RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


bsii -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (7.12.2011 12:24:49)

juce na uzv doktorica mi je rekla da se placenta nije pomerila[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image].a sada sam 27.nedelja.ja sam se bas nadala da ce mi reci da je sve u redu[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image] mada se nisam nesto posebno cuvala kao sto su mi rekli,mozda se zbog toga nije pomerila na vise.imam opet kontrolu za mesec dana.bas me strah ako se ne pomeri[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley19.gif[/image].inace sa bebom je sve u redu.imali neko kome se pomerila kasnije[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




seka 2 -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (13.12.2011 16:48:48)

Meni je dr.u 18 sedmici trudnoce rekla da imam placentu previu marginalis,da se ne saginjem previse,ne ustajem naglo i ne pravim nagle pokrete.Rekla je da ce se placenta podici vremenom kako trudnoca napreduje i da ce sve biti ok.Nakon nekoliko sedmica sam bila kod svog ginekologa,pitala ga za posteljicu i on rekao da je sve ok i da lezi nazad.Ja se naravno nisam vise pazila,nastavila da skacem i teglim ko magarac.U 28 sedmici sam prokrvarila a kako koristim jos i Fraxiparin i Aspirin krvarenje je bilo malo jace.Zavrsila u bolnici,ispregledali me i tamo mi jos dvije druge dr. potvrde da je jos uvijek isto stanje,znaci da se nije podigla. Danas opet idem kod ovog svog ginekologa da cujem sta ce mi on reci.U svakom slucaju sam se sad sama informisala o tome i pridrzavacu se strogo svega sto na netu pise o mirovanju i oprezu,jer ne bih da zbog nekog krvarenja u 33 sedmici npr. koje bi kod mene svakako izgledalo malo strasnije zbog mojih lijekova rizikujem prijevremeni porod.Sa carskim sam se vec pomirila ali bih voljela da ga imam u 38-39 sedmici a ne u 33[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




treće -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (13.12.2011 17:45:48)

dobro se ti pazi i pred porod i sad , zna se posteljica i odvojit, znam ženu dr. joj dodijala sa #pazi se# čim se opustila hitan CR jedva ih spasili, skupa bile trudne njenm mm govorio da mi ništa ne da raditi itd, koliko se utrzao




treće -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (13.12.2011 17:47:51)

meni se je podigla ali sam se čuvala usisavanja, podizanja madraca i svih težih poslova, jah i muža




bsii -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (14.12.2011 11:30:50)

meni je rekla prvi put za nisku posteljicu u 22.nedelji.ali se nije podigla sad sam 28.nedelja.ja se ne cuvam bas nesto.ne usisavam jedino.ostalo sve.cistim,raspremam kao i prije trudnoce.imam sina od 3.5god i  nosim se sa mladjom cerkom od 20 meseci.i nema sanse da mogu da mirujem.i nisam imala odnose otkako mi je rekla da imam nisku posteljicu.i kad sam pitala babicu kod koje idem na pregled(kod mog doktora se ide samo ako nesto nije u redu i na zadnji pregled u 9mesec) da li je obavezan carski posto mi je posteljica 3.5mm od unutrasnjeg usca ona kaze ti odlucujes o tome[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley22.gif[/image].nemogu da se porodim vaginalno nego na carski  doktor mi je rekao a ona kaze da ja odlucujem.za carski nisam ali zar da rizikujem da nesto krene naopako??? zakazala sam sa mojim doktorom pa cu da vidim sta ce on da kaze.




Emancipirana -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (14.12.2013 18:50:00)

Drage moje,posteljica mi je 2 cm od usca i doktor kaze da se ne radi o placenti previji nego o nisko lezecoj posteljici.Sad sam u 30-oj sedmici i molila bih vas da mi kazete vi koje ste se susrele s istom dijagnozom,do kad ste donijele trudnocu,da li ste krvarile i da li vam je porod bio carski ili vaginalni?Unaprijed zahvalna.




Vanne -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:03:00)

U 15 sam sedmici trudnoce... prije4 dana mi se pojavio smedjkasti iscjedak i odem na gak gdje mi je doktor rekao da mi je posteljica jako nisko i da silazi u usce maternice pri tome ga potpuno prekriva.jedan dio posteljice se odvojio od maternice i stvorila su se 2 hematoma...dobila sam dabroston i progesteron depo svaki dan... danas opet prokrvarim i ovaj put mi na listu dodaju i kontrakcije...

Citala sam na forumima ako posteljica ulazi u usce da su male sanse da se podigne s rastom maternice...nadam se da ima jos neka zenica koja je imala slicno iskustvo i koje se pozitivno zavrsilo..
Sad sam na mirovanju kuci...imala sam jedan spontani i ne znam kako bi podnijela jos jedan...




animagical -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:09:24)

kod kod doktora vodis trudnocu?? jesi u sarajevu? nejasno mi zasto te nisu zadrzali u bolnici, da ne hodas svaki dan od stana do auta, pa do bolnice ili dz na injekciju? moj ginekolog je uvijek bio vise za utrogestan, prije nego dabroston, jer je kaze bolji...a nasa leva je koristila neki novi progesteron, poskup ali kazu jako dobar...ako si u Sa, javi u pp.




Vanne -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:25:28)


IZVORNA PORUKA: animagical

kod kod doktora vodis trudnocu?? jesi u sarajevu? nejasno mi zasto te nisu zadrzali u bolnici, da ne hodas svaki dan od stana do auta, pa do bolnice ili dz na injekciju? moj ginekolog je uvijek bio vise za utrogestan, prije nego dabroston, jer je kaze bolji...a nasa leva je koristila neki novi progesteron, poskup ali kazu jako dobar...ako si u Sa, javi u pp.


U ilijasu sam,primio meprvi put dr rovcanin a drugi put drnikulin koji jedanas rekao da ima malo mjesta u bolnici a ima vecih trudnoca od moje koje su prece,poslao me kuci i kontrola u petak...nije mi nista rekao za taj drugi progesteron a fino sam obojicu pitala ima li ista da mogu uraditi i bilo koji lijek,novac mi nije problem...utrogestan sam koristila od 6 sedmice zbog prijeteceg pobacaja ali mi jedr rovcanin rekao da ga ne uzimam vise,s tim se slaze i dr nikulin kao i moja dr iz ilijasa...




animagical -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:30:24)


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: animagical

kod kod doktora vodis trudnocu?? jesi u sarajevu? nejasno mi zasto te nisu zadrzali u bolnici, da ne hodas svaki dan od stana do auta, pa do bolnice ili dz na injekciju? moj ginekolog je uvijek bio vise za utrogestan, prije nego dabroston, jer je kaze bolji...a nasa leva je koristila neki novi progesteron, poskup ali kazu jako dobar...ako si u Sa, javi u pp.


U ilijasu sam,primio meprvi put dr rovcanin a drugi put drnikulin koji jedanas rekao da ima malo mjesta u bolnici a ima vecih trudnoca od moje koje su prece,poslao me kuci i kontrola u petak...nije mi nista rekao za taj drugi progesteron a fino sam obojicu pitala ima li ista da mogu uraditi i bilo koji lijek,novac mi nije problem...utrogestan sam koristila od 6 sedmice zbog prijeteceg pobacaja ali mi jedr rovcanin rekao da ga ne uzimam vise,s tim se slaze i dr nikulin kao i moja dr iz ilijasa...

grozno[sm=hudicek1.gif] ja rovcanina ne podnosim ni kao ljekara ni kao covjeka...jako nepazljiv i neprofesionalan, krkan sa dna kace...molim da mi na pp javis da li si u mogucnosti da odem na privatan pregled kod mog ginekologa? vjerujem da bi ti pomogao, ako nista a ono da te uputi na lezanje u vojnu bolnicu, jer je tamo radio godinama...a nece te ostaviti tek tako kao oni gore...ko su oni uopste da procjenjuju cije je beba preca od cije[sm=zmeden.gif] uzas...a mjesta ima uvijek




ajla86 -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:32:59)


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: animagical

kod kod doktora vodis trudnocu?? jesi u sarajevu? nejasno mi zasto te nisu zadrzali u bolnici, da ne hodas svaki dan od stana do auta, pa do bolnice ili dz na injekciju? moj ginekolog je uvijek bio vise za utrogestan, prije nego dabroston, jer je kaze bolji...a nasa leva je koristila neki novi progesteron, poskup ali kazu jako dobar...ako si u Sa, javi u pp.


U ilijasu sam,primio meprvi put dr rovcanin a drugi put drnikulin koji jedanas rekao da ima malo mjesta u bolnici a ima vecih trudnoca od moje koje su prece,poslao me kuci i kontrola u petak...nije mi nista rekao za taj drugi progesteron a fino sam obojicu pitala ima li ista da mogu uraditi i bilo koji lijek,novac mi nije problem...utrogestan sam koristila od 6 sedmice zbog prijeteceg pobacaja ali mi jedr rovcanin rekao da ga ne uzimam vise,s tim se slaze i dr nikulin kao i moja dr iz ilijasa...








Bas mi je zao sto ti se ovo desilo nadam se najboljem ishodu.prilicno si daleko valja ti na kontrolu.ja imam i hematome i kontrakcije voznju jako bolno podnosim cuckanje i sjefenje jedva.lezi na ljevi bok.mg popij i nadam se da ce biti uredu....




ajla86 -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:35:50)

Anima i mene zanima taj novi progesteron jer nisam cula za njega a opet ga primam...




Vanne -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:39:49)

Animagical imas pp... ni ja nisam za rovcanina,primio me kad sam imala missed,on zbija sale sa nekim momkom,radio praksu tu,oni se cerekaju a meni zlo...takodje. mevjeravao da mi je ovaj hematom ostatak gestacijskog od blizanacke trudnoce a nalaz prje 10 dana mi bio cist...ne moze gestacijski u po frke sestvoriti i propasti...
Eto tako mi je dr niklin rekao...ja izasla kao pokisnuta...




animagical -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:42:14)


IZVORNA PORUKA: ajla86

Anima i mene zanima taj novi progesteron jer nisam cula za njega a opet ga primam...

pitajte nasu levu ili cure u cekaonici, vjerujem da su one zapamtile...ja sam koristila utrogestane do 34 sedmice




Vanne -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:46:23)


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: ajla86

Anima i mene zanima taj novi progesteron jer nisam cula za njega a opet ga primam...

pitajte nasu levu ili cure u cekaonici, vjerujem da su one zapamtile...ja sam koristila utrogestane do 34 sedmice


Jesi li uzimala utrogestan vaginalno ili oralno? Meni je zabranjemo bilo sta vaginalnim putem..




Vanne -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:48:13)


IZVORNA PORUKA: ajla86

Anima i mene zanima taj novi progesteron jer nisam cula za njega a opet ga primam...

Ajla koliko kosta po injekciji? Treba li recept za njega? I ima li ga u svim apotekama?




ajla86 -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:56:53)


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: ajla86

Anima i mene zanima taj novi progesteron jer nisam cula za njega a opet ga primam...

pitajte nasu levu ili cure u cekaonici, vjerujem da su one zapamtile...ja sam koristila utrogestane do 34 sedmice
[/quote





Danke vrlo ste ljubazni.ma nema sta nisam koristila mislila sam tabletomana cu rodit....




Vanne -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:59:38)

I jos nesto da pitam...ako vec krvarim znaci li to da sam otvorena? Niko mi nista nije rekao za to,ali sam procitala negdje da je moguce otvaranje u ovom stanju,..




ajla86 -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 18:59:41)

Vanne kosta oko 4 km a ja ga sebi sama dajem ili muz mi da jer smo med.teh a ti ves il u hitnu ili dom zdravlja ici da ti daju.utrogestan sam koristila vaginalno a to smihes ili ne vidi sa dr koji te vodi.nepiju sve isto.




ajla86 -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 19:01:18)

Pa valjda bi ti rekli....meni svaki put nhere grlic....ma neopterecuj se...miruj i moli Boga da sve bude u redu.




Vanne -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 19:01:36)


IZVORNA PORUKA: ajla86

Vanne kosta oko 4 km a ja ga sebi sama dajem ili muz mi da jer smo med.teh a ti ves il u hitnu ili dom zdravlja ici da ti daju.utrogestan sam koristila vaginalno a to smihes ili ne vidi sa dr koji te vodi.nepiju sve isto.

Nije uopste skup,placam progesteron depo 3,60 km po injekciji,sta mi znaci 40 kf ako je taj bolji...pitacu doktore za taj...mozes li mi napisati kako se tacno zove?




animagical -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 19:02:01)


IZVORNA PORUKA: Vanne


IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: ajla86

Anima i mene zanima taj novi progesteron jer nisam cula za njega a opet ga primam...

pitajte nasu levu ili cure u cekaonici, vjerujem da su one zapamtile...ja sam koristila utrogestane do 34 sedmice


Jesi li uzimala utrogestan vaginalno ili oralno? Meni je zabranjemo bilo sta vaginalnim putem..

do petog mj ako se dobro sjecam oralno,poslije vaginalno




Vanne -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 19:03:13)


IZVORNA PORUKA: ajla86

Pa valjda bi ti rekli....meni svaki put nhere grlic....ma neopterecuj se...miruj i moli Boga da sve bude u redu.


Nikad mi nista nisu spomenuli za to...jel ti mjere abdomnalnim uzv-om?




ajla86 -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 19:30:17)

I ja koristim taj obicni progesteron.i ja orvi put cujem da ima taj drugi neki...a mjere abdominalnim uz grlic meni su tako radili evo druga rizicna trudnoca




Vanne -> RE: Problemi sa posteljicom: placenta previa i depressa, niska, visoka... (8.1.2014 20:29:02)


IZVORNA PORUKA: ajla86

I ja koristim taj obicni progesteron.i ja orvi put cujem da ima taj drugi neki...a mjere abdominalnim uz grlic meni su tako radili evo druga rizicna trudnoca



Pogresno sam te razumjela,izvini [sm=smiley36.gif] ja mislila ti taj novi koristis...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>