RE: HPV, Cin I II III i konizacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


BBubica -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (6.3.2011 21:11:07)

Interferon vaginalete i mast mi je preporucila jedna doktorica. Nabavila sam ih iz Tuzle i bilo je to nesto prilicno jeftino s obzirom na cijene vani (najblizi je bio Zagreb oko 500 eura!!)
Mene je sve to iz Tz kostalo oko 50-60 KM.
Ukoliko nekog zanima jos uvijek imam broj telefona te apoteke.
Da li je pomoglo? Hm..Ne bih rekla, ali to je moje misljenje.
Poslije toga sam se "bacila" na sve moguce i nemoguce sto si preporucivali razni doktori.. Od beta glukana kojeg sam prilicno  skupo placala tad do vitamina C i sta vec.
Na kraju mi je zena koja se operisala preporucila ovu mjesavinu sa medom i travama ...i mislim  (necu reci znam) da mi je bas to pomoglo
Naravno nista od ovog prije nije bio visak, nije naskodilo, ali mislim da je bilo bacanje para i trosenje vremena dok se pronadje.
Ja bih vam savjetovala radjenje HPV tipizacije poslije nekog vremena jer na papa testu se ne mora odmah vidjeti promjena.
U mom slucaju papa testovi nisu bili sjajni , ali me niko nije slao na ponovnu tipizaciju, dok nisam otisla kod dr. Amre, uradila sma HPV tipizaciju i ..mojoj sreci nikad kraja [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] HPV virus se povukao . dok je papa i dalje ostao mrljav, al nista opasno
Eto, nadam se da ce ovo moje iskustvo nekome pomoci






BBubica -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (6.3.2011 21:18:25)

Nevenov cvijet, kunicu i bokvicu sam isjeckala, moze se i samljeti, mozda je i bolje zbog okusa.
Sve to se stavi u med, meni je najbolji bio onaj kristalizovani, jer trave za par minuta rastvore med i postaje tecan kao sok.
Nemam neku odredjenu mjeru-otprilike po saku od svake trave na teglu meda od 700-750 mg
Uzimala sam po kafenu kasiku, moze i vise, ne steti.

Ja sam to pravila dok su se te trave mogle ubrati vani, posto vec dugi niz godina planinarim tamo sam i nasla.
Ali mogu i susene trave, nalazila sam ih kod travara na pijaci (na Markalama za zenice iz Sa)

Imala sam HPV tip 16, a s obzirom da imam 35 godina nisu mi bas predvidjeli da cu ga se rijesiti.. al eto, hvala Bogu za sad ga nema i nadam se da se nece vratiti. Ovaj mjesec radim opet tipizaciju pa cemo vidjeti
[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Sretno!!!






pilkoba -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (7.3.2011 10:15:55)

ninči, kao sto velis jacanje imuniteta je najbitnije kao i protiv svih drugih virusa, i kako sam ja shvatila doktora ove interferon vaginalete ne mogu ni pomoci da se HPV otkloni, vec im je prvenstveno namjena da se zastite zdrave celije, al stvarno sam laik i nista to bas ne shvatam... Kako god, i ja sam odmah pocela sa uzimanjem svega i svacega, bas kao i ti, ujutro ampula rojal gelly, med+cimet, beta glukan kapsule (2x1 dnevno), brokula kapsule (1x dnevno), vitamin C 1000mg dnevno, te cu jos dodati sokaloe vere, i pokusati cu napraviti ovu mjesavinu meda sa travama koju preporucuje BBubica :) I naravno sto vise svjezeg voca i povrca, i valjda ce pomoci :) Hvala ti na savjetima i sretno i tebi ;)




pilkoba -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (7.3.2011 10:27:21)

BBubica, hvala na receptu!!! Pored svega sto vec trosim, mislim da ni ovo nece biti na odmet :) Ja sam vec stupila u kontakt sa tom privatnom apotekom u Tuzli koja pravi te vaginalete, prije su ih isporucivali apoteci na otoci, ali vise ne, tako se moras sam pobrinuti oko transporta. Jedna kutija od 10 komada kosta 13 KM. I koliko sam shvatila doktora, te vaginalete ne pomazu da se hpv otkloni niti zalijeci, vec im je namjena da se zastite zdrave celije... Ma probacu sve sto mi se kaze... Meni na hpv nalazu stoji da je pozitivan na gotov sve one visokorizicne tipove (16, 18, 25, 26, 31, 33...) i par niskorizicnih, bas katastrofa... a doktor je rekao da iduci mjesec ponovi papa test pa cemo vidjeti sta dalje... do tada samo jacanje imuniteta i nadati se da ce sve biti bolje nego sto sad izgleda... pozdrav i sretno svima!




malena1978 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (14.3.2011 20:58:48)

koliko sam ja pročitala u nekoj knjizi o ljekovitom bilju izdatoj od strane Mladinske knjiga, kunica se ne smije upotrebljavati u trudnoći, ali ne znam zbog čega... ne bi bilo loše još se raspitati o tome!!!

a meni je doktorica rekla da se hpv obično povuće u trudnoći, vjerovatno zbog toga što se više pazimo i jedemo zdravije, živimo manje stresno i slično... i da, ja sam se porodila prirodno iako sam pozitivna na visokorizični HPV...





ninči -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (16.3.2011 20:18:12)

Danas sam dobila nalaz biopsije koji je pokazao cin 3 i cis.... Kaže doktor na jezeru da radim klasičnu konizaciju.... SAd me toliko brine sve to... i koliko je toga zahvaćeno...Ma užasno sam se zabrinula.Mislim da ću otići i kod još jednog doktora da čujem mišljenje....




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (16.3.2011 22:14:27)

Ninci razumijem tvoj strah i brigu jer i sama sam to prosla.Vidi i ja sam uvijek za drugo pa i trece misljenje ali draga ako je biopsija pokazala to sto jeste mislim da je to konacni nalaz.Ti poslusaj svoj razum i potrazi jos jedno misljenje ali ne dozvoli da te zavlace i uzimaju pare obecavajuci da se to moze povuci,izlijeciti itd...Ako ces traziti jos jedno misljenje onda to uradi sto prije molim te.Sretno i javi se!




jutkica09 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.3.2011 8:52:36)

ninci nemoj puno da razmisljas i odugovlacis,znam da te je strah,ali ne vrijedi o tome sad unaprijed razmisljati,kolko je duboko saznati ces poslije konizacije,mislim da je konizacija jedini nacin za lijecenje i izljecenje CIS.bila sam u istoj situaciji prosle godine i konizacijom sam sve rijesila.Puno pozdrava i ne daj se




ninči -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.3.2011 22:46:50)

hvala vam...ma vjerujem da me razumijete...možda je bolje neke stvari ne znati...kako sam čula za još neke metode, ni sama ne znam koja je bolja...da li ta radiotalasna( jel neko ima iskusta sa tim?) ili letz?....
al nešto moram što prije...




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (17.3.2011 22:58:07)

Ja sam radila klasicnu konizaciju i hB nikad vise nikakvih problema nema,tebi draga sretno i rijesi to sto prije.




jutkica09 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (18.3.2011 7:55:45)

po onome sto je meni dr pricao kad sam trebala na operaciju je da se za CIN III i CIS preporucuje klasicna konizacija zbog daljeg pregleda patoloskog uzorka.odnosno da ivice tog uzorka moraju biti ciste da bi patolog mogao utvrditi tacno da li je promjena probila i izvan konusa.sama konizacija ne traje dugo nekih pola sata od uspavljivanja pa dok te probude,a bolovi su individualni,neku boli vise neku manje.u bolnici se pstaje oko 4 dana i poslije se moras malo pripaziti i to je to. ako te bude jos nesto zanimalo samo pitaj,znam kako je covjek zbunjen kad mu kazu nesto ovako.navijam za tebe i da se to sto prije zavrsi




teichi -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.3.2011 2:10:09)


IZVORNA PORUKA: crna dama

Mislim da je ovako najbolje napisati recept za lijek, javno a ne da vam pisem privatne poruke.

300 gr aloje ( mora biti medicinska koja se moze konzumirati i da je starija
od 3 godine ),
500 ml medicinskog alkohola 90% rastvor
¾ litra crnog vina
1 pakovanje cikorije
400 gr meda u sacu
Aloju samljeti i sve sastojke staviti u teglu od 3 litra, mijesati drvenom
kasikom.
Neka stoji na hladnom i tamnom  mjestu.
Masu mijesati dva puta dnevno, svaki dan u isto vrijeme, drvenom kasikom 5
dana.
Sesti dan procijediti kroz duplu gazu i plasticnu cjediljku.
Dio mase istresti u manju teglicu ili neku flasicu.
Lijek se pije 3 puta dnevno.
Ujutro na taste, popodne i navece prije jela.
Lijek piti 5 dana odjednom kolicinu najmanje kasikice.
 
Sljedecih 5 dana piti kolicinu srednje kasikice.
Ostatak lijeka piti kolicinu velike supene kasike.
Najvaznije od svega jeste da ne radis nista metalnom kasikom i da lijek
drzis u ustima sto duze mozes, a najmanje 5 minuta, jer treba da djeluje
prolazeci kroz zlijezde.
Morate se strogo pridrzavati uputstava a ja znam mnoge zene i djevojke koje su koristile lijek i njima je isto pomogao.
Sretno
 
Lijep pozdrav! Imam pitanje ucinjena mi je letz konizacija prije tjedan dana ali histoloski nalaz mi je i dalje pokazao cin2 zanima me dali ce mi lijek koristiti u izljecenju iako ne mislim ostat trudna uskoro! Unaprijed zahvaljujem!




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.3.2011 13:42:59)


Drage moje curke, nisam vec neko vrijeme tipkala, nisam stigla nadam se da me niste zaboravile :-) ako se sjecate mojih postova od ranije da vam javim da je hvala Allahu dragom do sada kod mene sve u redu radila sam prije dva-tri mjeseca ponovo HPV ( nisam morala ali sam htjela da bih ja bila sigurana da je sve u redu )  i negativan je hvala Bogu, pape su mi u redu i za mjesec dana ako Bog da trebale bi mi isteci dvije godine od kada sam radila LETZ, po rijecima mog dr. to bi trebalo znaciti kao da nikada nisam nista ni radila i da mogu potpuno da zaboravim na uzasi HPV_a.
Naravno da se sve vi koje imate HPV ili neki od CIN_ova sekirate i brinete ( i ja sam bila luda od brige dok nisam upoznala dr. Muminbašića koji je prekinuo moje nocne more vezane uz CIN) iz iskustva vam iskreno savjetujem da posjetite dr. Muminbašića koji je izvanredan specijalista i kod koga možete sve da riješite sto se tiće HPV_a, on radi na Jezeru, a zahvate obavlja u klinici Bosanes kod Druge gimnazije, ukoliko imate jos neka pitanja  slobodno pišite jer i meni je svaki novi post bio od pomoci pogotovo  onih koji su to prosli, sretno svima




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.3.2011 13:57:45)


Ninci sada vidjeh da si mi davno poslala pp, pa nadam se da nije kasno da ti odgovorim, u Sa. LETZ radi jedino Muminbašić, ostali ljekari salju u Sloveniju ili Hrvatsku, mislim da nema potrebe da idemo vani ako to mozemo uraditi i kod nas u Sa., a i u slucaju da ti bilo sta zatreba poslije zahvata ljekar ti je ( dr. M. ) uvije na raspolaganju vodi racuna o  svojim pacijentima, nepotrebno je recimo ici za svaku sitnicu ponovo u Zg. ako si recimo gore radila kada  sve isto mozes obaviti i u Sa.
Letz kada sam ja radila je kostao 1000KM, i biopsija 300KM, u tu cijenu je sve uracunato, naravno ako si citala moje postove odmah poslije zahvata se ide kuci, vezano za CIN_ove koji se mogu tretirati sa Letzom o tome je najbolje porazgovarati sa doktorom znam da CIN 1 i 2 mogu sigurno u nekim slucajevima mislim da moze i 3, ali kao sto rekoh najbolje se o svemu opet informisati kod dr. M. Sretno i sve sto te zanima samo pisi




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (20.3.2011 14:01:41)


Hana10, ja sam za imunitet uzimala razne preparate, od aloje, maticne mlijeci, duovita, pojedinacno vitamina, folna kiselina, beta glukan mi je extra...,raznih prirodniih preparata, koristila sam onaj napitak sto je crna dama napisala dva puta, mislim da od njega moze biti samo bolje, trenutno koristim pravu maticnu mlijec i polen koji je u sitnim zrncima koji se otopi u vodi ili mlijeku, koristila sam i curukotovo ulje... ali nikada ne uzimam vise od dva proizvoda u isto vrijeme, sretno




ninči -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (21.3.2011 23:10:05)

Puno vam hvala, zaista mi pomaže kad mi pišete iskustva koja ste imale...Nadam se da će sve biti ako Bog da uredu..Sutra idem na komisijski pregled...Ma, koliko god se čovjek trudi da se ne brini i ne bude nervozan teško je....
Da li je neko od vas probao proizvode Forever living od aloje? Mislila sam koristite te proizvode od aloe, pa me zanima kakvi su...




Esmeralda -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (22.3.2011 9:12:18)

Ninci sretno na komisiji
nadam se da ce sve proci ok
ja sam koristila forever aloja.....popila sam cijeli litar.....odlicno je meni je pomoglo...s obzirom da sam dizalaimunitet isa dosta voca...ali i stres je jako bitan znaci bez stresa laganini.....




Teddy Bear -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (22.3.2011 16:36:52)

Drage moje, danas sam dobila nalaz HPV tipizacije i pozitivna sam na one visokog rizika( ima nekih puno brojeva), sad moram kod svog ginekologa da vidim misljenje sta dalje i kako na porod, ili prirodnim putem ili carskim rezom, jako jako sam zabrinuta upravo zbog trudnoce[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image][image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




kakav nered -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.4.2011 11:26:35)

pozdrav svima...

meni ni nakon mjesec dana papa nalaz nije gotov... izludit ću čekajući :(  kažu da nisu gotovi ni oni iz februara, a ja sam ga radila 04.03.

čitala sam sad ponovo sve ove postove i vidim da ima par djevojaka/žena koje su zabrinute zbog HPV nalaza jer se na njemu nalazi puno visokorizičnih...
meni je na nalazu bilo da sam pozitivna i nabrojano njih mislim 13 visokorizičnih i 5 niskorizičnih i isto sam mislila da ih imam sve...osjećala sam se užasno...ali zadnji put kad sam išla da mi uzmu bris za papa test popričam s doktoricom (kod koje sam tada bila prvi put), požalim se na to, i ona mi kaže da taj nalaz ne znači da sam pozitivna na sve njih, može biti da sam samo na jedan, može biti na više...kao ne utvrđuju koji tip imaš nego samo jesi li pozitivna ili ne...
eto, nadam se da sam vas utješila...bar malo...meni je puno značilo kad sam to čula...




ninči -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (1.4.2011 15:04:08)

drage moje, prekjučer sam radila konizaciju klasičnu...užasno me je boljelo ...danas mi je drugi dan poslije konizacije, ne boli me, al sam tek danas malo prokrvarila..kad su mi jučer izvadili gazu uopšte nisam krvarila... pijem baktrim 2x1, al mi je malo čudno što je napisao 2x1, a ne 2x2 kako se baktrim obično pije. kako ste ga vi pile ?... i ergometrin 3x1... sinoć sam imala i malo temperaturu, danas nemam....kakav je bio vaš postoperatvni period?




sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (5.4.2011 13:13:46)

Naravno da sve zavisi od finansijskih mogučnosti, ali ukoliko možete sebi priustiti, ja sam za LETZ bas iz razloga sto apsolutno nemate nikakav osjecaj bola, ( više boli kada se posijecete po prstu nozem ), a baktrim zavisi od milgrama ako je jaci ide jedna tableta, ako ne onda dvije





sarisari -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (5.4.2011 13:14:25)

ninci ja se nadam da ce biti sve u redu i zelim ti brz oporavak




jutkica09 -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (5.4.2011 13:31:04)

ninci,sve je to normalno posle konizacije,ja sam krvarila skoro mjesec dana pomalo,pila sam vibramicin 2x1 u bolnici i jos jednu kutiju kod kuce.Znam kako te boljelo i meni su oci iskakale,ali svaki dan ce ti biti sve lakse.Lezi odmaraj,nemoj puno hodati a sjedenje zaboravi makar 15 dana.Puno srece i brz oporavak i da ja sam pila jos i onaj sok od aloje cisto da malo opravim imunitet poslije svega.




dinaa -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (5.4.2011 13:40:45)

ninci zelim ti sto brzi oporavak i nadam se da ce ph nalaz biti uredan.Odmaraj se sto vise nista tesko dizati niti raditi,sjediti nemoj osim ono na strani,joj vjeruj ja ne znam koje tablete sam poslije pila stvarno se ne sjecam a sad mi cudno kad pisete da vas toliko boli poslije konizacije mene uopste nije bolilo samo poslije operacije bolovi slicni menstrualnim nista pretjerano,a kad sam stigla kuci sasvim malo sam krvarila jos dva-tri dana i gotovo.




ninči -> RE: HPV, Cin I II III i konizacija (6.4.2011 19:08:03)

ćao drage moje....danas sam bila kod doktora, malo na kontroli, još uvijek krvarim, nije nešto puno, ali....stane pola dana, pa opet, doktor kaže da je to normalno...sve je izgleda indivdualno, znam cure koje su par dana krvarile i gotovo, a ja prva dva dana nisam nikako, tek sam treći počela....ne znam valjda je to normalno...
sedam dana sam bukvalno šetala od wc-a do kreveta, danas sam malo hodala i stajala više....
zanima me poslije koliko dana ste vi normalno hodale i obavljale neke male kućne poslove? još uvijek ne sjedim, samo na strani..
ponekad osjetim neki tupi bol, ne znam jeli se vama to dešavalo?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>