RE: Zene sa Hidzabom (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


Isha -> RE: Zene sa Hidzabom (26.11.2013 13:30:40)


IZVORNA PORUKA: mamaajna

https://www.facebook.com/pages/Od-tkanine-do-islamske-haljine/116298965204248
moja snajderica zena extra sije


Pošto nemam fb račun, kako se naručuju tunike npr? Je li ova šnajderica iz Sa? Odeš, uzme mjere i sl?




sara123 -> RE: Zene sa Hidzabom (26.11.2013 14:03:47)

Zna li ko gdje ima kupiti mestve
I koliko su KM-čića [sm=smiley36.gif]




jasminah -> RE: Zene sa Hidzabom (26.11.2013 17:15:11)


IZVORNA PORUKA: sara123

Zna li ko gdje ima kupiti mestve
I koliko su KM-čića [sm=smiley36.gif]


Ja sa kupila ispred Fahdove, ne sjecam se koliko subile




mamaajna -> RE: Zene sa Hidzabom (26.11.2013 18:06:13)


IZVORNA PORUKA: Isha


IZVORNA PORUKA: mamaajna

https://www.facebook.com/pages/Od-tkanine-do-islamske-haljine/116298965204248
moja snajderica zena extra sije


Pošto nemam fb račun, kako se naručuju tunike npr? Je li ova šnajderica iz Sa? Odeš, uzme mjere i sl?

jeste na mojmilu je kontaktiras je,ima lijep izbor materijala




mamaajna -> RE: Zene sa Hidzabom (26.11.2013 18:10:11)

sad vidjeh da nema br na f.b




dambolina -> RE: Zene sa Hidzabom (27.11.2013 8:43:29)

mestve imaju ispred Kralj Fahd, al nesto ne znam kolk'ko su para. Ja ih licno ne koristim, ne volim kad mi je previse vruce po nogama.




canim -> RE: Zene sa Hidzabom (27.11.2013 18:28:04)

http://www.klix.ba/vijesti/regija/aidi-corovic-upucene-prijetnje-smrcu/131127090 interesantan tekst, meni skrenuo paznju to da je Svedska ambasada finansira da izvodi predstavu "sedam" koja se bavi temom koja nema veze s nama na balkanu niti nasim Islamskim obicajima [sm=zmeden.gif] a to sto joj prijete u taj dio ne ulazim vec mi jednostavno nije jasno cemu takve teme u Srbiji ? I jos stranci finansiraju da tu istu pricu isprica "muslimanka" [sm=zmeden.gif] doduse mozda sam ja pogresno shvatila tekst...ali cini mi se da nisam [sm=smiley13.gif]




sara123 -> RE: Zene sa Hidzabom (27.11.2013 21:24:02)

Znači, ispred Fahdove. Hvala vam žene [sm=smiley1.gif]
Ne bi trebale biti skupe.
Dambolina, ja sam ti smrzlo veliki[sm=smiley36.gif]




canim -> RE: Zene sa Hidzabom (27.11.2013 21:29:25)

Ja sam prosle godine vidjela u Merkatoru na socijalnom, stand prije pokretnih stepenica, covjek iz visokog prodaje kozu, i imao je mestve, neka bas povoljna cijena.




Medić* -> RE: Zene sa Hidzabom (27.11.2013 23:06:56)


IZVORNA PORUKA: canim

http://www.klix.ba/vijesti/regija/aidi-corovic-upucene-prijetnje-smrcu/131127090 interesantan tekst, meni skrenuo paznju to da je Svedska ambasada finansira da izvodi predstavu "sedam" koja se bavi temom koja nema veze s nama na balkanu niti nasim Islamskim obicajima [sm=zmeden.gif] a to sto joj prijete u taj dio ne ulazim vec mi jednostavno nije jasno cemu takve teme u Srbiji ? I jos stranci finansiraju da tu istu pricu isprica "muslimanka" [sm=zmeden.gif] doduse mozda sam ja pogresno shvatila tekst...ali cini mi se da nisam [sm=smiley13.gif]



Aida po zadatku iz Beograda!!!
U zadnje vijeme pise o pokrivanju zena na teritoriji Sandzaka kako, tvrdi da je masovna pojava nošenja hidžaba (marame) u Sandžaku u funkciji političke opcije koju predvodi glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić. Kako su ejdnostavno zene prisiljene na to. Strasno i jadno je njeno zapazanje. A cemu takve teme po Srbiji, ocito je nekome to blacenje fino u interesu, kao i to strano finansiranje ocigledno.




Vinetu -> RE: Zene sa Hidzabom (27.11.2013 23:58:56)


IZVORNA PORUKA: canim

Ja sam prosle godine vidjela u Merkatoru na socijalnom, stand prije pokretnih stepenica, covjek iz visokog prodaje kozu, i imao je mestve, neka bas povoljna cijena.


U prvi mah pomislih na kozu - životinju![sm=smiley36.gif]




sara123 -> RE: Zene sa Hidzabom (29.11.2013 18:14:00)


IZVORNA PORUKA: Vinetu


IZVORNA PORUKA: canim

Ja sam prosle godine vidjela u Merkatoru na socijalnom, stand prije pokretnih stepenica, covjek iz visokog prodaje kozu, i imao je mestve, neka bas povoljna cijena.


U prvi mah pomislih na kozu - životinju![sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif]
Hvala [sm=smiley20.gif]




ena23 -> RE: Zene sa Hidzabom (1.12.2013 0:16:17)

ja se kanim ovih dana da napostim propusteno.. to su 4 puta po cijeli ramazan i od ove godine sedam dana iz opravdanih razloga [sm=smiley1.gif]

e sad me zanima kako to uraditi? tj. znam da pise da se treba dan za danom napostiti, ali recimo, nekada u tih mejsec dana cu opet imati menstruaciju.. je li onda poslje nastavim kao sto bi i u pravom mjesecu ramazanu radila.. da li mogu ove zime napostiti jedan propusten ramazan, pa napraviti pauzu, pa sedam dana od ovog ramazana napostiti, pa saljedece zime napostiti drugi propusteni ramazan... ili moram sve u cugu obaviti?
hajde me malo prosvjetlite




Mamica24 -> RE: Zene sa Hidzabom (1.12.2013 23:59:46)

Drage moje zenice ja sam nova na ovoj temi i potreban mi je vas savjet. U posljednje vrijeme dosta klanjam i ucim dove. Veceras sam na internetu nasla neke dove i prepisala ih na papir. Sad bisam sigurna da li je ispravno i da li treba uciti samo dove koje su pisane u nekim zbirkama dova?! Papir na kojem sam prepisala dove ostavila sam da upitam nekog hodzu o njihovoj necu reci ispravnosti ali me interesuje koliko je to sa interneta tacni napisano.. Sta vi mislite!?




canim -> RE: Zene sa Hidzabom (2.12.2013 0:12:47)

Draga moja ajeti Su Ono sto mora biti skroz ispravno, dove su samo molitve, zelje upucene Stvoritelju tako da one mogu biti I slobodno izgovorene svojim rijecima.




Hannan -> RE: Zene sa Hidzabom (2.12.2013 8:53:11)


IZVORNA PORUKA: ena23

ja se kanim ovih dana da napostim propusteno.. to su 4 puta po cijeli ramazan i od ove godine sedam dana iz opravdanih razloga [sm=smiley1.gif]

e sad me zanima kako to uraditi? tj. znam da pise da se treba dan za danom napostiti, ali recimo, nekada u tih mejsec dana cu opet imati menstruaciju.. je li onda poslje nastavim kao sto bi i u pravom mjesecu ramazanu radila.. da li mogu ove zime napostiti jedan propusten ramazan, pa napraviti pauzu, pa sedam dana od ovog ramazana napostiti, pa saljedece zime napostiti drugi propusteni ramazan... ili moram sve u cugu obaviti?
hajde me malo prosvjetlite


"Dan za dan" se ne misli ono redom jedan iza drugog, nego jedan za jedan :) Posto imas npr. kad neopravdano preskocis dan posta onda za jedan dan postis 60 dana. Tak oda ti mozes slobodno sebi rasporediti.




mamaajna -> RE: Zene sa Hidzabom (2.12.2013 9:27:02)


IZVORNA PORUKA: canim

http://www.klix.ba/vijesti/regija/aidi-corovic-upucene-prijetnje-smrcu/131127090 interesantan tekst, meni skrenuo paznju to da je Svedska ambasada finansira da izvodi predstavu "sedam" koja se bavi temom koja nema veze s nama na balkanu niti nasim Islamskim obicajima [sm=zmeden.gif] a to sto joj prijete u taj dio ne ulazim vec mi jednostavno nije jasno cemu takve teme u Srbiji ? I jos stranci finansiraju da tu istu pricu isprica "muslimanka" [sm=zmeden.gif] doduse mozda sam ja pogresno shvatila tekst...ali cini mi se da nisam [sm=smiley13.gif]


I Poslanik s.a.w.e nije bio postedzen uznemiravanja,ogovaranja i potvaranja pa neznam zasto bi mi bili postedzeni toga.Da nije ta novinarka bio bi neko drugi Allahov kadar netreba pitati zasto?




canim -> RE: Zene sa Hidzabom (2.12.2013 9:37:37)

mamaajna svakako se slazem sa tim sto si napisala u vezi Poslanika, ali mislim da nisi razumila sta je meni ostavilo dojam od tog cijelog teksta i zasto sam komentarisala a to je da je finansirana od strane Svedske ambasade.
Kao sto znas ambasade su predstavnici svoje drzave i nemogu oni olako davati podrsku kome oni hoce ili im je cejf. Meni bi bilo logicnije da ju je finansirala neka strana organizacija nego ambasada, zato sam i navela to.




Daliyah92 -> RE: Zene sa Hidzabom (2.12.2013 12:54:40)


IZVORNA PORUKA: ena23

ja se kanim ovih dana da napostim propusteno.. to su 4 puta po cijeli ramazan i od ove godine sedam dana iz opravdanih razloga [sm=smiley1.gif]

e sad me zanima kako to uraditi? tj. znam da pise da se treba dan za danom napostiti, ali recimo, nekada u tih mejsec dana cu opet imati menstruaciju.. je li onda poslje nastavim kao sto bi i u pravom mjesecu ramazanu radila.. da li mogu ove zime napostiti jedan propusten ramazan, pa napraviti pauzu, pa sedam dana od ovog ramazana napostiti, pa saljedece zime napostiti drugi propusteni ramazan... ili moram sve u cugu obaviti?
hajde me malo prosvjetlite


Ja sam dugo mislila da treba dan za danom napostiti propustene dane (od jednog ramazana) dok mi mm nije nasao dokaz da ne treba..
Postis kako i kad hoces, mozes i vise pauza napraviti, nije bitno. Bitno je samo da isti broj dana napostis.




Daliyah92 -> RE: Zene sa Hidzabom (2.12.2013 13:00:06)


IZVORNA PORUKA: Mamica24

Drage moje zenice ja sam nova na ovoj temi i potreban mi je vas savjet. U posljednje vrijeme dosta klanjam i ucim dove. Veceras sam na internetu nasla neke dove i prepisala ih na papir. Sad bisam sigurna da li je ispravno i da li treba uciti samo dove koje su pisane u nekim zbirkama dova?! Papir na kojem sam prepisala dove ostavila sam da upitam nekog hodzu o njihovoj necu reci ispravnosti ali me interesuje koliko je to sa interneta tacni napisano.. Sta vi mislite!?


Ne bih na tvom mjestu trazila dove po internetu, osim ako bih bila sigurna da je stranica na kojoj su dove neka poznata islamska.
Tako ces uciti a nemas pojma sta ucis. Ako vec zelis da ih ucis na arapskom onda trazi u zbirkama dova, tako ti je najsigurnije.




dambolina -> RE: Zene sa Hidzabom (2.12.2013 13:11:18)

najbolja dova je dova, tj. molba upucena svojim rijecima. Dakle reci svome Stvoritelju ono sto ti je na srcu i to ti je najbolje. Ali, ako zelis uciti Poslanikove dove, probaj sa hisnul muslim. Ova zbirka dova je provjerena: http://www.scribd.com/doc/15629935/Hisnul-Muslim-zatita-svakog-muslimana




ena23 -> RE: Zene sa Hidzabom (2.12.2013 16:16:23)


IZVORNA PORUKA: Daliyah92


IZVORNA PORUKA: ena23

ja se kanim ovih dana da napostim propusteno.. to su 4 puta po cijeli ramazan i od ove godine sedam dana iz opravdanih razloga [sm=smiley1.gif]

e sad me zanima kako to uraditi? tj. znam da pise da se treba dan za danom napostiti, ali recimo, nekada u tih mejsec dana cu opet imati menstruaciju.. je li onda poslje nastavim kao sto bi i u pravom mjesecu ramazanu radila.. da li mogu ove zime napostiti jedan propusten ramazan, pa napraviti pauzu, pa sedam dana od ovog ramazana napostiti, pa saljedece zime napostiti drugi propusteni ramazan... ili moram sve u cugu obaviti?
hajde me malo prosvjetlite


Ja sam dugo mislila da treba dan za danom napostiti propustene dane (od jednog ramazana) dok mi mm nije nasao dokaz da ne treba..
Postis kako i kad hoces, mozes i vise pauza napraviti, nije bitno. Bitno je samo da isti broj dana napostis.




e hvala puno na odgovoru, vidis, uvjek je bolje pitati [sm=smiley1.gif]




frozenheart -> RE: Zene sa Hidzabom (5.12.2013 19:26:36)

Es-Selamu Alejkum sestre :) imam jedno pitanje ali ne uspijevam da nađem odg na internetu, tiče se predbračnog ugovora. Na šta posebno da obratim pažnju, da li ste vi taj ugovor potpisivale?! Šta biste dodale u taj ugovor, odnosno šta biste voljele da ste dodale u taj ugovor a niste?!




canim -> RE: Zene sa Hidzabom (5.12.2013 21:35:14)

A kakav predbracni ugovor, jeli mislis u vezi reguliranja imovinskih odnosa u slucaju razvoda [sm=zmeden.gif]




jasmin -> RE: Zene sa Hidzabom (5.12.2013 21:43:35)


IZVORNA PORUKA: frozenheart

Es-Selamu Alejkum sestre :) imam jedno pitanje ali ne uspijevam da nađem odg na internetu, tiče se predbračnog ugovora. Na šta posebno da obratim pažnju, da li ste vi taj ugovor potpisivale?! Šta biste dodale u taj ugovor, odnosno šta biste voljele da ste dodale u taj ugovor a niste?!

We alejkumu sselam.
Šta podrazumijeva predbračni ugovor?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  152 153 [154] 155 156   Sljedeća stranica >   >>