RE: Koju dohranu? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


ninuska -> RE: Koju dohranu? (19.1.2016 10:17:30)


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: Vanne

Plivitove kapi su sari pogorsavale grceve,kupila sam oleovit,i bilo je bolje...sad smo opet presli na plivitove i ok je stanje a i ona je velika...tako da oleovit toplo preporucujem...a i ukusnije su.od plivitovih,nemaju nikakav okus,a plivit su bas gorke,ja ne znam kako ih sara moze,nikad ih ne odbija,nekad mi sama donese bocicu i kasikicu i kaze daj [sm=smiley36.gif]
Do koje godine se daju d3 kapi? ja njoj jos uvijek dajem,ima godinu i po,i meni je doktorica rekla da dajem u mjesecima koji u nazivu imaju slovo r...


mi smo d3 uzimali do godinu i po i onda presli na omega kapi, ima 3 god i 8 mjeseci i jos uvijek uzima omegu.

Kakve su omega kapi? je li samo omega u njima? Nema d vitamin? koliko kostaju i koliko dugo moze biti pakovanje?



Eno na temi d3 kapi admin sve objasni[sm=smiley1.gif] Ja sam mu pocela kapi/ulje davati na preporuku dr. Ja kupujem ove http://www.pharmaliferesearch.it/index.php/en/prodotti-2/2014-07-22-09-50-50/children-0-12/omega-junior-detail bas je juce mm kupio nove, ali ja se ne mogu sjetiti tacno koliko kostaju oko 12-16 km i nama budu mjesec.

Da ne budem bas ot...mi smo prie 3 dana presli sa hipp combiotic na babylove[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


A zbog cega ste presli na babylove, jel malenoj nije odgovarao Hipp?

I mi smo probali babylove jer je dosta povoljniji i hvale ga, al mi se dijete pocelo muciti sa stolicom. Bila zelena i tvrdja. A znao bi i da ne kaki, pa se bas patio


Ona za sad nema problema sa stolicom a i hoce da jede. I dalje jede i spava isto, nikakve promjene nema od kad je presla na babylove.
Farah iskreno da ti kazem htjela sam joj u startu kupiti babylove ali me mm napao [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Kaze mogla si prvom djetetu aptamil a ovoj hoces babylove da uvalis. Napade me, zbuni i ja uzmem hipp combiotik[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Sad sam se vratila na prvobitni plan ugl iz ekonomskih razloga [sm=smiley1.gif]

Ja i ne znam kako se krecu cijene.... mislila sam da je sve isto... jer sam vidjela da je babylove pakovanje 300 grama. Za sad koristimo Novalac, 12 KM kutija od 400 gr, s tim da je 5+1 gratis pa me izadje kutija 10KM.

Babylove je pakovanje 600 grama oko 9-10 KM zavisno je li BIO ili obicno
Zar Novalac nije skuplji? Mislila sam da je oko 15-16 KM. Ja sam uzimala Novalac Allernova i on je 36 KM [sm=smiley29.gif]




Farah 00 -> RE: Koju dohranu? (19.1.2016 23:00:45)


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: ninuska


IZVORNA PORUKA: Farah 00


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: Vanne

Plivitove kapi su sari pogorsavale grceve,kupila sam oleovit,i bilo je bolje...sad smo opet presli na plivitove i ok je stanje a i ona je velika...tako da oleovit toplo preporucujem...a i ukusnije su.od plivitovih,nemaju nikakav okus,a plivit su bas gorke,ja ne znam kako ih sara moze,nikad ih ne odbija,nekad mi sama donese bocicu i kasikicu i kaze daj [sm=smiley36.gif]
Do koje godine se daju d3 kapi? ja njoj jos uvijek dajem,ima godinu i po,i meni je doktorica rekla da dajem u mjesecima koji u nazivu imaju slovo r...


mi smo d3 uzimali do godinu i po i onda presli na omega kapi, ima 3 god i 8 mjeseci i jos uvijek uzima omegu.

Kakve su omega kapi? je li samo omega u njima? Nema d vitamin? koliko kostaju i koliko dugo moze biti pakovanje?



Eno na temi d3 kapi admin sve objasni[sm=smiley1.gif] Ja sam mu pocela kapi/ulje davati na preporuku dr. Ja kupujem ove http://www.pharmaliferesearch.it/index.php/en/prodotti-2/2014-07-22-09-50-50/children-0-12/omega-junior-detail bas je juce mm kupio nove, ali ja se ne mogu sjetiti tacno koliko kostaju oko 12-16 km i nama budu mjesec.

Da ne budem bas ot...mi smo prie 3 dana presli sa hipp combiotic na babylove[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]


A zbog cega ste presli na babylove, jel malenoj nije odgovarao Hipp?

I mi smo probali babylove jer je dosta povoljniji i hvale ga, al mi se dijete pocelo muciti sa stolicom. Bila zelena i tvrdja. A znao bi i da ne kaki, pa se bas patio


Ona za sad nema problema sa stolicom a i hoce da jede. I dalje jede i spava isto, nikakve promjene nema od kad je presla na babylove.
Farah iskreno da ti kazem htjela sam joj u startu kupiti babylove ali me mm napao [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Kaze mogla si prvom djetetu aptamil a ovoj hoces babylove da uvalis. Napade me, zbuni i ja uzmem hipp combiotik[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Sad sam se vratila na prvobitni plan ugl iz ekonomskih razloga [sm=smiley1.gif]

Ja i ne znam kako se krecu cijene.... mislila sam da je sve isto... jer sam vidjela da je babylove pakovanje 300 grama. Za sad koristimo Novalac, 12 KM kutija od 400 gr, s tim da je 5+1 gratis pa me izadje kutija 10KM.

Babylove je pakovanje 600 grama oko 9-10 KM zavisno je li BIO ili obicno
Zar Novalac nije skuplji? Mislila sam da je oko 15-16 KM. Ja sam uzimala Novalac Allernova i on je 36 KM [sm=smiley29.gif]

Uh taj je bas skup, jel taj za djecu s alergijama?
Novalac 1 u nekim Apotekama je 13- 14 KM, u Apotekama Sarajevo je 12.70, a u Apotekama Lupriv je 12KM, s tim da je trajna akcija 5+1gratis, pa kutija dodje 10 KM.




lajlac -> RE: Koju dohranu? (9.2.2016 21:35:51)

Zenice drage...jucer me je doktorica napala jer mi je dijete presitno. Inace, rodjen je sa 2900 kg, 3 mjeseca mu je i 5 dana, imao je sve donedavno grcice. Na Bebimilu smo i prema shemi ishrane on bi trebao jesti 850 ml u 24 h, a jede 680-710 ml. Nece vise ni silom. Dobija 750 gr.po mjesecu...kad vidim koliko druga djeca jedu,postanem nervozna... Jesu li ove mjere pravi orijentir?




lajlac -> RE: Koju dohranu? (9.2.2016 22:52:06)

Jos da dodam da ne mislim da je toliko sitan. Pa logicno je da ne moze pojesti mnogo, jer je sitnije gradje, zeludac mu je ko zrno graha...i sve mislim ako dobija na tezini, ne gubi, to je pokazatelj da je sve ok. Ali cemu onda svi oni komentari???? Pozz




M.A.M. -> RE: Koju dohranu? (11.2.2016 22:18:59)

Vece drage zene,mi danas presli sa novalaca 1 na babylove 2 medjutim curica jede duplo manje nego sto je jela novalac,jel moguce da joj se ne svidja,stolica je danas uredna bila,inace jede po 150 ml ali babylove jedva pojede 60-70 ml i tako citav dan[sm=zmeden.gif]




Visnja RR -> RE: Koju dohranu? (11.2.2016 22:24:07)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Vece drage zene,mi danas presli sa novalaca 1 na babylove 2 medjutim curica jede duplo manje nego sto je jela novalac,jel moguce da joj se ne svidja,stolica je danas uredna bila,inace jede po 150 ml ali babylove jedva pojede 60-70 ml i tako citav dan[sm=zmeden.gif]


možda je on zasitniji...koliko pise da je dnevna doza?




M.A.M. -> RE: Koju dohranu? (11.2.2016 22:31:15)

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Vece drage zene,mi danas presli sa novalaca 1 na babylove 2 medjutim curica jede duplo manje nego sto je jela novalac,jel moguce da joj se ne svidja,stolica je danas uredna bila,inace jede po 150 ml ali babylove jedva pojede 60-70 ml i tako citav dan[sm=zmeden.gif]


možda je on zasitniji...koliko pise da je dnevna doza?


A jaci je od novalaca 1 logicno hehe,dajem joj 150 voda + 5 kasikica =170 ml ali mi bas neobicno da ovako malo jede jer je bas poguzija od rodjenja

Curica ti ima najljepse ime na svijetu[sm=smiley1.gif]




lajlac -> RE: Koju dohranu? (11.2.2016 23:57:04)

MAM koliko je curici? 6 mjeseci?




M.A.M. -> RE: Koju dohranu? (12.2.2016 6:32:16)


IZVORNA PORUKA: lajlac

MAM koliko je curici? 6 mjeseci?


Da lajlac




Visnja RR -> RE: Koju dohranu? (12.2.2016 8:16:06)


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Vece drage zene,mi danas presli sa novalaca 1 na babylove 2 medjutim curica jede duplo manje nego sto je jela novalac,jel moguce da joj se ne svidja,stolica je danas uredna bila,inace jede po 150 ml ali babylove jedva pojede 60-70 ml i tako citav dan[sm=zmeden.gif]


možda je on zasitniji...koliko pise da je dnevna doza?


A jaci je od novalaca 1 logicno hehe,dajem joj 150 voda + 5 kasikica =170 ml ali mi bas neobicno da ovako malo jede jer je bas poguzija od rodjenja

Curica ti ima najljepse ime na svijetu[sm=smiley1.gif]


Odlučila cura da malo pripazi na liniju [sm=smiley36.gif][sm=muca.gif]
Jel i tvoja cura A...? :)




M.A.M. -> RE: Koju dohranu? (12.2.2016 8:20:17)


IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

IZVORNA PORUKA: Visnja RR


IZVORNA PORUKA: M.A.M.

Vece drage zene,mi danas presli sa novalaca 1 na babylove 2 medjutim curica jede duplo manje nego sto je jela novalac,jel moguce da joj se ne svidja,stolica je danas uredna bila,inace jede po 150 ml ali babylove jedva pojede 60-70 ml i tako citav dan[sm=zmeden.gif]


možda je on zasitniji...koliko pise da je dnevna doza?


A jaci je od novalaca 1 logicno hehe,dajem joj 150 voda + 5 kasikica =170 ml ali mi bas neobicno da ovako malo jede jer je bas poguzija od rodjenja

Curica ti ima najljepse ime na svijetu[sm=smiley1.gif]


Odlučila cura da malo pripazi na liniju [sm=smiley36.gif][sm=muca.gif]
Jel i tvoja cura A...? :)


Moram se vratiti na novalac definitivno nista od babylove jutros jedva pojela 30 ml,jeste i moja je A :)




Visnja RR -> RE: Koju dohranu? (12.2.2016 8:26:04)

To je samo dokaz da joj ne prija i pametno je da se vracas na Novalac
Ja sam malo izašla iz fazona jer je moja cura veš školarka ali uzmi Novalac 2

MI smo počeli s Hippom ali smo brzo prešli na Aptamil (1 pa 2 pa 3)... (ne smijem ni napisati kako je dugo pila 3) [sm=smiley1.gif]

(Da najljepše je ime) :)




mirnah -> RE: Koju dohranu? (14.2.2016 20:46:09)

Lajlac moj jede dobro...ali je u pocetku imao slicne navike. Ne znam, mislim da one kolicine nisu orijentir...svako dijete je razlicito...mozda da se javi neko iskusniji...i ja sam rodila prvo dijete prije 3 mjeseca....milion nedoumica.




lajlac -> RE: Koju dohranu? (14.2.2016 21:03:50)

Ne znam vise sta radit...cak razmisljam da posjetim pedijatra...svak mi kaze da sam se previse opteretila, moguce, ali ne mogu sebi pomoci. Prije grceva koristili smo Nan, i jeo je dobro, vidim u biljeznici, jer sam sve zapisivala...medjutim promjena Nana na Bebimil rezultirala je automatskim prestankom grceva...pa sad kad su prosli grcevi jeli se mogu vratiti grcevi? Jeli do Bebimila? Koliko cesto se moze mjenjati formula, koliko je to pametno ne znam...sveukupno ima vec 2 dana jede 550 ml uzas...




Vanne -> RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje) (16.8.2016 15:17:53)

Sestra ne doji bebu,vec joj daje hipp add...ali joj stolica pretvrda,daje joj i caj od komoraca izmedju flasica...
Od koje dohrane stolica bude meksa? Ima li ko preporuku jer ova beba se uzasno pati kada kaki,a mene dusa boli kad je gledam kako se napinje...pa da joj promijenimo ad..a beba je stara tri nedjelje....




loptica7 -> RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje) (16.8.2016 17:19:51)

Vanne kako si ti i curica?

Ja sam koristila hipp i bebimil, ali su mojoj djeci odgovarale obje tako da nismo mijenjali. Mozda to ovisi od bebe do bebe, ne reagira svatko isto na sve vrste dohrane.

Nadam se da ce ti se javiti netko tko ima iskustva s mijenjanjem dohrane. [sm=smiley1.gif]




Visnja RR -> RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje) (16.8.2016 17:52:52)

Vanne najbolje da se posavjetuje sa pedijatricom... očito da joj treba da se navikne ili ne pije adekvatan Hipp...Neka pedijatrica odluči koji je najbolji ze babicu
Mi smo bili na Aptamilu ... (mada više nemam pravo pisati na ovoj temi jer moja cura ima 8 g) i




Vanne -> RE: Koju dohranu? (za mame koje ne doje) (17.8.2016 17:43:50)

Loptice nas dvije smo super,sarah prava curica,volimo se i uzivamo [sm=smiley36.gif]

Ja sam joj rekla da uzme aptamil,pa cemo vidjeti rezultat...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 16 [17]