Krevetići za djecu s posebnim potrebama (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Djeca s posebnim potrebama



Poruka


damirm -> Krevetići za djecu s posebnim potrebama (28.5.2010 12:20:03)

Pozdrav svima!

Nas nekoliko prijatelja, pokrenuli smo NVO i zelimo pomoci zavodima i djeci s posebnim potrebama. Nas prvi projekat bice nabavka krevetica za djecu u Pazaricu. Pokusavam da dodjem do sto boljih podataka o tome kakve specifikacije krevetici trebaju imati, gdje se mogu nabaviti i kakva im je cijena.

Sa zeljom da ova djeca napokon dobiju ambijent kakav zasluzuju,

Zahvaljujem puno!

Lp,

Damir




hanabanana -> RE: Krevetici za djecu s posebnim potrebama (28.5.2010 12:52:53)

U Pazariću su i djeca koja su samo slabovidna, ili djeca koja imaju određenih poteškoća u razvoju, takvoj djeci su dostatni normalni kreveti kao i za svako dijete.

Ne znam na koje kategorije mislite??
U svako slučaju, svaka čast za akciju.




hanabanana -> RE: Krevetici za djecu s posebnim potrebama (28.5.2010 13:04:36)

http://www.bock.net/en/spezialbetten_245_adilec_280.htm

Na ovom linku ima dosta što bi vam moglo pomoći.
Ali prije nego krenete u nabavku, prvo morate znati o kojoj djeci se radi i kakve su potrebe te djece.




Anoniman -> RE: Krevetici za djecu s posebnim potrebama (28.5.2010 19:49:44)

Svaka cast damirm na ideji, i zelim vam uspjesnu realizaciju projekta...
Savjetujem vam da odete do skole i razgovarate sa strucnim kadrom, jer oni najbolje znaju koji kreveti bi im odgovarali...
Ovi kreveti su potrebni djeci sa motorickim poremecajima ( cerebralna paraliza, kvadriplegije, hemiplegije itd.) ...e sad u kojem su oni stadiju, koliko mogu, koje su to posebne potrebe mi to ne znamo, jer svako od njih je individua sama za sebe bez obzira sto imaju isto ostecenje...




dipl.defektolog -> RE: Krevetići za djecu s posebnim potrebama (28.6.2012 22:06:17)

Mi vam mozda mozemo pomoci prilikom izrade krevetica, obzirom da radimo sa djecom sa posebnim potrebama. Nema univerzalnog krevetica za djecu sa posebnim potrebama. Ukoliko se vec izradjuje, najbolje je, ako se moze naravno, napraviti krevetic koji zahtjeva posebne jastucice za djecu sa CP-om, razlicit od tog je za dijete koje ima neku drugu dijagnozu.




Stranica: [1]