4D u Sarajevu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


bubamara80 -> 4D u Sarajevu (22.5.2008 9:29:59)

Vodi me dr. Begić (Koševo) ali je do 2.06 na odmoru a trenutno sam u 22. sedmici trudnoće i želim otići privatno na 4D UZ, pa me interesuje da li znate koji ginekolog u Sarajevu ima taj UZ i koliko košta taj pregled. Znam da Poliklinika Klarus ima 3D crno-bijeli 40KM. Neko je čini mi se napisao da ima dr. Mehmedbašić 4D 50KM ali samo za one koji su čitavo vrijeme kod njega ili?




Anoniman -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 10:26:55)

Pa imas na klinici 4D. Ako te vodi dr Begic i ako ides gore kod njega na kontrole, valjda ti radi 4D. Taj UZV je kad udjes u sobu za UZV pa lijevo vrata, a desno se nalaze dva obicna UZV aparata. E sad jedino ako ga ti ne zelis cekat. Ja sam jednom otisla kod mehmedbasica, uradio mi je taj UZV i dao mi slicicu, bas je ono prava ebica se vidi i kostalo je 50 KM. Tad sam bila prvi i jedini put kod njega.
E sad imas snimanje bebe koje se radi valjda sat vremena  i to ti snima na cd, cula sam da je to 200 KM kod Mehmedbasica. Ovo zadnje ti govorim sto sam cula.
Pozdrav.




bubamara80 -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 10:33:03)

Ima na klinici i prošli put sam trebala na 4D ali kad sam došla kaže on moraš zovnuti nekoliko dana prije pa vidjeti kad sam ja na rasporedu za tim UZ jer se valjda mijenjaju samo jedan ima eh sad on dolazi sa odmora 2.juna pa ja trebam čekati još nekoliko dana da on bude na rasporedu a sad je najbolje vrijeme za taj UZ pa mi se ne da čekati. Ništa idem zovnuti ordinaciju  dr.Mehmedbašića pa se raspitati.




bubamara80 -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 10:35:45)

sad zvala pregled 4D kod Mehmedbašića 200KM




idana_85 -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 10:39:52)

Pa ja veceras idem na taj uz, ako je to taj, i to besplatno. Vodi me dr Sanjin Dekovic. Vec mi je jednom radio taj uz, jer su mi rekli da mi treba serklaza, pa je radio vaginalni. Sad sam usla u 21 sedmicu i radice ponovo vaginalni da vidi da li je serklaza zaista i potrebna. Prosli put sam dobila slicice, sliku mozga, i bebice, te mog "otvora"  i sve mjere. Zavisno od dr, moze se doci do tog uz. Javim vam kako je proslo veceras.[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]




saso -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 10:42:46)

Nisam sigurna ali mislim da ti taj 4D ultrazvuk moze uraditi bilo koji doktor na klinici samo se prethodno najavi,da ne cekas Begica ako ti je dugo.Ja sam licno taj pregled gore uradila kod doktora koji mi ne vodi trudnocu jer je moj doktor tada bio na bolovanju.




saso -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 10:49:11)

Mene sada samo interesuje posto cu i ja danas na pregled,moze li se ponjeti cd ili usb-stick pa da se to sve snimi.
Pomalo mi je i nezgodno da doktora pitam gore,jer ne znam dali rade to uopste?
Ako neko zna molim vas da mi javite




idana_85 -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 10:54:19)

Vidis super ti je ta ideja, bas cu ja pitati svog veceras,a za svaki slucaj cu oboje ponijeti. Muz i ja smo kontali da on snima mob ili kamerom. A kad ti danas ides i kod kojeg dr?




saso -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 11:01:10)

Ja sam kod Dr.Nikulina na Kosevu pa iza 6 smo zakazali termin posto sam na poslu do 5,ali mi ga pravo nezgodno pitat za to snimanje a sad sam u 23 sedmici i mislim da je taman povoljan period za to.




idana_85 -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 11:12:02)

Pa mozda cemo se nas dvije gore i sresti. Ja sam dr Dekovica narucena u 18h, jer je isti slucaj, suprug radi do 17h, a ne zeli propustati preglede. Hajd na pp mi se opisi,ako te prepoznam, jer ces biti vjerovatno poslije mene da ti kazem moze li, ja cu pitati, jer je dr Dekovic stvarno divan i susretljiv i odgovara na sva pitanja, a slicice ne moramo ni traziti, sam nam ih isprinta.




Anoniman -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 14:36:20)

Pa i ja tako radim,
Uvijek idem kod dr na pregled kad je dezurna i naravno tad je 4D slobodan, obicno posle 5 mi kaze da dodjem. A po danu, u toku radnog vremena imaju tacno kad je koji ljekar na rasporedu. Tako draga bubamarice, otidji ili drugom dr ili vidi kad je tvoj dr dezurni pa onda otidji i uradi to besplatno.
Meni je bas 200 KM puno osim bas ako ne postoji indikacija da se to mora uradit.




ija -> RE: 4D u Sarajevu (22.5.2008 16:26:40)

Dr: Vernes Begovic

Tel: 650 333





bubamara80 -> RE: 4D u Sarajevu (23.5.2008 9:05:14)

Hvala Ija,Maida,

Begić dolazi 02.06. sa odmora pa ću sa njim dogovoriti poslije 17.00h izgleda da
je tako najbolje.





idana_85 -> RE: 4D u Sarajevu (23.5.2008 10:59:52)

Ma i tada bude guzva. Ja sam bas jucer bila i saso mi je uletila,tako da sam radila onaj 3D, to sve zavisi od dana,srece i sl, ali oko 6 ili 7 je njabolje.




Dea_ -> RE: 4D u Sarajevu (24.7.2008 22:35:16)

kad je u pitanju odlazak na 4D ultrazvuk dobro pazite da ne budete prevarene,,,
zakazala sam 4 D kod Mehmedbasica u Sarajevu. na telefon prvo sto ti kazu je  4D kosta 200 km,kao da je to najbitnije... Znaci,legla sam na sto,dr je ukljucio uz i ja cjelo vrijeme gledam i kreten cutim,a cudno mi jer je slika crno-bjela,i uopste nije tako jasna kao sto sam citala kad je u pitanju 4d, pise da je u boji,da jasno vidis bebu,cak i prstice, itd...Pregled je trajao oko 20 tak minuta.,dobila sam tri mala nejasne crno-bjele slicice,to za CD nije istina, potom odes da syestre i platis 200 km.E sad mozda gospodin dr nije razumio sestru kad je rekla ovde imate zakazan 4D.pa je ukljucio 3D,ili sam ja u zabludi,nemam pojma.. i jos nesto u istoj toj oridinaciji sam bila u 12-toj nedelji trudnoce na exp.ultrazvuku,gledali su nuhlearnu brazdu itd,i slika na monitoru bebe je bila identnicna, kao sad kad sam isla na taj 4D, samo sto sam tad platila 50 km a sad 200...
ZATO. PAZITE I NEMOJTE KAO JA DA CUTITE IAKO VAM BUDE NESTO SUMNJIVO ,VJERUJUCI DA JE NEMOGUCE DA JEDNA TAKVA ORIDINACIJE SE SLUZI I PREVAROM.... 
PITANJE:ako je neka trudnica isla na 4D jel slika bila u boji ili ne??




idana_85 -> RE: 4D u Sarajevu (24.7.2008 23:44:47)

I,as i u boji i crnobijelu na 4D. Ja sam malo gledala crnobijelu pa malo u boji. Slike mi je uslikao u boji ali je isprintao crnobijeli,valjda nije imao boje za printanje, to zadnji put, a u 12 sedmici sam dobila i slike u boji. Ne znam zasto idete privatnicima i placate kad fino sa zdravstvenom mozete otici na GAK i dogovoriti se sa svojim dr da vam to uradi, najbolje odete navece kad je vas doktor dezurni, po mogucnosti vikend kad nema puno guzve. A sto se tice cd-a ja sam pitala svog dr on je rekao da je to moguce ali to ne rade jer je uvijek guzva a mora se biti pola sata-sat na uz i on bi morao zvati kolegu Nikulina da mu to pomogne, jer on nije vjest. A Nikulin je rekao jednoj svojoj pacijentici to snimiti kad ne bude guzve.Sretno




SREĆNA -> RE: 4D u Sarajevu (18.11.2012 11:09:36)

Da li je ijedna žena ove godine bila na 4 D uzv na GAK-u, kakva je procedura da dr. pregleda ovim uzv, treba li to tražiti, naglašavati ili kako uopšte doći do tog famoznog 4 D uzv.
Bila bih jako zahvalna ako je ijedna od trudnica bila da se javi i kaže par riječi o samom izgledu snimka [sm=jezicek.gif].




SREĆNA -> RE: 4D u Sarajevu (18.11.2012 12:18:32)

trebao je biti ovaj smješko [sm=smiley1.gif]-lapsus




irisss -> RE: 4D u Sarajevu (18.11.2012 12:36:00)

Ja sam bila prije mjesec dana u 26-oj sedmici, moj dr. na gaku je sam predlozio da uradi 4d da bi se uradio tzv. oraganscan tj. detaljno pregledali svi organi. Snimak nisam dobila, samo sličicu na kojoj ništa ne mogu skontati[sm=smiley13.gif]ali to nije ni bit ovog pregleda, barem meni. Najvašnije je da je sve o.k. s bebom, pregleda moždane komore, pluča, želudac, bubrege...ma sve bukvano. Ne znam kod koga ideš kgore, ali ako ti ne predloži, tvoje pravo je da tražiš i da ti urade 4d. Sretno




Taii -> RE: 4D u Sarajevu (18.11.2012 12:37:59)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Da li je ijedna žena ove godine bila na 4 D uzv na GAK-u, kakva je procedura da dr. pregleda ovim uzv, treba li to tražiti, naglašavati ili kako uopšte doći do tog famoznog 4 D uzv.
Bila bih jako zahvalna ako je ijedna od trudnica bila da se javi i kaže par riječi o samom izgledu snimka [sm=jezicek.gif].



ja sam bila na 4D , Nikulin mi vodi trudnocu. Srijednom je na GAK-u taj neki ekspertki UZ , u ambulanti 3, pregleda me standardnim UZ i onda mi ukljuci i 4D , ono , podijeli ekran na dva dijela i na jednom je obicni UZ a na drugom dijelu 4D. Doduse ja sam u 5 mjesecu trudnoce od dr iz mog DZ dobila uputnicu za GAK i 4D jer se na njenom UZ nesto nije dobro vidjelo , i od tad idem gore, pa predpostavljam da ti treba uputnica iz tvog DZ. Sto se tice snimka , ja sam odusevkljena...moja princezica se uvijek nekako lijepo namjesti da joj vidimo i lice.




I love youu -> RE: 4D u Sarajevu (18.11.2012 17:31:19)


IZVORNA PORUKA: irisss

Ja sam bila prije mjesec dana u 26-oj sedmici, moj dr. na gaku je sam predlozio da uradi 4d da bi se uradio tzv. oraganscan tj. detaljno pregledali svi organi. Snimak nisam dobila, samo sličicu na kojoj ništa ne mogu skontati[sm=smiley13.gif]ali to nije ni bit ovog pregleda, barem meni. Najvašnije je da je sve o.k. s bebom, pregleda moždane komore, pluča, želudac, bubrege...ma sve bukvano. Ne znam kod koga ideš kgore, ali ako ti ne predloži, tvoje pravo je da tražiš i da ti urade 4d. Sretno

Ako nije tajna ko ti vodi trudnocu na GAKu?Kad se treba odprilike raditi taj 4d uzv, ne znam da li da cekam da moj dr sam to predlozi ili da mu ja spomenem?




SREĆNA -> RE: 4D u Sarajevu (18.11.2012 22:41:22)

Iris, tai fala vam puno


Ja ne idem gore, osim ako me nešto zaboli pa da budem mirna, a inače trudnoću vodim privatno.Kod moje dr. nema 4D zato pitam, mada fala Bogu sve je uredu sa bebama, dr. do detaljno analizira tako da imam povjerenje i u nju , a i u Boga , šta da radim i da nešto nedajBože nije uredu.Od Boga je pa kako god je.
Pitam za 4D jer bih voljela imati koju sličicu gdje se moje bebe fino onako vide skupa jer blizance nosim.
Za uputnice znam, to mislim da zna cijela BiH, jer i da umireš u pola noći kad dođeš bilo gdje prvo pitaju imaš li uputnicu, ma naravno da imam, čuj smrt je jako blizu pa je uputnica spremna, malo ironije na našu administraciju i papirologiju.[sm=smiley29.gif].







I love youu -> RE: 4D u Sarajevu (13.12.2012 15:49:14)

Ja opet oko ovog 4D [sm=smiley1.gif] Kako cu doci do njega? Volila bi imati sliku bebice, inace vodim trudnocu na GAK-u i u 21 sedmici sam.Za 15 dana idem na kontrolu, pa ne znam da kazem doktoru ili sta?!Vidim da treba od DZ uputnica, hajd nije ni to problem. Jel ima uopste taj 4D gore na GAK-u, nije sigurno u onoj sobici sto je odma sa lijeve strane u prizemlju kad se udje,heh.




SREĆNA -> RE: 4D u Sarajevu (13.12.2012 15:54:38)

Ja jutros bila na 4D na Jezeru, svaki njihov aparat uzv ima i 4d, samo kažeš doktoru koji te pregleda da bi htjela 4D UZV da ti snime.Ja kad sam se naručivala za pregled nisam naglašavala da hoću 4D jer nema potrebe, ušla rekla doktoru, hoću 4D uzv, želim radi slika beba, kaže čovjeka nikakv problem, on naporedo gleda na monitoru 3D i 4D sliku, pa kad fino uspije da narikta da se beba vidi uslika, okrene tebi monitor da ti vidiš.Ja sam malo zaksnila već sam 29-ta nedelja, on kaže da bi najidealnije bilo da se dođe oko 24 nedelje, tada je najbolji snimak, jer treba i dosta plodne vode da ima da bi fino snimilo.Eto sretno.




I love youu -> RE: 4D u Sarajevu (13.12.2012 16:05:04)


IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Ja jutros bila na 4D na Jezeru, svaki njihov aparat uzv ima i 4d, samo kažeš doktoru koji te pregleda da bi htjela 4D UZV da ti snime.Ja kad sam se naručivala za pregled nisam naglašavala da hoću 4D jer nema potrebe, ušla rekla doktoru, hoću 4D uzv, želim radi slika beba, kaže čovjeka nikakv problem, on naporedo gleda na monitoru 3D i 4D sliku, pa kad fino uspije da narikta da se beba vidi uslika, okrene tebi monitor da ti vidiš.Ja sam malo zaksnila već sam 29-ta nedelja, on kaže da bi najidealnije bilo da se dođe oko 24 nedelje, tada je najbolji snimak, jer treba i dosta plodne vode da ima da bi fino snimilo.Eto sretno.


Znaci ne treba neka specijalna uputnica? Pa eto ja cu to tako taman uraditi za 15 dana to je ta 23 sedmica aBd:)) Predpostavljam da se vidi pol bebe na toj slici?Posto ga ja jos ne znam. Kakva je tebi slicica ispala [sm=bravo.gif]




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>