|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 12:05:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

sestrama je muka kad im se na vratima pojavi još jednauser posted image , valjda sad veći broj trudnica bira opću u odnosu na GAK.




Ja sam sinoć to doživila, da je sestrama bukvalno muka. Jedino je ona na prijemu jako ljubazna, a sestra na porođajnom i sestra na ginekološkom....katastrofa! Ja sam sinoć išla zbog, kako kažu, trudničkog išijasa. I objašnjavam joj kako me kuk boli, ode sestra po doktora i zvoca niz hol, čuj kuk je boli...user posted image  Ja poludila. E ja baš ne idem dr. dok me baš, baš nešto ne zaboli. A ona misli ja tek tako došla....

< Poruku je uredio enisa_sara -- 19.4.2009 12:06:46 >

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 12:08:38   
Anoniman
ja kad sam primljna bilo je prepuno, i morala sam najprije leci u 7-krevetnu sobu, mislila sam da cu poludjeti, jer sam ocekivala iole ciste dvokreetne sobe, poslije nekoliko sati su nas razmjestili kad su otpustili neke porodilje
ali hocu vam reci da ne trebate biti tako pesimisticne, mislim jest da bi svi voljeli malo cistoce i paznje, posebno u tom najosjetljivijem periodu, ali vjerujte da onog trenutka kad rodite nece vas biti briga za smjestaj, mislim bar sam ja tako zanemarila sve ostalo, jest da jedva cekate kuci, zato molite boga da vi i beba budete dobro i sve ce lakse proci
ne bih da pametujem ali stvarno je tako, nemamo izbora, nazalost

sretno

(odgovor članu norah)
  Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 12:10:49   
Anoniman
Upravo ovako kako je noaa napisala! Ja sam prvo dijete rodila na GAK-u, užas!! I psihički se pripremam i za opću, ne vjerujem da iko tetoši trudnice i porodilje, s toga, ne želim vas prepadati al nemojte puno očekivati. Ipak je ovo bosansko zdravstvo. Žalosno al je tako.

(odgovor članu norah)
  Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 12:15:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Upravo ovako kako je noaa napisala! Ja sam prvo dijete rodila na GAK-u, užas!! I psihički se pripremam i za opću, ne vjerujem da iko tetoši trudnice i porodilje, s toga, ne želim vas prepadati al nemojte puno očekivati. Ipak je ovo bosansko zdravstvo. Žalosno al je tako.


eeeeeeee da...a ja nikako da se naviknem na to...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 12:16:07   
škorpija
Ma vjerujem da je tako, ali prije su svi išli u Opću bolnicu baš zbog manje gužve i navodne ljubaznosti osoblja, iako mnogi smatraju da su oni na GAK-u stručniji. Ali sad je i u Općoj isto kao gore i sve više ramišljam gdje da idem, jer izgleda da je svejedno, isto sr... -drugo pakovanje.
Uf ma ne mogu vjerovati da se pet dana pred porod zamaram takvim svarima, pa i moja mama je ležala na hodniku cijelo vrijeme poslije poroda pa meni evo ništa ne fali, kaže samo je malo gužva jer svi prolaze, ali ne smetauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 12:23:46   
Anoniman
Ne znam šta bih ti rekla. Ja imam loše iskustvo sa GAK-om i rekla sam kad ne bi postojalo ni jedno drugo porodilište osim Koševa, kući bi se porodila. Po onome što sam ja vidjela na kontrolama i na osnovu čega pravim poređenje između jedne i druge, za par nijansi mi je Opća (sad za sad) bolja od Koševa.

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 12:37:46   
škorpija
Nadam se da ćeš sa Općom imati više sreće, možda će kad GAK preseli na Jezero biti bolje, ali opet kontam pa isti ljudi će preći i gore, a kad bi osoblje bilo iole ljubazno lakše bi čovjek pretrpio i loše uslove.

Ma nešto u zadnje vrijeme samo loša iskustva čujem sa porođajja iz Opće, baš bih voljela da se javi neko sa pozitivnim iskustvom da malo razbije ovu negativost koja mi se skuplja danimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 15:24:09   
Anoniman
skorpija imas pp

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 16:10:24   
škorpija
Dadada,

dobila sam poruku koju si jučer posalla i u kojoj kažeš da nisi dobila moj PP, a ja sam ti ga tri puta poslala, ne znam jel to to

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 16:18:25   
babymia
draga skorpija,ja imam super pozitivno iskustvo iz opce bolnice....cisto,po dvije zene u sobi.....doktori,sestre,babice svi s kojima sam se susrela(2 smjene)jako ljubazni i susretljivi.....sve u svemu meni je bilo odlicno gore.....
ali svako ima svoju pricu i na kraju krajeva sve je to u bozijim rukama.....uglavnom,puno srece ti zelim!!!!!


_____________________________

11.3.2009. MIA
nasa srecica

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 18:15:26   
Visnja RR
dok se ne otvori nova bolnica svima bih preporucila Opcu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu babymia)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
19.4.2009 19:37:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

Dadada,

dobila sam poruku koju si jučer posalla i u kojoj kažeš da nisi dobila moj PP, a ja sam ti ga tri puta poslala, ne znam jel to to


poslala sam ti ja odgovor na tvoje pitanje

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
20.4.2009 8:45:03   
škorpija
E dadada ja ti nisam dobila odgovor, ne znam stvarno šta je sa ovim PP-ima. Ako ti nije zahmet, opet mi prosilijedi. unaprijed hvala

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
4.5.2009 20:21:20   
zagy
Otišla u Opštu bez velikih očekivanja, a vratila se oduševljena. Pored uslova koji su super (soba sa dva kreveta, beba s tobom u sobi, wc u sobi, sve čisto), promjenila par smjena i vidjela skoro sve doktore i sestre. I moram reći da su svi izuzetno ljubazni i profesionalni, doktore objektivno najmanje viđaš, sestre sve super. Doduše ima i njih svakakvih, ali svaka dođe kada je zoveš, dodaju ti bebu, pokazuju kako da dojiš ako to tražiš, mene čak i do wc-a pratile jer sam izgubila puno krvi. Ja imam samo pozitivna iskustva user posted image

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
4.5.2009 21:12:56   
Saraya
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Tako mi je drago kad dodje neko s pozitivnim iskustvom; ionako je dosta sam porod, bolovi, traume... jos u nepovoljnim uvjetima - ma haos...

Draga Zagy, citam ovdje da je u Opcoj velika guzva, pa kako je bilo dok si ti tamo boravila???


(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
4.5.2009 21:40:05   
aazra
IZVORNA PORUKA: zagy

Otišla u Opštu bez velikih očekivanja, a vratila se oduševljena. Pored uslova koji su super (soba sa dva kreveta, beba s tobom u sobi, wc u sobi, sve čisto), promjenila par smjena i vidjela skoro sve doktore i sestre. I moram reći da su svi izuzetno ljubazni i profesionalni, doktore objektivno najmanje viđaš, sestre sve super. Doduše ima i njih svakakvih, ali svaka dođe kada je zoveš, dodaju ti bebu, pokazuju kako da dojiš ako to tražiš, mene čak i do wc-a pratile jer sam izgubila puno krvi. Ja imam samo pozitivna iskustva user posted image


Ja bih se nadovezala na ovo..Imala sam malo tezi porodjaj koji nije bio izazvan ali je dugo trajao. Lezala sam na odjelu gdje se cuva trudnoca kada sam dobila bolove koji su trajali citav dan kada sam smjestena na porodjajno. Helem, osoblje je divno a posebno bih pohvalila studente i studentice medicine koji su se jako trudili oko mene a mislim da je to i inace praksa. Meni kad su nastali bolovi isla sam cesto na wc i zbog toga mi je puno znacilo sto smo samo nas dvije bile u sobi osjecas se skoro kao "kod kuce"user posted image
Malo jeste frka sto NEMA donosenja dorucka i rucka u krevet ali takva im je praksa, valjda hoce da te natjeraju da se kreces nakon porodjaja...

_____________________________








(odgovor članu zagy)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
4.5.2009 23:40:45   
veeseelaa
ja sam se porodila na Gak-u, cijelu trudnocu sam vodila takođe na Gak-u i mogu samo pohvaliti sve redom, od dr-a, do sestara za prijem pa do babica. Da ne zaboravim i čistačice, ja sam se osjecala kao u drugoj kuci i vrlo rado sam isla na pregled, bolnica mi je ostala mila i draga. Nakon poroda sam isla ponovo kod njih čisto da se zahvalim sestrama na prijemu i doktoru koji mi je vodio trudnocu. Prema meni su svi bili ljubazni i susretljivi, ja čak nikad nisam imala uputnicu za ctg na koji sam išla svaka dva dana pred porod, tako da su me baš zapamtili po tome u smislu: a ti si ona bez uputnice
Jednom sam samo platila ctg a kasnije su mi gledali kroz prste
Sve pohvale za GAK u Sarajevu i veliko hvala svim uposlenicima

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
4.5.2009 23:43:55   
Anoniman
ak smijem reci jos jedan plus za opcu- tamo ne treba uputnica za ctg nikada, i kad sam cula za GAK da treba bas sam se iznenadila, to je gnjavaza

< Poruku je uredio sahara -- 4.5.2009 23:44:38 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
4.5.2009 23:54:37   
veeseelaa
da, baš je gnjavaža, al vidjela sam da žene koje idu na ctg u Gak od dr opće prakse dobiju po desetak uputnica odjednom za ctg pa se baš i nje gnjave user posted image
opet kažem, vidjela sam da i kad dodjes bez uputnice progledaju kroz prste, kao što napisah jednom sam platila ctg u iznosu od 22 KM ako se dobro sjećam a jednom su mi dali da idem uplatiti a ja lijepo otišla kući, naravno nalaz ostao kod njih a i koji će mi, odmah mi je dr rekao da je sve ok user posted image
kad sam sljedeći put došla, sestra me se sjetila i pita a gdje je uplata od prošli put a ja: pa kod kolegice sam vam ostavila, zar vam nije predalauser posted image user posted image user posted image
ma bitno je snaći seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
8.5.2009 13:52:55   
nadirovamama
Ja sam u Opcoj bolnici rodila prije skoro 10 godina, tacnije 2000.
Imam extra iskustvo ali moram dodati (mada vidim da o tome niko ne govori javno), imala sam relativno jaku stelu!user posted image
Rodila sam uz drip i niko me nije pitao da li ga zelim ili ne.user posted image
Doduse, tada nisam imala pojma ni sta je klistiranje a kamoli drip!user posted image
Bila sam smjestena u dvokrevetnu sobu sa djevojkom koja je rodila noc prije nego sam ja dosla., tako da je ujutro nakon mog poroda pustena kuci a ja ostala ravno 24h sama u svom "apartmanu".user posted image
Ponovo sam trudna i moja odluka je ponovo pala na istu bolnicu.
Ne znam kakvo je stanje sada ali koliko sam mogla procitati da je u zadnje vrijeme navala.
Ne cudi me jer ono sto je porodilji pruzeno na GIK-u zaista je sramotno i jadno za 21 vijek, bez obzira sto zivimo u ovakvoj drzavi!user posted image



_____________________________

Divno je biti nekome nesto...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
8.5.2009 18:26:40   
zagy
Ja kada sam primljena u Opću, odmah me stavili u sobu sa curom koja je ležala sama. Nisam stekla dojam neke prevelike frke i gužve, mada, kada su me otpuštali to jutro su nam ubacili treći krevet i jednu porodilju u sobu dok mi ne odemo. Tako da ima porodiljauser posted image user posted image , ali pošto se leži 24 sata ima i slobodnih kreveta. 

(odgovor članu nadirovamama)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
16.5.2009 9:57:34   
Arijana2
Mame user posted image  da li se moze dogovoriti samoinicijativno carski rez,meni je beba pravo krupna a do sad se doktori prave ludi kako da dogovorim carski rez da li netko ima iskustvo

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
20.5.2009 21:35:25   
Puslica
cao drage moje ,dugo me nije ilo pa sam malo ispala iz fola sta se ziva na rr,molila bi ako ima neka da se u skorije vrijeme porodila u drzavnoj na carski da mi kaze sta mi treba da ponesem
hvala.

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
25.5.2009 11:36:25   
bebana27
mene intersuje da li zena iz drugog kantona se moze poroditi u Sarajevu?
jer mm ima zelju da se porodim u Sarajevu jer tamo imamo jako puno familije pa ne znam sta mi je potrebno od papira?

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Porodilište Državna bolnica u Sa
25.5.2009 11:40:44   
Pretty mamma
Bebana, mislim da možeš ali da moraš platiti porod. Tako nam je rekla babica u školici za trudnice. Ali najlakše ti je da nazoveš ZZZO i pitaš user posted image

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *