RE: Najljepsa imena (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta) >> Imena



Poruka


Lavica28 -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 21:00:05)

Meni je Safija isto divno. I mnogo vise mi se licno svidja povratak starinskih imena, od ovih novotarija koje nisu prilagodjene glasovima u nasem jeziku, kao sto je upotreba "y" ili duplih slova.
IZVORNA PORUKA: Hannan

Safija :)





minie -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 21:08:03)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa


IZVORNA PORUKA: gordica

Lijepa imena, pogotovo: Senem ;-)



bezveze

kod nas bi je djeca zvala Serem


Kad bi svi tako gledali, nikad se vise ni jedan djecak ne bi zvao Enis [sm=zmeden.gif]

Meni je bas predivno ime.




Lavica28 -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 21:14:13)

Meni je isto sega ime Naser, moras ga zvati Nasere [sm=zmeden.gif]




Hannica -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 21:17:50)


IZVORNA PORUKA: Lavica28

Meni je isto sega ime Naser, moras ga zvati Nasere [sm=zmeden.gif]

Meni jw šega Nisim. Poznavala sam jednog, i svaki put kaf ga neko zovme Nisime on doda ...pa kad ću te?[sm=smiley36.gif]




canim -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 21:29:10)


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: Lavica28

Meni je isto sega ime Naser, moras ga zvati Nasere [sm=zmeden.gif]

Meni jw šega Nisim. Poznavala sam jednog, i svaki put kaf ga neko zovme Nisime on doda ...pa kad ću te?[sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif]




canim -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 21:40:57)

Na mene nemaju imena takav uticaj, uopste mi ime ne gubi na ljepoti ako je cesto u mom gradu i slicno, ili mi je lijepo ime ili nije [sm=smiley1.gif]




Hannica -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 21:48:42)


IZVORNA PORUKA: canim

Na mene nemaju imena takav uticaj, uopste mi ime ne gubi na ljepoti ako je cesto u mom gradu i slicno, ili mi je lijepo ime ili nije [sm=smiley1.gif]

Svi bi da su unukat, ali neće sa može.[sm=smiley36.gif]




Galicia -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 22:25:35)

Moje ime nema svako.
Mama mi je bila originalna. Doduse da se nije posvadjala sa pola familije ne bih bila unikatna. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ljubi_1985 -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 22:49:39)

Samin,Samina prvi put neki dan cuh i bas mi neobicno..




ananas_ze -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 23:31:53)


IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: canim

Na mene nemaju imena takav uticaj, uopste mi ime ne gubi na ljepoti ako je cesto u mom gradu i slicno, ili mi je lijepo ime ili nije [sm=smiley1.gif]

Svi bi da su unukat, ali neće sa može.[sm=smiley36.gif]

moze moze [sm=smiley36.gif]




ananas_ze -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 23:33:06)


IZVORNA PORUKA: Lavica28

Meni je Safija isto divno. I mnogo vise mi se licno svidja povratak starinskih imena, od ovih novotarija koje nisu prilagodjene glasovima u nasem jeziku, kao sto je upotreba "y" ili duplih slova.
IZVORNA PORUKA: Hannan

Safija :)



[sm=bravo.gif]




minie -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 23:34:28)

Dva neobucna i unikatna muska imena: Nauar i Melagin (prvi isao sa mnom u osnovnu, a drugi komsija). Sigurno nema nigdje treci [sm=smiley36.gif]
A isto tako mi je bilo pravo neobicni i nekako tesko zensko ime Mehridzana




teacher75 -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 23:37:27)

Meni su sva ta unikatna imena uzas! Pa misle li ti roditelji na svoju djecu, kako ce ih zezati kroz citavo skolsko doba a oni u tom uzrastu zele da su sto slicniji svojim vrsnjacima. Znam par ljudi s neobicnim imenima i svi govore da to nikako nisu voljeli dok su isli u skolu, da su bas patili zbog ismijavanja vrsnjaka




teacher75 -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 23:38:17)


IZVORNA PORUKA: minie

Dva neobucna i unikatna muska imena: Nauar i Melagin (prvi isao sa mnom u osnovnu, a drugi komsija). Sigurno nema nigdje treci [sm=smiley36.gif]
A isto tako mi je bilo pravo neobicni i nekako tesko zensko ime Mehridzana

Ne zna se koje je gore. Ovaj melagin ko margarin il melanom, gluho bilo




ananas_ze -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 23:42:35)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: minie

Dva neobucna i unikatna muska imena: Nauar i Melagin (prvi isao sa mnom u osnovnu, a drugi komsija). Sigurno nema nigdje treci [sm=smiley36.gif]
A isto tako mi je bilo pravo neobicni i nekako tesko zensko ime Mehridzana

Ne zna se koje je gore. Ovaj melagin ko margarin il melanom, gluho bilo

meni ko kakvi lijekovi [sm=smiley36.gif]




Medić* -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 23:43:39)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: minie

Dva neobucna i unikatna muska imena: Nauar i Melagin (prvi isao sa mnom u osnovnu, a drugi komsija). Sigurno nema nigdje treci [sm=smiley36.gif]
A isto tako mi je bilo pravo neobicni i nekako tesko zensko ime Mehridzana

Ne zna se koje je gore. Ovaj melagin ko margarin il melanom, gluho bilo

meni ko kakvi lijekovi [sm=smiley36.gif]


[sm=smiley36.gif]




minie -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 23:53:12)

Ma ovog prvog bas bila sega zvati u skoli, a tek koliko su se nastavnici cudili. A drugog svi zovu Mego, mama mu citala neku knjigu i neki lik iz knjige se tako zvao. Kakva li je to bila knjiga [sm=smiley36.gif]

Ima jako puno lijepih, jednostavnih nasih imena, a raja daje neka koja nisu za nase podrucje. Zena mog rodjaka dala djevojcici ime Ejsan [sm=zmeden.gif]




ananas_ze -> RE: Najljepsa imena (31.10.2014 23:57:55)


IZVORNA PORUKA: minie

Ma ovog prvog bas bila sega zvati u skoli, a tek koliko su se nastavnici cudili. A drugog svi zovu Mego, mama mu citala neku knjigu i neki lik iz knjige se tako zvao. Kakva li je to bila knjiga [sm=smiley36.gif]

Ima jako puno lijepih, jednostavnih nasih imena, a raja daje neka koja nisu za nase podrucje. Zena mog rodjaka dala djevojcici ime Ejsan [sm=zmeden.gif]

serija ucinila svoje [sm=smiley36.gif]

ja kad sam S dala ime, bila sam spremna da ce ga povezivati sa turskim serijama, ali na moju radost vise povezuju sa starim imenima i pitaju po kem je dobio ime[sm=smiley1.gif] neko vec spomenu povratak starih imena, ima ih bas prelijepih [sm=smiley1.gif]




Medić* -> RE: Najljepsa imena (1.11.2014 0:01:24)


IZVORNA PORUKA: ananas_ze


IZVORNA PORUKA: minie

Ma ovog prvog bas bila sega zvati u skoli, a tek koliko su se nastavnici cudili. A drugog svi zovu Mego, mama mu citala neku knjigu i neki lik iz knjige se tako zvao. Kakva li je to bila knjiga [sm=smiley36.gif]

Ima jako puno lijepih, jednostavnih nasih imena, a raja daje neka koja nisu za nase podrucje. Zena mog rodjaka dala djevojcici ime Ejsan [sm=zmeden.gif]

serija ucinila svoje [sm=smiley36.gif]

ja kad sam S dala ime, bila sam spremna da ce ga povezivati sa turskim serijama, ali na moju radost vise povezuju sa starim imenima i pitaju po kem je dobio ime[sm=smiley1.gif] neko vec spomenu povratak starih imena, ima ih bas prelijepih [sm=smiley1.gif]


Ma Selim je cesto ime, bar kod nas...Vratilo se vec poodavno :)
Ja imam 4 mala Selima u okolini :))




teacher75 -> RE: Najljepsa imena (1.11.2014 0:10:37)

Moj rodjak se zove selimir, svi ga zovu sele




Galicia -> RE: Najljepsa imena (1.11.2014 0:22:39)

Samo je Selver gore ime od Selimira. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




MicoTico -> RE: Najljepsa imena (1.11.2014 20:18:26)


IZVORNA PORUKA: Lavica28

Sarah se ubraja u moderna imena, je li tako? Moderna imena podrazumijevaju da ih ne nose generacija nasih nana i deda, nego su nova, neobicna, sto je trend u danasnje vrijeme. Tako se cesto daju imena za koja se dobro roditelji potrude da ih nema niko, pa cini mi se i izmisljaju. Sarah se ubraja u moderna imena koja su postala toliko popularna da nisu vise toliko neobicna, ja kad sam curica bila mislila sam da ce mi se dijete tako zvati, sad je tako popularno i cesto da je izgubilo svoju car od prije 10 godina. Eto Mico, na to sam mislila :)

Ne mogu ja znati na šta si ti mislila, ali znam šta si napisala[sm=smiley36.gif]

IZVORNA PORUKA: Lavica28

Sarah je zaista postalo nemastovito.





MicoTico -> RE: Najljepsa imena (1.11.2014 20:21:37)

I ne bih baš rekla da je Sarah moderno ime, spominje se i u Bibliji i u Kuranu, a davno su te knjige napisane[sm=smiley36.gif] To vezano za komentar kako se sad imena izmišljaju, a stara zaboravljaju. Eto, ne zaboravljaju se[sm=smiley36.gif]




hanabanana -> RE: Najljepsa imena (1.11.2014 21:33:53)

Moja pramajka se zvala Uma.
A sad je to ultramoderno ime.....





Lavica28 -> RE: Najljepsa imena (2.11.2014 0:41:43)

Ti si bas raspolozena za nadmudrivanje, a meni se fakat ne da. Kako god, jest, eto tako je [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  103 104 [105] 106 107   Sljedeća stranica >   >>