|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znacenje imena
17.8.2009 16:02:10   
nermina_
IZVORNA PORUKA: alesija

Allahov poslanik Muhammed a.s. u jednom hadisu kaze:
"Vi cete na Sudnjem danu biti prozivani po vašim imenima i imenima vaših oceva. Zato nadjenite svojoj djeci lijepa imena."

Svaki covjek ce na sudnjem danu biti pitan kakvo ime je dao svom djetetu.



da cula sam i ja za ovaj hadis po  kojem Muhammed a.s. kaze da  dajemo djeci lijepa imena, dakle koja imaju lijepa znacenja  i to shvatam. ali meni nije jasno otkud znamo koja su muslimanska a koja nisu.


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Znacenje imena
17.8.2009 16:04:51   
nermina_
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih samo naglasila činjenicu: ne postoje muslimanska imena.
Postoje perzijska, turska, arapska imena.


Evo samo da se ponovim....po definicij, ne postoje muslimanska imena.

hvala hanabanana takav odgovor mi je trebao




_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Znacenje imena
17.8.2009 16:05:08   
hanabanana
 
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih samo naglasila činjenicu: ne postoje muslimanska imena.
Postoje perzijska, turska, arapska imena.


Evo samo da se ponovim....po definicij, ne postoje muslimanska imena.



Upravo tako nermina. ALi nasi ljudi imaju običaj da pogrešno tumače i prevode onako kako njima odgovara.
U arapslim zemljama imate i katolika koji nose imena Abid, Abdulah, Aziz.....jer su to arapska imena! Ne muslimanska, nego arapska.

Po tumačenom hadisu djetetu se ne smije dati pokudno ime, a svjedoci smo da kod nas ima Mihri koliko hocete.



< Poruku je uredio hanabanana -- 17.8.2009 16:07:22 >

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Znacenje imena
17.8.2009 16:07:06   
nermina_
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih samo naglasila činjenicu: ne postoje muslimanska imena.
Postoje perzijska, turska, arapska imena.


Evo samo da se ponovim....po definicij, ne postoje muslimanska imena.



Upravo tako nermina. ALi nasi ljudi imaju običaj da pogrešno tumače i prevode onako kako njima odgovara.
U arapslim zemljama imate i katolika koji nose imena Abid, Abdulah, Aziz.....jer su to arapska imena! Ne muslimanska, nego arapska.





user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


svaka cast!!!!!!!!!!!!!!!!!


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Znacenje imena
17.8.2009 16:07:39   
ali84


Ja bih samo naglasila činjenicu: ne postoje muslimanska imena.
Ne muslimanska, nego arapska.



[/quote]

ok onda cemo reci bosanska imena!! Moze li tako, kad vec imamo arapska,perzijska,turska,etc.etc....???

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Znacenje imena
19.8.2009 22:42:41   
lejlašh
Mene interesuje da li neko zna značenje imena Daris?

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Znacenje imena
19.8.2009 22:47:00   
lejlašh
Alesija slažem se za ovo bosanska imena, pa i mi imamo svoj jezik, zašto onda ne bismo imali i svoja imena?
I ja sam se uvijek pitala a kako znamo da li smijemo dati svome djetetu neko ime i po čemu ono ima lijepo ili ružno značenje? Znači moramo pretresti sve jezike da utvrdimo postoji li slučajno riječ u nekom od njih koja bi dala imenu ružno značenje.

Ja ga pravo zakomplikova - ali valjda ste skontale šta sam htjela reći user posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Znacenje imena
19.8.2009 22:53:12   
iva.lu
zna li ko zna naseg imena  Lu user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Znacenje imena
19.8.2009 23:43:04   
leli§

IZVORNA PORUKA: alesija

mada mislim da vise niko ne gleda da li je muslimansko ili nije,da li ima lijepo znacenje ili ne, nego daju djeci ime onako kad cuju neko ime koje im se svidi...licno mislim da je to skroz bezveze...super su ta imena dok su djeca mala,a sta kasnije kad ostare i budu Nana Lana i Dedo Din user posted image user posted image user posted image


ma joj to ti je uvijek tako ako su mali kako ce djetetu dati starinsko ime kad ostare nigdje veze opet... nije se rodio ko je svjetu ugodio...zato ako se roditeljima svidja, i ako je ime izabrano po nekim njihovim "nacelima" onda neka tako bude (koga briga sta drugi kazuuser posted image user posted image user posted image )

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Znacenje imena
19.8.2009 23:48:23   
leli§

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ja bih samo naglasila činjenicu: ne postoje muslimanska imena.
Postoje perzijska, turska, arapska imena.


Evo samo da se ponovim....po definicij, ne postoje muslimanska imena.




naravno da ne mozes reci za ime odnosno rijec da je muslimankso ili hriscansko ili jevrejsko ili ime neke druge religijske skupine. religijske skupine nemaju svoje jezike pa tako ni rijeci iz kojih bi imena mogla poteci. kakogod, ime moze da ima jako religijsko znacenje kao npr Abdullah sto znaci Allahov rob i sl, ili pak da budu zasnovana na historijskim licnostima vezanim za tu religiju npr Hamza i Sumeja, ili imenima Poslanika npr. Muhammed, Isa, Petar, Nikola itd. Ali je cinjenica da je na nasim prostorima ime usko vezano sa religijom, pa ljudi positovjecuju to sa muslimanskim, hriscanskim itd imenima.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 0:04:39   
leli§

IZVORNA PORUKA: hanabanana

U arapslim zemljama imate i katolika koji nose imena Abid, Abdulah, Aziz.....jer su to arapska imena! Ne muslimanska, nego arapska.

Po tumačenom hadisu djetetu se ne smije dati pokudno ime, a svjedoci smo da kod nas ima Mihri koliko hocete.





ja za 8 godina jos uvijek nisam upoznala nijednog Abdullaha neMuslimanauser posted image user posted image user posted image user posted image a ni Muhameda naprijmer. gdje si se ti susrela sa tim? jako me interesuje. jer (koliko ja znam, koliko sam ljudi upoznala) u arapskim zemljama gdje ima jako puno krscanskog stanovnistva npr Lebanon i Egipat Krscani nose imena tipa: Nancy, Lydia, Christian, Mark, Iliana itd. ja sam 100% ubjedjena da nema, ali kao sto rekoh ja nisam jos nikoga takvog upoznala... ne znam...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 0:10:00   
škorpija
Da li je muslimanima obavezno da daju djeci imena arapskog porjekla, ili smiju biti na bilo kojem jeziku ali da su lijepog značenja?

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 0:14:12   
leli§

IZVORNA PORUKA: škorpija

Da li je muslimanima obavezno da daju djeci imena arapskog porjekla, ili smiju biti na bilo kojem jeziku ali da su lijepog značenja?


JA MISLIM (a nisam 100% sigurna) da ne mora biti arapsko ime ali da mora imati lijepo znacenje. ali to onda moras dobro provjeriti da na nekom drugom jeziku ne znaci nesto "ruzno"... kao sto rekoh MISLIM, ali NE ZNAM

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 0:24:14   
Visnja RR

evo kopiracu jedan tekst s foruma islamski brak:

Islam nije odredio muslimanskoj porodici da svojoj djeci, muskoj ili zenskoj, daju odredjena imena, arapska ili nearapska, i to je prepusteno izboru porodice i njenom ukusu u skladu sa odredjenim principima. Sa stajalista islama ti principi su:

1. Da ime bude liepo i da dijete ne negoduje zbog imena nakon sto odraste i sazrije; da ne asocira na neku neprijatnost i pesimizam i da nema pogrdno znacenje; da nije dato po osobi koja je poznata po grijesenju i razvratu i sl. Poslanik, s.a.w.s., je zamjenjivao ruzna imena lijepim, p aonaj kome bi npr.bilo ime "Mali", nazvao bi ga "Veliki", a zeni kojoj je bilo ime "Asija" (neposlusna) dao bi ime "Dzemila" (ljepotica), itd.

2. Da ime ne izrazava robovanje bilo kome osim Allahu, kao sto su imena: Abdul-Kab (rob Kabe), Abdul Nebijj (rob Vjerovjesnikov), Abdul-Husejn (rob Husejnov) i sl. Ibn-Hazm je zabiljezio saglasnost ucenjaka (idzma) u zabrani nadijevanja imena koje bi iskazivalo robovanje bilo cemu osim Allahu, sa izuzetkom imena Abdul-Mutalib. Blisko ovome, a sto je poznato kod nearapa, je nadijevanje imena kao sto su: Gulam, Ahmed, Gulam Ali, Gulam Dzejlani, itd.

3. Da ime ne asocira na gordost i oholost i uzdizanje covjeka mimo Istine. U hadisu stoji: "Najponizenije ime kod Allaha na Dan stajanja je onoga covjeka koji se naziva Kralj kraljeva (Vladar vladara), a samo je Allah Vladar (Melik).
Slicno ovome je nadijevanje nekog od Allahovih lijepih imena koja samo njemu pripadaju, kao npr. Er-Rahman, El-Muhejmin, El-Dzebbar, El-Mutekebbir, El-Halik, El-Bari, itd. Isto tako imena koja nisu svojstvena samo Allahu, s.w.t., ako su sa odredjenim clanom (el) kao sto su: El-Aziz, El-Hakim, el-Alijj, El-Halim, itd. Ako su ova imena bez odredjenog clana su dozvoljena, kao sto su imena poznatih ashaba, Alija, Hakim, pa analogno tome i Aziz, Halim, reuf, Resid i njima slicna.

4. Pozeljno je nadijevanje imena poslanika, dobrih ljudi i dobrih zena, radi produzavanja sjecanja na njih sa zeljom njihovog slijedjenja. Isto tako pozeljnaa su i ona imena kojima se izrazava pokornost Allahu, dz.s. kao sto stoji u hadisu : "Najdraza imena Allahu su Abdullah i Abdura-Rahman" (Muslim, Ebu-Davud, Tirmizija, Ibn-Madze, Ibn-Omer), a analogno tome i imena Abdul-Aziz, Abdul-Alim, Abdu-Halik, Abdul-Vahid i dr.

5. Koliko je meni poznato nijedan islamski pravnik nije zabranio nadijevanje nearapskog imena ukoliko ono ima lijepo znacenje u doticnom jeziku. Muslimani su zadrzali mnoga strana imena za muskarce i zene, nakon njihovog prihvatanja islama, uprkos cinjenici da zive u arapskoj sredini. Najociglednije je to kod Marije Kopcanke, majke Ibrahima b. en-Nebijja, a.s., koja je poznata po svom koptskom-egipatskom imenu.

Onaj koji posmatra imena ashaba i onih koji su ih slijedili u dobru, vidi da njihova imena cesto znace neke biljke, npr. Talha (banana), Selme (vrsta drveta), Hanzala /gorka tikvica). Ili imena koja znace zivotinjsku vrstu kao npr. Esed (lav), Fehd (leopard), Hejsem (mladi orao), Sakr (soko). Ili imena nezive prirode ili uopce stvari iz prirode kao: Bahr (more), Dzebel (brdo), Sahr (stijena) itd. Ili imaju znacenje koje je izvedeno kao sto su imena: Amir, Salim, Amr, Seid, Fatima, Aisa, Safija, Mejmuna. Ili imena prethodnika, kao vjerovjesnika, dobrih ljudi i zena: Ibrahim, Ismail, Jusuf, Musa, Merjem.

U skladu sa prethodnim principima dozvoljeno je muslimanu da svome djetetu, sinu ili kceri, da ime bilo ono arapsko ili nearapsko (strano).

Napomena (ukratko): Ovdje je uzeta u obzir cisto serijatska dimenzija pitanja nadijevanja imena, a ne kulturno-povijesni aspekt (koji bi se kod muslimana bosnjacke nacionalnosti trebao razmotriti, ali to zahtijeva multidisciplinarni pristup).

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 0:35:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: leli§

ja za 8 godina jos uvijek nisam upoznala nijednog Abdullaha neMuslimanauser posted image user posted image user posted image user posted image a ni Muhameda naprijmer. gdje si se ti susrela sa tim? jako me interesuje. jer (koliko ja znam, koliko sam ljudi upoznala) u arapskim zemljama gdje ima jako puno krscanskog stanovnistva npr Lebanon i Egipat Krscani nose imena tipa: Nancy, Lydia, Christian, Mark, Iliana itd. ja sam 100% ubjedjena da nema, ali kao sto rekoh ja nisam jos nikoga takvog upoznala... ne znam...


ja jesam... i Jameel i Jumana i Abdul i jos par njih.. imaju arapska imena (koja nama zvuce muslimanski), al su krscani. Palestinci, Libanonci, Jordanci.

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 12:11:10   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: leli§
Ali je cinjenica da je na nasim prostorima ime usko vezano sa religijom, pa ljudi positovjecuju to sa muslimanskim, hriscanskim itd imenima.


Ja sam svoj komentar dala osvrčući se na hadis koji uređuje pitanje nadivanja imena. To šta ljudi poistovječuju s nečim, to nema veze sa Islamom i meni zdrav razum ne dopušta da šutim kada vidim da to neko radi.


IZVORNA PORUKA: leli§
ja za 8 godina jos uvijek nisam upoznala nijednog Abdullaha neMuslimana a ni Muhameda naprijmer. gdje si se ti susrela sa tim? jako me interesuje.


To što ti nisi susrela niti jednog nemuslimana koji nosi ime Abdullah ne znači da takvi nepostoje. Muž od moje prijateljice zove se Aziz, kuvajčanin je - katolik. Ja sam upoznala dosta kršćana, arapa, koji nose arapska imena - što je i logično, ali to " arapska " naši ljudi prevedu sebi kao muslimanska, iako im u toj istoj knjizi imena koju su kupili fino u zagradi piše ( arp. porijekla ).

Evo Višnja se postirala divan post koji daje odgovore na ova pitanja i to sa jedinog bitnog aspekta - sa aspekta šerijeta i Islama.

I to je ono što našem čovjeku ne možeš dokazati, ako dijetetu date ime Hamza - isto tako ste mu mogli dati ime Lav. ( na našem jeziku Hamza = Lav ).


(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 12:15:56   
dana3
Za skoro sva navedena imena-nisu striktno muslimanska(ne daju se samo djeci islamske vjeroispovijesti) jer kako ljudi iz tog podrucja tumace-da njihova imena imaju vaznost lijepog znacenja a ne kojoj vjeri pripada.
Sa mnom na poslu radi Abdulah koji je katolik-Iran
Mahmud-KAtolik-afganistan
raspravljalo se o mom imenu koje je neka izvedenica persijskog jezika a u prevodu na nas bi znacilo otprilke dusanka pa smo tako i pricali o imenima i njima je malo cudno da se u Bosni tako imena razvrstavaju.


_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 14:58:33   
nermina_
Mah mene nervira samo sto nas narod mnoge stavri posebno po pitnju vjere izokrece sto je striktno po islamu zabranjeno. a isti ti ljudi koji izokrecu vjeru kunu se u islam i kad se snjima pokusa raspravljati o tome oni bi te zadavali jer su toboze oni upravu, a sve sto zastupaju samo su naculi negdje i uzeli to zdravo za gotovo. jako je sramotno kad neko ko je ¨obrazovan¨ kaze da je musliman po nacionalnosti, a takvih ja poznajem jako mnogo i ti isti ljudi bi  se samnom najradje pobili jer ih ja zelim ubjediti da takva nacija nepostoji. ista ta stvar je i sa ¨muslimanskim imenima¨ , postoji jos na hiljade slicnih primjera ali to nije ovdje tema pa da neduzim dalje da me nebi opominjali.

peace!


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 19:19:09   
leli§

IZVORNA PORUKA: Dina RR

IZVORNA PORUKA: leli§

ja za 8 godina jos uvijek nisam upoznala nijednog Abdullaha neMuslimanauser posted image user posted image user posted image user posted image a ni Muhameda naprijmer. gdje si se ti susrela sa tim? jako me interesuje. jer (koliko ja znam, koliko sam ljudi upoznala) u arapskim zemljama gdje ima jako puno krscanskog stanovnistva npr Lebanon i Egipat Krscani nose imena tipa: Nancy, Lydia, Christian, Mark, Iliana itd. ja sam 100% ubjedjena da nema, ali kao sto rekoh ja nisam jos nikoga takvog upoznala... ne znam...


ja jesam... i Jameel i Jumana i Abdul i jos par njih.. imaju arapska imena (koja nama zvuce muslimanski), al su krscani. Palestinci, Libanonci, Jordanci.



IZVORNA PORUKA: hanabanana




To što ti nisi susrela niti jednog nemuslimana koji nosi ime Abdullah ne znači da takvi nepostoje. Muž od moje prijateljice zove se Aziz, kuvajčanin je - katolik. Ja sam upoznala dosta kršćana, arapa, koji nose arapska imena - što je i logično, ali to " arapska " naši ljudi prevedu sebi kao muslimanska, iako im u toj istoj knjizi imena koju su kupili fino u zagradi piše ( arp. porijekla ).




jameel znaci lijep...jumana znaci srebreni biser...azis je jedno od 99 Allahovih imena tako da muslimani ne bi dijete ni smijeli nazvati Bog...moze samo abdulaziz (abdulaziz je isto sto i abdulrahman ili abdullah itd), abdul i abdullah nije isto jer je abdul Slave of znaci nema cega odnosno koga je rob a Abdullah ima Abd-Ul-Allah (s tim da se A kod Allaha ne izgovara---ne pitaj me sto neka je arapska jezicka zavrzlama:)) i naravno da nece pisati muslimanskog porijekla nego arapskog ako potice iz arapskog jezika... gore sam vec navela to s jezicima i religijama da se ne ponavljam...



_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 19:22:01   
leli§

IZVORNA PORUKA: nermina_

Mah mene nervira samo sto nas narod mnoge stavri posebno po pitnju vjere izokrece sto je striktno po islamu zabranjeno. a isti ti ljudi koji izokrecu vjeru kunu se u islam i kad se snjima pokusa raspravljati o tome oni bi te zadavali jer su toboze oni upravu, a sve sto zastupaju samo su naculi negdje i uzeli to zdravo za gotovo. jako je sramotno kad neko ko je ¨obrazovan¨ kaze da je musliman po nacionalnosti, a takvih ja poznajem jako mnogo i ti isti ljudi bi se samnom najradje pobili jer ih ja zelim ubjediti da takva nacija nepostoji. ista ta stvar je i sa ¨muslimanskim imenima¨ , postoji jos na hiljade slicnih primjera ali to nije ovdje tema pa da neduzim dalje da me nebi opominjali.

peace!




ih draga nermina, sve dok se kod nas u bosni stanvnistvo budje djelilo na Srbe, Hrvate i Muslimane... umjesto na Bosance, Srbe i Hrvate, ili Pravoslavce, Katolike i Muslimane... toga ce uvijek biti... a tuzno je da u jako puno literature sa naseg podrucja a i one koja je napisana od strane stranih autora stoji da u bosni zive muslimani, srbi i hrvati itduser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 19:24:09   
Niobe
trebamo mi bit jedan narod, Bosanci i Hercegovci, a vjeroispovjest pravo svakog covjeka.
Tek onda cemo profunkcionisat.
Sve podjele bljak.

Nejse, odoh off topic user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Znacenje imena
20.8.2009 19:41:28   
leli§

IZVORNA PORUKA: Niobe

trebamo mi bit jedan narod, Bosanci i Hercegovci, a vjeroispovjest pravo svakog covjeka.
Tek onda cemo profunkcionisat.
Sve podjele bljak.

Nejse, odoh off topic user posted image




ama neka bude kako hoce samo da nas vise ostave smirom i da nam ne mjesaju nacionalnost sa religijom...pa se onda neki cude kako to da u bosni zvone zvona i cuje se ezan u 12:00...reko nigdje sehera kao sarajeva...

p.s. ovi nasi postovi nigdje veze sa temom...izvinite me ja necu vise

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Znacenje imena
21.8.2009 12:58:26   
Tidzi
Zna li mozda neko staznaci ime Adin i Laila i kojeg su porijekla?

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Znacenje imena
21.8.2009 18:00:14   
lejlašh
Dobro, zna li neko značenje imena Daris? I pod koje biste ga svrstali?


_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Znacenje imena
21.8.2009 19:22:28   
nermina_
IZVORNA PORUKA: lejlašh

Dobro, zna li neko značenje imena Daris? I pod koje biste ga svrstali?



Daris (ar) - ucenik


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *