Problemi u braku (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Porodica i partnerski odnosi



Poruka


nejsonka -> Problemi u braku (14.4.2010 10:30:50)

Ja sam ovdje nova, pa neznam jel već pisano na ovu temu. Ako jeste,ja se izvinjava.
Imam veliki problem pa Vas molim ako možete da mi pomognete. udala sam se prije skoro 3 godine. Muž je stariji pd mene 10 godina, živili smo prvo u zajdnici, katastrofa je bilo. On je izlazio svaku noć, a mene je ostavljao samu u kući. Trpila sam takvo ponašanje punih godinu dana, i kada je našoj curici bilo 32 dana, pokupila sam stvari i vratila se mami. Bilo je tu još dosta problema da ne pišem sada sve. Moji su digli kredit i kupili nam stan u kojem sada živimo. Od kada smo počeli zivjeti zajedno u tom stanu ništa se nije promjenilo, on i dalje izlazi, a ja se brinem o djetetu, još i radim. Zahtjava da mu je kuća čišta, da sve bude OK, a nikada mi nezna pomoći. Izlazi kao da je momak, spavamo u različitim sobama da ga dijete ne bi probudilo. Zaprijetila sam mu da ću podnijeti zahtjev za razod braka, njemu je kako mi se čini svejedn, čak imam osjećaj da bi mu bilo i drago, jer bi mogao izlaziti i dolaziti kući kad mu se prohtje.




taurus -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:35:43)

Prije svega dobro nam došla[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
U svom postu ni jednog momenta nisi navela da li ti njega voliš i da li ti je stalo do njega[sm=zmeden.gif]




fatimica09 -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:38:22)

meni bi ovakav odnos u braku bio nepodnosljiv i sasvim nemoguce VOLJETI GA! Razmisli, ali se ni u kom slucaju ,,NE NAGOVARAJ" da trpis!
Bolje dobar razvod, nego los brak!




salmy -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:44:04)


IZVORNA PORUKA: nejsonka

Ja sam ovdje nova, pa neznam jel već pisano na ovu temu. Ako jeste,ja se izvinjava.
Imam veliki problem pa Vas molim ako možete da mi pomognete. udala sam se prije skoro 3 godine. Muž je stariji pd mene 10 godina, živili smo prvo u zajdnici, katastrofa je bilo. On je izlazio svaku noć, a mene je ostavljao samu u kući. Trpila sam takvo ponašanje punih godinu dana, i kada je našoj curici bilo 32 dana, pokupila sam stvari i vratila se mami. Bilo je tu još dosta problema da ne pišem sada sve. Moji su digli kredit i kupili nam stan u kojem sada živimo. Od kada smo počeli zivjeti zajedno u tom stanu ništa se nije promjenilo, on i dalje izlazi, a ja se brinem o djetetu, još i radim. Zahtjava da mu je kuća čišta, da sve bude OK, a nikada mi nezna pomoći. Izlazi kao da je momak, spavamo u različitim sobama da ga dijete ne bi probudilo. Zaprijetila sam mu da ću podnijeti zahtjev za razod braka, njemu je kako mi se čini svejedn, čak imam osjećaj da bi mu bilo i drago, jer bi mogao izlaziti i dolaziti kući kad mu se prohtje.

Izvini draga moja ali ovdje je do tebe? jeli on momak ili porodican covjek? NE KONTAM
A to sto on ima zahtjeve to je drugi par cipele[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]pa svaki normalan covjek ima zelju i volju za necim! ali jedno su snovi a drugo je stvarnost!
Spusti ga na zemlju leti plaho visoko[sm=jezicek.gif]A ti ako nastavis da budes njegova kucna pomocnica nema te nigdje.Reci mu popricaj sa njim.Jos imas stan koji su tebi tvoji kupili! Zeno osvjesti se Vrijedili on da budes njegova kucna pomocnica,i kuharica....zena koja ceka muza da dodje iz kafane[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
Osvjesti se zeno draga zbog sebe i tog malog bica!




aicha -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:46:54)

Na kome je sada stan u kojem zivite? Polahko, ne zuri da prvo sredis sve[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] pa ga onda nogiraj ali nogiranje mu ne gine..ipak je imao prilika i sansi, pogotovo ako nije dosao sebi poslije prvog puta kada si otisla




fatimica09 -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:47:03)

Slazem se sa Salmy POTPUNO!




malena27 RR -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:47:29)

meni ovakav covjek ne bi usao u kucu [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]  
imam primjer kolegice koja ima 2 djece, slomi se, a on u kafani do 7 ujutro [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] 

do tebe je draga jer vidi da moze... mijenjaj stav ili se razvedi...svakako nije s tobom niti s djetetom...




teacher75 -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:49:23)

ja ga ne bih trpila ni dva dana a kamoli 10 godina! svaka cas_t na zivcima, ovakvi muzevi su mi najgora kategorija...




teacher75 -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:51:06)

salmy svaka cat, sve potpisujem! mrsko mi tipkati al i ja bih isto tako napisala




taurus -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:52:07)

Teško je nekome savjetovati da se razvede. Ipak ne znamo kakva je situacija kod žene. Možda je on izdržava a ona ne radi i nema od čega da živi.
Ako je žena finansijski neovisna i još ako ima svoj stan onda nema razloga da trpi bilo koga a po najmanje takvog muža




aicha -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:53:48)

Nejsonka..ne zuri...moramo prvo skontati na kome je stan[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image] pa da ti damo savjet npr. ako je na tebi da odes kod notara prvo pa prtefteris da je zasebna imovina (a da on ne zna) pa da poslije nema trc mrc[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]




hanabanana -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:54:23)

Nadam se da su tvoji stan upisali na sebe, ili barem na tebe.
U protivnom ide u bračnu stečevinu.

Ja sam par puta rekla na ovom forumu da ne bih mogla živjeti s likovima koji imaju ovakav način razmišljanja:


IZVORNA PORUKA: nejsonka

Zahtjava da mu je kuća čišta, da sve bude OK, a nikada mi nezna pomoći...






teacher75 -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:54:23)


IZVORNA PORUKA: taurus

Teško je nekome savjetovati da se razvede. Ipak ne znamo kakva je situacija kod žene. Možda je on izdržava a ona ne radi i nema od čega da živi.
Ako je žena finansijski neovisna i još ako ima svoj stan onda nema razloga da trpi bilo koga a po najmanje takvog muža

ja ovo ne bih trpila ni pod koju cijenu, radije bih radila ko konobarica nego ovo dopustila!




aicha -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:56:27)

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Nadam se da su tvoji stan upisali na sebe, ili barem na tebe.
U protivnom ide u bračnu stečevinu.

Ja sam par puta rekla na ovom forumu da ne bih mogla živjeti s likovima koji imaju ovakav način razmišljanja:


IZVORNA PORUKA: nejsonka

Zahtjava da mu je kuća čišta, da sve bude OK, a nikada mi nezna pomoći...





zene, polahko...moramo prvo stan rijesiti pa nek ga onda nogira[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

javi nam kako stoje stvari nejsonka




taurus -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:56:45)


IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: taurus

Teško je nekome savjetovati da se razvede. Ipak ne znamo kakva je situacija kod žene. Možda je on izdržava a ona ne radi i nema od čega da živi.
Ako je žena finansijski neovisna i još ako ima svoj stan onda nema razloga da trpi bilo koga a po najmanje takvog muža

ja ovo ne bih trpila ni pod koju cijenu, radije bih radila ko konobarica nego ovo dopustila!



Slažem se i ja bih čistila po kućama ako treba samo da sam rahat, ali eto nismo svi isti.
Najbolje da nam Nejsonka malo pobliže opiše svoju situaciju.




veeseelaa -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:56:57)

IZVORNA PORUKA: taurus

Prije svega dobro nam došla[sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]
U svom postu ni jednog momenta nisi navela da li ti njega voliš i da li ti je stalo do njega[sm=zmeden.gif]


pa normalno da ga ne voli, vidiš da je kreten...




salmy -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:57:47)

mozda nas Nejsonska zahebava! konta ruzno vrijeme pa da zenama da temu za raspravljenje!
bravo za Nejsonku! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




shejla -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:58:08)

pa ako su kupili njeni roditelji, valjda je na njeno ime [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

jedno vece kad izadje izbaci mu sve stvari na haustor i posalji ga u neku stvar!




veeseelaa -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:58:29)

da Bog da da on šta novca donosi kući, taj na izlaske troši...
istjeraj gnjigu iz stana pod hitno, odmah, SAD!!!




vjestica -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 10:58:42)

pa rekla je da radi
i kaže da ima osjećaj mu je svejedno za razvod, je bi mogao dolaziti i odlaziti kad poželi
ja koliko sam skontala on i sad dolazi i odlazi kad poželi
i meni se ovako čini pregrozno i pitam se kako možeš to trpiti, ali to je samo jedan dio priče, pa ne mogu samo na osnovu toga reći konkretan savjet
jesi li ti s njim razgovarala o tome što ti smeta ili samo šutiš ?
ako jesi kakav je njegov stav o tome?
želi li da se promjeni, jel mu stalo do porodice i braka?
koliko je tebi stalo do njega i takvog života s njim?





aicha -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 11:00:56)

a posto su u toku braka uzeli moze biti komplikacija iako je na njenom imenu..zato se pritefteri tamo da je to ZASEBNA IMOVINA i kasnije u slucaju razvoda on nema sta traziti...tako da ona ima jos fore, kuzis???

i moji su meni uzeli pa se moralo pritefteriti da je ZASEBNA IMOVINA[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley16.gif[/image]




ziki -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 11:01:17)

Ovo što ću sad napisat mnogi će smatrat sebičnim al ja sam tog mišljenja. Koliko god da voliš takvog čovjeka, koliko god da mi žene smatramo da je ljubav na prvom mjestu ipak svako od nas ima odgovornost prema sebi, svom životu i zdravlju- i mentalnom i fizičkom, i ne smije trpit. I još jedno grubo pitanje: voli li on tebe i tvoje dijete? Takvim ponašanjem ne pokazuje ljubav, bar meni tako izgleda. Napisala si da radiš, znači da si finansijski neovisna, stambeno obezbjeđena, jednom si mu pružila drugu šansu.... ne znam, nije me potrefilo, ali mislim da bih drugačije postavila stvari. U svakom slučaju sretno kako god da odlučiš.




veeseelaa -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 11:02:14)

ma kako neko može voljeti takvog čovjeka??????????????????????????




aicha -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 11:03:07)

IZVORNA PORUKA: ziki

Ovo što ću sad napisat mnogi će smatrat sebičnim al ja sam tog mišljenja. Koliko god da voliš takvog čovjeka, koliko god da mi žene smatramo da je ljubav na prvom mjestu ipak svako od nas ima odgovornost prema sebi, svom životu i zdravlju- i mentalnom i fizičkom, i ne smije trpit. I još jedno grubo pitanje: voli li on tebe i tvoje dijete? Takvim ponašanjem ne pokazuje ljubav, bar meni tako izgleda. Napisala si da radiš, znači da si finansijski neovisna, stambeno obezbjeđena, jednom si mu pružila drugu šansu.... ne znam, nije me potrefilo, ali mislim da bih drugačije postavila stvari. U svakom slučaju sretno kako god da odlučiš.


[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




taurus -> RE: PROBLEMI U BRAKU (14.4.2010 11:03:22)


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: taurus

Prije svega dobro nam došla[sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]
U svom postu ni jednog momenta nisi navela da li ti njega voliš i da li ti je stalo do njega[sm=zmeden.gif]


pa normalno da ga ne voli, vidiš da je kreten...


Ma znam ženo draga ali kontam ljubav je slijepa pa možda jadnica i trpi zato što ga voli.
Da je moj kofer bi mu letio kroz prozor pa kad bi ja poslije umrla.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>