RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


ajla86 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (15.6.2012 21:28:08)

meni se pojavilo na gacicama par kapljica..bez mirisa i bez boje kao voda...otisla kod dr kaze plodne vode ima dovoljno ovo sto je bilo na gacicama zna nekad se malo izbaci a to se nadoknadii jako je bitno da se dodze kad krenu velike kolicine da cure i to nekontrolisano neko je napiso..i gacice i trenerka da su joj bile mokre ii da je lokva bila ispred nje..tako i meni dr kaze....




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 14:55:13)

drage zeniceee

ne znam s kim da popricam pa evo da pitam

zaova mi danas u bolnici ostala krenula joj voda curiti u 34. je nedjelji, pravo smo se svi nasekirali, rekli joj da miruje, dal se moze vodenjak obnoviti pa da to sve prodje oki, vidim da ima raznih iskustava[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

samo da napomenem da je prije 2 dana naglo otekla, ruke i noge, sve...dal ima veze ne znam[sm=zmeden.gif]




calahoe -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 15:04:52)

ja sam imala prerano prsnuce plodovih ovoja u 21. sedmici,sacuvati takvu trunocu je bilo ravno cudu i ono se nazalost nije desilo:(
al ono sto ti mogu reci ,ono sto su meni dr govorili je da se voda obnavlja,doduse meni receno sve do kraja 7, mjeseca trudnoce,da se i plodovi ovoji mogu ponekada ponovo sami sljepiti
To kod nje je vec velika trudnoca sedmica da izdrze tako bez ugrozavnja njenog i bebinog zdrvlja jos koji dan pa da je i porode,a imaju kad reagirati da joj daju terapiju da bebi pluca ,,sazriju"
mene malo vise brine to njeno oticanje ,kakav joj je tlak?
Da ne bude preeklapsija u pitanju?Ako je i to pod nadzorom je i bice to sve uz Boziju pomoc dobro




Apotekarka -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 15:08:20)

Kontam ako je 34-a sedmica sigurno ce joj dati kortikosteroide za jacanje bebinih pluca i morat ce biti pod nadzorom da vide hoce li je odmah poradjati ili s tom kolicinom vode moze jos koji dan....




felix -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 15:12:08)


IZVORNA PORUKA: Bebica11

drage zeniceee

ne znam s kim da popricam pa evo da pitam

zaova mi danas u bolnici ostala krenula joj voda curiti u 34. je nedjelji, pravo smo se svi nasekirali, rekli joj da miruje, dal se moze vodenjak obnoviti pa da to sve prodje oki, vidim da ima raznih iskustava[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

samo da napomenem da je prije 2 dana naglo otekla, ruke i noge, sve...dal ima veze ne znam[sm=zmeden.gif]
Nebrini bice ok samnom su zene lezale stim slucajem mirovace i pratice pl vodu pa sve ako bude za poroda bice ok ja sam rodila 34 sedm neka je pod njihovom kontrolom bice ok vidices




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 15:12:45)

Pocela je ona poodavno malcice oticati AL PRITISAK JOJ ODLICAN najvisi 120 inace je niskotlakas, sreca rekli su joj davno da je i beba malo naprednija pa iako joj je termin krajem aprila rekao joj dr da ocekuje da ce do sredine aprila se poroditi

njen dr radi u bolnici i ostavio je, pod nadzorom je, al je bas lose na telefonu, i jos sam ja morala prenijeti svekrvi vijest, jedva sam izmucala s knedlom u grlu, nadam se da ce sve proci oki aBd znaci, gdje je tu je, kad citam ove komplikacije mozda je i bolje da je prije porode da ne bude infekcije[sm=smiley13.gif]




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 15:14:15)


IZVORNA PORUKA: felix


IZVORNA PORUKA: Bebica11

drage zeniceee

ne znam s kim da popricam pa evo da pitam

zaova mi danas u bolnici ostala krenula joj voda curiti u 34. je nedjelji, pravo smo se svi nasekirali, rekli joj da miruje, dal se moze vodenjak obnoviti pa da to sve prodje oki, vidim da ima raznih iskustava[sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

samo da napomenem da je prije 2 dana naglo otekla, ruke i noge, sve...dal ima veze ne znam[sm=zmeden.gif]
Nebrini bice ok samnom su zene lezale stim slucajem mirovace i pratice pl vodu pa sve ako bude za poroda bice ok ja sam rodila 34 sedm neka je pod njihovom kontrolom bice ok vidices



felix i ona je u Ze u bolnici, bice sve ok aBd, i ja se mal nisam porodila u 31. sjecam se da si me ti hrabrila[sm=smiley31.gif]




mala_sa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 16:37:33)

Bebice kako je zaova, ima li novosti? Ja takodjer znam da kod dosta zena pocne pomalo da ide plodna voda ranije; al beba izdrzi bar jos par sedmica u pupi. Zna li se zasto je odjednom naglo otekla??

Nasa prijateljica se porodila u 34oj sedmici; ali joj je skroz pukao vodenjak, i 3 dana je baba bila u stomaku bez plodne vode; dok su cekali da dodju bolovi. Sada je to vec veliki djecak od 2,5 god; jako sladak i pametan [sm=smiley1.gif].

Bit ce to sve aBd uredu [sm=smiley31.gif]




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 16:50:32)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice kako je zaova, ima li novosti? Ja takodjer znam da kod dosta zena pocne pomalo da ide plodna voda ranije; al beba izdrzi bar jos par sedmica u pupi. Zna li se zasto je odjednom naglo otekla??

Nasa prijateljica se porodila u 34oj sedmici; ali joj je skroz pukao vodenjak, i 3 dana je baba bila u stomaku bez plodne vode; dok su cekali da dodju bolovi. Sada je to vec veliki djecak od 2,5 god; jako sladak i pametan [sm=smiley1.gif].

Bit ce to sve aBd uredu [sm=smiley31.gif]


cula sam se s njom, a zao mi je ometati jer je bas vidno nasekirana[sm=smiley13.gif]

CURI JOJ KAO MENSTRUACIJA kaze, osjeti ono ide u ulozak[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

ja sam mm pripremila da mozda bebica i ranije dodje, kaze mm mozda je i hajr jer je eto pocela naglo oticati, mozda je sve to Bozije davanje da se ranije porodi[sm=zmeden.gif]




mala_sa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 17:06:07)

Bebice a dusa draga mogu misliti sto je to sikira [sm=smiley13.gif], osjeti li bebu?? Mozda je tm i upravu, dat ce dragi Bog da se sve insAllah zavrsi kako je najbolje za nju i bebicu. 34 tjedna jete rano; ali nije prerano; bebe su tad vec skroz formirane.




Ben 10 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (13.3.2013 17:21:45)

Ja sam imala manjak u prvoj trudnoci ,zbog toga i jos nekih komplikacija sam lezala 28 dana u bolnici pred porod.




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (14.3.2013 10:59:25)

zene evo update

uglavnom ona je u Ze na tom porodjajnom odjelu, oka nije sklopila sinoc jer zene vriste, zar nema u Ze patologija?

curi joj jos pl voda al manje kako miruje, radili joj jutros uzv sve oki osim sto manjak pl vode, daju joj antibiotik eritromicin, i neke vaginalete

nadamo se da ce sve biti oki aBd




mala_sa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (14.3.2013 14:14:21)

Bebice hvala Bogu, pa se curenje smanjilo. Zna li koliko ce ostati u bolnici?




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (14.3.2013 14:32:15)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice hvala Bogu, pa se curenje smanjilo. Zna li koliko ce ostati u bolnici?


ne zna se, al po svemu sudeci najbolje je da je ne pustaju jer jos joj curi, jutros je imala i blage kontrakcije[sm=zmeden.gif]

rekao joj njen dr da ako je zaboli da se javi dezurnom dr

nekako mi to suhveli mozda on ocekuje porod, hajd znaj, [sm=zmeden.gif]

hajde da su nju ostavili na patologiji pa Boze moj....al stavili je u porodjajno da se pati[sm=smiley13.gif]




mala_sa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (14.3.2013 14:36:02)

Bebice meni se nesto po komentarima cini ko da ce to krenuti uskoro[sm=zmeden.gif] Samo na hair, aBd [sm=smiley1.gif].
A ovo me bas zacudilo; kako da nemaju patologiju[sm=zmeden.gif] Mozda jucer nije bilo slobodnih kreveta, pa je zato smjestili na porodjajno?




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (14.3.2013 15:04:26)

mala_sa imas pp




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (14.3.2013 21:01:09)

veceras joj se pojavilo krvi i pocela naglo voda curiti, pretpostavljam da ce je poroditi???[sm=zmeden.gif]




mala_sa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (15.3.2013 14:02:52)

Bebice kako je zaova i bebica??? Je li sve ok??




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (15.3.2013 14:33:00)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice kako je zaova i bebica??? Je li sve ok??


Sinoc je krvarila i imala svu noc bolove, ujurto se bolovi smirili i uradili joj samo ctg i rekli po ctg-u sve ok, lezi miruj....ona povremeno ima bolove, curka joj jos ono malo vode sto ima, kaze da joj se i stomak vidno smanjio[sm=smiley13.gif]

dr ne spominje porod nije je htio ni vag gledati eto kao da ne ubrza, da miruje dokle moze eto

ma joooj ne mogu biti pametna sad sam mm kontaktirala na posao da zove zeta da ganjaju tog dr nekako mi to sve povrsno[sm=zmeden.gif]




mala_sa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (15.3.2013 14:36:31)

Joj Bebice ima li ona ikakvu stelu da je porode; meni to sve nekako nesigurno; pa sta cekaju....... [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

Osjeti li ona bebicu???




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (15.3.2013 14:40:34)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Joj Bebice ima li ona ikakvu stelu da je porode; meni to sve nekako nesigurno; pa sta cekaju....... [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

Osjeti li ona bebicu???


osjeti hB, ma ne znam valjda se boje da joj potaknu porod sto je ranije, al glupo mi i to, ipak je 35-ta sedmica al hajd budi pametan[sm=zmeden.gif]

valjda ce zaganjati sad tog dr[sm=zmeden.gif]




Teddy Bear -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (15.3.2013 14:45:31)

bebice draga samo sabura, znaju doktori sta rade, bit ce to sve hairli ako Bog da [sm=smiley1.gif]




mala_sa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (15.3.2013 14:49:22)


IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Joj Bebice ima li ona ikakvu stelu da je porode; meni to sve nekako nesigurno; pa sta cekaju....... [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]

Osjeti li ona bebicu???


osjeti hB, ma ne znam valjda se boje da joj potaknu porod sto je ranije, al glupo mi i to, ipak je 35-ta sedmica al hajd budi pametan[sm=zmeden.gif]

valjda ce zaganjati sad tog dr[sm=zmeden.gif]


Hvala Bogu; bas cesto pomislim na nju; samo sabura; a bit ce sve u redu aBd [sm=smiley31.gif]




mala_sa -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (16.3.2013 20:15:58)

Bebice ima li sta novo?? Kako su zaova i bebica???




Bebica11 -> RE: Plodna voda - curenje, manjak, visak i ost. problemi (16.3.2013 22:54:00)


IZVORNA PORUKA: mala_sa

Bebice ima li sta novo?? Kako su zaova i bebica???

drage zenice porodila se veceras u 10 do 22h. Beba je stabiilna hB u inkubatoru je.


O mukama da ne pricam, izludila sam danas, dok nisu platili pustali su je da se pati jos joj dali apaurin da se 'smiri'[sm=hudicek1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>