RE: Naplata odstete nakon udesa (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Hanady RR -> RE: Naplata odstete nakon udesa (7.7.2015 10:07:44)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Penelope82


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Sastavila sam prigovor, da li ja trebam sada da nazovem ovog likvidatora i da mu kažem da šaljemo prigovor ili šta već, jer vidim i idana i penolepoa zaprijetile advokatom, kako da ja to uradim, hahahahahah



Vidi,ona bi odmah da prijeti![sm=smiley36.gif]Posalji sad samo prigovor,pa ces vijdeti kakva je atmosfera...Ako ti se bas zuri za lovu,onda prijeti odmah [sm=smiley36.gif]



pa vidim to u trenu, pa da rekoh i ja barem u nečemu budem cool, a ovako sam ja to odradila, nazvala da pitam ima li neki rok, ko biva da mi ne zastari privovor i provukoh da ću to poslati danas ili sutra čekam da mi se kolega pravnik očituje, hahahahahah

dobro si ti to[sm=smiley1.gif]



evo i kolega iz pravne službe se očitovao, hahahahaha, hajd ako upali imaš popust kod majstora hahahaha

hahha koja si[sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif][sm=rozica.gif]




Penelope82 -> RE: Naplata odstete nakon udesa (7.7.2015 10:17:19)


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Penelope82


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Sastavila sam prigovor, da li ja trebam sada da nazovem ovog likvidatora i da mu kažem da šaljemo prigovor ili šta već, jer vidim i idana i penolepoa zaprijetile advokatom, kako da ja to uradim, hahahahahah



Vidi,ona bi odmah da prijeti![sm=smiley36.gif]Posalji sad samo prigovor,pa ces vijdeti kakva je atmosfera...Ako ti se bas zuri za lovu,onda prijeti odmah [sm=smiley36.gif]



pa vidim to u trenu, pa da rekoh i ja barem u nečemu budem cool, a ovako sam ja to odradila, nazvala da pitam ima li neki rok, ko biva da mi ne zastari privovor i provukoh da ću to poslati danas ili sutra čekam da mi se kolega pravnik očituje, hahahahahah


[sm=smiley20.gif] bas si cool[sm=smiley16.gif] [sm=smiley36.gif]




kozica -> RE: Naplata odstete nakon udesa (9.7.2015 0:29:16)

poštovanje,
evo par informacija vezano za naknadu štete iz prve ruke.
kada je riječ o naknadi materijalne štete postupci su prilično jednostavni:
- kada vam Vaše društvo napravite uslužnu procjenu imate info da li se radi o djelomičnoj ili totalnoj šteti.
- sa predračunom za popravak vozila možete jednostavno potraživati iznos naknade za djelomičnu štetu. (naravno, predračun treba biti realan)
- Vrijednost totalne šteta izgleda ovako (amortizovana vrijednost vozila + ostatak olupine= šteta).. ovo Vam procjenjuje vještak mašinac.

Kada je u pritanju nematerijalna šteta ovdje svakako trebate stručno mišljenje.
šteta se procjenjuje na osnovu medicinske dokumentacije od strane sudskog vještaka medicinske struke a u skladu sa sudskom medicinom. (dakle ne piju vode nikave prijetnje advokatima ili neosnovani prigovori)
- kada vještak procijeni povrede naknada štete se može obračunati veoma precizno koristeći Orijentacijski kriterij FBiH za obračun naknade.
Naknada nematerijalne štete (tjelesne povrede) podrazumijeva;
- umanjenje ošće životne aktivnosti (u žargonu invalidnost)
- naknada za trpljenje fizičkih bolova
- naknada za pretrpljeni strah
- naknada za ev. nastalu naruženost
- naknada za materijalne troškove koji su nastali kao posljedica nezgode.
- kod smrtnih slučajeva (naknada za duševnu bol zbog gubitka bliske osobe, naknada za sprovod/dženazu; naknada spomenik/nišane, naknada za nošenje crnine i ev. renta za malodobnu djecu.

Ako ovaj postupak radite sami i direktno se obraćate osiguravajućem društvu onda ste osuđeni na procjene vještaka koji rade za osiguravajuća društva a ne u korist klijenta, obzirom da su plaćeni od strane osiguranja, a lično nemate nikave predstave o visini nankade.
Postoje firme koje imaju tim ljudi koji rade za oštećene a "protiv" osiguravajućih društava. To znači da korištenjem usluga ovih firmi imate apsolutan uvid u visinu Vaše naknade.
Ove firme imaju sudske vještake med. struke, sudske vještake saobrać.struke, kao i advokate koji su usko specijalizirani u oblasti štete.
Na Skenderiji postoji firma koja se zove Euroveza doo, postoji 5 godina i bavi se isključivo ovom djelatnošću.
Naknada koju Euroveza naplaćuje klijentima na kraju postupka je 10%, a svi troškovi u postupku za klijenta su GRATIS. Klijent ima i usluge advokata GRATIS, sudske troškove i taxe, kao i vještačenja u ev. sudskom postupku Euroveza plaća za klijenta.




Katanga -> RE: Naplata odstete nakon udesa (23.6.2016 14:19:21)

Osiguranje ce vas uvijek zavlaciti dok ne angazujete advokata. Meni je licno advokat Remic Aleksandar i svima bih ga preporucio. Radi u kancelariji sa Karkinom i uzima procenat od 10%




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]