RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dojenje i dodavanje



Poruka


Hanady RR -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (5.1.2015 15:02:13)

ja sam se vartila na posao i dojila još iza toga 3-4 mjeseca...
samo moj mali rambo vazdan ok..al kako se ja pojavim konketuje se i po cijelu noć na meni...
ja sma njoj morala ukinut jer nisma mogla fizički da stignem sve...jer sma tada imala i stariju i svakojakih obaveza
al sve se može...sretno vam...[sm=smiley1.gif]




MicoTico -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (5.1.2015 15:07:24)

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam se vartila na posao i dojila još iza toga 3-4 mjeseca...
samo moj mali rambo vazdan ok..al kako se ja pojavim konketuje se i po cijelu noć na meni...
ja sma njoj morala ukinut jer nisma mogla fizički da stignem sve...jer sma tada imala i stariju i svakojakih obaveza
al sve se može...sretno vam...[sm=smiley1.gif]

Meni je tako bilo sa oboje. Ja sam počela raditi kad je njima bilo 11 mj, a dojili su do 15, odnosno 16 mjeseci.
Sa M i nekako, sa T grozno. On me ne bi pušta do noći, a dojio je isto ko novorođenče, svaki sat.
Ja sam tad i jako puno omršavila, spala na 48-49 kg. Svako malo se u WC-u na poslu izdajala, jer sam imala baš puno mlijeka.
Doduše, ja sam znala na poslu provesti nekad i po 12 sati, što je zaista puno za odvojiti se od malog "sisavca".




elmaL -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (5.1.2015 15:14:30)


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam se vartila na posao i dojila još iza toga 3-4 mjeseca...
samo moj mali rambo vazdan ok..al kako se ja pojavim konketuje se i po cijelu noć na meni...
ja sma njoj morala ukinut jer nisma mogla fizički da stignem sve...jer sma tada imala i stariju i svakojakih obaveza
al sve se može...sretno vam...[sm=smiley1.gif]

Oj mene ovo nocno konektovanje ubi[sm=hudicek1.gif]
Po cijelu noc je samo prebacujem s jedne na drugu stranu, sve kontam zubi je muce, zao mi je, ali prelazi u naviku. Naravno, ne razmisljam jos o prestanku dojenja, jer je mala, ali ne znam da li bih joj mogla ove nocne podoje dovesti u red[sm=zmeden.gif]




Mrvica_83 -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (5.1.2015 22:46:00)

Elma L Da te utjesim [sm=smiley36.gif]Draga mi se budimo konstantno [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]14 mjesec dojenja i nocu doji 4.5.6 puta .. ja sam navikla .. Naravno radim vec dugo ( kad je bebac navrsila 3 mjeseca ) tako da joj nocne podoje nemam srca izbaciti jer vjerovatno trazi nacin da nadoknadi bliskost sa mamom [sm=smiley1.gif] Mi cemo svakako dojiti 2 god + tako da .. Saljem zarljaj podrske !!




MicoTico -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (5.1.2015 23:19:58)

Elma, meni je T prvi put prespavao noć sa 2 g i 9 mj. Do tada 7-8 puta u toku noći. i kad je dojio i kad sam ga prestala dojiti.




idana_85 -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (5.2.2015 12:36:32)

I mene slomi nocno dojenje, s tim sto imam jos jednog starijeg razmazenka koji hoce svoju paznju,posao,kuca, ludim...kako da prestanem dojiti ili da prestanem bar nocu dojiti na najlaksi i najbrzi nacin?




Maya_K -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (25.5.2015 11:38:45)

Vidim odavno nije niko pisao na temi.
Ja sam jučer definitvno prekinula dojenje. Sve bih ja podnijela i to konektovanje čim dođem kući i cijelonoćno dojenje, da mi nije oštetio bradavice, do te mjere da mi se plače kad krene da doji. Jedna je čak i krvarila. Ma živi užas.
Od jutros sam krenula sa oblogama od kupusa, pa se nadam da će mi pomoći, lijeva me više boli nego desna. Kad sam probala stisnuti da izdojim malo samo da popusti, em boli, em neće ni kap da izađe. Pa nemam pojma kako će biti do večeras.
Prva noć je prošla ok. Uspio je malo mlijeka iz flašice popiti i uninala sam ga. Imao je 3 buđenja, ovo treće je bilo u 4 ujutro i ono je bilo najgore, jedva se smirio. Nema više nazad, nadam se da će pritisak popustiti u ovaj dan-dva. Šta kažu iskusne mamice? Imate li ikakv savjet dodatno?





kocka -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (25.5.2015 11:49:38)

Koliko ste imali podoja, koliko je bebi? Mi smo prekidali dojenje postepeno, smanjivanjem brojem podoja, pa kad je ostala na jednom onda sam je pustila da sisa svako drugi pa nekad treci dan sve dok nije mlijeko nestalo skroz. Ako si imala vise podoja moraces malo da izmuzes da se ne upali. Za bradavice je najbolja lanolinska krema, meni je ona iz dm-a bila super, mazi stalno i sto vise bradavice da budu na vazduhu dok se ne zalijece, ono koliko mozes.




Maya_K -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (25.5.2015 11:58:20)

Bebi je 15 mjeseci.
A ja dodjem kući oko 16.30h tad podoji, i onda do spavanja oko 20-21h ne doji, udnji podoj je ujutro oko 5h bio.. Pa onda po noći doji 1256x.
A kako da izdojim, ručno? Boliiii [sm=smiley19.gif].
Joj prvi put ovih problema nisam imala.




kocka -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (25.5.2015 12:09:43)

Ako te boli moras izmuzati, pumpicom ako imas, ako ne onda rucno i to samo koliko da smanjis pritisak. Mozes ispod tusa pa toplom vodom i masirati i izmuzati, pa onda kupus. Ako te cucla po cijelu noc onda ti vjerovatno navuce puno mlijeka, bice ti problem tek tako odjednom da prestanes.




MicoTico -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (25.5.2015 12:21:15)

Mayo, tako je i moj T, po cijelu noc, ko novorodjence. Bas sam imala problem oko odvikavanja, ne zbog njega, nego zbog upala kod mene.




MicoTico -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (25.5.2015 12:23:27)

I moj je imao16 mj. Ja se osusila bila, grudi izgrizene, frka na poslu, nema me po cijeli dan, a ona njegova cjelonocna konekcija.... I on super prestao, bez nekog tersanja, a meni uzas nastao. Upale, temperatura, obloge, ....




Maya_K -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (25.5.2015 12:30:19)

Joj žene, strašno.
Ma na poslu sam, tuširanje tek mogu kad kući dodjem, a evo me grudnjak pun kupusa, rekoh kolegici da me kakav zeko sretne pojeo bi me čitavu [sm=jezicek.gif]




Maya_K -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (25.5.2015 13:23:24)

Išla sa u wc da se izdojim, uspjela sam malo izdojiti, malo mi je lakše. Ma ja se nadam da će ovo potrajati dan dva i da će popustiti onaj veliki pritisak i da će se tijelo navići. Nadam se.




ananas_ze -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (27.5.2015 15:23:15)

Mayo sretno!
Zalila sam se na nocne podoje al sad vidim da ima neko vise budjenja od nas pa me stid,mada zavisi od njega nekad su 2nocna podoja nekad 152




Hannan -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (28.5.2015 8:01:22)

Maya, kako si? Je li situacija bolja?




niki83 -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (1.6.2015 13:23:43)

Mayo, je li to drug E prestao dojiti?!?
Kako podnosite oboje?! [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Lady26 -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (17.3.2016 11:49:39)

Pozz, odavno niko nije pisao...
Beba za koji dan puni godinu aBd, ja se vracam na posao za 20ak dana i zelim prestati dojiti...
Ona je bukvalno ovisna, samo doji, super je jela i ostalu hranu, sad nece skoro nista, samo (.)
Slomi me po noci, ne mogu i ne smijem ni do wc-a otici, probudi se i galami...
Kako su mame cije su bebe bas bas voljele siku prestale dojiti? Ona tako tuzno place kad joj ne dam, tj pokusam da joj ne dam....[sm=smiley13.gif]
S jedne strane ne bih prestajala, jer obozava siku a sa druge sam preumorna, lomljena a trebam na posao...
Kako je navici na flasicu, preci na AD ili tetrapak?
Savjet pliiiiz, postajem ocajna [sm=smiley13.gif]




vedada -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (17.3.2016 13:03:31)

Lady i moj isto, samo što ja ne moram na posao. Al baš mi dosta. Pokušavala kravlje , al neće flasicu nikako.




irenaSA -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (17.3.2016 13:08:11)

[sm=smiley36.gif]
Sve ko preslikano[sm=smiley36.gif]
Meni je sve ovo bilo novina jer je S bila na AD-u pa nam proces odvajanja i nije teško pao...dojila je nekih osam mjeseci...
Sada sam septembar 2015 preplakala i prevrištala[sm=smiley36.gif]
Vratila se na posao malo iza njegovog prvog rođendana..sikio svakih sat, sat i po...
Prve sedmice izdajala kući mlijeko da mu daju...za flašicu nije htio ni da čuje...čaša...ništa..na kašikicu ništa...uglavnom zavaravali ga nekim hapicama dvije sedmice...on se derao, demonstrirao i na kraju se pomirio da nema dojenja od 9.00 do 16.00[sm=smiley36.gif]
Zato kad u 16.00 prihvati sis, kako je zove, ne popušta do devet ujutro...
Iscrpljena sam, malaksala, smoždena ali i dalje dojim...ne spavam ni jednu noć kako treba...
Nadam se da će poslije drugog rođendana biti malo drugačije i da će njegova interesovanja ići dalje od sis[sm=jezicek.gif]




idana1812 -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (17.3.2016 13:35:44)

IZVORNA PORUKA: Lady26

Pozz, odavno niko nije pisao...
Beba za koji dan puni godinu aBd, ja se vracam na posao za 20ak dana i zelim prestati dojiti...
Ona je bukvalno ovisna, samo doji, super je jela i ostalu hranu, sad nece skoro nista, samo (.)
Slomi me po noci, ne mogu i ne smijem ni do wc-a otici, probudi se i galami...
Kako su mame cije su bebe bas bas voljele siku prestale dojiti? Ona tako tuzno place kad joj ne dam, tj pokusam da joj ne dam....[sm=smiley13.gif]
S jedne strane ne bih prestajala, jer obozava siku a sa druge sam preumorna, lomljena a trebam na posao...
Kako je navici na flasicu, preci na AD ili tetrapak?
Savjet pliiiiz, postajem ocajna [sm=smiley13.gif]


Moje djevojcice su voljele da doje, s tim da je starija sve normalno jela, dok je druga bojkotovala hranu. Ja sam izbacivala podoj po podoj. Bilo je dana kada mi se cinilo da je mladja gladna, ali bih je pustila malo i onda bi pojela normalan obrok. Pocela sam sa ukidanjem dnevnih podoja. Imali smo regularan jutarnji, poslije podne oko 16 i vecernji podoj. Potom sam ukinula ovaj u 16h, pa jutarnji, a na kraju nocne podoje. Mm je puno pomogao kad smo ukidali nocne jer je bio potreban neko drugi, ko nije mogao podojiti. Ja sam se nekada pitala zastro prekidam, ja sam imala krize, mogu misliti kako je njima bilo.

Uglavnom proces je trajao oko 6 sedmica, jer sam zeljela i svom tijelu dopustiti da dobije prirodni signal da treba da prestane da sa proizvodnjom mlijeka. U pocetku su obje znale podvirivati ispod maice, ali sam stavljala ili flaster koji je lako skinuti (treba izbjegavati one sto se upiju u kozu) ili selotejp, cisto da postoji barijera. Jedini stresan momenat je bio pred spavanje, ali i to traje par dana i ne duze. Moje nisu odmah htjele prihvatiti flasu, ali pomalo su same nadosle da im je to prihvatljiva zamjena. Starija je poslije bez problema pila mlijeko iz flase dok mladja nikad nije kao obavezu prihvatila da jede flasu, ona radije popije mlijeko iz case s kljunom i to joj je bilo dovoljno...

U svakom slucaju sretno!




Lady26 -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (17.3.2016 16:44:17)

Irena nemoj me tjesiti ziva bila [sm=jezicek.gif]
Salim se...
Emica je fino jela + dojenje, sad nece da jede a samo bi sikila...
Iscrpi me....
Sacekat cu da prodje rockas pa cu pokusati sa flasicom, kad bi je prihvatila mislim jedna briga manje...ma noci su najgore, nece ni cuclu vise, samo siku...ako ne dam odmah, isti tren [sm=smiley36.gif] digne kucu na noge [sm=smiley36.gif][sm=smiley19.gif]

Irena, a jel htio jesti drugu hranu? Ne znam zasto Emica odbija [sm=smiley13.gif], nadam se da.je zubic jer ne vadi prstic iz usta...mama se vec sekira, kao znala sam da.ce.to tako biti i sl....al sta da radim...




minie -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (18.3.2016 8:14:00)

Moj R je dojio skoro 2,5 godine, doduse ja nisam radila, ali to je bio takav ovisnik da je to nevjerovatno. Znalo se desiti da je za cijeli dan znao pojesti samo pola banane i ostalo dojio. Prekinuli naglo, jer drugacije nije moglo, a plako je tako tuzno, da srce covjeku pukne. stavila ja malo bibera na bradavice i on hoce da doji pa vidi onaj biber i pocne plakati, od tada je poceo fino i jestii.

Moja snaha se vratila na posao kad je maleni imao 5,5 mjeseci i dojio je. Izdajala je mlijeko koje su mu davali na kasikicu, pa kroz kasice, ugl bila je svaki dan odsutna od 7 pa do 17:30h. M je dojio isto 2,5 godine, budio se po noci po sto puta, ali eno i to proslo. Sad ce mu 4, a ona jos ziva [sm=smiley1.gif]
Mozda da probate krenuti sa navikavanjem na dojenje ujutru i poslije podne. Sad ce lijepo vrijeme pa mozete i vani, da se necim zabavi i obavezno je nauci da spava u kreveticu, jer je njima sika navika.
Sretno [sm=smiley1.gif]




irenaSA -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (18.3.2016 11:12:21)

Lady jede on sve...potamani sve što je jestivo[sm=smiley36.gif]
On doručkuje jaje ili pavlaku, abc, sir, kajmak, puru, med, mermeladu, ruča sve što i mi od supe do šnicli i to baš baš fino pojede..naravno večera i opet doji...Ja ne mislim prekidati...doduše nadam se neko će popustiti[sm=smiley36.gif]
Minnie ja mislim i kada bi namazala senf i biber na sis da bi on polizao i nastavio[sm=jezicek.gif]




vedada -> RE: Postepeni prirodni prestanak dojenja (19.3.2016 12:23:51)


IZVORNA PORUKA: Lady26

Irena nemoj me tjesiti ziva bila [sm=jezicek.gif]
Salim se...
Emica je fino jela + dojenje, sad nece da jede a samo bi sikila...
Iscrpi me....
Sacekat cu da prodje rockas pa cu pokusati sa flasicom, kad bi je prihvatila mislim jedna briga manje...ma noci su najgore, nece ni cuclu vise, samo siku...ako ne dam odmah, isti tren [sm=smiley36.gif] digne kucu na noge [sm=smiley36.gif][sm=smiley19.gif]

Irena, a jel htio jesti drugu hranu? Ne znam zasto Emica odbija [sm=smiley13.gif], nadam se da.je zubic jer ne vadi prstic iz usta...mama se vec sekira, kao znala sam da.ce.to tako biti i sl....al sta da radim...


Lady dobila si nagradu, kremu, pošalji podatke




Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 34 [35] 36   Sljedeća stranica >   >>