|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 19:25:20   
larina
ovo sve kad procitam ne bih se smijela u bosni poroditi-UZAS!!!!!!samo mi je zao dole tih trudnica user posted image sta sve moraju podnijeti.i ja ovamo kad sam radila carski morala sam raznih papira potpisati cak ako vide ostecen organ da ga mogu odstraniti-samo doktori sebe osiguraju.ali hvala Bogu sve je najbolje proslo bila su 2 doktora ,babica ,anestiolog-ukupno sedmoro oko mene cak moj m osmi,sve je odradeno pazljivo,profesijonalno,organizovano........tako da me nije bilo strahuser posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 19:35:15   
dzeni_nl
ne znam sta reci na ovo sve, zao mi je zene i nadam se da ce se sto prije oporaviti i biti uz svoju bebicu, kao i to da ce krivci za sve ovo platiti, na koji nacin neka drugi osude.

moram reci da iako nisam u Bosni, mene je i ovdje strah, jer ne znam gdje da se opredjelim da se porodim kada za to dodje vrijeme.
imam pravo da biram izmedju dvije bolnice, za jednu sam cula da je kod nji veliki broj smrtnosti beba, a frisku informaciju sam cula od jedne ovdje prijateljice, koja me upozorila da se ni u kom slucaju neopredjuljujem za tu bolnicu, jer su ona i njena beba tu jedva prezivjeli. kada sam to ispricala babici kod koje sam bila na pregledu ona mi je rekla da je moguce, jer u toj bolnici imaju puno stranaca i bas i ne vole strance, pa prave velike greske.
za drugu bolnicu nisam cula ni pozotivna ni negativna iskustva tako da ne znam.
a bolnicu u koju sam ja htjela da se porodim za nju mi je dosta osoba reklo pa i sama babica da su tu strucni doktori, ali da nimalo nisu ljubazni, niti susretljivi i kod njih ako se desi da nema mjesta oni me nece primiti da je ne znam koliko hitno.
a o tome koliko su ljubazni sam imala priliku da se uvjerim sa prvom trudnocom, kada  mi je doktor tako hladno rekao ja nista ne vidim, imat ces spontani, u roku 7 dana dobit ces obilno krvarenje io to je bilo sve sa tim me bukvalno izgorao iz svoje sobe.

tako da bas ni na zapadu nije sve sjajno ni bajno, samo molim Boga da nam svima ma gdje bile bude na pomoci i da nam olaksa muke.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 19:44:30   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

jer u toj bolnici imaju puno stranaca i bas i ne vole strance, pa prave velike greske.


Šta rećiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  oni i njihova zakletva, mogu je mačku o rep, apsolutno su nesavjesni u svom radu...ok greške, svi ih pravimo, ali nakon svih priča u zadnje vrijeme, čini mi se doktor može biti ko god hoće....

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 19:50:39   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

jer u toj bolnici imaju puno stranaca i bas i ne vole strance, pa prave velike greske.


Šta rećiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  oni i njihova zakletva, mogu je mačku o rep, apsolutno su nesavjesni u svom radu...ok greške, svi ih pravimo, ali nakon svih priča u zadnje vrijeme, čini mi se doktor može biti ko god hoće....



da draga moja i ta babica je rodjena Holandzanka i ako mi je ona to tako rekla za tu bolnicu, pa kako bih ona povjerovala nekom strancu da mi se tako pozalio.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
31.1.2010 21:06:56   
anidla
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pretuzno.....fakat nemam komentara....suvisno je bilo sta reci....




_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 8:41:56   
M kao Mama
Nadam se da je jadna mlada žena iz ove priče jutros bolje, a ja da sam na jestu njene porodice ja bih brate sve medije digla na noge, a lijepo bi i policiju uključila u ovaj slučaj.

Ovo štp se dešeava u našame zdravstvu, a posebno na Koševu, drage moje pa bolje nikada neće biti, samo gore se možemo nadati, ako i dalje budemo pasivni posmatraći.

Jer, isto ovo se može desiti i nekoj od nas, ako im se ne stane u kraj.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 9:03:18   
samedi
Kakav uzas user posted image !  Ovo je stvarno nevjerovatno! Izgleda da na ovom svijetu nista nije sigurno ni zasticeno,nego da se mi pred porod trebamo oprostiti sa rodbinom i sa zivotom,pa ko prezivi-prezivi! Ni "strucnom" i "priznatom" doktoru se vise ne moze vjerovati! 

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 9:58:29   
darchi



Izvinjavam se zbog greske u slanju poruke, ali tek sam se prikljucila na forum pa dok malo skonatm funkcionisanje, mada stalno citam razlicite teme. Ovo nisam mogla vise samo citati....
Ja sam se porodila na carski u Opstoj bolnici i super prosla sa svim, ali sam jos u trudnoci supruga zaklela da me ne smiju gore na GAK odvesti ni u besvjesnom stanju! A evo zasto... naslusala sam se tolikih negativnih prica da sam i dan danas u strasnom strahu od GAK-a + sto sam jednom prilikom prije trudnoce na 2 mjeseca trebala da uradim UZ na GAK-u, cekala sam 6 sati, naravno sa mnom su sve zene bile trudnice, a vise od pola tog vremena bilo je samo cekanje da se neko od dr. pojavi. UZ su konacno poceli radili dr. Nikulin i neka doktorica (nisam joj zapamtila ime, mada je bila ok).
Pred kraj rada je dr. Nikulin samo dreknuo iz ordinacije obracajuci se med. sestri: "Mala, ima li jos tih zena?????!!!!" To mi je tako ponizavajuce bilo prvo prema toj med. sestri koja je bila jako ljubazna, a zatim i prema svima nama, od kojih sam samo ja bila djevojka, ostalo su sve bile ozbiljne odrasle zene, a uz to i buduce majke koje trebaju biti zasticene i pazene kao najrjedji dragulj na planeti, to su ovosvjetski andjeli, meleci koji cuvaju nasu buducnost u svojim tijelima, a i poslije... A u tom momentu sam se osjecala nize od bilo koje zivotinje - sto rece jedna od forumasica, bolje se veterinari ponasaju prema zivotinjama! Povracalo mi se od neljudskosti, sirovosti i primitivnosti koja je nedopustiva u glavnom porodlištu/ginekologiji u drzavi!
Poslije te recenice, moze on biti strucnjak najbolji na svijetu, ali on nije covjek sa postovanjem prema drugim ljudima, a specijalno zenama genralno. Samim tim, ne mogu da vjerujem ni u njegov profesionalizam i strucnost. Znaci, ja ne mogu da sudim iz licnog iskustva o strucnosti, ali o ljudskosti itekako mogu.
Meni je jako drago sto ima zena kod bilo kojeg doktora, pa i dr. Nikulina, koje nisu imale trauma i losih iskustava, ali je PREVISE onih sa losim iskustvima u 21. vijeku!!!
Tako mi je strasno zao tvoje prijateljice,n1kky! Ove situacije nas ostave bez komentara, samo sa zeljama za brzi i potpuni oporavak Molimo Boga dragog za nju a nakon oporavka da ima snage, volje i zelje za iznosenjem svog slucaja u javnost zvanicnim putevima, jer ovo je vise prevrsilo svaku granicu.
I na kraju pozdrav i sve najbolje svim forumasicama i forumasima do slijedeceg pisanja!user posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 1.2.2010 14:26:49 >

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 10:06:34   
dana3
dzeni_nl-citam tvoj post i malo mi je cudno to sto kazes jer diskriminacija se u ovim zemljama strogo kaznjava i bas zbog toga se malo drugacije ponasaju prema strancima.
Dalje-imas pravo da biras dvije bolnice i a u svakoj odes pa vidis ko ti bolje odgovara ali u toku trudnoce imas valjda svohg odgovrnog doktora:babica ti vodi trudnocu i nalaze a UZV rade doktori. one male za slisanje srca rade babice-tako ej ovde.
Mi moramo biti svjesni jednog da sistem zdravstva u BiH ne funkcionise i da doktori rade kako rade da bi se njihove privatne ordinacije posjecivale.Ja sam bila kod jednog na klinici(djubre) i u privatnoj ordinaciji(Maca umiljata) u Sarajevu.
To kosta zivota i nas i nase djece i buducih majki!Nesto se mora poduzeti ali kako i sta?


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu darchi)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 11:10:58   
Nedi
Bože molim te pomozi jadnoj ženi...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 11:19:32   
n1kky
evo i mene, ne stigoh prije, beba mi bolesna pa sam s vremenom nigdje...

bolje joj je, povlaci se ta klica koju su u nju ubacili, danas je prebacuju na infektivnu da bi joj se stanje sto bolje pratilo...nema vise temperaturu...


covjek ne moze biti pametan, kako neko rece, tuzba izadje u korist "doktora", to je jos jedan poraz, izlazak u javnost...tesko da ko nakon prozivljenog pakla ima volje i za to...

zalosno je na sta je nase zdravstvo spalo..dosli smo u fazu i kada platis ostave te na cjedilu...

sta reci na sve nego Boze pomozi svakoj trudnici da dodje kuci zdrava i citava sa svojom bebicom!

mene je kad sam se porodila dokt Rama i usio i nije otisao iz sale sve dok sam ja bila u njoj...svaka cast covjeku...

ljudi u civiliziranom svjetu nemogu da vjeruju sta se kod na sve dogadja...u namibiji je bolje nego kod nas...ljudi su svjesni da imaju problem i pokusavaju ga rijesiti koliko mogu...a nasi...samo jos pogorsavaju situaciju...

nastranu sto su ti kasapi doktori i imaju obavezu prema ljudima, pa ljudi su...zapitaju li se nekad gdje ce im dusa...ako ej uopce imaju...

i kako neka od vas rece, ajde usudi se po 2 put ostati trudna i roditi djete...tesko cu se odluciti ja koja je odlicno prosla, a ne ona koja je zamalo zivot izgubila...

_____________________________

09.09.2009. najsretniji dan u mom zivotu...





(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 11:26:04   
salmy
Zanima me CITAJU LI OVO Druser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ako citate:NEKA VAS JE SRAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Da pokrenemo mi sa RR neku  peticiju ili nesto sl:

MORAMO IM DOKAZATI DA SU ODVRATNIuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 11:35:10   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: salmy

Zanima me CITAJU LI OVO Druser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ako citate:NEKA VAS JE SRAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Da pokrenemo mi sa RR neku  peticiju ili nesto sl:

MORAMO IM DOKAZATI DA SU ODVRATNIuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ovo podrzavam, dajte ljudi ideju za neku akciju, dok god mi sutimo k'o ovce, tako ce se s nama i ophoditi...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 11:38:21   
n1kky
u neku ruku i jesmo same krive...dopustamo im da misle da su oni skolovaniji i nesto pametniji od nas...
ako ne poduzmemo nista svaki dan ce nam biti sve gore...

_____________________________

09.09.2009. najsretniji dan u mom zivotu...





(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 11:58:15   
MinaMM
IZVORNA PORUKA: salmy

Zanima me CITAJU LI OVO Druser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ako citate:NEKA VAS JE SRAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Da pokrenemo mi sa RR neku  peticiju ili nesto sl:

MORAMO IM DOKAZATI DA SU ODVRATNIuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


sjecate se da su zene sa RR organizovale gostovanje na Zabranjenom forumu. Ovo bi opet mogla da bude tema, ispricati sta se tacno desilo pojedinim zenama. bolje bi bilo kad bi same htjele ispricati ali mislim da ce se tesko naci neko ko bi bio voljan podijeliti svoje iskustvo na TV. Visnja je i napisala da je jedna forumasica imala problema zbog svojih postova na RR od strane izvjesnog dr. pa je Visnja morala brisati njene postove. Citaju Salmy oni ovo ali znaju da im malko ko sta moze. Sjetite se samo onog slucaja kad su bebe umrle u porodilistu i sta se desilo? mediji to izvjetsavali, udarne vijesti nekoliko dana i ? nije do njih. jel ko staradao od dr? nije. ovdje ne treba samo porodica da pokrene nesto. sad bi trebale sve zene ustati i pobuniti se jer smo, nazalost, na ovaj ili onaj nacin vezane za GAK i na kraju sve bolnice. Treba se traziti da preuzimaju odgovornost. Ako si sve uradio sto je bilo u tvojoj moguicnosti, Boze moj, to je to. Ali ostaviti zeni posteljicu unutra i zasiti je onako ofrlje....tad na vjesala! nema bolnice ili dr. za kojeg nisu vezani negativni komentari. i ne treba ovo pretvoriti u generalno lincovanje vec zahtjevati da preuzimaju odgovornot i snose posljedice za svoje postupke! ovaj konkretni slucaj, porodica treba tuziti pojedince i GAK zbog nesavjesnosti i nemara od Murtezica do Dizdarevicke i GAK zbog klice u operacionoj sali, ali svi se  mi moramo pobuniti zbog generalnih uslova i tretmana porodilja i trudnica i trudilica. Reci da je ovaj slucaj prevrsio svaku mjeru jer ova zena mozemo biti mi, nase sestre, prijateljice ili sutra djeca.


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 12:11:31   
Ella_H
Ovo je grozota...Trebaju podjeliti iskustva i na Tv mozda se tako
pojedini gadovi urazume i shvate da zene nisu zivotinje i da ih
tretiraju kao porodilje za njeznoscu i razumjevanjem...
Ja sam prije vjerovali u sistem u USA mislila sam svi su jednaki
itd itd. nema diskriminacije ali sto sam duze ovdje shvacam da ima
itekako od razlicitih zdravstvenih osiguranja do bolnica koje prefiraraju ovo ono
ali sve na finjaka..Prije mene je djevojka od 20 godina umrla na porodjaju iskrvarila
ja se otisla poroditi drugo djete nisu me cistili 3 minute poslije nakon 7 dana
zavrsila u bolnici infekcija maternice, jos uvijek imam problema tako me boli
utroba jedva sam zivot izvukla..Nedavno rodica mi se porodila isti slucaj
plus ugrusak krvi otisao do pluca jedva ostala ziva, pomalo pocinjem misliti
da je sve vise i vise ovih gresaka i to strancimauser posted image
bila ja luda ili ne svi zasluzujemo isti tretman i svi smo ljudi
oni su Dr. dali su zakletvu da pomazu a ne ubijaju zene i ostale pacijente

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 12:13:58   
marinčii
da je sve vise i vise ovih gresaka i to strancima
moja ella evo mi nismo stranci.živimo u svojoj državi a opet nam se svašta dešava.stvarno su ovi doktori toliko umišljeni koda su najpametniji i najbolji pa su izgubili svaku čovječnost u sebi samo im pare važneuser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 12:15:50   
dzeni_nl
IZVORNA PORUKA: dana3

dzeni_nl-citam tvoj post i malo mi je cudno to sto kazes jer diskriminacija se u ovim zemljama strogo kaznjava i bas zbog toga se malo drugacije ponasaju prema strancima.
Dalje-imas pravo da biras dvije bolnice i a u svakoj odes pa vidis ko ti bolje odgovara ali u toku trudnoce imas valjda svohg odgovrnog doktora:babica ti vodi trudnocu i nalaze a UZV rade doktori. one male za slisanje srca rade babice-tako ej ovde.
Mi moramo biti svjesni jednog da sistem zdravstva u BiH ne funkcionise i da doktori rade kako rade da bi se njihove privatne ordinacije posjecivale.Ja sam bila kod jednog na klinici(djubre) i u privatnoj ordinaciji(Maca umiljata) u Sarajevu.
To kosta zivota i nas i nase djece i buducih majki!Nesto se mora poduzeti ali kako i sta?



znam ja da je diskriminacija jako kaznjiva, ali jos nisam cula za slucaj da je neki stranac pokrenupo postupak i da je tuzio nekog Holandeza zbog diskriminacije, zbog toga i mogu da rade sta hoce.
kada sam ja babici ispricala za slucaj svoj prijateljice u toj bolnici, koja je rodjena u Holandiji, ali je porijeklom Bosanka i da je u toj bonici veliki broj smrtnosti beba, ona mi je potvrdila tu informaciju i sama dodala kako imaju puno stranaca, tako da bas i nevole strance.
o drugoj bolnici nemam nikakvih informacija, ali cu se potruditi da saznam. ja ovdje ne mogu da biram doktora kao dole u Bosni, babica vodi trudnocu, sve preglede, sem echa, ako se odlucis za porod kod kuce ona te poradja, a ako se odlucis za bonicu, ko te zapadne od doktora i kako prodjes prodjes.
ovdje cak ako se odlucis roditi u bolnici, a imas lagan i brz porod, sam placas troskove bolnice, nesnosi ti osiguranje, a ako vec imas tezak porod onda osiguranje sve snosi.

ma ja se nadam da ce se ipak sve zavrsiti kako treba, je me malo strah, zbog negativnih slucajeva, ali bit ce onako kako mi je sudjeno.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 12:41:17   
leptirica22
ovo je prestrasnouser posted image user posted image user posted image izgubiti zivot radi pojedinaca kojima je samo stalo da trpaju pare u dzep...ne znam zasto zene toliko lete toj jadranki dizdarevic kad se o njoj na internetu na raznim forumima ima procitat vise loseg nego dobrog...mislim da je vise "izvikana" nego sto je stvarno dobra...ona je trebala porodit ovu zenu,koja  joj je i privatno isla i ostavljala pare, da bi ovoj nesto iskrslo i prepustila zenu na milost i nemilost...e stvarno na sta smo mi osudjene...nek nam je bog na pomociuser posted image user posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 13:49:36   
ena0002
IZVORNA PORUKA: MinaMM
Visnja je i napisala da je jedna forumasica imala problema zbog svojih postova na RR od strane izvjesnog dr. pa je Visnja morala brisati njene postove.

A ko je taj izvjesni dr. user posted image
Ovdje se vecinom spominju samo izvjesni dr.-i a niko nece da ih imenuje user posted image
I bas me interesuje od kojeg dr. najvise dolaze sepse nakon CR na infektologiju, ni tu se ne spominje ime user posted image
Mislim ako nista da zene kojue ovo citaju znaju koga da zaobilaze.
A ako porodica misli dizati tuzbu ili iznositi stvar u javnost onda, po mom misljenju, su to trebali uraditi jos 'jucer'. Jer ovako ce se sve zataskati user posted image .....a izvjesni dr.-i ce i dalje uzimati ogroman novac za svoju bahatost i nerad user posted image

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 14:10:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ena0002

Ovdje se vecinom spominju samo izvjesni dr.-i a niko nece da ih imenuje user posted image
I bas me interesuje od kojeg dr. najvise dolaze sepse nakon CR na infektologiju, ni tu se ne spominje ime user posted image


Da znam koji je dr, da znam sigurno neku informaciju ne samo ovu podijelila bih sa vama, i ne znam sto me prozivas evo vec u nekoliko postova.

Gore je to sto vjerovatno i kolege od tog dr znaju o sve o tim slucajevima i drugi, ali nece oni nikad jedan drugog uvalit ni u sta.

Ne treba sad stvarat averziju prea GAK-u i niti prema bilo kojem porodilistu, jer desava se svasta svugdje. Necije bebe oni od zaceca osude da trebaju na pobacaj, pa dragi Bog da da uspije i da se bebica rodi zdrava i ziva, a neko bez ikakvih problema kroz trudnocu i na kraju trudnoca tragicno zavrsi.

Ja sam na GAK-u provela dosta vremena, 4 puta hospitalizacija i porod, tj peti put hospitalizacija, kad se sve sabere i oduzme, ipak se stalno vodi racuna o trdnicama koje leze na patologiji.

Ali postoje problemi koje ne treba zanemarit, kao npr ovaj. Ako ta zena nakon izlaska iz bolnice kaze, ma hajde nek sam zivu glavu izvukla, ove stvari ce se nastavit dogadjati. Ali ako tuzi kliniku, pa ta klinika mora platit od sudskih troskova do odstete, e tad ce se i rukovodstvo iste zapitat ko im pravi probleme.
Ja sam za to da se svako nezadovoljstvo prijavi.
A morate priznati da je velik broj onih koji nakon sto prodju kroz pakao slegnu ramenima i kazu ma nek je proslo. Mozda ne uspije kad se prijavi jedno, ali vec nekoliko nezadovoljnih, e to bi vec dosta napravilo.

Evo neki dan je izasao tekst u novinama za zenicko porodiliste, po pitanju mobitela. To je tako beznacajno  u odnosu na ono sto se moze pokrenuti oko porodilista. Eto nek ta novinarka napise tekst zasto ej GAK u takvim prostorijama, a 10 spratova DIP-a prazno!!!!

(odgovor članu ena0002)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 14:20:50   
ena0002
IZVORNA PORUKA: Maida*

Ja sam jednom spominjala, da na infektologiji kad im dodje sepsa, tacno znaju ko je radio CR, kazu da kod tog dr obicno CR traje duze, pa da ne navodim sve detalje.


Ja te apsolutno ne prozivam samo sam na osnovu ovog posta mislila da znas o kojem se dr. radi.
A evo i kako sam te pitala:
"Maida volila bih da kazes od kojeg to dr. na infektologiju dolaze sepse.....cisto da zene imaju u vidu koga da zaobilaze u sirokom luku. "
Prema tome nemam pojma zasto se osjecas prozvanom.....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
1.2.2010 22:46:13   
mamma mumi
Citala sam sve postove od pocetka. i jezim se. Mene je porodio upravo dr murtezic carskim rezom,proslo je sve hvala Bogu dobro. Trebala sam ostati 5 dana( jer toliko se ostaje nakonCR) ali sam potpisala i na svoju odgovornost izasla, jer vise nisam one neuslove i bezobrazluk pojedinih sestara mogla trpiti, a da stvar bude gora, i ja sam zdrv. radnik, uposlenik KCU.Za 3 dana niko me od ljekara osim anesteziologa) nije obisao, jest da je bio vikend, ali mislim da i nije tako bi bilo.ranu mi niko nije pregledao prije izlaska. cudim se da je ona pustena 3 dan, jer samo 5 dana primas Celexan( lijek koji sprecava trombozu), pa ni to mi nije jasno?Milsim i slazem se sa vecinom da je dosta kolektivne odgovornosti, vrijeme je da se  imenom i prezimenom prozivaju ljudi koji zbog haljkavsoti prave greske,ne branim nikoga ali mislim da gore ima i pozitivni ljudi i savjesnih, manje ali ih ima , a oni ne mogu od ovih zvucnih imena ni doci do izrazaja. Kao sto vidite 5-6 imena se vrti od dr, a njih je gore puno vise, sta je sa ostalim, pa ispade da nas zene iz sarajeva poradja samo Dizdraevicka, imsirije, Murtezic, Rovcanin, Godinjak?I  koje bio drugi dr u sali, jer kada radis CR idu 2 dr, jedan stariji, i jedan mladji( koji uci zanat).Zelim toj zeni brz oporavka i da ako Bog da bude dobro. I hvala Bogu da je prebacuju na nfektivnu kliniku, jer gore ce imati punu njegu, savjesne ljekare, koji znaju svoj posao,i brinu o pacijentima.

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
3.2.2010 20:02:19   
scarlett
Ja zaista veoma cijenim dr. Dekovićauser posted image , iako mi nije vodio trudnoću, imala sam priliku da vidim kako je on ljubazan i prijatan dr. pun razumjevanja, ali danas mi se sažalilo na njega koliko je čovjek zbunjeno odgovarao na pitanja voditeljice u jednoj emisiji na radiju. Bila sam u autu, tako da sam čula samo jedan dio, ali vjerujem da nisam ništa shvatila izvađeno iz konteksta, jer voditeljica ga je pitala zašto su porodilje na GAKu dijelom nezadovoljne. On je jadan dugo pričao, a veoma malo rekao, rečenice tipa kao mnogo je žena sa rizičnim trudnoćama, puno vremena provedu gore na različitim odjelima i to sve djeluje na njih, ne mogu razdvojiti kritične slučajeve od manje kritičnih pa se žene svašta nagledaju, teško im je ponekad transportovati pacijentice s jednog sprata na drugi, jer nema lifta i tako to. Oni kao imaju kutiju žalbe i to se pažljivo analizira i rade stalno na poboljšanju odnosa, međutim, ja mislim da ni on sam ne vjeruje to što je pričao, nažalost mi obični smrtnici ne vidimo da oni rade na poboljšanju. Ja vjerujem da bi svakla žena koja donosi novi život na ovaj svijet željela da se prema njoj ponašaju kao prema insanu i da se porađa u štali, nego da se u hotelu porađa a da se prema njoj odnose kao da je ... ma ne mogu ni da napišem.
Izvinite na dugom postu, ali vjerujem da je dr. definitivno svjestan situacije, ali naravno ne može javno govoriti o tome.user posted image
Stvarno žalosno kako oni to gore predstavljaju, ispade da se žene bune jer ne dobiju tretman masaže, pedikir, manikir...
Naravno ne smije spominjati ovakve slučajeve kao kod prijateljice od n1kky i mnogo drugih primjera koji su već navedeni na ovom forumu.
A to što je prof. Dizdarević rekla kako su porodilje osjetljive, pa valjda bi baš zbog toga trebale dobiti malo više pažnje od med. osoblja.user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Nesposobnost na GAK-u ju je zamalo kostal...
5.2.2010 11:31:11   
Aiša
n1kky, kako ti je prijateljica sada, je li joj bolje? Šta će biti sa doktorima, jesu li nešto uradili njeni???

(odgovor članu n1kky)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *