Guljenje kožice na rukicama (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


bubamara80 -> Guljenje kožice na rukicama (9.5.2008 12:57:52)

juce sam bila kod rodice koja je rodila prvog maja prelijepog dečkića[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley3%27.gif[/image]
primjetila sam da mu se samo na rukicama guli kožica??
Jeli to normalno?? Zna li mi neko objasniti šta se dešava? 




Antigona -> RE: guljenje kožice na rukicama (9.5.2008 13:31:52)

Ne diži paniku!!!
Normalno je. Ne bi sad da pametujem i objašnjavam jer ne znam stručno
ali znam da je često i vidjela sam to kod mnogih beba i nije bilo nikakvih problema.




ElmaB -> RE: guljenje kožice na rukicama (9.5.2008 14:44:48)

Draga moja!
 
Ja sam 31.03. rodila blizance i jos uvijek im se kozica pomalo guli. To je sasvim normalno, beba se jos uvijek cisti i koza se mijenja. Zato, se ne sekiraj, sve je to u redu!
 
Pozdrav!




Ivona -> RE: guljenje kožice na rukicama (9.5.2008 17:46:17)

Ja sam to vidjala kod bebica koje su bile lijene da se rode na vrijeme [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image].
Znaci,maternica pred kraj trudnoce "ostari" i vise nije toliko funkcionalna...,tako da se kod beba rodjenih par dana poslije predvidjenog termina,koza malo smezura,pa dodje do guljenja.
Nista strasno...




laracroft -> RE: guljenje kožice na rukicama (9.5.2008 17:52:36)

To se zove staracka koza i desava se sa bebicama koje se rode do dvije nedjelje kasnije od termina i nije nista strasno,a nastaje iz ovog razloga koji je Ivona pomenula.




mamina cura -> RE: guljenje kožice na rukicama (9.5.2008 18:18:13)

Mojoj malenoj se isto gulilo a rodjena je prije termina nekoliko dana... Nije nista bilo posebno, mi smo mazali bademovom kremom i sve je otpalo a nova koza je bila ispod. Moja se mala poslije, mislim kad je imala oko mjesec pocela tako grozno izasipati, kao velike bubuljice ali suhe. To smo predeverali i sad je dobro. Objasnila mi je doktor dermatolog da je pokupila od mene hormona dok je bila u pupi i sad se cisti. Ali taj proces ciscenja je bio jako dug.




Kesten -> RE: guljenje kožice na rukicama (9.5.2008 22:29:19)

Svako pravilo ima iznimku pa i ovo, moja curica rođena je sa sedam i pol mjeseci i kožica joj se gulila, u bolnici su nam rekli da kupimo "jekoderm mast" i da mažemo jer to najbolje obnavlja kožu....




eni_24 -> RE: guljenje kožice na rukicama (20.5.2008 16:14:53)

To se zove staracka koza i desava se sa bebicama koje se rode do dvije nedjelje kasnije od termina i nije nista strasno,a nastaje iz ovog razloga koji je Ivona pomenula.

_____________________________

Adian 01.02.2007

Nema to veze sa terminom , moj maleni se rodio dva dana pre termina pa je imao to gulenje koze , to je ba normalno , bebica je 40 nedjelja u plodovoj vodici.... PAVLOVICA MAST POMAZE ILI BADEMOVA KREMA[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anoniman -> RE: guljenje kožice na rukicama (8.8.2008 14:10:55)

evo moje mace rodjeno je 7 dana prije termina... i danas joj je 9 dan i jos uvijek se guli, ne samo po rukicama nego i po vratu malo i po stomacicu... mene bas nervira to... mazem bademovom kremom...
mozda je to sto je nismo kupali jer joj je tek danas otpao pupak... do danas sam je brisala vlaznim maramicama, doduse, pa vidjecemo...
nadam se da ce brzo proci





proud mom -> RE: guljenje kožice na rukicama (10.8.2008 1:02:31)

guljenje kožice je normalno... moj maleni je rođen 7 dana poslije termina i on se gulio... svud po tijelu, a najizražnije su bile rukice, nogice i vrat... mislim da je to sasvim normalna pojava kada uzmemo u obzir da je beba 9 mjeseci bila u "vodi"... međutim, potrebno je skinuti tu kožicu koja se guli... kako??? ja sam, recimo, koristila nekada kremu a nekada bebi ulje... naspem si na ruke, razmažem i onda dobro to utrljavam "u bebu" i vidjećete kako kožica otpada... poslije ga jednostavno ili okupam ili izbrišem suhom pamučnom pelenom da sve to fino skinem... patronažna koja me posjećivala poslije poroda mi je to pokazala i rekla mi je da to bebe kao "svrbi" i da je stvarno super ako ih pomognemo i riješimo ih tog problema, koji je stvarno problem za njih, jer ako je istina da ih to svrbi a one se jadne ne znaju počešati....

eto drage moje... dadoh i ja svoj prilog na ovu temu...




suncan_dan -> RE: guljenje kožice na rukicama (10.8.2008 1:25:06)

IZVORNA PORUKA: proud mom

guljenje kožice je normalno... moj maleni je rođen 7 dana poslije termina i on se gulio... svud po tijelu, a najizražnije su bile rukice, nogice i vrat... mislim da je to sasvim normalna pojava kada uzmemo u obzir da je beba 9 mjeseci bila u "vodi"... međutim, potrebno je skinuti tu kožicu koja se guli... kako??? ja sam, recimo, koristila nekada kremu a nekada bebi ulje... naspem si na ruke, razmažem i onda dobro to utrljavam "u bebu" i vidjećete kako kožica otpada... poslije ga jednostavno ili okupam ili izbrišem suhom pamučnom pelenom da sve to fino skinem... patronažna koja me posjećivala poslije poroda mi je to pokazala i rekla mi je da to bebe kao "svrbi" i da je stvarno super ako ih pomognemo i riješimo ih tog problema, koji je stvarno problem za njih, jer ako je istina da ih to svrbi a one se jadne ne znaju počešati....

eto drage moje... dadoh i ja svoj prilog na ovu temu...



moja je princeza isto kasnila, i gulila joj se kozica, izmedu ostalog i po rukicama.
mazala kupala sam je u vodi, s mlijekom i maslinovim uljem a mazala s bademovim uljem.

a od kada ih trpa u usta isto se gule.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




kana -> RE: guljenje kožice na rukicama (10.8.2008 7:07:04)

moj bebac je to imao[sm=duda.gif],i to oko mjesta gdje mu stave narukvice iz porodilista.
Nema vise,mazala sam niveinim uljem na bazi zobi i badema i bademovom kremom.Preletio je 5 dana(bio lijen)[sm=jezicek.gif]




Bambi09 -> RE: guljenje kožice na rukicama (17.9.2011 20:36:57)

Evo i mene sa pitanjem...
Moj Nane ima 21 mjesec, a od jutros mu se guli koza na prsticima na nogama a od poslijepodne i na rukama... Ne znam od cega bi to moglo biti [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Koliko sam mogla skontati iz vasih prethodnih postova, to se desava bebama koje su kasnile, tj. rodjene poslije termina, pa me sad to malo baci u razmisljanje, jer moj Nane je rodjen 5 dana poslije termina, pa da li bi to u stvari moglo biti razlog [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stranica: [1]