Hipertona (kruta) beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Zdravlje beba



Poruka


Allegra -> Hipertona (kruta) beba (17.2.2010 18:37:12)

Drage mame,

pri posjeti pedijatrici receno mi je da mi je beba previse kruta i da trebamo kod fizijatra. Otisli smo i ona je potvrdila da je beba previse cvrsta i da moramo na vjezbice. Krenuli smo na vjezbice i terapeutkinja mi je rekla da je stanje srednje tesko, da bi malena trebala da se okrece, da drzi sakice otvorene dok je na pupi, itd i da ne moze dati prognoze sto ja i razumijem.

Ja sam jako zabrinuta i htjela bih vidjeti sa vama da li je iko imao ovakva iskustva, tj. hipertonu bebu?

Samo jos da kazem da je imala krvarenje prvog stupnja koje se povuklo i sada nam je UZV glave uredan.

Unaprijed hvala.

z




Anoniman -> RE: HIPERTONA (KRUTA) BEBA 5 MJESECI (17.2.2010 22:37:25)

Ja ti ne mogu pomoći, jer nisam upućena u ovaj problem...nadam se da ima forumašica s kojima možeš razgovarati o svom problemu.




acudesa -> RE: HIPERTONA (KRUTA) BEBA 5 MJESECI (18.2.2010 14:39:54)

Ja sam ponešto pronašla, ali mislim da bi tebi više odgovaralo da ti se javi nako sa sličnim iskustvom..
dakle:
Krute bebe se teško opuštaju,  treba im pomoći u tome i to kroz:
  • masažu
  • kupku uz trljanje spužvom
  • puštati umirujuću muziku
  • umotati u mekani prekrivač

Evo to je sve što sam našla važno iz nekoliko tekstova (koji su na eng) pa su i meni teško razumljivi...sretno




Allegra -> RE: HIPERTONA (KRUTA) BEBA 5 MJESECI (19.2.2010 21:14:14)

Hvala puno. Na roda.hr sam postavila pitanje, ima vec nekih odgovora sa slicnom problematikom.

Sve naj vam zelim.

Pozdrav




acudesa -> RE: HIPERTONA (KRUTA) BEBA 5 MJESECI (19.6.2010 13:04:42)

allegra, dušo, ako budeš čitala portal, i ne bude ti teško, napiši nam svoja dalja iskustva sa ovim problemom, nadam se da je sve OK




Stranica: [1]