|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad krenuti u porodilište?
21.5.2010 10:25:20   
muby
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

[user posted image user posted image user posted image user posted image

ima nas i koji smo otišli do bolnice u količinama ljudi koje izuskuju angažiranje autobusa al je torba sa stavrima ostala u kućiuser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image  user posted image
predobro

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kad krenuti u porodilište?
21.5.2010 10:35:42   
mala86
ja sam bila smirena kad sam isla u bolnicu!dok sam cekala mm s posla spakovala papuce,stavila 2 velika peskira za sjediste,ako bi slucajno vodenjak puko i kad sam dosla na prijem,presvukla se,od zurbe sestre zamalo ne ode na odjel u svojim cipelama umjesto papucama user posted image user posted image user posted image !popela sam se uz stepenice i pred odjelom mi padne na pamet da je kartica od bankomata ostala kod mene(u svemu tome ja sam mislila i o tome,da ce mm trebat pare,a tko zna kad cemo se vidjet)i dadnem stvari sestri i strcim dole da mi nebi otiso user posted image user posted image user posted image ,i trceci sam se popela!sestra se sokirala-porodila sam se 40 min od toga user posted image user posted image user posted image


moj savjet je ne zuriti,jer kazu da je najgore biti u bolnici sa trudovima!ja sam dosla skroz otvorena!

< Poruku je uredio mala86 -- 21.5.2010 10:42:16 >


_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kad krenuti u porodilište?
26.5.2010 9:28:44   
Anidae
Nisam bas iskusna mama jer ovo mi je prva trudnoca user posted image ali meni su rekli, s obzirom da sam rizicna  trudnica (placenta previae) da moram u bolnicu ukoliko bi pocela krvariti, nezavisno od termina... A mislim da se to odnosi i na normalne trudnoce jer to znaci da se posteljica pocela odvajati (barem sam ja tako skontala) user posted image U tom slucaju mislim da je najbolje biti pod nadzorom ljekara jer moze doci do gusenja bebe usljed nedostatka kisika a oni uvijek imaju alternativu da ubrzaju porod jer opet kazem nekad se sve to mora uciniti i ubrzano kako bi beba sto prije izasla ukoliko nesto,ne daj Boze, krene po zlu. 

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kad krenuti u porodilište?
11.4.2011 9:02:31   
djoisa
http://www.filestube.com/6qP6uljhN1GCjA2SJjQH0e/Milosevic-B-i-Prica-R-Bezbolni-porodjaj.html

evo na ovom linku ima knjiga u kojoj su jasno objasnjene faze porodjaja i disanje koje treba pratiti trudove, vrlo slikovito..kao i zasto je disanje prilikom trudova toliko bitno...


< Poruku je uredio ĐoIsA -- 11.4.2011 9:05:47 >

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kad krenuti u porodilište?
11.4.2011 9:03:05   
Skvo RR
prenos postova

IZVORNA PORUKA: tap3ah

Gđi je termin uskoro. Prvu bebicu smo dobili na carski rez. Zbog toga je bila „uskraćena“ za trudove, pa nas zanima šta su to i kako će moći prepoznati da je to to. user posted image


IZVORNA PORUKA: tap3ah

Uspio sam naći ovo .... ali to mi pravi školski zvuči

Trudovi


-faza vrlo jakih trudova:osjećaj vrlo jake boli uz presjecanje kod udaha ,osjećaj da treba prestati disati dok prođe trud


IZVORNA PORUKA: chuci

ja sam skontala da je vjerovatno to to. nisam imala lažne trudove ranije, pa kad je počelo boliti skontala sam ako ne prestane da su trudovi.
meni je bilo baš kao što inače opisuju bol kao menstrualna koja se šiti iz leđa prema stomaku. na početku kratko traje i nije jaka, a kako odmiče porod puno je duža i intenzivnija.

meni čim je to počelo da se ponavlja ja sam skontala da su trudovi i počela gledati otprilike na vrijeme. od prvog bola do poroda mi je prošlo 24 sata a od toga zadnjih 4 sam bila u bolnici. kad se smanjilo na 3-4 min razmaka onda sam išla u bolnicu i bila samo razočaravajućih 3 prsta otvorena. ali ovaj zadnji dio je brže išao hB.

mene ko pita ja kažem da nije toliko bolilo. znaš da će proći i samo brojiš i dišeš kako govore na vježbama. meni je puno pomoglo disanje kao na vježbama jer sam se skoncentrisala na to a ne na bol. ne isplati se galamiti jer trošiš dodatnu energiju, tako sam ja sebe ubjeđivala.



IZVORNA PORUKA: chuci

IZVORNA PORUKA: tap3ah

Uspio sam naći ovo .... ali to mi pravi školski zvuči

Trudovi


-faza vrlo jakih trudova:osjećaj vrlo jake boli uz presjecanje kod udaha ,osjećaj da treba prestati disati dok prođe trud


kod ove zadnje faze ide ono brzo disanje kao na filmovima i ja stvarno nisam mislila na bol nego na to da trebam tako disati. nisam ni probala pui udisaj i izdisaj praviti možda se i osjeti presjecanje.
ne znam da li ćeš biti na porodu ali onaj dio kod kuće, znači puno veći dio poroda je meni jako godilo da mi muž pravi pritisak na donji dio leđa. znači ne masaža i trljanje nego samo pritisak punim dlanom. a ne znam objasniti zašto.



IZVORNA PORUKA: maja78 RR

mene je bolio samo stomak dok neke bole samo ledja ili moze oboje

nece fuliti sigurno da je dobila trudove user posted image

bol na pocetku je blag, kao menzes, a kasnije se pojacava jako

sve prodje i zaboravi se


IZVORNA PORUKA: dadada

kad krene...ne mozes da ne znas...ne se sekirajuser posted image user posted image user posted image ...ako se dvoumite...onda nije to to...kad se ne budete piatli je li to to...onda budite sigurni da je to touser posted image user posted image user posted image valjda sam jasnauser posted image


IZVORNA PORUKA: chuci

ima tema o vjebama, i vjerovatno je neko tamo opisivao. dok su bolovi bez napona (napon je ono kada osjeti da mora gurati a ne smije jo, kao da joj se kaki da izvine, naponi dou na kraju samom, ako niste do tada u bolnici pouri user posted image ) tada die duboko udisanje na nos izdisanje na usta, i polahko.
spontano se to urzava ali uvijek udisanje na nos izdisanje na usta.

kad dou naponi onda ide ono puhkanje, udahne i polahko u nekoliko pua izdahne na usta.

zadnji dio je kad ide sam poroaj. duboko udahne i onda dok gura izdie. ne treba prestati disati jer e izgubiti snagu u pola truda.

ovo je koliko se ja sjeam, moda sam neto i zaboravila. proguglaj malo o tehnikama disanja pri poroaju



IZVORNA PORUKA: dadada

ama sve je to divno i krasno...ja se samo stavljam u poziciju njegove zene...da je mm dosao meni i rekao da je procitao na forumu kako trebam disat...u im momentima bi ga poslala u mp3..vazno je samo nezaboraviti disati...tj. da su ukocis od straha...a sve ostalo...kad duboko...kad plitko...sve to dodje spontano...na npr. ne mogu na nos disati...da sam isla na vjezbe vjerovatno bi ocajna bila sto ne mogu na nos a treba na nos...pa bi mi samo frku stvoriliuser posted image

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

e pa ti si sretnica


kau user posted image  mada  su me ili od do user posted image user posted image
pukla sam unutra.... beba je bila krupna.... 4350
mjesec dana sam deverala s ranom, ivanje mi je bilo takodje strano....

mislim da je mom brzom porodu kumovalo to to sam bila jako aktivna do zadnjeg dana, nisam se puno ni udebljala, vozila sma auto, radila na poslu, istila kuu od do itd


< Poruku je uredio Skvo RR -- 11.4.2011 9:04:56 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kad krenuti u porodilište?
26.4.2011 8:20:37   
tap3ah
Hvala svima na pomoći ..... šprinc je jučer dobio seku (i ovaj put na carski) ... tako da smo bili pošteđeni tog iskustva.user posted image

_____________________________

:) ..... šprinc je stigao ........... :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 81
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *