RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Roditeljski razgovori



Poruka


SailorMoon -> RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE? (22.6.2010 15:39:47)

Jeste ziva istina. On imo spermije na prstu, njoj ga gurno (izvinite na izrazu, ali neznam kako to drugcije opisati) i eto belaja. Jos u Italiji, oni teki Katolici, kod njih zabranjen sex pred brakom.
i ima jos takvi primjera koje su nama nastavnci na sexualnom predavanju pricali. Zato i jeste ta metoda nesigurna.
I ja sam licno se tako cuvala posle pilula (puno se bila od njih ugojila) i eto ga!




jasmin -> RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE? (22.6.2010 15:43:44)

Ma meni je taj nacin koji se koristi kod ovih sto se kofol drze toga da nevini udju u brak totalno bezveze.Pa sta je njima nevinost,samo par milimetara kozice ??? Nigdje veze,al eto.

A stvarno cudan primjer.




SailorMoon -> RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE? (22.6.2010 15:48:13)

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ma meni je taj nacin koji se koristi kod ovih sto se kofol drze toga da nevini udju u brak totalno bezveze.Pa sta je njima nevinost,samo par milimetara kozice ??? Nigdje veze,al eto.

A stvarno cudan primjer.


Draga u to neulazim u kojoj je mjeri to sada nevinist ili ne. To svak mora za sebe da zna, ali istina je da Sexa u pravm smislu nisu imali. A svi ostali moralni aspekti mora svak sa sobom rjesavati.




jasmin -> RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE? (22.6.2010 16:02:07)

IZVORNA PORUKA: SailorMoon

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ma meni je taj nacin koji se koristi kod ovih sto se kofol drze toga da nevini udju u brak totalno bezveze.Pa sta je njima nevinost,samo par milimetara kozice ??? Nigdje veze,al eto.

A stvarno cudan primjer.


Draga u to neulazim u kojoj je mjeri to sada nevinist ili ne. To svak mora za sebe da zna, ali istina je da Sexa u pravm smislu nisu imali. A svi ostali moralni aspekti mora svak sa sobom rjesavati.



Ma znam,draga,ali ono sto oni nisu imali je samo spolni odnos i zato ne volim etikete nevin,kad je nevinost nesto drugo.Al eto,njihov izbor.




vjestica -> RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE? (22.6.2010 16:03:22)

i ja sam čula za par takvih priča, lali sve su bile rekla - kazala, pa ne znma jeli to stvarno istina, ili nečija vadiona
u svakom slučaju prekinuti snošaj ne nepouzdan, kao i brojanje plodnih i neplodnih dana (doduše to se može osigurati sa mjerenjem bazalne temperature, lh trakicama i sl, ali je peglativno u svakom slučaju)




Anidae -> RE: Podvezivanje jajnika DA ili NE? (24.6.2010 9:09:31)

Nemam nekog pretjeranog iskustva licnog kad su u pitanju kontracepcija na ovaj ili onaj nacin... Pouzdano poznajem zenu koja je podvezala jajnike jer je imala 2 djece koje je rodila ubrzo, jedno za drugim, i nije proslo malo, opet je ostala trudna... Dakle, to je njeno iskustvo, e sad, mozda to podvezivanje nije bilo dobro odradjeno od strane ljekara, mozda je to naprosto bila njena sudbina da rodi i to trece, neznam... Ali ja licno imam prilicno povjerenja u ljekare, dakle, u smislu, ako predloze nesto da oni smatraju da je to za jednu zenu najbolja opcija, naravno, niko nista ne garantuje 100 %...
A sto se tice prekinutog snosaja, ja sam to koristila kao jedinu mogucu metodu jer nisam dosad radjala a iz zdr. razloga u sustini i nisam mogla koristiti pilule i sl.... Menzes imam od 11-te godine (sad mi je 25) i dakle 14 godina me stomak bolio svakog mjeseca po 3 dana, bio napuhan i ja sam, i pored kalendarske racunice, znala i po toj boli da su to plodni dani... Dakle, po svemu tome, sanse za trudnocu 0 %... A trudna sam evo 7.-i mjesec... Svojim sam ocima bila svjedok sv....nju mog muza tako dakle i ja smatram pa postoji mogucnost za zacece od one predsjemene tecnosti... Mozda rijedak slucaj, mozda mi neko ne vjeruje, a mozda je Bog jednostavno tako zapisao... [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Nanica Sarajevo -> RE: Podvezivanje jajnika: da ili ne? (14.7.2010 8:22:30)

Drage moje,

samo da javim da sam rodila divnog djecaka i tokom carskog reza su mi podvezali jajovode. Ipak smo donijeli takvu odluku nakon konsultacija sa doktorom (ustvari dva doktora). [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Tidzi -> RE: Podvezivanje jajnika: da ili ne? (14.7.2010 10:34:59)

Draga, cestitam na sinu i zelim vam sve najbolje!

Kada budes bolje, javi kako je prosao oporavak. Kakav je osjecaj kad su podvezani jajovodi ili se bas nista i ne primjeti, ne osjeti kao da ih nisi ni podvezala.




Nanica Sarajevo -> RE: Podvezivanje jajnika: da ili ne? (14.7.2010 16:04:18)

Hvala Tidzi [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Oporavak ide isto kao i prosli put, mozda cak i brze jer sam rodila sa epiduralnom, pa nisam imala onaj ruzni osjecaj budjenja iz anestezije i neke kome, vec sam bila skroz svjesna i vec nakon 2 sata sam trazila da mi skinu kateter i pocela polako hodati. Nemam nikakvih smetnji sto se tice podvezivanja jajovoda, niti to ni na koji nacin osjetim. Psihicki sam mirna jer znam da sam uradila za sebe dobru stvar, i dalje mislim da je to bolje od abortusa....




seky -> RE: Podvezivanje jajnika: da ili ne? (4.3.2012 23:08:52)

Pozdrav drage forumasice i clanice RR

Evo nakon poduze pauze da se i ja javim...Uradila sam podvezivanje jajovoda 2009 god poslje treceg CR.Nisam imala nikakvih problema,SEX imam redovno bez ikakvih problema.Menzes mi jedino traje nesto duze al nista strasno...Medjutim sad sam uradila sasvim slucajno nalaz stitne i hormona i pokazalo mi je da mi je usporen rad stitnjace sa hronicnom upalom...Pocela sam se naglo debljati..Eh sad sljedi ono,kome god sam rekla da imam problem sa stitnom odmah su mi rekli to je od podvezianja jajovoda a ja odmah kazem a sta je sa onim zenama koje nisu uradile podvezivanje a imaju isti problem sa stitnom...Do sada ja licno nisam imala nikakve posljedice..Ovo sa stitnom je samo usput...Med.sestra koja radi u KB Zenica i koja je vec u godinama mi je rekla da je podvezala jajovode i da nema nikakvih problemaa ta ista me pripremila za op.salu.




Lunja -> RE: Podvezivanje jajnika: da ili ne? (6.3.2012 19:42:59)

Ja tri puta sam u 5 godina ostala trudna, od preejakulata, živa istina, ni on nije više siguran u sebe!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]