RE: kukovi bebe (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Razvoj bebe



Poruka


juni -> RE: kukovi bebe (22.11.2008 22:01:49)

Mi smo kukove snimali u Vrazovoj, a narucili smo se tako sto smo otisli ali vjerovatno moze i telefonom. Bili su susretljivi, jer bebe puste prije sviju da puno ne cekaju u bolnici.

Nalazi su u redu iako nisam radila duboko previjanje jer se nigdje u svijetu ne radi, samo u nas.




najjda -> RE: kukovi bebe (22.11.2008 22:10:00)

mi smo najjdu odnijeli na snimanje kukova sa 4 mj snimanje je bilo u vojnoj jer  u vrazovoj su nas narucili tacno na dan bajrama pa smo mi preko stele otisli kod dr kozarica on je super  najjdi je sve uredu i nalaz odmah bude gotov cak nam je dao i slike ultra zvuka i rekao da dođemo kad napuni 6 mj opet na pregled , a cula sam  da  na  kosevu budu nalazi tek za 10 dana 




dacy -> RE: kukovi bebe (23.11.2008 11:45:33)

nama su rekli da dodjemo sa 2 mjeseca snimati kukove,to je iduci mjesec,a  to cu uraditi kod pedijatrice koja nas i vodi jer radi to i privatno, a od rodjenja ga povijam siroko, pampers, platnena i svedska




nely -> RE: kukovi bebe (23.11.2008 13:52:13)

BAS SE CUDIM STO OVDJE NE SNIMAJU KUKOVE[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
ONI TO SAMO GOLIM OKOM PREGLEDAJU...ZASTO...NEMAM POJMA[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




dana3 -> RE: kukovi bebe (24.11.2008 11:53:14)

u svedi svake sedmice bebe idu na vaganje,mjerenje duzine i obima glave.uskoro ce i na ljekarski pregled.pitala sam za kukove jos u bolinici kad sam bila i dok rece da pampers je sasvim dovoljan i da ne trebam da oko toga razbijam glavu.pregledaju kukove tako da bebu stave na stomak i gledaju kako puze i koliko snazno se opiru od povsine na kojoj su.eto kao sve u redu.hvala bogu mali lijepo napreduje i snazan je iako se rodio mjesec prije termina pa praticemo dalje




abh -> RE: kukovi bebe (27.1.2009 18:45:32)

Moze li mi neko reci koliko kosta privatno UZ kukova u Sarajevu? Hvala...




tweety -> RE: kukovi bebe (27.1.2009 18:51:36)

Ja sina nisam povijala ali je sve hB bilo ok.Curicu povijam i na UZV ćemo aBd za mjesec dana tj. kad bude imala 3,5-4mj.I nama su rekli da može od 2mj ali mislim da je suviše rano.Radimo i vježbe za svaki slučaj.




mamabb -> RE: kukovi bebe (29.1.2009 22:09:07)

Mi smo juče bil na kontroli za kukiće i radili UZ i sve je hB uredu. Nismo stavljali tetra pelenu preko pampersa a čika nam je i kazao da to nije potrebno, da je za to dovoljan pampers i da se to smatra širokim povijanjem. Važno je da je sve OK.




Crvena -> RE: kukovi bebe (29.1.2009 22:14:13)

IZVORNA PORUKA: abh

Moze li mi neko reci koliko kosta privatno UZ kukova u Sarajevu? Hvala...

Ja sam u poliklinici FM platila 50 KM




MELLI -> RE: kukovi bebe (29.1.2009 22:53:48)

IZVORNA PORUKA: Crvena

IZVORNA PORUKA: abh

Moze li mi neko reci koliko kosta privatno UZ kukova u Sarajevu? Hvala...

Ja sam u poliklinici FM platila 50 KM


Bože sačuvaj!!!!!!
Koliko je u D.Z.?Mislim da je to malo previše[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image],ovdje je u D.Z  10KM, a mislim da je privatno 20KM.
Je li to obični UZ?




Crvena -> RE: kukovi bebe (29.1.2009 22:58:14)

IZVORNA PORUKA: MELLI

IZVORNA PORUKA: Crvena

IZVORNA PORUKA: abh

Moze li mi neko reci koliko kosta privatno UZ kukova u Sarajevu? Hvala...

Ja sam u poliklinici FM platila 50 KM


Bože sačuvaj!!!!!!
Koliko je u D.Z.?Mislim da je to malo previše[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] ,ovdje je u D.Z  10KM, a mislim da je privatno 20KM.
Je li to obični UZ?


Nisam sigurna, ali mislim da se u DZ ne placa. Ali privatno obicni UZ kukova kosta 50 KM.





Golubica -> RE: kukovi bebe (30.1.2009 0:43:34)

Mojoj bebi je UZ kukova radjen sa nekih desetak dana nakon rodjenja ( U AUGUSTU 08. ).Kontrola je bila u novembru i sve je hB dobro. Pored UZ koji je radjen privatno doktorica je i u DZ pregledala svaki put kukove i sve je OK. Navodno da djeca koja su rodjena na CR spadaju u rizicnu skupinu kada su kukovi u pitanju. To mi je rekao dr pedijatar.




mamabb -> RE: kukovi bebe (30.1.2009 11:39:17)

Ja sam sa svojom bebom išla u privatnu ordinaciju da radimo UZ kukova i platili smo 35 KM.




tap3ah -> RE: kukovi bebe (28.4.2009 8:02:41)

Trebala bi mi cijena UZ u Zenici u privatnim ordinacijama???

Nama su predlagali Sunce ili Primu.




Butterfly -> RE: kukovi bebe (6.5.2009 15:38:28)

Mi smo jucer isli na snimanje kukova. U Travniku se to radi privatno i kosta 30 KM.
Uglavnom, doktorice su prezadovoljne jer su se bebi iako ima samo 2 mjeseca vec formirale i jezgre i receno nam je da ne trebamo vise dolaziti na kontrole..
Niko nam nikad nista nije spominjao za siroko povijanje ni vjezbe.
Koristimo smo Pampers sleep & play.




žana o8 -> RE: kukovi bebe (7.5.2009 21:21:08)

U Zenici, u poliklinici Sunce je 30, 00 Km UZ kukova kod dr. Šabića.




Visnja RR -> RE: kukovi bebe (7.5.2009 23:46:09)

IZVORNA PORUKA: Butterfly

Mi smo jucer isli na snimanje kukova. U Travniku se to radi privatno i kosta 30 KM.
Uglavnom, doktorice su prezadovoljne jer su se bebi iako ima samo 2 mjeseca vec formirale i jezgre i receno nam je da ne trebamo vise dolaziti na kontrole..
Niko nam nikad nista nije spominjao za siroko povijanje ni vjezbe.
Koristimo smo Pampers sleep & play.



nakon te kontrole ja sam Asji prestala sa sirkom povijanjem... ionako je ono nepotrebno... a vjezbe su odavno zabranjene...




veeseelaa -> RE: kukovi bebe (7.5.2009 23:47:35)

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Butterfly

Mi smo jucer isli na snimanje kukova. U Travniku se to radi privatno i kosta 30 KM.
Uglavnom, doktorice su prezadovoljne jer su se bebi iako ima samo 2 mjeseca vec formirale i jezgre i receno nam je da ne trebamo vise dolaziti na kontrole..
Niko nam nikad nista nije spominjao za siroko povijanje ni vjezbe.
Koristimo smo Pampers sleep & play.



nakon te kontrole ja sam Asji prestala sa sirkom povijanjem... ionako je ono nepotrebno... a vjezbe su odavno zabranjene...


isto




belmac -> RE: kukovi bebe (22.5.2009 16:40:23)

mi pokušavamo da se naručimo u poliklinici FM ali nam se niko ne javlja na ovaj broj s njihovog sajta. pokušat ćemo ujutro opet. 




white -> RE: kukovi bebe (2.6.2009 13:30:08)

 Ja zivim u Svedskoj i u februaru sam rodila drugo dijete. Naravno redovno idem kod babice na kontrole i nikada niko nije spomenuo da se toliko  paznje treba posvecivati kukovima. Koristim obicne Pampers pelene i nikad nisam cula za to siroko povijanje i ovdje niko ne ide da slika kukove. Malo me to zbunjuje zeljela bih znati kad se beba moze stavljati u sjedeci polozaj? Prvi put sam na ovom forumu pa me zanima kako dole kod nas sve to funkcionise 




chicco mama -> RE: kukovi bebe (3.6.2009 14:32:45)

Ovamo se preporucuje slikanje kukova čim beba ima 2 ili 3 mjeseca.Ja sam vodila Dinu i onda kad na kontrolu poneseš pedijatru nalaz da vidi.




gvendolina -> RE: kukovi bebe (17.6.2009 22:46:36)

Drage mamice sa koliko ste vi vodile bebice na snimanje  kukova i gdje?Citala sam da u Opcoj naruce snimanje kukova nakon poroda.Ja sam se porodila na kosevu i nije mi nista napisano na otpusnici.Da li oni to gore rade?Mozete li mi reci gdje mogu da se narucim i kako,koliko se ceka?Da li znate gdje se privatno moze raditi snimanje kukova i koliko kosta?
Hvala unaprijed




Chuchi -> RE: kukovi bebe (17.6.2009 23:59:06)

Gvendolina trazi od dr uputnicu za snimanje kukova djetetu! Kod nas u Tuzli ti vec na prvom pregledu bebe
dadnu uputnicu i onda ides kod ortopeda i narucis se, samo sto se kod nas ceka po 4 mj. da dodjes na red.




Anoniman -> RE: kukovi bebe (18.6.2009 0:04:03)

gvendolina, gdje vodis bebu na preglede, od te pedijatrice trazi uputnicu za snimanje, sad zavisi koja si opcina, meni je dala za vrazovu, a ima i na kosevu, i nemoj ici privatno, nema potrebe da placas
kad ti da uputnicu treba neko otici u tu ustanovu(vrazova ili kosevo) i naruciti termin

pozdrav




Anoniman -> RE: kukovi bebe (18.6.2009 0:09:21)

Da vas pitam, za široko povijanje. Teta sa vježbica nam je rekla da ne treba stavljati bebi široko povijanje osim ako patronažna sestra to ne preporuči. Patronažna nam nije ništa rekla a ja je zaboravila pitati [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Sari sam stavljala.... Da li bi trebala i sad, stavljate li vi vašim bebicama??




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>