Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak odlazak na posao (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


druga beba -> Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak odlazak na posao (27.4.2010 23:59:34)

14. mi je sedmica i imam povremena krvarenja od veoma slabih pa do obilnijih ali koja srecom ne traju dugo. Pijem dabroston i moja dr mi je rekla da izbjegavam fizicki napor.Ja nisam na bolovanju jer mi posao nije fizicki tezak ali je prilicno stresan. Kakva su vasa iskustva sa bolovanjem u ovakvim situacijama? Trudnocu samu po sebi ne smatram razlogom za bolovanje a sa druge strane ne bih htjela ne daj Boze ugroziti bebu.




sporty mamaa -> RE: Krvarenje u trudnoci (28.4.2010 0:22:56)

Ja mislim da bi u tvom slucaju trudnoca bila itekako dobar razlog za bolovanje, buduci da je posao kako i sama kazes stresan... Stres je ono sto ti sad nikako ne treba, a buduci da imas krvarenje mozda bi bilo dobro da uzmes bolovanje... poz ti i javi sta si nam odlucila...




blum -> RE: Krvarenje u trudnoci (28.4.2010 12:58:23)

I ja sam krvarila malo na pocetku trudnoce i naravno dabroston, preporuka 3 mj. na bolovanje sto je ektra ako si u drzavnoj instituciji.Ipak je najpreca beba, ja sam veci dio trudnoce provela na bolovanju i lezanju i isplatilo se....imam moju princezu i Bogu zahvaljujem na tome svaki dan.Zato moj savjet, na bolovanje i uzivaj.....vjeruj brzo prodje.A mislim da niko nebi sebi oprostio da se nedaj Boze nesto desi, pozz i sretno...i uzivaj a za posao imas cijeli zivot




mama2009 -> RE: Krvarenje u trudnoci (28.4.2010 13:25:16)

IZVORNA PORUKA: druga beba

14. mi je sedmica i imam povremena krvarenja od veoma slabih pa do obilnijih ali koja srecom ne traju dugo. Pijem dabroston i moja dr mi je rekla da izbjegavam fizicki napor.Ja nisam na bolovanju jer mi posao nije fizicki tezak ali je prilicno stresan. Kakva su vasa iskustva sa bolovanjem u ovakvim situacijama? Trudnocu samu po sebi ne smatram razlogom za bolovanje a sa druge strane ne bih htjela ne daj Boze ugroziti bebu.


ja sam u 14 nedjelji trudnoce takodjer prokrvarila, dobila sam terapiju apaurin, dabroston i primila injekciju progesterona.....s tim da sam isti dan otisla na bolovanje i bila na bolovanje nepuna 3 mjeseca.....moj posao je u uredu al je jako stresan stoga savjet idi na bolovanje

sad hvala Bogu uzivam sa svojom princezom




Mirkica -> RE: Krvarenje u trudnoci (28.4.2010 13:28:31)

IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: druga beba

14. mi je sedmica i imam povremena krvarenja od veoma slabih pa do obilnijih ali koja srecom ne traju dugo. Pijem dabroston i moja dr mi je rekla da izbjegavam fizicki napor.Ja nisam na bolovanju jer mi posao nije fizicki tezak ali je prilicno stresan. Kakva su vasa iskustva sa bolovanjem u ovakvim situacijama? Trudnocu samu po sebi ne smatram razlogom za bolovanje a sa druge strane ne bih htjela ne daj Boze ugroziti bebu.


ja sam u 14 nedjelji trudnoce takodjer prokrvarila, dobila sam terapiju apaurin, dabroston i primila injekciju progesterona.....s tim da sam isti dan otisla na bolovanje i bila na bolovanje nepuna 3 mjeseca.....moj posao je u uredu al je jako stresan stoga savjet idi na bolovanje

sad hvala Bogu uzivam sa svojom princezom


i ja sam prokrvarila u 14 sedmici pial sam Utrogeston i imala strogu zabranu za bilo sta prvih par sedmica nisam smjela cak ni raditi po satnu sve moj muz , posle toga sam dobila dozvolu ali na umjereno smijem pomalo settai i tako to , odamh me je pitala jel radim ako radim da mi da bolovanje jer u takvim momentima mora se mirovati i fizicki i psihicki.




Anoniman -> RE: Krvarenje u trudnoci (28.4.2010 13:28:39)

Ja sam zbog krvarenja u 8.sedmici cijelu trudnoću bila na bolovanju ( s tim da sam prije toga imala dva pobačaja), i evo me još sam na bolovanju, porodiljskom...dosadilo brate, ali što se mora nije teško, sve prođe, a ja nisam htjela da poslije sebe krivim, u sličaju, ne daj Bože nečega.




miny -> RE: Krvarenje u trudnoci (28.4.2010 13:35:30)

IZVORNA PORUKA: druga beba

14. mi je sedmica i imam povremena krvarenja od veoma slabih pa do obilnijih ali koja srecom ne traju dugo. Pijem dabroston i moja dr mi je rekla da izbjegavam fizicki napor.Ja nisam na bolovanju jer mi posao nije fizicki tezak ali je prilicno stresan. Kakva su vasa iskustva sa bolovanjem u ovakvim situacijama? Trudnocu samu po sebi ne smatram razlogom za bolovanje a sa druge strane ne bih htjela ne daj Boze ugroziti bebu.


Ja sam imala smeđkasti iscjedak u osmoj sedmici i od tada sam na bolovanju a sada sam hvala Bogu 25-ta sedmica. Pila sam dabroston do 20 sedmice, mirovala koliko god sam mogla. Moj posao je i stresan a i uglavnom terenski tako da mi je moja doktorica rekla da nema smisla da pijem terapiju i da se svaki dan vozim automobilom, i da jednostavno ona ne vidi svrhu terapije u takvoj situaciji jer neće djelovati. A rizična trudnoća je svakako razlog za bolovanje- bar po meni jer za malu bebi vrijedi sve. A ja i dan danas mirujem, znači već četiri mjeseca i za sada je sve hvala Bogu u redu. Čuvaj svoju bebicu i zdravlje.




Latinka -> Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak posao (28.4.2010 14:02:09)

druga beba, kao što i sama kažeš: ne dozvoli sebi da ugroziš bebu. Nego ti na bolovanje, mirovanje i terapiju što ti daju. Vjeruj da nema veze što ti posao nije fizički naporan. To ti govorim iz iskustva.I ja sam stalno govorila da ako sam trudna-nisam bolesna, pa je završilo tako kako je završilo, što, u svakom slučaju, ne želim da se desi ni tebi ni bilo kome ikad
Beba je najvažnija




_sky -> RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak posao (30.4.2010 11:38:31)

Iz iskustva,obavezno bolovanje,kakav god da je posao sjedenje je zabranjeno,stajanje takode,neznam razlog za krvarenje ali to i nije bas mala trudnoca,kada prestane ,lagana setnja i pazi se dotada ,nogice u zrak i uzivaj...znam da je lakse reci nego uraditi,i ja sam sa drugom bebom imala tu dilemu,nakraju ni u toalet nisam ustala 3 mj!!!




anitaMO -> RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak posao (30.4.2010 11:40:55)

isto iz iskustva -bolovanje.




Nedi -> RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak posao (30.4.2010 11:42:29)

Iz iskustva - bolovanje




tajcika -> RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak posao (30.4.2010 11:59:54)

iz iskustva obavezno bolovanje,nista nije vrijednije od tvoje [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/duda.gif[/image]




sara.at -> RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak posao (4.5.2010 15:17:51)

u 9-toj sedmici lagani smedji iscjedak i do 16 sedmice bolovanje a od 16 sam na ranom trudnickom sve za moj malenog misa [sm=smiley1.gif]
jest da je dosadno kod kuce a ne raditi nista al vjeruj mi kad god se ovo moje cedo pomakne u trbuhu ja sam sretna pa bolovanje bolovanje [sm=smiley1.gif]




Husic10 -> RE: Trudnicko bolovanje usljed krvarenja ili ipak posao (4.5.2010 21:54:55)

Bolovanje !!!
Ja sam prvom trudnocom radila do prije na sedmicu, jer mi je sve hvala Bogu bilo uredu...bez ikakvog krvarenja , a i posao mi nije bio fizicki naporan i zato....uvjek sam razmisljala pa samo sam trudna , nisam bolesna jer sam se stvarno osjecala super i bila sam puna energije....no da mi je bilo i malo krvarenja bilo bi odma na bolovanje...nemoj rizikovati , bolje sprijeciti nego ljeciti sestro !!!

Kuci i odmaraj odma!!!




Stranica: [1]