|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad krenuti u porodilište?
12.5.2008 20:33:00   
Amrino
IZVORNA PORUKA: eni_24

Boga mi ja se porodi 8. maja , jos sam u bolnici , mali Tarik je meeeeeeed  , dug 52 , tezak 3930 , pravi mamin buco user posted image , porod je prosao samo tako , sad bi se jos jednom mogla da porodim user posted image  .  eto toliko za sada , pa se cujemo veceras i onako su mi noci ovdje u bolnici dugeeeeeeeeee al hvala Bogu sutra sam doma user posted image user posted image user posted image  


CESTITAM OD SRCA!!! user posted image user posted image user posted image
Bas mi je drago sto je sve proslo u najboljem redu!
Ljubi bebu i odmaraj se.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu eni_24)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Kad krenuti u porodilište?
12.5.2008 20:41:14   
Amrino
IZVORNA PORUKA: haidy

Meni su rekli da dodjem u petak i da ce mi provocirati porod, iako nisam uopste otvorena. Kazu da kupim gel jer ce sa njim to raditi. Zna li neko nesto o tom gelu, ja sam cula da on slabo djeluje, a kosta oko 80 KM. I kako ce djelovati na mene ako nisam ni prst otvorena. Doktor mi je rekao da me nece puno patiti, ako ne bude islo uradice mi carski. Joj ovo cekanje ubija, jos me uhvatila prehlada, uh.


Tebi je ovo prvi porod jeli tako? Da je drugi- vjeruj mi da bi tog doktora poslala u PM.
Treba biti TVOJA odluka kako ces se poroditi. Izazivanje poroda je notorna glupost a izvodjenje carskog reza bez potrebe- jos veca.
Moj ti je savjet da ne ides  u bolnicu dok ne dobijes trudove.
Meni su htjeli isto napraviti na "termin"sto sam ja odbila, a porodila sam se OSAM dana kasnije. Osam dana duze u materici je velika stvar.I ma ko sta prica- termin je onda kada nastupi porod a ne onda kada doktor to kaze.


(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Kad krenuti u porodilište?
13.5.2008 11:18:22   
ziki
Boga mi ja se porodi 8. maja , jos sam u bolnici , mali Tarik je meeeeeeed  , dug 52 , tezak 3930 , pravi mamin buco user posted image , porod je prosao samo tako , sad bi se jos jednom mogla da porodim user posted image  .  eto toliko za sada , pa se cujemo veceras i onako su mi noci ovdje u bolnici dugeeeeeeeeee al hvala Bogu sutra sam doma user posted image user posted image user posted image



Svaka čast, maloprije sam pitala hanume da li slučano neka zna za tebe i haidy.
Neka ti je živ i zdrav Tarik, sve čestitke tebi i tvom mužu, mašala prava je buca. Sluša li mamu ili zeza?

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Kad krenuti u porodilište?
13.5.2008 11:20:09   
haidy
Ma znam ja to sve i ja bih voljela prirodno da se porodim. Ali imam visok pritisak i pored lijekova koje uzimam, pa zbog toga moj doktor zeli indukovani porod. Ali ipak je cekao do termina, jer meni je 17.maja termin, a on je rekao da dodjem 16. Nadam se da ce do tad porod sam krenuti od sebe, mada nesto ne vjerujem, kad se jos nisam pocela otvarati.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Kad krenuti u porodilište?
13.5.2008 11:27:04   
ziki
Haidy, nemoj da se nerviraš bezveze. Biće sve u redu, ipak moraš vjerovat da je doktor stručna osoba, neko ko se školovao za to i da je častan čovjek, da svoj posao radi najbolje što može.  Snahi mog muža su krenuli da indukuju porod ali je onda jedan doktor poslao da pola noći šeta uz hodnik niz hodnik, oko 4-5 je pozvao na porod... super prošla zato šetaj, biće ti dobro i za pritisak i za otvaranje i za nervozu .....blizu bolnice ili kuće ako krene... šalim se

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Kad krenuti u porodilište?
13.5.2008 11:36:33   
karla
drage prijateljice,hvala na savjetima,super ste sve.iz mostara sam i ovdje nema na zalost nikakve skole niti vjezbi za trudnice,blago vama,ja sam u 31 tjednu trudnoce,i mogu vam reci da me polako hvata trema i panika,ove price izludise rodila ova nako ova tako itd..user posted image  samo molim boga da se ne patim dugo po bolnici,da to sto prije prodje.prva beba pa i ne znam bas sta me sve ceka,al jedva cekam da je vidim kako izgleda,i falit ce mi osjecaj udaranja po stomaku,ko mala ribica user posted image .kada treba biti spreman za bolnicu mislim na torbu i stvari,da sve bude spremno mozda tamo oko 35 tjedna?  svima sretno mozda sam malo skrenula s teme al eto htjela sam malo olaksati i sebi i isprazniti dusu ono sto me muci.. pozdrav svimauser posted image

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Kad krenuti u porodilište?
13.5.2008 11:59:43   
Amrino
IZVORNA PORUKA: haidy

Ma znam ja to sve i ja bih voljela prirodno da se porodim. Ali imam visok pritisak i pored lijekova koje uzimam, pa zbog toga moj doktor zeli indukovani porod. Ali ipak je cekao do termina, jer meni je 17.maja termin, a on je rekao da dodjem 16. Nadam se da ce do tad porod sam krenuti od sebe, mada nesto ne vjerujem, kad se jos nisam pocela otvarati.


Izvini- nisam procitala da imas probleme sa povisenim pritiskom. U to stvarno nisam upucena. Zelim ti svu srecu i da ti aBd porod bude sto laksi.
Samo se opusti, ne zaboravi na disanje , slusaj sta ti u sali govore i sve ce biti u redu.A onda na kraju ljubi bebu malu od svih nas. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Kad krenuti u porodilište?
13.5.2008 12:07:09   
Amrino
IZVORNA PORUKA: karla

drage prijateljice,hvala na savjetima,super ste sve.iz mostara sam i ovdje nema na zalost nikakve skole niti vjezbi za trudnice,blago vama,ja sam u 31 tjednu trudnoce,i mogu vam reci da me polako hvata trema i panika,ove price izludise rodila ova nako ova tako itd..user posted image  samo molim boga da se ne patim dugo po bolnici,da to sto prije prodje.prva beba pa i ne znam bas sta me sve ceka,al jedva cekam da je vidim kako izgleda,i falit ce mi osjecaj udaranja po stomaku,ko mala ribica user posted image .kada treba biti spreman za bolnicu mislim na torbu i stvari,da sve bude spremno mozda tamo oko 35 tjedna?  svima sretno mozda sam malo skrenula s teme al eto htjela sam malo olaksati i sebi i isprazniti dusu ono sto me muci.. pozdrav svimauser posted image


Samo se opusti zeno! Ne slusaj ruzne price- slobodno prekini ljude kada vidis da prica ide u tom smjeru- je ljui stvarno nemaju obzira.
Kako svima- tako i tebi preporucujem da u bolnicu odes sto kasnije...kada bolovi budu na svakih 5 minuta. Lakse je sve durati u svojoj kuci sa muzem...nego tamo u bolnici sama i zavisiti od sestara.
Sto se tice stvari- ja sam ih spakovala cim sam usla u sedmi mjesec...kontala ako bude sedmance da sam spremna. Cak sam je vise puta morala puniti cokoladicama i sokovima jer poguzija sve pojedem...user posted image
Samo spakuj sto laganiju spavacicu, kratkih rukava sa velikim izrezom da te ne fata srklet. Naoruzaj se vlaznim maramicama...ups sjetih se da ima tema o tome- pa cu prestati.
Uglavnom- zelim ti mnogo srece i da sve aBd prodje sto je moguce bolje.

(odgovor članu karla)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Kad krenuti u porodilište?
13.5.2008 12:14:39   
ziki
[kontala ako bude sedmance da sam spremna. Cak sam je vise puta morala puniti cokoladicama i sokovima jer poguzija sve pojedem... [/quote
dobra si ja jos uvijek odoljevam mada se muz brine da ne ostane to jedino slatko u kuci jer nije mi ya vjerovat kas su cokoladice u pitanju

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Kad krenuti u porodilište?
13.5.2008 20:18:07   
pine
Ako se bojis bolnice i pristupa ljekara/babica onda cekaj kuci sto vise mozes.  Kazu kad ti kontrakcije pocnu trajati 60-90 sekundi trebas ici u bolnicu jer tad si presla vec vecinu poroda.  Uglavnom dodjes u fazu kad nemozes pricati dok traje kontrakcija.  (ovo je po Bradley metodi - prirodan porod)  Ako si tip osobe koja cvrsto vjeruje ljekarima i nebi se usudila bez njih onda idi u bolnicu sto prije. 

Disanje dok traju kontrakcije nebi trebalo biti kratko (kao da se uspuhujes) ovo je cak opasno, mozes hyperventilate (neznam na nasem).  Disati trebas normalno kao sto to radis inace, mozes disati dublje jer sto vise kisika unosis u tijelo bolje za tvoju maternicu koja se stisce.  Sto se vise mozes opustiti dok traju bolovi bolje za tebe.  Kazu opusti se kao krpa, sve misice pusti na miru.  Ovo kazu treba vjezbati i prije poroda da trudnica zna prepoznati dobro kad je u grcu a kad opustena. 

Bolnice su inace strasna mjesta za radjanje, budi kuci sto vise.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Kad krenuti u porodilište?
14.5.2008 11:05:14   
*sunce*
ja mislim da ću čekati kući koliko god budem mogla aBd, moja mama je mene rodila prvu na dan termina se spremila izašla pred kuću i stala, naišla kona i kaže joj šta je jesil to pošla ma samo se ti vrati nije tebi vrijeme još čim te ne boli....user posted image  mama jedva dočekala i prenijela me 9 dana, tako je isto i brata i sestru prenijela po par dana. i sva tri poroda su joj bila laka, ona se samo moli da i meni bude takouser posted image  zato drage moje ne žurite...

(odgovor članu pine)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 22:34:28   
tehna
Citam postove i meni sa sve trudnocemi je bilo drugacije sada kada sam blizu termina uopste neznam kad da odem sa curicom kada sam se poradjala bili su jaki bolovi ali relativno sam je brzo rodila jer sam vec bila otvorena 7 prstiju DR nije mogao vjerovati jer sam se u autu mogla poroditi a sve slusajuci muza  koji je uprno govorio da mi nije termini zasto da me vozi u bolnicu jer je tada pao veliki snijeg a to je bilo 18 januara 2000 a termin mi je bio 21 jan. znaci 3 dana prije i super sam prosla sa drugim djetetom mi se pojavio iscjedak i znala sam da cu se uskoro poroditi sto sam i bila u pravu a sa  trecim djetetom mi je vodenjak pukao kuci i dok sam stigla na kosevo odmah u salu i brzo sam se porodila i sada kada mi se priblizava termin pomalo me je strah ali sam odlucila na Kosevo ne idem dok mi bolovi ne postanu nesnosljivi eto toliko ljubim va ssve i veliki pozdrav

< Poruku je uredio tehna -- 20.5.2010 22:59:39 >

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 22:38:00   
Hanady RR
tehna molim te da u buduće vodiš računa da ne pišeš velikim slovima jer se to krši sa pravilima foruma. Velika slova se čitaju kao dernjava user posted image
Pozdravčić



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 22:42:29   
tehna
sory nisam znala hvala Hanady RR

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 22:46:03   
teacher75
sto kasnije to bolje. ja sam krenula kad se primaklo na 4 minute, stigla u porodiliste u 9 ujutro, bila 2 prsta otvorena a otvorila se maximalno za samo 3 sata i rodila u 12user posted image dakle prije poroda sam u porodilistu bila samo 3 sata i tama su sve stigli da me pripreme

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 22:56:40   
Hanady RR
E sad...
ja sam na prirodni porod išla sa starijom kćerkom i u porodilište ušla 12.45 a u 1.55 rodila svoju bebu. Svima sam tako preporučivala da rade i da ne žure gore...jer ipak najbolje je pirrodno da se otvoriš kući, da te tamo ne pregledaju milion puta i tako...

međutim sa drugim djetetom to ide drugačije...ja sam drugo dijete rodila carskim rezom ali sam iz iskustava svojih bližih familije i prijateljica znala da sa drugim djetetom ide brže...

moja zaova je prije 20 dana rodila djevojčicu, svoje drugo dijete...čekala je kući i na porod otišla u posljednjem trenutku...od kuće je krenula sa trudovima na 6 minuta...živi blizu bolnice...
elem uđe u porodilište porod krenuo, doktor spava, porodi je babica, doktro dođe ovlaš pogleda posteljicu koju je babica pregledala i rekla Ok...i na kraju balade doktor iz polu sna je ušije jer je pukla...koliko je bio pospan u 4 ujutro ušije joj i čmar...al hajd to pregura sutradan se to koriguje...al avaj za 15 dana ustanovi se da joj je ostao komad posteljice...

e sad da ja nebih bezveze uplašila mame koje se spermaju na porod, ja im toplo savjetujem ako porod krene u noći neka idu na vrijeme da se doktori razbude fino da to fino obave.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 23:02:10   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

E sad...
ja sam na prirodni porod išla sa starijom kćerkom i u porodilište ušla 12.45 a u 1.55 rodila svoju bebu. Svima sam tako preporučivala da rade i da ne žure gore...jer ipak najbolje je pirrodno da se otvoriš kući, da te tamo ne pregledaju milion puta i tako...

međutim sa drugim djetetom to ide drugačije...ja sam drugo dijete rodila carskim rezom ali sam iz iskustava svojih bližih familije i prijateljica znala da sa drugim djetetom ide brže...

moja zaova je prije 20 dana rodila djevojčicu, svoje drugo dijete...čekala je kući i na porod otišla u posljednjem trenutku...od kuće je krenula sa trudovima na ' minuta...živi blizu bolnice...
elem uđe u porodilište porod krenuo, doktor spava, porodi je babica, doktro dođe ovlaš pogleda posteljicu koju je babica pregledala i rekla Ok...i na kraju balade doktor iz polu sna je ušije jer je pukla...koliko je bio pospan u 4 ujutro ušije joj i čmar...al hajd to pregura sutradan se to koriguje...al avaj za 15 dana ustanovi se da joj je ostao komad posteljice...

e sad da ja nebih bezveze uplašila mame koje se spermaju na porod, ja im toplo savjetujem ako porod krene u noći neka idu na vrijeme da se doktori razbude fino da to fino obave.


e stvarno svega ima, boze sacuvaj kakvi su doktori, treba ih sve imenovati!ko su da se tako nonsalantno ponasaju i igraju sa ljudskim zivotom!


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 23:03:15   
tehna
ja se Hanady RR taman utjesila a ti me pomalo isprepada ionako me pomalo panika hvata a nije mi prvo dijete vec cetvrto zato me je i strah ali opet nadam se da ce sve proci u redu akoBOGdauser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 23:05:25   
Hanady RR
ima svega...ja nebih imenovala doktora jer ipak moja zaova radi tamo...ne bih da ona sutra ima nekih problema radi toga...
znam da doktori čitavju ovaj forum i neka to rade...ja svoja lična iskustav iskreno iznosim...
ipak ovdje se radi o njoj...i kako sam uključena u njen porod i postporođajne dane...sve ovo me koštalo živaca i živaca i sve nas da neodemo tamo i ne napravimo belaj.

Uglavnom savjet stoji...nedajte da vas porađa pospan doktoruser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 23:07:28   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: tehna

ja se Hanady RR taman utjesila a ti me pomalo isprepada ionako me pomalo panika hvata a nije mi prvo dijete vec cetvrto zato me je i strah ali opet nadam se da ce sve proci u redu akoBOGdauser posted image user posted image

oprosti molim te nije mi bila namjera unijeti strah...znam kako je i sma sam rađala...ali ipak smatrala sam da je dobro podjeliti iskustvo sa ženicama koje čekju bebu...
nadam se sve će biti u redu...moja zaova je 1 od 100 slučajeva ali eto desilo se...
tebi želim lagan i zdrav porod i najljepšu bebu na svijetuuser posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 23:11:58   
tehna
Razumijem te i ja volim cuti savjet i dobar i iskren  i hvala ti na lijepim zeljama i ja se nadam lahkom porodu user posted image ali sve je u Bozijim rukama i jos jednom hvala na savjetuuser posted image user posted image user posted image
dzenita 18.01.2000
samed 30.11.2005
affan 22.05.2007
i mala seka se ocekuje krajem maja akoBOGda



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Kad krenuti u porodilište?
20.5.2010 23:14:59   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ima svega...ja nebih imenovala doktora jer ipak moja zaova radi tamo...ne bih da ona sutra ima nekih problema radi toga...
znam da doktori čitavju ovaj forum i neka to rade...ja svoja lična iskustav iskreno iznosim...
ipak ovdje se radi o njoj...i kako sam uključena u njen porod i postporođajne dane...sve ovo me koštalo živaca i živaca i sve nas da neodemo tamo i ne napravimo belaj.

Uglavnom savjet stoji...nedajte da vas porađa pospan doktoruser posted image


zamisli ,jos te poradja doktor koji te poznaje i tako se ponasa, bas ima svega!


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Kad krenuti u porodilište?
21.5.2010 9:58:34   
Mara
Kad krenuti u porodilište?!
Kad se svi ukućani smire i stoje mirno kraj auta, a ti pokupiš sama svoje stvari za bolnice user posted image , jer oni ne mogu od panike user posted image user posted image

_____________________________

L´amore basta a se stesso...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Kad krenuti u porodilište?
21.5.2010 10:04:19   
salmy
hahahhahaha mene je tolika panika spucala da sam otisla bez potkosulje  bez carapa u tenama;hahahahahhaha trcala isto luda( a 9mj. nisam potrcala)
a nista me nije BOLILO! samo puko vodenjak!
kad se sjetim svega umirem od smijeha!! 
i MM vozo kroz crvenouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hhhahahahahha Boze sacuvaj a zena isla na vjezbeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Kad krenuti u porodilište?
21.5.2010 10:04:49   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mara

Kad krenuti u porodilište?!
Kad se svi ukućani smire i stoje mirno kraj auta, a ti pokupiš sama svoje stvari za bolnice user posted image , jer oni ne mogu od panike user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

ima nas i koji smo otišli do bolnice u količinama ljudi koje izuskuju angažiranje autobusa al je torba sa stavrima ostala u kućiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mara)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *