|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
15.2.2009 10:57:10   
ena23
Hvala na brzom odgovoru enisa-sara. Ma posto sam nova i u sarajevu i u trudnoci meni sve ovo izgleda jako komplikovano... :D Ali kazu da se ziv covjek na sve navikne:D Lijep Pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
15.2.2009 13:43:12   
Anoniman
Ma ne brini, naučit ćeš ti to sve user posted image
E da pitala si gdje se nalazi opća bolnica - na Marin Dvoru.

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
24.2.2009 21:25:44   
shejla
pozdrav,
evo ne mogu da nadjem temu o doktorima, cini mi se da se zvala "koji dr. vam vodi trudnocu?". nece da mi je nadje preko pretrazivaca, pa da probam ovdje sa pitanjem.
Da li neko ide kod dr. Mirsada Puzica, i ako je moguce da mi na PP posalje njegov mobitel, ako ima.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
26.2.2009 12:00:18   
Pretty mamma
Drage trudnice,
imam jedno pitanje. Ovo se u biti odnosi na one koje su već rađale u Općoj bolnici. Zanima me da li doktori poštuju vaše želje o tijeku poroda? Ako ne želim drip, umjetno prokidanje vodenjaka i slično.  Ako se polako otvaram, da li će automatski uključiti drip ili mi dati vremena, tipa idi kući pa se vrati za x sati? Ovo govorim ukoliko nije istekla plodna voda, da ne bude da im se žuri pa da mi uključe drip da me se ranije riješe  :)

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
26.2.2009 13:06:58   
shejla
da li bi mi neko rekao kada je najbolje otici u vojnu bolnicu na pregled, mislim u koje doba dana, zbog guzve? ja vodim trudnocu u zavodu u skerlicevoj i sada ulazim u 9-ti mjesec, pa bih otisla dole da eto vidim sta i kako mi treba za porod. Kod dr. Puzica cu, culi smo se i rekao mi je da radi iza 1.3. svakog dan do 16 sati, pa da dodjem kad hocu. Bilo mi je glupo da ga pitam: "a kad vam nije guzva, i sl?", a ne bih bas da sjedim u cekaonici 3 sata. I da li mi je potrebna uputnica za tu priliku?

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
26.2.2009 15:07:19   
tresnjicaaa
Najbolje bi ti bilo da kada dodjes u bolnicu nazoves Puzica i kazes mu da si tu. Oni se svaki dan mjenjaju i ne vjerujem da je on na prelgedima svaki dan. 

_____________________________

Namik 23.01.2006.
http://selma-sarajevo-tripoli.blogspot.com/

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
26.2.2009 15:37:41   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Drage trudnice,
imam jedno pitanje. Ovo se u biti odnosi na one koje su već rađale u Općoj bolnici. Zanima me da li doktori poštuju vaše želje o tijeku poroda? Ako ne želim drip, umjetno prokidanje vodenjaka i slično.  Ako se polako otvaram, da li će automatski uključiti drip ili mi dati vremena, tipa idi kući pa se vrati za x sati? Ovo govorim ukoliko nije istekla plodna voda, da ne bude da im se žuri pa da mi uključe drip da me se ranije riješe  :)


Meni je babica u prijemnoj sobi (dosla sam kada su mi bolovi bili na 5 min. Poceli su oko pola 8 navece a prvi put u bolnicu dosla oko 1 ujutro) rekla da sam otvorena dva prsta i da je do mene hocu li ostati ili se vratiti kuci. Ja sam odlucila da se vratim kuci. MM je bio samnom...i tako skoro cijeli porod sam bila u kuci...U bolnicu sam ponovo dosla u 8 ujutro (nekako sam znala da bas tada treba da krenem) maksimalno otvorena a porodila se u 9.
Sve je do tebe zeno. Ako si ti sama sa sobom rascistila da tako hoces da se porodis ma insistiraj na tome i nemoj dati nikome da te ubijedi u nesto drugo!
Ovako porod duze traje ali je prirodno- prirodno. Najveci broj zena kaze da su se najvise namucile zbog dripa. Samo da napomenem da zivim na Dobrinji i da sam rodila sina koji je imao 4050 KG...da su me nadripovali ko zna kako bi to islo...Ovako hvala Bogu sve ispade ok>


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
26.2.2009 17:09:03   
Pretty mamma
Amrino,
hvala ti puno. Već sam izgubila nadu da ću moći išta sugerirati na porodu. ne želim drip niti prokidanje vodenjaka ukoliko nije neophodno za moj ili curicin život. Dakle samo da ostanem pri svome :)

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
26.2.2009 23:43:36   
Anoniman
Pretty mamma dobro ti pitanje i mene je to interesovalo jer su mi sve to što si navela uradili na prvom porodu i ovaj put sam rekla da nema šanse da mi uključe drip, probiju vodenjak, priključe kateter i tako te stvari a imam aBd namjeru da se porodim u općoj bolnici. Ni ja ne mrdam dok me ne zaboli (aBd) i želim da sve ide 100% prirodno....

(odgovor članu Pretty mamma)
  Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
27.2.2009 10:11:09   
Amrino
Onda insistirajte na tome. Kada vas prime- i kada doktor dodje u onaj prvi obilazak to mu fino naglasite!!! Jer ako ne naglasite on samo posalje sestru sa dripom a vi u tom trenutku budete totalno van sebe da garant ni ne skontate sta vam rade.
Jos bih savjetovala mamama koje zele da doje svoje bebice da odmah u sali isto tako naglasite da zelite da iskljucivo dojite i da ne zelite da vam bebu dohranjuju formulom jer sve te stvari one rade bez pitanja. Beba zaplace one joj tutnu flasicu i kada vam je konacno donesu beba spava ko top...Pa se poslije vi patite sa nadolazenjem mlijeka.
Sretno vam drage moje trudnice!!! Zelim vam svima da vam porod bude sto laksi i da sve aBd prodje u najboljem redu!
I ne zaboravite- slobodno recite ono sto zelite i borite se za sebe!
user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
27.2.2009 21:32:04   
Pretty mamma
Mamice,
znate li imaju li loptu za hopsanje user posted image  ? Dosta sam se informirala i izgleda da su trudovi lakše podnošljivi ako se gibaš na lopti, nego ako te prikopčaju na ctg i ni makac sa stola user posted image
Ili ako treba, kupit cu ja i donijeti svoju, samo da mi ju daju user posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
27.2.2009 22:33:05   
Amrino
Znam da ta lopta ima u sali sa bazenom tj. tamo gdje se odvija porod u vodi. Tamo su zene slobodnije i mogu eto cak i hopsati na lopti. user posted image
Mogu hodati i namjestati se kako hoce...a ne kao sto meni jedna sestra rece kada sam ustala da hodam: "idi lezi- puknuce ti vodenjak pa ces nam hodnik isprljat!" user posted image ...a ja prije poroda u bolnici provela jedva i sat vremena.
Iduci put aBd ako budem radjala- ide porod u vodi! user posted image



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
28.2.2009 20:33:37   
Pretty mamma
Amrino,
puno mi pomažeš pa ću te još pitati moće li suprug prisustvovati porodu?
Mislim da sam negdje vidjela tu temu, ali ju vise ne mogu pronaci. Ako ima link, bila bih zahvalna.
Pusa svim čekalicama...

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
28.2.2009 22:27:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Amrino,
puno mi pomažeš pa ću te još pitati moće li suprug prisustvovati porodu?
Mislim da sam negdje vidjela tu temu, ali ju vise ne mogu pronaci. Ako ima link, bila bih zahvalna.
Pusa svim čekalicama...


evo linka

http://www.ringeraja.ba/forum/m_315/mpage_3/key_/tm.htm

(odgovor članu Pretty mamma)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
1.3.2009 9:48:15   
Pretty mamma
Hvala dadada!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
3.3.2009 16:27:35   
taze_mlada
posla sam na temu opcenito porodilista ali vidjeh da je zakljucana...elem, skontam neki dan da koliko sam skontala u toku je premjestanje pedijatrije na jezero...jel to sad znaci da je sasvim svejedno gdje ces se poroditi vis-a-vis prednosti koseva oko pedijatrije? ili da neko pojasni ko je vise upucen...

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
9.4.2009 11:14:23   
demented
IZVORNA PORUKA: taze_mlada

posla sam na temu opcenito porodilista ali vidjeh da je zakljucana...elem, skontam neki dan da koliko sam skontala u toku je premjestanje pedijatrije na jezero...jel to sad znaci da je sasvim svejedno gdje ces se poroditi vis-a-vis prednosti koseva oko pedijatrije? ili da neko pojasni ko je vise upucen...

Nisam razmišljala o tome ali u pravu si. Sad je i Koševo isto kao i opća bolnica jer ni oni više nemaju pedijatrije.
Mene interesuje da li neko zna ima li u općoj bolnici neki poseban apartman za porodilje osim onog sa bazenom. Kada sam gledala vrijeme je za bebe žena se nije porađala u istoj sali u kojoj sam ja bila pa me interesuje da li ima još nekauser posted image

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
15.4.2009 12:33:08   
necky
Pozz svim mamama i onima koje ce to tek postati user posted image
Još uvijek se kolebam između Opće i Koševa i zanima me da li u Općoj bebe primaju onu prvu vakcinu ili se beba naknadno mora nositi na Koševo?

(odgovor članu demented)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
15.4.2009 12:46:26   
HanaBana
Ja sma se porodila u Opstoj prije dvije godine i Hana je primila vakcinu odmah u Opstoj.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu necky)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
15.4.2009 13:46:45   
Dinkica
I ja sam se porodila prije dva mjeseca u toj bolnici i moja bebica je dobila vakcinu odmah po rodjenju.

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
15.4.2009 13:50:01   
Anoniman
također

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 10:46:51   
škorpija
Kažu mi prijateljica koja su se nedavno porođale u Općoj bolnici da je tamo nenormalna navala porodilja, sestrama je muka kad im se na vratima pojavi još jednauser posted image , valjda sad veći broj trudnica bira opću u odnosu na GAK.

Mene interesira jesu li ti gore apratmani što valjda postoje rezervirani samo za one koje se odluče na porod u vodi ili ih može platiti ko hoće i koliko koštaju (moja prijateljica je prošle sedmice poslije poroda zbog gužve ležala 6 sati na hodniku, nisu imali gdje da je smjeste, pa joj nisu ni bebu donijeli valjda ne smiju na hodnik)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 11:49:11   
Pretty mamma
Nama je babica iz Opće bolnice u školici rekla da postoji 1 apartman koji  nije rezerviran za one koje se poradjaju u vodi (makar ja budem). Kaze da samo moramo traziti apartman i ako je slobodan da cemo ga dobiti. Cijena nije određena zato je kao i ostale sobe besplatan. Mada ja čisto sumnjam u sve navedeno.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 11:55:47   
škorpija
Ma da i ja čisto sumnjam, baš će mi dati apartman besplatno, a da neka porodilja leži na hodniku, pa što ga niko nije ponudio mojoj prijateljiciuser posted image . Uh što muljaju, sutra ću zvati Opću bolnicu baš da pitam za to.

I da kaže mi priajteljica da su kreveti u Općoj praaaavo visoki, njoj su popucali konci od epiz. prilikom penjanja, al eto na to se ne može utjecati, znači samo oprez.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 12:01:12   
norah
Ma kakav apartman, nemojte se zaludjivati. To sto oni zovu apartman je isto kao i ostale sobe. Osim toga, posto te sestre ionako ne obilaze i ne pomazu porodiljama, bolje ti je ne biti sama u tom 'apartmanu' jer ko zna sta se moze desiti. Nazalost, zena koja je sa tobom u sobi, bez obzira na to je li se porodila ili ne je ta koja ti pomaze dok si u bolovima. I ti njoj. Pripremi se na to da pomalo radis posao tih medicinskih sestara. Inace, ekipa "60 minuta" i Bakir Hadziomerovic bi imali pune ruke posla na ginekoloskom odeljenju Opce bolnice. A tek na Kosevu....ma trebala bi im citava sezona emisije.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *