Krvave mrlje u ocima bebe :( (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


malena sharena -> Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 22:28:31)

Drage mame,
mom bebacu su se nekoliko puta pojavile krvave mrlje u ocima. Tacnije, jedna krvava mrlja u uglu oka, mozda dva puta od kako se rodio. Kada smo ga vodili na kontrolu rekla sam pedijatrici za to, a ona mi je rekla ako mu se opet javi da ga dovedem na pregled. Nije se napinjao kad ima stolicu, ne znam moze li se to pojaviti ako beba jako place? Znate li mozda nesto vise o ovome? [sm=smiley13.gif]




veeseelaa -> RE: Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 22:37:55)

jel misliš na popucale kapilare????
ja kako znam ne mora da do pucanja kapilara u očima dolazi samo zbog plača, isto kao i kod odsraslih mislim da se navedeno dešava i zbog ne dovoljnog sna, iritiranja oka (zbog mirisa, krema, odjeće, omekšivača za veš i sl)
Isključi sve navedeno pa vidi šta se dešava, u svakom slučaju mislim da je to bezazleno i da se navedeno može otkloniti nekim kapima za oči al naravno pedijatar najbolje zna[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
il se radi o zamoru očnih mišića????




acudesa -> RE: Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 22:42:01)

Može biti i od šampona, ako si ga kupala...propuh, vjetar...
Je li puno crveno ili malo?




Apotekarka -> RE: Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 22:50:39)

Moze se pojaviti i od placa a ako si ga iznosila vani mozda je od vjetra...U mog Antonia budu crvene oci poslije kupanja mozda mu zeno i kupka ne odgovara?




malena sharena -> RE: Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 23:09:56)

Hvala vam zene puno na odgovorima [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif].

Apotekarka, acudesa, njemu nije crveno oko, nego kao da ima podliv, lijepo se vidi tamna krvava mrlja u uglu oka.
veeseelaa - pa meni je najvise licilo na popucale kapilare, mada mi nekad lici i na krvni podliv, ne znam vise ni sama, fazon je sto mu je to bilo proslo kad smo bili kod pedijatrice pa nije imala priliku da pogleda.

I on stvarno malo spava, ma ima dana kad doslovno ne zaspe duze od pet minuta, inace je miran, ne place puno jer ga ja nikad i ni u kojoj situaciji ne pustam da place, samo sto one dvije minute koliko place vristi iz petnih zila.





veeseelaa -> RE: Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 23:11:08)

ma garant je mila moja zbog malo sna, podji od sebe, kad se ne naspavaš okice crvene, ne sekiraj se
da je nešto ne do Bog ozbiljno ne bi tek tako prošlo




malena sharena -> RE: Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 23:13:51)


Jesi brza, hvala ti [sm=smiley31.gif]




veeseelaa -> RE: Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 23:15:19)

IZVORNA PORUKA: malena sharena


Jesi brza, hvala ti [sm=smiley31.gif]



[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley2.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley4.gif[/image]




MELLI -> RE: Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 23:37:36)

može li biti fizička povreda[sm=zmeden.gif]
Ono da se zgrebao noktićem[sm=zmeden.gif]
Moj sin imao je jednom takav podliv ,koji je sam sebi napravio noktom.Prošlo je za par dana.




malena sharena -> RE: Krvave mrlje u ocima bebe :( (7.2.2010 23:49:40)

MELLI, vidis moze biti. On ima ostre nokte (mama ne zna lijepo uraditi manikuru [sm=smiley1.gif]) pa su mu butine uvijek izgrebane, jer se hvata za noge kad ga skinem, ja sam isto tako izgrebana od njega. Moze biti da je to, mene je prepalo jer tako ruzno izgleda, stvarno nije prijatno vidjeti podliv [sm=smiley13.gif].




Stranica: [1]