|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad krenuti u porodilište?
10.12.2007 17:43:22   
laracroft
Te vjezbice se zovu Kegelove...Imeni je mnogo pomogla skola za trudnice i da nije bilo tehnika disanja ne znam sta bih...

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kad krenuti u porodilište?
10.12.2007 18:00:34   
Adana
Pitanje vezano za skolicu, da li moze neko da ide sa tobom ili ne? I kakav je "plan i program"? Sta se "uci"? Da li neko ko ne zivi ni blizu Otoker moze ici na Otoku ili mora u skerlica? Jeli iko ovdje bio u Skerlica, kako je tamo, kakve su babice? I zna li iko jeli se iste stvari obradjuju i na Otoci i u Skerlica?
Hvala svima na korisnim savjetima i pozz

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kad krenuti u porodilište?
11.12.2007 17:58:35   
Nala
I Otoka i Skerliceva su ista skola, sjediste je Skerliceva, a Otoka recimo podruznica user posted image . Babice ti dakle rade po istom planu i programu i ne bi smjelo biti razlike u onome sto ucis, mogu se razlikovati u tome sta koja vise voli da prica...tako npr. Kad sam ja bila na Otoci (a mislim da su i sad iste babice), Nura je pricala najvise o bebi kad se rodi,kako je kupati, o dojenju, koristenju kojih krema, sampona i sl.-ustvari nije ni preporucivala sampone i nikakvu hemiju, Berina je pricala puno o porodu, a treca sestra, ne sjecam se kako se zove, je pokazivala super masazu za bebe i kod nje su sve trudnice isle maksuz da to vide i cuju. Inace imas obavezni dio, vjezbe oko pola sata, pa vjezbe opustanja, tehnike disanja i onda sat vremena razgovora, gdje se obradi neka tema i trudnice pitaju sve sto ih zanima, ali bas sve....
I da...mozes ici gdje god hoces ne zavisi ni od cega, samo gdje je tebi lakse ili bolja raja user posted image

_____________________________

Ajsa 04.03.2002.
Esma 29.05.2005.
Nase maleno 20.01.2008.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kad krenuti u porodilište?
10.1.2008 22:58:45   
fata
E blago vama u velikim gradovima.Imate i skolice iporodiliste cak.Ja cu morati da putujem na porod oko sat vremena,znaci trudovi bi trebali biti u vecem razmaku od 5-10min.
Ajde da vas sad nesto zamolim u ime svih trudnica koje bi htjele spremne na porod a nemaju skolicu.Vi koje ste prosle obuku kad vam je dosadno pisite sto ste naucile.Ove info.do sad nam puno znace.mene konkretno zanima tehnika disanja.Mozda je malo teze izraziti se rijecima,ali molim vas bar probajte.PUSA

(odgovor članu Nala)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kad krenuti u porodilište?
10.1.2008 23:07:45   
laracroft
Eeee ako tebi treba sat vremena do Zenice ne cekaj da ti trudovi budu u tako kratkom razmaku,nego cim osjetis da su kontrakcije pravilne trkom u porodiliste.Nikada se ne zna kojom ce se brzinom porod odvijati.Citam prije par dana kako je zena rodila na putu u rodiliste,a mislim da ne bi voljela da ti se to desi,iako bi bila na svim dnevnicima u drzavi hihihi.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kad krenuti u porodilište?
10.1.2008 23:31:03   
fata
Draga moja Laro mi smo ti u Zavidovicima nekad imali sve (sto moja mama stalno naglasava)a sad se eto moram vozit do Zenice.Ako me mm bude vozio bit ce to par minuta,al nikad se ne zna.Mozda ovcari budu na putu pa ne mognemo proci.user posted image

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kad krenuti u porodilište?
10.1.2008 23:52:31   
laracroft
user posted image user posted image user posted image Ti kreni cim osjetis,jer bolje je da prenocis u bolnici,nego da rodis u autu.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kad krenuti u porodilište?
11.1.2008 12:34:14   
senoenamine
Draga Paris,istina je da svako od nas ima razlicito iskustvo vezano za prvi porodjaj tako da je malo teze govoriti kako to ide jer nasa su tijela razlicita.Ja kada sam prvi put bila trudna,svi su mi govorili da sve pocinje tako sto ides cesto mokriti i imas bolove u ledjima.Moj termin je bio 01.12.2004god.Na dan predvidenog poroda tacnije na vecer dobila sam bolove.I to samo u predijelu malog stomaka,razmak im je bio veoma neodreden.Trajali su po pola sata,pa onda tisina,pa ponovo oko sat vremena,nekad dva pa sam onda bila mirna i po tri sata.Naime te dvije noci hodala sam po sobi,nisam mogla spavati,cekala sam te bolove u ledima koji nisu ni dolazili.2 dana poslije tacnije 03.12.ujutro sam se uputila u bolnicu svom doktoru,ponijela sam sve krpice jer nadala sam se ostacu.Jedina mana u svemu tome je sto sam otisla ujutro a moj dr radio poslije podne,pa sam bila spremna i to docekati a i bolovi su nestali tu i tamo javio bi se mali zig i tisina.Kada me je doktor pregledao bila sam otvorena 5cm rekao je da sam spremna za porodjaj.Prosetala sam se par puta po bolnickom hodniku,a zatim mi je babica probila vodenjak i tad sam ostala na stolu lezeci na desnom boku cekajuci...naime 2 min.do 17h rodila samuser posted image sve je proslo ok.Sad sam ponovo trudna i koliko toliko poznajem svoje tijelo ali znam da ovaj put necu rano otrcat a imam i ovu stranicu pa nam je otkrila toliko toga korisnog.Tebi zelim sve naj koliko vidim termin je veoma blizu,ne brini toliko opusti se tjelo ce ti pokazati.Puno srece svima onima koje ce se uskoro poroditiuser posted image user posted image user posted image .Budite mi lijepe i vesele...........

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 8:17:42   
eni_24
Da vas pitam pa ako tko odgovori... Termin mi u subotu, tj. 10.05 , eh sad u zadnji par dana slabo spavam, sinoc sam se par puta budila na wc, sto mi inace nije obicaj. Jutros kad sam isla na wc slucajno se okrenem i vidim da je pored urina nesto malo i krvi(gusta krv) predpostavljam da se radi o sluznom cepu , bolove uopce nikakve neosjecam... Sad cekam , neznam sta da radim , niti imam bolova , niti krvi , niti bilo kakvog znaka ... Iskrena da budem NEAM POJMA STA DA RADIM !!!??? user posted image    Ako netko procita a mogao bi sta pametno da mi kaze , bit cu zahvalna . Nesto mi pravo beze da user posted image  za bolnicu a bolova nemam. Da napomenem prvorodkinja sam.  HVALA

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 11:23:45   
Amrino
IZVORNA PORUKA: eni_24

Da vas pitam pa ako tko odgovori... Termin mi u subotu, tj. 10.05 , eh sad u zadnji par dana slabo spavam, sinoc sam se par puta budila na wc, sto mi inace nije obicaj. Jutros kad sam isla na wc slucajno se okrenem i vidim da je pored urina nesto malo i krvi(gusta krv) predpostavljam da se radi o sluznom cepu , bolove uopce nikakve neosjecam... Sad cekam , neznam sta da radim , niti imam bolova , niti krvi , niti bilo kakvog znaka ... Iskrena da budem NEAM POJMA STA DA RADIM !!!??? user posted image    Ako netko procita a mogao bi sta pametno da mi kaze , bit cu zahvalna . Nesto mi pravo beze da user posted image  za bolnicu a bolova nemam. Da napomenem prvorodkinja sam.  HVALA


Moguce da je sluzni cep (ali ne mora da znaci) sto znaci da porod moze da nastupi u slijedeca 24 sata.
Meni je npr. sluzni cep ispao 28.12 u 9. 00 ujutro a porodila sam se 29.12 u 9.05 s tim da sam u bolnicu otisla max otvorena.
Ne znam da li si kuci ili si otisla u bolnicu (mozda si se do sada vec i porodila) ali moj ti je savjet da se ponasas kao da se nista nije desilo- a u bolnicu tek kada bolovi budu na 5 min.
Sretno!!! i samo se opusti---jos malo i uzivat ces sa svojim bebacem aBd user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 11:54:49   
Emina*
Sigurno ti je to sluzni cep, nemoj da se brines,
grlic vec meksa i sprema se za porod....
Ali, kako ti amrino rece, kad bolovi dodju na 5 minuta,
onda idi za bolnicu, ili ako ti pukne vodenjak ne cekaj nista....
Meni je taj sluzni cep izasao tek pred porod,
dok sam bila u bolnici, tako da i to ne mora nista da znaci.....
Zelim ti puno srece...... user posted image   user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 12:41:09   
eni_24
amrino , eminica HVALA VAM PUNOOOOOOOOO , nesto i ja kontam ako nemam bolova koji cu vrag u bolnici pa sam kuci ostala , pupali se , spremili sve stvari i sada cekamo.... Dodushe i ako bi bilo hitno bolnica mi nije daleko a i hitna je uvjek na dohvat ruke , mada sam se sa svojim malim Tarikom dogovorila da cekamo babu dok zavrsi sa seminarom user posted image  . Uhaaaaaaaa ponasam se "normalno" , eh sad koliko je to normalno nebih znala reci , umorna sam , jer sam skroz loshe spavala a da sada pokusam spavati nema sanse... Necu sebi ni okolini da priznam al Boga mi malo me strah fata ... Sve mi novo, a i sretna sam , kao sto ste vec rekle u narednih 24 h bi trebao porod uslijediti pa ako je tako KONACNO AKO BOGDA bit cu sa svojom bebicomuser posted image . Da napomenem najvishe me sada smiruje to sto bebicu osjetim kako pravi prostor za sebe , sunceeeee maminouser posted image     JOS JEDNOM PUNO VAM HVALA , COVJEK JE NEKAKO SMIRENI KAD CUJE SAVJET I ISKUSTVO DRUGIH

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 12:57:50   
Amrino
IZVORNA PORUKA: eni_24

amrino , eminica HVALA VAM PUNOOOOOOOOO , nesto i ja kontam ako nemam bolova koji cu vrag u bolnici pa sam kuci ostala , pupali se , spremili sve stvari i sada cekamo.... Dodushe i ako bi bilo hitno bolnica mi nije daleko a i hitna je uvjek na dohvat ruke , mada sam se sa svojim malim Tarikom dogovorila da cekamo babu dok zavrsi sa seminarom user posted image  . Uhaaaaaaaa ponasam se "normalno" , eh sad koliko je to normalno nebih znala reci , umorna sam , jer sam skroz loshe spavala a da sada pokusam spavati nema sanse... Necu sebi ni okolini da priznam al Boga mi malo me strah fata ... Sve mi novo, a i sretna sam , kao sto ste vec rekle u narednih 24 h bi trebao porod uslijediti pa ako je tako KONACNO AKO BOGDA bit cu sa svojom bebicomuser posted image . Da napomenem najvishe me sada smiruje to sto bebicu osjetim kako pravi prostor za sebe , sunceeeee maminouser posted image     JOS JEDNOM PUNO VAM HVALA , COVJEK JE NEKAKO SMIRENI KAD CUJE SAVJET I ISKUSTVO DRUGIH


Drzimo ti fige! user posted image
Samo hrabro i smireno...Koliko iz tvog posta mogu da zakljucim skroz si pozitivna- samo tako i nastavi.
I jos nesto- kad si vec umorna- lezi i pokusaj odspavati. Znam da je uzbudjenje sada ogromno ali to bi ti bilo najpametnije. Ne brini se- nemozes se poroditi u snu :-)
SRETNO JOS JEDNOM!


(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 13:10:45   
eni_24
 Ne brini se- nemozes se poroditi u snu :-)   user posted image user posted image user posted image  e hvala ti bas si me od srca nasmijala , a stvarno je tako user posted image user posted image user posted image
Uzbudjena jesam , mada i ovaj moj je vishe puko od mene , samo zivka ko da se on treba poradjati , ako Bogda kad se budem poradjala napravit cu mu masnice na rukama da ih NIKAD nezaboravi , da bar preko mojih ruku osjeti kako je meni , pa bar djeliiiiiic user posted image user posted image user posted image  Pa da znas da bi mi bilo najpametnije da malo odspavam , trebat ce mi snage ... Uh nek mi je dragi Bog na pomoci. E JESAM LI SE VEC ZAHVALILA NA ODGOVORU , AKO NISAM EV SADA HVALAAAAAAAAAAAAAAA , LJUBIIIIM VAS .user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 13:23:49   
eni_24
Ma kakvo spavanje , nemam ja mira , idem ja ves da popeglam user posted image  , onaj moj ce ga samo sfuserit , bolje da to ja odradim user posted image   Cujemo se... POZZ

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 13:42:24   
Ivona
user posted image  user posted image  user posted image  Eh,ovo volim cuti!Svaka cast na pozitivnoj vibri!Tako i treba!Nemoj puno skrsiti muza na porodu...,nije samo on "kriv"user posted image  user posted image  user posted image

Zelim svu srecu svijeta tebi i tvojoj bebici,da se sve sto lakse i sto prije zavrsi.user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 13:43:30   
ziki
Eni, zači Tarik i dalje poštuje dogovore?
Dobre su to bebe, moj je riješio da ipak čeka termin, juče kad sam bila kod doktorke reče da se bebi predomislio i da se nisam više otvorila. Sretno vam svom trojma, držim vam fige? Kad se tata vraća sa puta?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kad krenuti u porodilište?
7.5.2008 15:41:50   
eni_24
Ivona, ziki hvalauser posted image  Mah skrsit cu ja njega , on je mene prije 40 nedjelja user posted image user posted image user posted image  al nezalim user posted image user posted image user posted image      Ma sunce maleno znaci ipak ceka na termin, nek ti bude samo zdrav i ziv, nema sta dobre su to bebiceuser posted image   Tata sreca nije na putu , vec tu u becu ima seminar, do 18 h ce da bude kuci , odmah je za sutra uzeo slobodno joj ,joj ti muski , njemu se zuri a Tarik jos nikakv znak ne daje , sem jutrosnjeg.  Eh nek sam i ja ves ispeglala, sad sam mirnaa. CMOOKIM VAS- POZZ

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kad krenuti u porodilište?
8.5.2008 3:20:50   
eni_24
Ovaj mali jos nistauser posted image  Pomalo imam kontrakcije i ucestalu potrebu za mokrenjem al nista strasno, zeza mamicu , ja ga cekam pa cekam a on ko pravi stuca , njemu do stucanja , naso mamu da zeza et ti danasnjih bebica user posted image user posted image user posted image .  Fasovat ce mu mala guza ako Bogda kad se rodi (LAZEM) user posted image   Javim vam kako je sve proslo, drzite mi fige user posted image  POZZ

(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kad krenuti u porodilište?
9.5.2008 14:05:57   
haidy
Drage forumasice, imam nekoliko pitanja za vasuser posted image
Ovako, termin mi je 17.5. Maloprije sam bila kod doktora i rekao mi je da jos nisam zrela za porod. Ali da dodjem u ponedeljak na CTG i na komisiju, pa ce mi najvjerovatnije provocirati porod jer imam visok pritisak. E sad sta tacno znaci provocirati porod, mislim kako ide taj postupak?user posted image
A sad kad sam dosla kuci, videla sam malo krvi na gacicama, i malo sluzavo. Da li je moguce da je to onaj sluzavi cep i sta znaci kad on ispadne? Ili bi moglo biti nesto drugo? Ali valjda bi on na pregledu (ginekoloski me je pregledao) vidio da nesto nije u redu.
Bas sam zbunjena i uplasena i sve sto znam sam zaboravila, pa ako mozete da mi pomognete.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kad krenuti u porodilište?
9.5.2008 15:29:55   
ziki
Draga Haidy, don't wory, pravociranje poroda ti je ustavri tableta za ubrzavanje ili infuzija, valjda ima i neki  gel. Moj ti je savjet hodaj ovaj vikend što više(blizu kuće ili bolnice). CTG mora, valjda, da odradi prije poroda, bar je meni tako objasnila. Što se tiče sluznog čepa, on ti je znak da se porod bliži pa sterno onda.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kad krenuti u porodilište?
12.5.2008 17:24:11   
eni_24
Boga mi ja se porodi 8. maja , jos sam u bolnici , mali Tarik je meeeeeeed  , dug 52 , tezak 3930 , pravi mamin buco user posted image , porod je prosao samo tako , sad bi se jos jednom mogla da porodim user posted image  .  eto toliko za sada , pa se cujemo veceras i onako su mi noci ovdje u bolnici dugeeeeeeeeee al hvala Bogu sutra sam doma user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kad krenuti u porodilište?
12.5.2008 17:55:50   
haidy
Meni su rekli da dodjem u petak i da ce mi provocirati porod, iako nisam uopste otvorena. Kazu da kupim gel jer ce sa njim to raditi. Zna li neko nesto o tom gelu, ja sam cula da on slabo djeluje, a kosta oko 80 KM. I kako ce djelovati na mene ako nisam ni prst otvorena. Doktor mi je rekao da me nece puno patiti, ako ne bude islo uradice mi carski. Joj ovo cekanje ubija, jos me uhvatila prehlada, uh.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kad krenuti u porodilište?
12.5.2008 18:06:15   
mamina princeza
Probaj se opustit samo  to sam ti htjela reci.
O gelu ne znam puno.Kad sam bila u bolnici jednoj curi su to radili i ona se otvorila dovoljno preko noci. Ona mi je rekla da je kupila taj gel irekli su joj u apoteci da  će joj  vratiti pare uslucaju da se ne iskoristi-znaci da se ona prirodno otvori.
Gel se valjda stavlja obicnonavece i gurne tambponom.
Skakuciti malo do petka ne bil samo krenulo.

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kad krenuti u porodilište?
12.5.2008 19:48:45   
lejlaze
eni_24,
cestitam. drago mi je da je sve proslo kako treba i da ste ti i beba uredu.
user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

jastuk za djecu
Medić*

Kakav jastuk za spavanje stavljate djeci? Moj maleni jos koristi svoj tanki, htjela bih promijeniti ali neznam koji pa bih volela cuti vasa misljenja!

da (73%)

ne (27%)


Broj svih glasova: 71

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *