RE: Timpanogram (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca



Poruka


CombatKitten -> RE: Timpanogram (15.4.2015 13:04:56)

Hvala mama_alma na savjetu.
Doktorica je još prokometarisala da otorinci rade samo praktičan dio tj. operisu -režu, eto pedijatri to kao ne znaju. Za gnojnu upalu krajnika oni-pedijatri određuju terapiju. Ovim riječima. Očigledno se uvrijedila.
Od kraja januara do prošle sedmice moje dijete je zbog upale krajnika i uha popila : sumamed, klavocin, ospen, pancef i to je njima normalno[sm=zmeden.gif]
ja sam stvarno ogorčena na pedijatre u dz.
svakako sam odlučila promjeniti dz. pa cu probati dobiti uputnicu. Javim se svakako da podijelim iskustva.




bebaa -> RE: Timpanogram (29.4.2015 22:04:36)

danas smo išli i po mišljenje kod još jedne dr....kontrolni nalaz timpanograma pokazuje da je desno uho ok,lijevo je malo bolje.....
njeno mišljenje je da treba sačekati s operacijom,premali je a nije ništa rizično,sve je pod kontrolom,može s eodložiti do oktobra ......i to samo povaditi krajnike,ne ugrađivati cjevčice izuzev ne do Bog,da se preko ljeta šta pogorša....
zasad smo mirni...i fizički i psihički.......[sm=smiley1.gif]
narednih mjeseci obavezno čistiti nos fiziološkom 2x dnevno....
naredna 3 mj koristiti Otovent.....e znate li gdje ga nabaviti jer ga ni jedna apoteka nema na stanju,sve rade porudžbe kad kome treba....ako nema za kupiti odma čekat ćemo narudžbu.....




bebaa -> RE: Timpanogram (2.11.2015 17:17:34)

dakle ovako....
dijete operisano u septembru,krajnici,sva 3 ,izvađena.....evo 1,5 mj nakon operacije dijete opet ima upalu uha,timpanogram ravan na lijevom uhu......
trenutno koristimo samo Operil kapi i paracetamol pp.....
cijevčice nisu ugrađene a možda su ipak trebale[sm=zmeden.gif]
nisam pametna više.....
idemo dalje,po nova mišljenja....




bebaa -> RE: Timpanogram (2.11.2015 21:53:07)

eh evo mene s dva nalaza....
oba nalaza pokazuju isto,upala lijevog uha.....
dr iz doma zdravlja nastavlja sa Operil kapina,ne uključuje antibiotike....
dr iz RS_a uključuje i bronhostop da razrijedi sluz kako bi izasla.....takođe se pita zašto djetetu nisu prilikom operacije krajnika ugrađene ventilacione cjevčice jer njegovo stanje uha ZAHTJEVA takav poduhvat....zašto je to zaobiđeno ne znam ni ja,nije nam objašnjeno...
dakle nakon 15 dana idemo opet na timpanogram......ako i dalje bude ravan što je vrlo izvijesno,slijedi nova operacija.....




Visnja RR -> RE: Timpanogram (2.11.2015 22:09:17)

Draga bebo [sm=smiley13.gif][sm=smiley31.gif]




bebaa -> RE: Timpanogram (2.11.2015 22:11:25)

[sm=smiley31.gif]za tebe i svu raju s lijeve strane[sm=jezicek.gif]

ma meni je gore što je to još jedna anestezija više.....[sm=zz_banghead.gif]
ali o tom po tom...možda je Bog dragi smiluje i sve nestane za ove dvije naredne sedmice....




bebaa -> RE: Timpanogram (4.2.2016 10:29:40)

[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
I tako...dade dragi Bog da nam timpanogram bude ostro A....hvala mu...[sm=bravo.gif]
Odveli ga preksinoc na kontrolu...i dr se iznenadio...plakala sam ko dijete od srece[sm=bravo.gif]
I dalje nos moramo drzati prohodnim...sprejevi ili fizioloska svejedno...samo da nije zacepljen sekunde...




ladyblue RR -> RE: Timpanogram (4.2.2016 10:32:06)


IZVORNA PORUKA: bebaa

[sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
I tako...dade dragi Bog da nam timpanogram bude ostro A....hvala mu...[sm=bravo.gif]
Odveli ga preksinoc na kontrolu...i dr se iznenadio...plakala sam ko dijete od srece[sm=bravo.gif]
I dalje nos moramo drzati prohodnim...sprejevi ili fizioloska svejedno...samo da nije zacepljen sekunde...



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]