RE: Najljepsa imena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


nuki -> RE: Najljepsa imena (4.2.2014 13:20:14)

ime dominik je latinskog porijekla, dominus-gospod, dominikus-koji pripada gospodu,iz samog znacenja se vidi da se radi o vjerskom imenu. ime se nalazi u katolickom kalendaru i ima veze sa novim zavjetom, poznat je i red dominikanaca koji nosi ime po svetom domenikusu. ime na nasim prostorima nije zastupljeno (cesto), ali jeste u italiji.
http://www.vorname.com/name,Dominik.html




Galicia -> RE: Najljepsa imena (4.2.2014 15:39:07)


IZVORNA PORUKA: adissa_


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: nuki

sva imena sa liste od top 100 su mi ok, kenan, tarik, asja, hana, ali ni za jedno ne mogu reci to je to. zato sam pitala za ova malo rjedja imena.


U mom okruzenju su ti ova imena: Noah, Ella, Alden, Oliver, Kenan, Hannah, Naz, Asja, Mia, Emin, Dominik, Oskar, Nejla, Sebastian, Lina, Ibrahim, Lejla, Lajla, Amina, Aisha, itd

Ovo su sve nase gore list imena.


"Cija" su to imena? Dominik,Oskar,Sebstian? nisam ih cula ni kod srba ni kod hrvata ni kod bosnjaka ,pa me zanima koji narod najvise daje'?




Uglavnom nacionalno NEopterecen narod. [sm=smiley36.gif]




Hannica -> RE: Najljepsa imena (4.2.2014 16:53:52)


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: adissa_


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: nuki

sva imena sa liste od top 100 su mi ok, kenan, tarik, asja, hana, ali ni za jedno ne mogu reci to je to. zato sam pitala za ova malo rjedja imena.


U mom okruzenju su ti ova imena: Noah, Ella, Alden, Oliver, Kenan, Hannah, Naz, Asja, Mia, Emin, Dominik, Oskar, Nejla, Sebastian, Lina, Ibrahim, Lejla, Lajla, Amina, Aisha, itd

Ovo su sve nase gore list imena.


"Cija" su to imena? Dominik,Oskar,Sebstian? nisam ih cula ni kod srba ni kod hrvata ni kod bosnjaka ,pa me zanima koji narod najvise daje'?




Uglavnom nacionalno NEopterecen narod. [sm=smiley36.gif]

Dominik sam cula,hrvat ga nosi,i ne dijete, nego covjek od oko 50-ak g.




Mya_81 RR -> RE: Najljepsa imena (4.2.2014 17:18:01)


IZVORNA PORUKA: R&T@

IZVORNA PORUKA: Ajlaaaa

Mozeli mi koja dati link od te liste imena ? [sm=smiley1.gif]


http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/imena_z.pdf

http://www.fzs.ba/Dem/ProcPrist/imena_m.pdf

P.S. "Naseg" nema 100 %...
A koje je drugo sa R?


Naseg garant nema, ne moram ni gledati [sm=smiley1.gif]
A ovo zadnje - nema imena [sm=smiley36.gif]




adissa_ -> RE: Najljepsa imena (4.2.2014 22:50:50)


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: adissa_


IZVORNA PORUKA: Galicia


IZVORNA PORUKA: nuki

sva imena sa liste od top 100 su mi ok, kenan, tarik, asja, hana, ali ni za jedno ne mogu reci to je to. zato sam pitala za ova malo rjedja imena.


U mom okruzenju su ti ova imena: Noah, Ella, Alden, Oliver, Kenan, Hannah, Naz, Asja, Mia, Emin, Dominik, Oskar, Nejla, Sebastian, Lina, Ibrahim, Lejla, Lajla, Amina, Aisha, itd

Ovo su sve nase gore list imena.


"Cija" su to imena? Dominik,Oskar,Sebstian? nisam ih cula ni kod srba ni kod hrvata ni kod bosnjaka ,pa me zanima koji narod najvise daje'?




Uglavnom nacionalno NEopterecen narod. [sm=smiley36.gif]
nisam to pitala ,svako je nesto bez obzira na stavove.kao da je to neka opterecenost




Galicia -> RE: Najljepsa imena (5.2.2014 0:57:28)

nisam to pitala ,svako je nesto bez obzira na stavove.kao da je to neka opterecenost


Moji roditelji nisu nacionalno optereceni, pa tako nisam ni ja, ni moj brat koji je svojoj djeci dao imena gore sto si navela, itd.
I nismo ni Srbi, ni Hrvati ni Bosnjaci.

Zato se i cudis, jer ne pripadamo nigdje, i dajemo djeci neopterecena imena.




adissa_ -> RE: Najljepsa imena (5.2.2014 1:43:23)

Vidis gore ipak su opterecena :D




nuki -> RE: Najljepsa imena (5.2.2014 13:12:17)

Oskar staroenglesko ime nastalo od asa-bog, geir-zastita, znaci pod Bozijom zastitom, prema znacenju je vjersko ime. Imendan u kalendaru je 3. februar.
Sebastian, grcko ime nastalo prema geografskom pojmu, gradu u Maloj Aziji, znacenje naziva je uzvisen. Imendani 25. feb. i 20. januar po imenu rimskog sveca mucenika iz 288. godine.




nuki -> RE: Najljepsa imena (5.2.2014 13:51:25)

sta znaci nacionalno neoptereceno ime? misli li se na nase balkanske nacije i stara imena tipa hrvoje, kulin, nemanja? ili se misli na vjerski obojena i koje vjere konkretno? sebastian je neoptereceno ime u krscanstvu jer je priznat kao svetac mucitelj od strane katolicke i ortodoksne crkve, ne znam kako na ime gledaju proestanti i drugi, za muslimane, jevreje, hinduse da ne govorim. ime zlatan je na zap. Balkanu neoptereceno, ali nije za Germane, Romane...ne znam da ijedno ime zadovoljava sve kriterije




Galicia -> RE: Najljepsa imena (5.2.2014 14:55:00)

Ne Znam. Nisam otalen. [sm=jezicek.gif]




SdZ -> RE: Najljepsa imena (6.2.2014 20:20:12)

I eto novo ime kod nas.[sm=smiley36.gif]

Mm se sad svidja Ajlin, a meni bas i ne.

Poludjet cemo.[sm=smiley36.gif]




R&T@ -> RE: Najljepsa imena (6.2.2014 20:27:20)


IZVORNA PORUKA: SdZ

I eto novo ime kod nas.[sm=smiley36.gif]

Mm se sad svidja Ajlin, a meni bas i ne.

Poludjet cemo.[sm=smiley36.gif]


Slatke muke...


Meni se ne svidja sto nasu djevojcicu Ajlin svi zovu Ajlina...
Balkan...




Galicia -> RE: Najljepsa imena (6.2.2014 20:29:10)

SdZ, jel curica?




SdZ -> RE: Najljepsa imena (6.2.2014 20:29:56)


IZVORNA PORUKA: Galicia

SdZ, jel curica?


Daaa. [sm=muca.gif][sm=love.gif]
[sm=sloncek.gif]




Galicia -> RE: Najljepsa imena (6.2.2014 20:32:50)

[sm=bravo.gif] Za pisulju. VOlim pisulje. [sm=smiley36.gif]

Cini mi se da vam se svidjalo Darija, meni je to lijepo ime a svidja mi se i Darja.




SdZ -> RE: Najljepsa imena (6.2.2014 20:39:18)


IZVORNA PORUKA: Galicia

[sm=bravo.gif] Za pisulju. VOlim pisulje. [sm=smiley36.gif]

Cini mi se da vam se svidjalo Darija, meni je to lijepo ime a svidja mi se i Darja.


Pa jeste, ali eto sad izmisljamo "toplu vodu".
Trazimo "ljepse", neobicnije.
Na kraju ce i biti Darija, sigurno, jer ipak se ono uvijek provlaci uz svako ime koje spomenemo, svako poredimo s Darija. [sm=smiley1.gif]

I ja sam imala malu zeeljicu da bude pisuljica, a ako me i iznenadi djeKac za njega imam ime sigurno.[sm=smiley36.gif]




ananas_ze -> RE: Najljepsa imena (6.2.2014 20:39:29)


IZVORNA PORUKA: SdZ

I eto novo ime kod nas.[sm=smiley36.gif]

Mm se sad svidja Ajlin, a meni bas i ne.

Poludjet cemo.[sm=smiley36.gif]

ma necete, ja napravila spisak da mm izabere i mm kaze da mu se sva imena svidjaju, osta sve na meni [sm=smiley1.gif]




Ajlaaaa -> RE: Najljepsa imena (6.2.2014 23:50:10)

Ajlin mi se svidja [sm=bravo.gif]

A sta znaci ime Darija ili Darja ? I jeli to muslimansko ime ?




Mahidevran 6 -> RE: Najljepsa imena (7.2.2014 18:34:25)

Jeste Darija je muslimansko-persijsko po meni prelijepo ime i da znaci gospodarica,ucena zena..[sm=smiley1.gif]




nuki -> RE: Najljepsa imena (7.2.2014 18:56:13)

Darija je zenska verzija imena Darius-3 kralja su se ovako zvala, perzijsko znacenje je koja posjeduje, mocnica, zastitnica.
Arapska rijec darija znaci koja shvata, zna, savjesna, ne znam da li Arapi imaju ovo kao ime.




ananas_ze -> RE: Najljepsa imena (7.2.2014 19:01:38)


IZVORNA PORUKA: Mahidevran 6

Jeste Darija je muslimansko-persijsko po meni prelijepo ime i da znaci gospodarica,ucena zena..[sm=smiley1.gif]

perzijsko ime prije islama, jel muski oblik tog imena Darijan?




Romali -> RE: Najljepsa imena (7.2.2014 19:48:00)

SdZ, meni se čini da ćemo mi imati imenjakinje aBd [sm=smiley36.gif]




Ajlaaaa -> RE: Najljepsa imena (8.2.2014 10:45:47)

Dali zna koja koja su znacenja i dali su muslimanska ova imena : Anaya,Ayana,Anay,Ayan ( Y se cita kao J )




SdZ -> RE: Najljepsa imena (8.2.2014 10:50:41)

Ime Darija sam pronasla u knjizi Muslimanska imena Amira Mehica (mislim da je to autor, ne da mi se ustati traziti knjigu hehe).

Iako je prije svega bitno da ime ima lijepo znacenje. Znaci muslimansko je ime ako mu je znacenje lijepo.
Ja se s tim vodim.

Romali, najvjerovatnije. [sm=smiley36.gif]




Chilli -> RE: Najljepsa imena (8.2.2014 11:30:24)

M i ja smo se zdogovorili da ako bude curica, bude Ajlin, nama se svidja. A i Darija je lijepo [sm=smiley1.gif]
IZVORNA PORUKA: SdZ

I eto novo ime kod nas.[sm=smiley36.gif]

Mm se sad svidja Ajlin, a meni bas i ne.

Poludjet cemo.[sm=smiley36.gif]





Stranica: <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sljedeća stranica >   >>