|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 40 [41] 42   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste Jezero
16.7.2015 13:26:00   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: Vanne

Znaci rose kad krenes da rodis nosis samo uloske ,oni ti daju njihovu spavacicu..user posted image nakon poroda ides na odjel gdje su porodilje...tada ti mm donese stvari koje ti trebaju nakon poroda,ostavi na recepciji i sesstra sa odjela sidje dole po njih i donesee ti...a stvari za bebu i ono u cemu ces izaci iz bolnice ti donose na dan kad budete trebali izaci...
Ma fercera to sve kod niih,nije to nista kompilokvano,samo im je eto takva organizacija...



to za otpust mi je ok..al ipak mora dva puta doci...znaci doci sa mnom na prijem...ostaviti mi papuce i uloske a pokupiti moju odjecu...a kad se porodim da dodje i donese mi moju spavacicu? ma mislim ne treba mi...mogu jos dan biti u njihovoj a uz te uloske cu spakovati jednokratne gace...makar ni zube ne oprala taj jedan dan user posted image ..mislim karikiram al bezze komplikuju..sta bih da mi nisam iz ovog kantona ili da mi muz mora voziti sat vremena do kuce...nacekala bih se user posted image ili npr da mu ne znam broj mobitela napamet...kao sto one prosle brojeve nisam znala.user posted image .kad vec ne daju mobitele user posted image

mi izlazimo sa intezivne poslije carskog i idemo na odijel,nas tri,a rekli nam samo maramice i uloske da smijemo ponijeti kada smo krenuli na carski,stvari da spakujemo i da zovnemo muza da dodje po njih jer smo dan prije lezali na patologiji zbog pripreme za carski...

Sada ona sestra nas ubacila pod tus jer hoce da izvadi kateter i hoda od sobe do sobe dere se i od zena trazi gace da nam obuce da mozemo ulozak staviti nisu nam rekli da gace ponesemo,a nismo imali svojih stvari naravno...

Onda moras od nekoga uzeti tel i nazvati muza da donese stvari...Ja sam naravno bila pola dana bez stvari jer znas i sama da je muz cuvao ovo dvoje starijih nije on mogao stalno hodati po bolnnici..

Ruzno je ovo skroz napravljeno,mislim zar nisu mogli napraviti neki sistem zalijepe flaster napisu ime i ostave negdje stvari,kada ti zatrebaju sestra donese kesu i zavrseno,a ne ovako ko beskucniciuser posted image


< Poruku je uredio Emica_sa -- 16.7.2015 13:27:35 >


_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1001
   RE: Porodiliste Jezero
16.7.2015 13:38:49   
rose

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: Vanne

Znaci rose kad krenes da rodis nosis samo uloske ,oni ti daju njihovu spavacicu..user posted image nakon poroda ides na odjel gdje su porodilje...tada ti mm donese stvari koje ti trebaju nakon poroda,ostavi na recepciji i sesstra sa odjela sidje dole po njih i donesee ti...a stvari za bebu i ono u cemu ces izaci iz bolnice ti donose na dan kad budete trebali izaci...
Ma fercera to sve kod niih,nije to nista kompilokvano,samo im je eto takva organizacija...



to za otpust mi je ok..al ipak mora dva puta doci...znaci doci sa mnom na prijem...ostaviti mi papuce i uloske a pokupiti moju odjecu...a kad se porodim da dodje i donese mi moju spavacicu? ma mislim ne treba mi...mogu jos dan biti u njihovoj a uz te uloske cu spakovati jednokratne gace...makar ni zube ne oprala taj jedan dan user posted image ..mislim karikiram al bezze komplikuju..sta bih da mi nisam iz ovog kantona ili da mi muz mora voziti sat vremena do kuce...nacekala bih se user posted image ili npr da mu ne znam broj mobitela napamet...kao sto one prosle brojeve nisam znala.user posted image .kad vec ne daju mobitele user posted image

mi izlazimo sa intezivne poslije carskog i idemo na odijel,nas tri,a rekli nam samo maramice i uloske da smijemo ponijeti kada smo krenuli na carski,stvari da spakujemo i da zovnemo muza da dodje po njih jer smo dan prije lezali na patologiji zbog pripreme za carski...

Sada ona sestra nas ubacila pod tus jer hoce da izvadi kateter i hoda od sobe do sobe dere se i od zena trazi gace da nam obuce da mozemo ulozak staviti nisu nam rekli da gace ponesemo,a nismo imali svojih stvari naravno...

Onda moras od nekoga uzeti tel i nazvati muza da donese stvari...Ja sam naravno bila pola dana bez stvari jer znas i sama da je muz cuvao ovo dvoje starijih nije on mogao stalno hodati po bolnnici..

Ruzno je ovo skroz napravljeno,mislim zar nisu mogli napraviti neki sistem zalijepe flaster napisu ime i ostave negdje stvari,kada ti zatrebaju sestra donese kesu i zavrseno,a ne ovako ko beskucniciuser posted image




pa da ...mislim kad rece uloske...kontam se e neces me bez gaca ostaviti...eto ja imam 1 dijete kuci ti si imala dvoje u kuci...posao je to...organizovati da ih neko pripazi samo da na posla sata izleti iz kuce

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1002
   RE: Porodiliste Jezero
16.7.2015 14:29:58   
Vanne
Ja zivim sat vremena od sarajeva,mm je cekao dok nisam rodila,ustvari on dok je dosao do sarajeva ja taman rodila user posted image
Rose,pokusaj vidjeti da ti ostavi stvari na recepciji kod onog cike,oni napisu ime na kesi cija je i odjel kojem pripadas...to kad te budu primili u bolnicu da rodis...i neka stoje kod njega dok ne rodis,to je koji satic...ako je vec frka sa djecicom,a moze ti i muz povesti djecicu sa sobom kad ti budu stvari donosili,ako si u sarajevu jos bolje,ne znam sto vam je to problem...jednostavno im je takav sistem i sta ces...
A za gacice ja sam saznala preko rr da se nose i jeenokratne tako da sam imala i tih jednokratnih sa uloscima...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1003
   RE: Porodiliste Jezero
16.7.2015 17:10:22   
rose
ma jednokratne svakako...imala sam ih i prosli put...ma hajde skontamo nesto...ali mrzim ljude koji su zaposleni da komplikuju procedure...tu je neko placen bio da izmisli tu budalstinu od donosenja, odnosenja user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1004
   RE: Porodiliste Jezero
1.8.2015 2:08:01   
Bella.88
Sve pohvale za porodilisteuser posted image
Prvi porod prije 2godine,drugi prije 2mjeseca
Isto drugo porodiliste,svi ljubazni pocev od cistacice,pa do doktora
Prvi put je bilo katastofa sve ili sam ja nabasala slucajnouser posted image

Sto se tice stvari ponesite sve sto vam treba prije i poslihe intezivne,kad podjete na sekciju samo recite da nema ko da vam dodje po stvari i oni ce napisat na papiric vase ime i prezzime o donet vam na post porodjajno
Tako sam uradila oba puta
Sto se tice gacica moraju biti mrezaste zbog rane i trebaju se nosit 10dana od operacije da sr rana ne bi potparila
Ja kupila one iz dm-a prvp i nisu mi dali

Imam paket tih ako kome treba i nekoliko komada mrezastih

Naravno poklanjam,ne mislim vise radjatuser posted image

_____________________________

jun 2013 stigao vitez naš :)

jun 2015 guzna mala upotpunila nas svijet:)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1005
   RE: Porodiliste Jezero
3.8.2015 21:11:43   
rose
ne idem na sekciju...planiram prirodni porod user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Bella.88)
Neposredna veza do poruke: 1006
   RE: Porodiliste Jezero
10.8.2015 16:40:02   
ali84
Sta nam sad zvanicno treba od stvari, pls help user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1007
   RE: Porodiliste Jezero
10.8.2015 16:55:40   
rose

IZVORNA PORUKA: ali84

Sta nam sad zvanicno treba od stvari, pls help user posted image


malo iscitaj temu pa ces saznati + ima i neki spisak na rr

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 1008
   RE: Porodiliste Jezero
10.8.2015 17:19:19   
ali84
Ok. Hvala

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1009
   RE: Porodiliste Jezero
31.8.2015 15:58:09   
rose
samo da napisem da sam imala super iskustvo na GAK-u---zadrzali me, muz donio kofer (ne kesu), odnio moju odjecu od tog dana..ja s koferom na patologiju...kad je trebalo u salu, kofer dala sestri na 7 spratu a ja uzela kesu s uloscima...poslije poroda me kad me trebalo smjestitiu sobu, otisli smo na 7 pokupili kofer i onda na 6 da se smjestim user posted image user posted image sve pohvale za osoblje...profesionalnost i ljubaznost na nivou user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 1010
   RE: Porodiliste Jezero
16.9.2015 13:02:14   
LILLO
koja je sad procedura za ctg? kazu svaki put nova uputnica, nije vise da mozes na veliku uputnicu da ides na ctg...ja sam prosle godine kad sam se porodila isla samo sa velikom uputnicom, nije cak nikad bila guzva..za 20 min zavrsim..sad mi kazu da treba uputnica svaki put nova i da se ceka po 4 sata na ctg??user posted image ako ima neko sa friskom informacijom..Hvala

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1011
   RE: Porodiliste Jezero
16.9.2015 13:23:32   
rose

IZVORNA PORUKA: LILLO

koja je sad procedura za ctg? kazu svaki put nova uputnica, nije vise da mozes na veliku uputnicu da ides na ctg...ja sam prosle godine kad sam se porodila isla samo sa velikom uputnicom, nije cak nikad bila guzva..za 20 min zavrsim..sad mi kazu da treba uputnica svaki put nova i da se ceka po 4 sata na ctg??user posted image ako ima neko sa friskom informacijom..Hvala


svaki put nova...meni dr dala 7 odjednom user posted image i ceka se dugo

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 1012
   RE: Porodiliste Jezero
22.1.2016 9:52:58   
Choopy
Ima li neko friško iskustvo sa porođaja na Jezeru? Kakva je procedura, kakvo je osoblje, na šta treba obratiti pažnju ili nešto slicno?
Baš me zanima, a vidim da tema nije akitvna u zadnjih par mjeseci. Ako neko ima neke info , bila bih zahvalna jako user posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1013
   RE: Porodilište Jezero
30.4.2016 22:43:57   
Emina1990
Molim vas moze li mi neko reco sta ponijeti u porodilistePorod je za nekih 15tak dana,pa nisam sigurna sta sta da ponesem?
Hvala unaprijed

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 1014
   RE: Porodilište Jezero
30.4.2016 22:58:06   
GOT_
Prije svega da ti zazelim dobrodoslicu. I ja sam friska na forumu:D
U porodiliste nosis osnovne stvari za higijenu, i spavacicu, pokucnice i ogrtac.Mobitel:D
Ne zaboravi ponjeti uloske i vlazne maramice.Nakit skini, znam da su strogi po tom pitanju.
Za bebca nosis,bodi i benkice, kapicu odjelce i sta vec... :D Dok ste gore oni imaju odjecu za bebe, ti samo nosis jednu presvlaku koju ce da obuku bebi na otpustu.
E sad naravno nikad ne znas koliko ces ostati, ali da se bespotrebno ne opterecujes, uvijek ti neko moze dobaciti ako ti nesto jos zatreba.
Sve najbolje zelim.I brz i lagan porod.

(odgovor članu Emina1990)
Neposredna veza do poruke: 1015
   RE: Porodilište Jezero
1.5.2016 21:35:48   
Emina1990
Hvala vam puno na odgovoru...Divni ste :*

(odgovor članu GOT_)
Neposredna veza do poruke: 1016
   RE: Porodiliste Jezero
15.10.2016 16:59:47   
nanaca
Ova dr. Anela S. Kasumovic je najodvratnija doktorica koju sam ikada srela. Jako neprijatna i arogantna. Ja nisam mogla sebi doci od soka. Ocito sam joj i ja trebala donijeti poklon, kao pacijentica prije mene. Mozda bi tada bila normalnija.
Savjet: zaobidjite je u sirokom luku.

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1017
   RE: Porodiliste Jezero
5.6.2017 13:46:02   
Arielle
Da li ima netko tko ne pripada SK, a da je rodio/treba roditi na Jezeru? Zanima me cijena pregleda, ctga i samog poroda (vaginalnog)...

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 1018
   RE: Porodiliste Jezero
31.7.2017 17:34:08   
almasa16
Pozdrav svima :)
Na ovoj temi vidim nije se nazalsot pisalo vec dvije godine pa rekoh da pokrenem malo temu sa par pitanja naravno ako se iko sjeti da postoji jos ova tema :P
Ja sam pri kraju prvog trimestra i kao vecina zena mnogo ramzmisljam o porodu. Izmedju ostalog razmisljam o epiduralnoj anesteziji. Zamolila bih vas ukoliko neko ima iskustva sa epiduralnom anestezijom na Jezeru (ili u Vojnoj bolnici) , prijedloge savjete bilo sta da podijeli sa mnom :) Vidim da se nekada davno pisalo o spinalnoj (koliko sam shvatila ista je stvar ili je pitanje cr i priodnog poroda :s) ali da je sada znati kakvo je sad gore stanje i sl.
Takodje mame koje su imale neka nedavna iskustva iz bolnice Jezero da napisu kakvo je sada stanje ako naravno nije problem :)

Eto lijep pozdrav svima nadam se da ce neko vidjeti ovaj moj post :)

(odgovor članu gagach)
Neposredna veza do poruke: 1019
   RE: Porodiliste Jezero
15.12.2017 15:56:38   
Purple2
Zdravo. Da li ima trudnica kojoj je termin poroda promijenjen vise puta i da je na pregledu ustanovljeno da je ostalo jos 40% grlica a da nije otvorena

(odgovor članu almasa16)
Neposredna veza do poruke: 1020
   RE: Porodiliste Jezero
17.12.2017 13:18:32   
veeseelaa
Sam' da javim
2013 na jezeru nisi trebao donositi svoje spavacice a 2017 trebas ih imati 😂 Pravila se promjenila

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Purple2)
Neposredna veza do poruke: 1021
   RE: Porodiliste Jezero
23.6.2018 15:10:43   
boombar
Vidim da ovdje vec dugo niko ne svraca, ali ipak cu pitati pa se mozda nadje neko s friskim iskustvom ko je voljan dati par info. Zanima me sta se sad smije ponijeti na Jezero .. torba ili kesa? S obzirom da je carski u pitanju, jel ista ostaje na patologiji dok sam na intenzivnoj, pa je kupimo kad me prebace na odjel ili treba neko da je odnese kad krenem s patologije i donese ponovo na odjel poslije izlaska s intenzivne? I koja je politika sa spavacicama .. moraju li se nositi njihove ili svoje?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1022
   RE: Porodiliste Jezero
25.6.2018 14:43:17   
bimba
Draga boombar sto se tice tvog pitanja, relativno sam friska (carski bio prije prije 7 mjeseci). Mozes ponijeti torbu prilikom prijema, torbu ce ti uzeti sestrice prije odlaska u salu na carski. Na intenzivnoj ti nista ne treba, sve je njihovo. Sa sobom mozes ponijeti tek papuce i uloske. Spavacicu mozes imati ali ti nece trebati dok ne odes na odjeljenje. Presvlacis se tek prije nego sto dodjes u sobu.

Ako ti nesto osim toga sto imas treba mogu ti donijeti clanovi porodice tokom posjete. Njihovu spavacicu moras nositi kad sidjes na carski i u intenzivnoj, na patologiji ili na odjeljenju koristis svoje.

Puno srece, da aBd sve prodje u redu. Moj iskustvo na Jezeru je extra, od patologije, intenzivne do odjeljenja, sve extra. I doktori i sestrice.

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 1023
   RE: Porodiliste Jezero
25.6.2018 18:15:38   
boombar
Hvala puno na info Bimba! user posted image

(odgovor članu bimba)
Neposredna veza do poruke: 1024
   RE: Porodiliste Jezero
1.7.2018 19:19:11   
vortex RR
Zene koje su imale carski rez da li ste "zapale" nekom doktoru koji je tada u smjeni, da li doktora "dodijeli" komisija ili ste se ranije morale s nekim doktorom ranije dogovoriti? Kako to sada funkcionise jer nisu vise sretni kada trudnice prije 8/9 mjeseca traze termine za pregled.
Ako se moze dogovoriti imate li neku preporuku?

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 40 [41] 42   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 40 [41] 42   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *