RE: Detalji s UZV pregleda... (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Apotekarka -> RE: Detalji s UZV pregleda... (25.1.2013 16:08:31)

Mi smo bili 26 sedmica na proslom pregledu bpd bio 65 a femur 45 mislim da to nije previse beba je dugacka i velika,bolje nego da zaostaje po meni....




nesa -> RE: Detalji s UZV pregleda... (26.1.2013 9:01:53)

Pozdrav svim trudnicama, evo zgodan link za mjerice u trudnoci:

http://www.poliklinika-harni.hr/Default.aspx?sifraStranica=1406

Inace i kod mene je na pregledu 21+2 sve malo vece:

BPD 5.36 cm odgovara 22+2
FL 4.18 cm odgovara 23+4

jedna dugonoga bebica-:)))




emachines -> RE: Detalji s UZV pregleda... (31.1.2013 17:53:08)

meni je sve za 3-4 sedmice vece [sm=zmeden.gif] e sad dal cu ranije roditi ili cu roditi bucu ne znam




Apotekarka -> RE: Detalji s UZV pregleda... (15.2.2013 21:48:27)

Vecer....Ja sam siunoc bila na uzv i malo se nasikirala....U prosli cetvrtak smo bili n a uzv gdje mi je ustanovljen povisen tlak pa sam morala sve naslaze izvaditi...
Tad znaci prije 7 dana BPD je iznosio 79 a femur 54 sto odgovara 30 tjedana,medjutim sinoc na uzv bpd je iznosio 80,a femur 55,6....sto opert bodgovara 30 nedjelja kao da to treba narasti za 2 mm pa sam se zabrinula.,..
Mada kad gledam ove mjere u tabeli bpd odgovara 32 sedmice a femur blizu 30 sedmica a kao problem je ako femur zaostaje....Kaze dr nisu to neka odstupanja ali radi tlaka moramo pratiti daljnji razvoj bebe....
I jos me iznenadilo sto je beba teska 1400 gr otprilike nesto mi to malo za te sedmice[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




nesa -> RE: Detalji s UZV pregleda... (16.2.2013 8:51:33)

Apotekarka, pa svuda pise da je to normalna tezina za 30 tjedan[sm=smiley1.gif]




Apotekarka -> RE: Detalji s UZV pregleda... (16.2.2013 10:01:13)

Znam ja to ali kasni mi femur jer sam trebala u cetvrtak biti puna 31 sedmica a meni pokazuje 30




nesa -> RE: Detalji s UZV pregleda... (16.2.2013 11:31:13)

Pa ne kasni sad nesto puno, 1-2 sedmice su valjda dozvoljena odstupanja,,,,,koji ti je dr i sta on kaze?




Apotekarka -> RE: Detalji s UZV pregleda... (16.2.2013 13:55:35)

Dr Nikulin mi vodi trudnocu kaze da ta sedmica odstupanja nije nista ali zbog mog povisenog tlaka moramo pratiti razvoj bebe,zbog protoka kroz pupcanu vrpcu....Zato opet moram na uzv za 10 dana da vidimo stanje....Bolje kaze da budemo oprezni u slucaju da beba ne bude dovoljno rasla morat cu na porod a onda moramo ojacati bebi pluca....




nesa -> RE: Detalji s UZV pregleda... (16.2.2013 14:49:40)

On je jako dobar dr, a to odstupanje nije nista....a pritisak sad imas pod kontrolom, sve ce aBd biti u redu....za pluca daju dextametazon i sve bude u redu..moja se prijateljica porodila gore sa 29+4 i sve ok....




Apotekarka -> RE: Detalji s UZV pregleda... (27.2.2013 13:37:52)

Mi smo u pon.bili na uz i hb mjere su sad ok
BPD 84,5
Femur 60,5
Ipak je trzdnoca 32 pune sedmice po mjerama i bebac je ok,jedino ne pita za tezinu ali kako lupka i pritisce otezala je....
Nesto joj je glav a malo veca[sm=smiley36.gif]




nesa -> RE: Detalji s UZV pregleda... (27.2.2013 14:35:22)

pa to je divna vijest, sad uzivaj...




Apotekarka -> RE: Detalji s UZV pregleda... (22.3.2013 14:01:19)

Evo mene opet s mjerama opet kasnimo u 3-4 dana s femurom....
trebalo bi da sam trudna 35 +4 medjutim dr kaze 35 punih
a na nalazu pise BPD 91 mm(36+6)
Femur 67mm(34 +6)
tezina ploda 2550
tezina mame + 11 tlak 120 80 uz metyldopu
posteljica I/II
vernix +,plodna voda fiziloska....
Buni me taj vernix dr je rakao da cu vjerovatno roditi prije termina,e sad taj vernix je nesto povezan s bebinom kozom,koji se ljusti u plodnu vodu,beba sazrijeva je li tako,zna li mi tko iskusan to objasniti




CombatKitten -> RE: Detalji s UZV pregleda... (23.3.2013 7:33:51)

ja sam jučer isto bila na uzv. Meni je doktroica rekla da na uzv se očitavaju neki američki parametri, tako da naši dr. uvijek oduzimaju 2 sedmice. @Apotekarka: nemoj se sad pred kraj sekirati, samo dragi Bog zna kolika i kakva je beba, ne tamo neki kompjuter, vidjet ćeš biće to najljepša cura u gradu. [sm=smiley2.gif]




nadalica -> RE: Detalji s UZV pregleda... (15.4.2013 15:58:43)

danas sam bila na uz

BPD 83
FL 53

trudnoća 28 plus 1

ovaj bpd je prevelik po ovim tablicama, čak odgovara 33 sedmici, dr. me ubjeđivao da je sve ok da nema razloga za paniku...MOLIM VAS komentare i vaša iskustva




Simpatija -> RE: Detalji s UZV pregleda... (23.4.2013 18:23:11)

Kod mene danas tačno 25 sedmica

BPD 60 mm
FL 45 mm
AC 177 mm
težina ploda: 640 grama

Kaže doktorica da je mršava beba i da moram više da jedem...
a ja se već udebljala 10 kg.....baš sam se nasekirala




bookah -> RE: Detalji s UZV pregleda... (24.4.2013 15:23:06)


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Evo mene opet s mjerama opet kasnimo u 3-4 dana s femurom....
trebalo bi da sam trudna 35 +4 medjutim dr kaze 35 punih
a na nalazu pise BPD 91 mm(36+6)
Femur 67mm(34 +6)
tezina ploda 2550
tezina mame + 11 tlak 120 80 uz metyldopu
posteljica I/II
vernix +,plodna voda fiziloska....
Buni me taj vernix dr je rakao da cu vjerovatno roditi prije termina,e sad taj vernix je nesto povezan s bebinom kozom,koji se ljusti u plodnu vodu,beba sazrijeva je li tako,zna li mi tko iskusan to objasniti


Ako zelis uporedi, ja se ne bih brinula za par mm razlike u femuru. Sta bi ja trebala reci za tezinu bebe hehe, nadati se da cu i ja ranije:
danas pregled sa 34+1
BPD 85.5
FL 70.1
tezina ploda 2780g !!
Tlak 120/75 ujutro bez kafe, kaze dr odlican za moje kile (+13) [sm=smiley36.gif]




kula -> RE: Detalji s UZV pregleda... (29.4.2013 12:05:14)

28. sedmica, a bebine sve mjere su 29/30...
Proračunata težina 1150g. Velika sam culica izgleda!

Moji kilogrami u ovoj sedmici +4.

Ja zadovoljna, samo me zabrinjava kolika će biti porođajna težina...valja mi to izgurat'! [sm=duda.gif]




Bebica11 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (6.5.2013 14:54:10)

Zenice ja sam sad 12. sedmica sve oki hB, SAMO ME ZANIMA STA ZNACI NA NALAZU 4CV??? I posteljica u fundusu, negdje nadjem da je to na vrhu maternice a negdje na dnu, pa me to zbunjuje????




animagical -> RE: Detalji s UZV pregleda... (6.5.2013 15:01:07)


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Zenice ja sam sad 12. sedmica sve oki hB, SAMO ME ZANIMA STA ZNACI NA NALAZU 4CV??? I posteljica u fundusu, negdje nadjem da je to na vrhu maternice a negdje na dnu, pa me to zbunjuje????

gledas naopacke, fundus je ustvari gore krov,a dolje je grlic..fundus je najbolje mjesto po meni, bar si sigurna da nece biti nisko[sm=smiley1.gif]




Bebica11 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (6.5.2013 15:05:05)


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Zenice ja sam sad 12. sedmica sve oki hB, SAMO ME ZANIMA STA ZNACI NA NALAZU 4CV??? I posteljica u fundusu, negdje nadjem da je to na vrhu maternice a negdje na dnu, pa me to zbunjuje????

gledas naopacke, fundus je ustvari gore krov,a dolje je grlic..fundus je najbolje mjesto po meni, bar si sigurna da nece biti nisko[sm=smiley1.gif]

pa tako sam nesto i nasla na netu al opet na drugim mjestima fundus povezuju s niskom posteljicom pa me zbunilo, HVALA TI PUNO NA ODGOVORU

Bil ovo CV 4 moglo oznacavati cerviks, da mi nije mjerila jer nije nista spominjala al kako ja pocesto imam neka "zigucanja" to sam spomenula pa mozda je provjerila cerviks[sm=zmeden.gif]




animagical -> RE: Detalji s UZV pregleda... (6.5.2013 15:09:15)


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: Bebica11

Zenice ja sam sad 12. sedmica sve oki hB, SAMO ME ZANIMA STA ZNACI NA NALAZU 4CV??? I posteljica u fundusu, negdje nadjem da je to na vrhu maternice a negdje na dnu, pa me to zbunjuje????

gledas naopacke, fundus je ustvari gore krov,a dolje je grlic..fundus je najbolje mjesto po meni, bar si sigurna da nece biti nisko[sm=smiley1.gif]

pa tako sam nesto i nasla na netu al opet na drugim mjestima fundus povezuju s niskom posteljicom pa me zbunilo, HVALA TI PUNO NA ODGOVORU

Bil ovo CV 4 moglo oznacavati cerviks, da mi nije mjerila jer nije nista spominjala al kako ja pocesto imam neka "zigucanja" to sam spomenula pa mozda je provjerila cerviks[sm=zmeden.gif]


http://hr.wikipedia.org/wiki/Maternica

je li ti to cv4 na pisanom nalazu ili na slici uzv? ako je na slici uzcv-a ja mislim da je to nesto sto oznacava neki fol oko softvera aparata..mozda i fulam[sm=smiley36.gif] kod mjerenja duzina cerviksa morala bi biti oznaka za milimetre




Bebica11 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (6.5.2013 15:18:30)

na pisanom je nalazu[sm=zmeden.gif] ma hajde nema veze hvala ti na odgovoru[sm=smiley1.gif]




veeseelaa -> RE: Detalji s UZV pregleda... (6.5.2013 15:20:57)

meni piše cerviks 43 mm





Andy_Bec23 -> RE: Detalji s UZV pregleda... (7.5.2013 12:44:35)

vesela [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] htjela bih te nesta pitat al ne mogu ti poslat pp.... ajde me dodaj u fb

https://www.facebook.com/AndreaAnnaLina?ref=tn_tnmn




olinas -> RE: Detalji s UZV pregleda... (8.5.2013 16:23:50)

Simpatija nemoj se sekirati,meni su kroz ciJELUu trudnocu govorili da je sitna bebaa isla sam i privatno,i na Jezero....ja prenesla 13 dana,7 dana prije poroda doktor kaze beba ima 3600,po Uzv 3200[sm=smiley1.gif]]...super kontam si ja,taman...dan prije poroda kaze 3800,hajde kontam i to je ok...[sm=smiley36.gif]...izazvalli porod,dijete nece da izade,napokon izade i imas sta vidjeti,to nije beba to je masalah momak tezak 4600[sm=bravo.gif]...zato pusti njihove mjere,ja im vise nevjerujem..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sljedeća stranica >   >>