva praksa.
I očito je kod svih ljekara tako. ( izuzev ako neko nije koga potplatio )
Na kraju krajeva, kada vratim film, ja sam se tako reći sama porodila uz malu pomoć babice....
( mada svi ljekari u mojoj porodici kažu: ne boj se dok nema ljekara oko tebe. Ako vidiš da se skupljaju ljekari, tada se zabrini - )

< Poruku je uredio hanabanana -- 31.1.2010 16:55:49 >

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:53:59   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Enisa_sara, grozno je tvoje iskustvo, ali meni nije jasno zašto si dozvolila da te smjesti u bolnicu a ti nisi imala ni trudove??





Zato što je dr. rekao da je beba "krenula" a da ja nemam trudove, zato što je i ctg to potvrdio. I šta sam trebala reći: "ne, ne ne želim se porađati, nemam još trudove!" I još povrh svega prva trudnoća, nemaš blage veze šta te čeka......

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:58:51   
hanabanana
Šta je potvrdio ctg?
Da nema trudova?!
Postoji mogućnost da je beba krenula, i tada se može desiti da zaglavi u kanalu, ali to su sve granični slučajevi. Medjutim radi takvog slučaja moja prijateljica je hitno išla na cr, upravo je Murtezić rekao da će se teško poroditi vaginalno, i da nije siguran u ishod, te joj je predlozio carski rez.
Ne moze čovjek biti pametan.

Ja svakoj savjetujem: idite na tečaj za trudnice, meni je zaista puno pomogao.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 16:59:29   
brzamala
Jedino što mogu reći je da mi je iskreno žao zbog svega što je prošla tvoja prijateljica i da obavezno treba tužiti doktora zbog čijeg nemara je umalo izgubila život. Najbitnije je da se ona oporavlja, hvala Bogu.
Iskreno ne mislim da će nešto mnogo postići i ako ga tuži, ali ce skrenuti pažnju na njega, dovesti njegov profesionalizam u pitanje pa će se, ako ništa, žene barem zapitati da li da idu kod njega. Možda će svojom tužbom spasiti život nekoj drugoj ženi.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 17:05:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Postoji mogućnost da je beba krenula, i tada se može desiti da zaglavi u kanalu, ali to su sve granični slučajevi. Medjutim radi takvog slučaja moja prijateljica je hitno išla na cr, upravo je Murtezić rekao da će se teško poroditi vaginalno, i da nije siguran u ishod, te joj je predlozio carski rez.


Isto ovako!! On je rekao da će ići teško i da je velika vjerovatnoća da će porod na kraju završiti carskim rezom ali..... eto nije, nakon svakog sata je govorio "neka, da vidimo još malo, još malo....." i to malo se pretvorilo u 13,5h!!!!

I ja preporučujem kurs za trudnice. U 2 trudnoći sam išla i rodila user posted image za čas user posted image user posted image (što ti je iskustvo user posted image ).

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 18:15:00   
teacher75

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Sorry do mene je. Meni je anesteziolog dala anesteziju, lokalnu, i ona me je nakraju šila - ubrzo nakon toga. I jedina je došla u zelenoj uniformi, to sam zapamtila. user posted image

Sad kada vratim film, možda sam je čekala zato što je morala sići iz sale. Jer tek nakon drugog poroda sam skontala da je sala na spratu.

Ali fakat, barem ove moje prijateljice imaju isto iskustvo, nije ih nikada šio ljekar koji ih je porodio.


i mene je dr murtezic porodio, a niej me on poslije sio nego neka doktorica, al super me zasila, nista se skoro ne vidi.)

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 18:26:49   
dana3
Citam sve ovo i kontam -pa covjece ja se ne bih usudila dole da rodim-boze me sacuvaj jos sam seceras.
to je isto da ti jedan zubar podje raditi zube i drugi nastavi a nema pojma gdje je prvi zapoceo.
Neka je Bog dragi u pomoci svim trudnicama u BiH!


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 18:39:27   
teacher75
a znate li za slucaj da je prije nekoliko mjeseci gore na GAK-u umrla trudna kineskinja, koja je gore lezala, nije imala nikoga poznatog i nisu joj kontrolisali plodnu vodu, nego su tako zenu pustili i umrla! rovcanin je tada bio dezurni i frka je bila oko njega kao odgovoronog a kao sto primjecujete to se sve fino zataskalo, sigurno nista nigdje culi u medijima za to. ova informacija je 100% istinita, pricala mi je rodica koja je u to vrijeme gore lezala i cuvala trudnocu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 18:44:45   
dinciii
dana3 nije to samo u Bosni tako imas ti i ovde slucajeva gdje pogrijese...Misle da su sve uradili a na kraju ispostavi se da nisu nista uradili i dovode zivot u opasnost!!!Ja ipak mislim da su nasi doktori puno bolji iako ima svugdje izuzetaka samo sto nemaju mogucnosti kao ovi ovde!!!

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 18:48:23   
teacher75

IZVORNA PORUKA: dinciii

dana3 nije to samo u Bosni tako imas ti i ovde slucajeva gdje pogrijese...Misle da su sve uradili a na kraju ispostavi se da nisu nista uradili i dovode zivot u opasnost!!!Ja ipak mislim da su nasi doktori puno bolji iako ima svugdje izuzetaka samo sto nemaju mogucnosti kao ovi ovde!!!


al vani kad pogrijese slijedi tuzba, pa se za glavu uhvate, ostaju bez posla i moraju platiti velike sume novca, pa moraju vise paziti, a ovdje rade sta hoce i nema nikakvog zakona. jasno da je ljudski grijesiti al to je zanimanje u kojem ne smije biti greske jer je u pitanju ljudski zivot. jedno je kad ja kao profesor pogrijesim na poslu, recimo napisem pogresno neku rijec na engleskom, nece niko stradati zbog toga, a drugo je kad jedan doktor pogrijesi, on si to ne smije dopustiti

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 18:49:49   
dinciii
Isto kao sto se izvuku u Bosni mogu se izvuci i ovde u to budi sigurna!!!!

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 18:57:31   
dana3
dincii-da se desava glupost svagdje to je tacno ali ni blizu ko u Bosni
Na milion slucajeva desi se propust a kod nas uzas.Narod nije kriv sto imaju iili nemaju dobre plate.
Iskaljvati bijes na narodu nije uredu.
<nismo mi krivi sto bolnice nemaju matreijala, nike narod kriv sto je tako kako je:donacije nije dobio narod.
U Svedskoj ne smiju uzeti ama nista ni poklon ama nista

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *