|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
28.8.2013 18:14:57   
niki83
Gargamel nemoj ni vjerovati svemu sto procitas user posted image Naravno da smijes doci sa svojom torbom koja de za tobom gdje god da te upute, unutra su ti stvari za licnu higijenu, bitno je da ne poneses mnogo toga, dakle osnovno sto ti treba. A kasnije ti svakako muz npr.donese ako jos nesto zafali, ili odnese visak stvari. user posted image
Kada se trebas poroditi? Sretno u svakom slucaju.

_____________________________

N&N

(odgovor članu gargamel)
Neposredna veza do poruke: 926
   RE: Porodiliste u Zenici
28.8.2013 18:50:22   
gargamel
ja sam kontala ponijeti onaj najmanji kofercic, u njega stane koliko i u obicnu kesu 40x45cm, nije puno. termin mi je 15-og septembra, ali nekako se nadam da ce bebica doci malo ranije.. hvala punouser posted image

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 927
   RE: Porodiliste u Zenici
18.9.2013 10:46:37   
milocamia
Drage sadašnje i buduće majke, treba mi mala pomoć oko toga šta konkretno ponijeti od stvari kad se krene u porodilište Zenica? Čitala sam na forumu puno toga, ali se sve razlikuje (vjerovatno zbog mjesta porodilišta), pa više nisam ni sama sigurna. Ne isčitava mi se cijeli forum, pa ukoliko ima neka od vas raspoložena da mi napiše konkretno šta trebam spremiti, bila bih vrlo, vrlo zahvalna! Eto, nadam se da će se bar neka od vas sa iskustvom javiti user posted image

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu gargamel)
Neposredna veza do poruke: 928
   RE: Porodiliste u Zenici
18.9.2013 11:08:51   
palachinken
Pamučni ulošci, makar 2 pakovanja, neki krekeri, sok, čokoladica, plastična čaša, lanolinska krema za bradavice tipa Purelan, mobitel i punjač, peškiri (za tuširanje, za lice), vlažne maramice, antiseptičke maramice ili krema, odjeća za bebu. Odjeću za bebu i tebe ti muž donese kad krene po tebe. Spavaćica ne treba, trebaju gumene papuče (da možeš i u wc u njima)

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 929
   RE: Porodiliste u Zenici
18.9.2013 12:08:38   
milocamia
Hvala puno palachinken, pretpostavljam da je procedura nošenja stvari ista i za priordan porod, ali i onaj carskim rezom? I stvari se mogu ponijeti i unjeti u torbi ili mora biti u kesi? Hvala još jednom na odgovorima i veliki pozdrav.

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 930
   RE: Porodiliste u Zenici
4.10.2013 17:51:41   
milocamia
Danas sam imala posljednju kontrolu (trudnoću sam vodila privatno), te sam već 38 sedmica (39 prema UZV), doktorica kaže da je beba spremna, da ne treba s porodom ništa više čekati i uputila me za ponedjeljak u Zenicu u bolnicu na hospitalizaciju termin prema UZV je 07.10.2013.. Ja sam za sada dobro, hvala Bogu, nikakvih promjena ili bolova nemam. Jasno mi je dala do znanja da u slučaju bilo kakve promjene za vikend idem odmah za bolnicu,ali ja se iskreno nadam da za tim neće biti potrebe i da ću u ponedjeljak stići u bolnicu hairli, a kada sam već gore, onda neka bude što biti mora, sigurnija sam u njihovim rukama user posted image . S obzirom da mi je ovo prva trudnoća, da je beba pokrupna, da nemam još uvijek nikakvih simptoma za porod, interesuje me da li neka od vas ima iskustvo po ovom pitanju, šta me uopće čeka gore kad dođem? Torba za porod je već uveliko spremna, osim ranije pobrojanih stvari u ranijim postovima, za eventualno ležanje i čekanje poroda mi ne treba ništa dodatno? Ukoliko mi neko može dati malo više informacija na ovu temu bilo bi super, unaprijed hvala. Pozdrav

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 931
   RE: Porodiliste u Zenici
5.10.2013 0:00:28   
didii
Nista, gore kada dodjes ides normalno u prijemnu ambulantu, dezurni ljekar te pregleda uzmu se ti potrebni podatci, sestra ti kaze da se raspremis u svoju spavacicu, ako nisi ponijela nacice ti neku ofucanu zato bolje ponesi ako bi ostala da lezis na trudnickom. Meni je rekla da sve stvari iz torbe prebacim u plasticnu kesu i da to mogu sa sobom nositi... uzmu ti krv i urin za analizu i smjeste te u neku od tri sobe... Tamo mozes ponijeti u sustini sve, nema ogranicenja.
Rade svakodnevno ekg, preglede kad je potrebno, ma zavisi koliko lezis na trudnickom uglavnom svaki dezurni ima neke svoje procedure user posted image

Ne znam sta te jos zanima...tako to funkcionise ako ces lezati gore i cekati porod user posted image

Sretno u svakom slucaju

_____________________________

"Ljepota je ... kad oko na ovome svijetu iznova otkrije ono što um već po sebi zna."

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 932
   RE: Porodiliste u Zenici
5.10.2013 0:09:41   
hatepsut
Ja sam lezala na trudnickom ,odakle sam otisla u radjaonu.Na trunociko smijes da poneses sve,sve ono sto mislis da ce ti trebati (s nama u sobi je bila zenica iz Breze s malim koferom jer ipak je Breza podaleko),naravno novanik ne zaboravi,sto sto ti bude potrebno mozes kupiti u prodavnici koja se nalazi u suterenu bolnice.Ja sam svoju torbu nosila sa sobom,izuzev odjece.znaci unijela sam je u radjaonu i zamolila sestru da mi doda kad sam rodila (trebao mi je sok i nesto slatko user posted image )

Sto se tice ostalog,samo slusaj bebu za svaku nejasnocu pravac bolnica.ako se umiri uzmi nki slatkis,sok ili mako prodrmaj stomu da se javi.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu didii)
Neposredna veza do poruke: 933
   RE: Porodiliste u Zenici
5.10.2013 8:58:00   
milocamia
didii, hatepsut, hvala vam puno na ovim informacijama. Pojma nemam šta me čeka gore, da li ću i koliko čekati porod jer prema riječima moje dr.kao nema se više šta čekati, a sad da li će to biti i mišljenje doktora u Ze, to ćemo vidjeti (svakako ću ponijeti dosadašnje nalaze sa sobom). U suštini, neka bude što biti mora, samo da mi bebica bude dobro i zdravo, a vala i jedva čekam da se upoznamo user posted image

Ne znam da li je hladno u sobama i da li imam potrebe da nosim ogrtač, jer ukoliko i to budem nosila, biće k'o da idem na godišnji user posted image čudi me da ne daju unositi stvari u torbi, pa da moram prebacivati u kese, ali eto, valja poštovati procedure. I sreća za tu prodavnicu, pa se može kupiti ukoliko nešto zafali (tipa razonode, sokalica, grickalica), jer sam ja iz Maglaja i koliku bi torbu tek morala ponijeti da sve to nosim sa sobom user posted image

Drage moje, držite mi fige da današnji i sutrašnji dan izguram, a onda kad stignem u Ze vala nek' me odmah i porađaju ako moraju, samo nek' sam u njihovim rukama. Nisam paničar, ali sam malkice nervozna zbog svega imajući u vidu da mi je prva trudnoća, ali hajde sve to pustim kraju, samo kad pomislim da ću (iskreno se nadam) iduće sedmice ako Bog da držati u naručju svog princa, sva se raznježim i rastopim...tješi me to što je dr rekla da je beba hvala Bogu dobro, ctg je ok, sve ostalo, no kao i plodova voda i posteljica ukazuju na to da bez problema bebica može van, pa vidjećemo...

Hvala vam još jednom na pomoći i uputama, ljubim vas

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 934
   RE: Porodiliste u Zenici
23.10.2013 22:35:23   
Nikara
Porodila sam se prije četiri mjeseca, ali tek sad stižem da napišem svoje utiske user posted image U porodilište sam došla bez ikakvog dogovora s nekim od doktora, štele, mita i sl. Primila me dr.Malićbašić, a hitan i neplaniran carski uradio dr.Ajanović. Za osoblje i tretman u porodilištu imam samo riječi hvale, sve je čisto i uredno, osoblje ljubazno i susretljivo zaisata sam prijatno iznenađena. Dobro, bila je jedna arogantna i odbojna sestra koja me nervirala, ali je ipak obavljala svoj posao kako treba. Šta sad, nismo svi isti, ona je jednostavnotakva osoba user posted image

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 935
   RE: Porodiliste u Zenici
23.10.2013 22:36:34   
Nikara
Milocamia, sretno! user posted image user posted image

(odgovor članu Nikara)
Neposredna veza do poruke: 936
   RE: Porodiliste u Zenici
26.10.2013 13:52:36   
milocamia
Draga Nikara, hvala puno, i ja sam se riješila i moj mali princ Hamza je sada sa svojom mamom user posted image Moja iskustva sa porodilištem su vrlo pozitivna, no imam i nekih manjih zamjerki, ali ko bi nama svima ugodio...sve u svemu, neka nama naše bebice stignu žive i zdrave, a sve ostalo se predevera user posted image

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu Nikara)
Neposredna veza do poruke: 937
   RE: Porodiliste u Zenici
26.10.2013 17:34:45   
Nikara
Čestitam user posted image Hamzi želim svako dobro u životu, da nam je zdrav, sretan, pametanuser posted image

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 938
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2013 22:40:15   
milocamia
Hvala puno Nikara

_____________________________

When prayers go up, blessings come down...

(odgovor članu Nikara)
Neposredna veza do poruke: 939
   RE: Porodiliste u Zenici
12.11.2013 10:24:09   
zena.majka
Cao svima, pratim vas redovno, ali vam pisem prvi put :)
Majka sam dvije prekrasne djevojcice, obje rodjene carskim rezom... jednoj ce uskoro 3 godine, a drugoj evo danas 22 dana zivota :) donosim vam svoje svjeze utiske sa trudnickog odjela i sa porodiljskog...
Na trudnickom, unijela sta sam htjela u jednoj torbi (osim svoje odjece u kojoj sam dosla i cipela u kojim sam dosla)... lezala dva dana,..bolnica ko bolnica, sama rijec joj ne valja, ljudi ko ljudi..neko dobar neko ljubazan neko nije...ali sve u svemu svi su korektni..istina od svih doktora koje sam mogla da vidim i koji su me pregledali najvise me se dojmio dr. Sestic Malik, iako me nije on porodio nego dr. Alica i prvi i drugi put...eh,pripremili me za drugi carski rez i onda sam prebacila stvari u kese i otisla na trudnicki odjel..probudila se u predivno uredjenoj sobi (kad je uporedim sa sobom u kojoj sam lezala prije tri godine, ova sad je hotel).. novi prozori, krevet na dugme, toalet u svojoj sobi, tus kabina u svojoj sobi..uglavnom puno bolje i pristupacnije nego sto je bilo..jos kad bi napravili da imaju posjete bilo bi idealno porodiliste... Sestre na trudnickom odjelu predivne, pristupacne i jako susretljive... tako da svim mamama buducim zelim puno srece i da na svijet donesu zive i zdrave bebice s kojima ce uzivati puuuunooo puuuunooo godina. pusa!

(odgovor članu milocamia)
Neposredna veza do poruke: 940
   RE: Porodiliste u Zenici
12.11.2013 13:17:20   
niki83
Hvala na podijeljenom iskustvu iz porodilista user posted image Drago mi je da su poboljsali ove osnovne uslove, a i zbog te ljubaznosti user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu zena.majka)
Neposredna veza do poruke: 941
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2014 0:15:40   
Adria
Žene drage koje ste se poradjale u Zenici nedavno, ima li u bolnici wireless konekcija da radi i da valja?
I kako ide u posljednje vrijeme postupak CR? Sta od stvari se mora imati(mislim na onr uloske,mrezaste gacice i slicno) i sto se ticr spavacica,moraju li biti na kopcanje skroz od vrha do dna?

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 942
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2014 10:27:14   
Nedi

IZVORNA PORUKA: Adria

Žene drage koje ste se poradjale u Zenici nedavno, ima li u bolnici wireless konekcija da radi i da valja?
I kako ide u posljednje vrijeme postupak CR? Sta od stvari se mora imati(mislim na onr uloske,mrezaste gacice i slicno) i sto se ticr spavacica,moraju li biti na kopcanje skroz od vrha do dna?


Kakva crna konekcija? Nema ni K od konekcije. Nema ni tople vode, tako da ponesi vlazne maramice i sve ostalo za higijenu. Spavacica moze biti bilo kakva i mozes donijeti svoju. Najbolje bi bilo da doneses 3-4 jer na odjelu nemaju dovoljno. Takodjer nema ni posteljine pa bi bilo dobro da poneses i jednokratne plahte za bebe, jeftine su, mislim da nisu skuplje od 1km a ne treba ti vise od 5. U biti ti od stvari ne moras imati nista briga njih za tebe. Ali bilo bi dobro da imas rucnike, ubruse, spavacice, vlazne maramice, uloske, sapun, ves, te prostirke tj. nepromocive plahte za bebe, pelene za bebe. I obavezno ponesi solju za caj jer neces dobiti caj ako ne dones solju. Meni kad rece Gdje ti je solja? Reko kakva solja? Nazovem mm i kazem de ponesi mi solju hahahaha. I donese paket solja.
Sretno u svakom slucajuuser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 943
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2014 10:32:00   
palachinken
Što se ismijah na ovu wireless konekciju. Ništa lično, nego nemaju ni hebenih jednokratnih rukavica za osoblje, a kamoli konekciju user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 944
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2014 16:03:02   
niki83
user posted image user posted image Oj majko draga!
Nedi, je li ovo potrebno kod CR..jer si 4-5 dana gore?!
I rekose renovirali su, svaka soba ima wc, kupatilo user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 945
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2014 18:35:01   
Nedi

IZVORNA PORUKA: niki83

user posted image user posted image Oj majko draga!
Nedi, je li ovo potrebno kod CR..jer si 4-5 dana gore?!
I rekose renovirali su, svaka soba ima wc, kupatilo user posted image

Ja sam rodila prirodno ali sam bila 8 dana i nema nista. Sreca bar da mozes donijeti svoje spavacice i stvari. Taj novi dio porodilista sam vidjela samo u prolazu mene nije zapao. Mi smo bili na intenzivnoj a taj dio nije renoviran. A u svakom slucaju nema dovoljno posteljine, spavacica, tople vode gdje god da te smjesteuser posted image Novi dio bas lijepo izgelda kreveti su novi i ima wc u svakoj sobi


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 946
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2014 21:31:00   
niki83
A koga zapadne taj novi dio?! user posted image
Zaista mi je smijesno nositi svoju posteljinu ili sl.. Spavacicu hajde i nekako.
I hvala Bogu pa smo tu, u blizini, pa kad sta i zatreba lahko je donijeti. A sta ce one zenice koje nisu iz Ze user posted image
A vi ste nazalost bas dugo zadrzani..user posted image

_____________________________

N&N

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 947
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2014 21:56:15   
Jaca84
Drage buduće mame ili one koje već jeste. Kao što je jedna članica rekla, ja vas pratim redovno, ali se prvi put javljam :) Što se tiče ove teme, vidim da su iskustva različita user posted image što sam mogla i pretpostaviti.
Ja sam po prvi put trudna i pošto pripadam Ze-Do kantonu, sigurno mi ne gine Zeničko porodilište. Sve u svemu, zaključak je: Zavisi kakva te sreća/nesreća potrefi user posted image
U svakom slučaju, malo ste me i nasmijale i oraspoložile ovim svojim komentarima. Thnx

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 948
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2014 22:08:07   
Adria
Hahah e dugo se nisam ovako nasmijala! A nije nimalo smiješno, jadno i žalosno... Ali nek makar znam da sve svoje sa sobom nosim user posted image pa i konekciju, moram biti nekako u kontaktu sa svijetom... eee muko moja draga, ja im se vala ne tuširala hladnom vodom, svašta, čuj to...

_____________________________

„Biću tu kad se probudiš ujutru i kad uveče kreneš na spavanje. I čuvaću te cijelu noć i ti ćeš osjetiti da ti se smiješim i nikada nećeš biti sama jer ću ja biti uz tebe,zauvijek.“

(odgovor članu Jaca84)
Neposredna veza do poruke: 949
   RE: Porodiliste u Zenici
27.1.2014 23:12:49   
hatepsut
u bolnici je trenutno opste rasulo,nemaju osnovne stvari za rad.ja kad sam rodila bilo je i spavacica i plahti stalno su mjenjali nema ni govora.imala.sam i konekciju naravno na svoj racun.jos bile one minute i gige za 3km,ma hajde :D

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Adria)
Neposredna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *