RE: Amniocenteza (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


lejla80 -> RE: Amniocenteza (20.6.2016 18:53:48)

Super draga, mogu misliti kako ti je laknulo[sm=bravo.gif] Uživaj sada.
Nisi dugo čekala na rezultate.
I ja sam danas završila, nije bilo strašno. Radila mi doktorica Kandic, baš mi se dopala, onako prilično me umirila jer sam bila prestravljena.Ja sam trudna 16 +3, po forumu sam čitala da vraćaju prije 18 al eto meni nisu ništa govorili. Sad smo u iščekivanju rezultata...




dvila -> RE: Amniocenteza (21.6.2016 8:22:01)

Sretno draga! Eto, i ti mozes ocekivati u ponedjeljak rezultate.. Cuvaj se!




trust -> RE: Amniocenteza (21.6.2016 23:24:59)

Drage trudnice,

Po mom misljenju najbolje je uraditi Nifty test. Od svih u ponudi on je trenutno najopsirniji i najjeftiniji.
https://www.facebook.com/NiftyTestBiH/
[sm=duda.gif]




lejla80 -> RE: Amniocenteza (22.6.2016 7:14:46)

Nifty test je super stvar ko ima viška 690€.




lejla80 -> RE: Amniocenteza (23.6.2016 14:52:48)

Ja dobila već danas rezultate, nakon tri dana, nalaz je uredan, čekamo dječaka [sm=smiley1.gif][sm=duda.gif]




dvila -> RE: Amniocenteza (25.6.2016 7:49:46)

[sm=bravo.gif]Čestitam! Sad lagano, uzivaj :)




pcelica 23 -> RE: Amniocenteza (25.6.2016 12:00:30)

pozdrav! Lejla [sm=bravo.gif] cestitam na dobrim rezultatima [sm=smiley1.gif]Vidim jutros ovu temu pa rekoh da se prikljucim!! Jucer sam bila na kontroli 12n i 2d i utvrdjen je nuhalni nabor od 3,5 dr.je predlozia tripl test i amniocintezu ja sam odlucila da idem na 4d Uz pa me sad zanima do koje sedmice se radi amniocinteza i je li se radi onda kada ostali testovi,osmim nuhalnog nabora pokazu rizike? Ja cu u decembru napuniti aBd 30.g




dvila -> RE: Amniocenteza (25.6.2016 12:36:25)

Pčelice, Amniocenteza se radi od 16. do 20. sedmice, i ona je, kako kazu, najsigurnija po pitanju utvrđivanja stanja ploda.. Nije nista strasno, ako nemas nikakvih drugih tegoba.. Ja sam radila nuhalni koji je bio ok, double test isto ok, ali se nisam mogla smiriti dok nisam uradila amnio jer imam 39 godina. Predlagali su mi tranquiliti test ili kako se vec zove, ali to kosta puno, pa sam odustala od tog.
Sretno!




pcelica 23 -> RE: Amniocenteza (25.6.2016 12:44:54)

dvila mnogo hvala meni je dr.rekla da postoji rizik kod amniocinteze da se izgubi plod i da je na meni da odlucim.Kao sto rekoh prvo cu na 4 d ,tripl test i na kraju ako bude jos nekih sumnji idem na amniocintezu definitivno.Jos nesto da li neko zna koja je grancna vrijednost NN meni moja dr.rekla 1,2-1,6 a svugdje na forumima citam da ke do 3?




NARI -> RE: Amniocenteza (25.6.2016 13:19:42)

Pčelica, ja prekjucer kontrolisala nuhalni, bio 1,4 pa ponovio dr. još jednom kad izbaci kompjuter 1.7. Kaze meni da je nalaz uredan i da je sve ispod 3 uredno. Predložio mi i neki nalaz iz krvi ( je li to triple ili ne, ne znam), uglavnom trebalo im je 24 sata za ocitanje nalaza . Ja nazvala da provjerim kaže seta dr. je očitao nalaz i rekao da je uredan, da je minimalna mogućnost za poremećajem. Ja ovo prvi put radim iako čekam 3.dijete. Dr. Mi je ovaj nalaz iz krvi predložio kao da izbjegnem amniocenteze. Što li, kako li, nemam pojma. A imam 36 godina. I ja sam u dilemi da li ipak raditi amniocentezu ili ne.[sm=zmeden.gif]




pcelica 23 -> RE: Amniocenteza (25.6.2016 14:22:10)

Nari,on ce ti opet reci ako budes trebala raditi mada mislim da su ti vrijednosti nuhalnog ok i test si radila,mojoj zaovi su isto predlagali radi godina 36 ona nije htjela i sve je bilo ok,rodila zdrave djevojcice!
Ja sam odlucila ako ne dao Bog testovi i 4d uz pokazu nesto idem na amniocintezu pa sta nam Bog da! Uff,nikad kraja ovim mukama




lejla80 -> RE: Amniocenteza (25.6.2016 17:01:22)

Ja sam radila Amnio samo zbog godina. S obzirom da tek za koji dan trebam napuniti 36 mnogi su me odvracali, al dr mi ubacio bubicu pa nisam bila baš najmirnija. Kako znam da triple i duble testovi nikako nisu pouzdani jer pokazuju tek mogucnost nečega, preskočila sam ih. Ohrabrila su.me iskustava žena koje su radile.




NARI -> RE: Amniocenteza (25.6.2016 18:11:51)

Lejla, jesi li ti sama tražila da radiš ili po preporuci dr.? Ako moj dr. bude trazio možda i uradim. Ali, kontam, ja ću ovo dijete roditi aBd bez obzira na bilo kakve testove. Neću zato da panicim ni strahujem.
Lejla, svaka čast na hrabrosti! Pčelica, sretno sa nalazima!




lejla80 -> RE: Amniocenteza (26.6.2016 9:52:09)

NARI nisam sama tražila, dr mi predložio da idem. I sama nisam imala na umu nikakvo prekidanje trudnoće pogotovo sada kad osjetim bebicu..strašno. Al kontam lijepo je kad dobiješ dobre rezultate a ako budu loši imaš vremena da se pripremiš i na to.
Opet s druge strane poremećaji koje pokazuje amnio su ništa u odnosu na ono koliko ih ima, tak da stvarno valja dobro izvagati. Postupak, sam po sebi je potpuno bezbolan.




mila13 -> RE: Amniocenteza (21.9.2016 22:51:36)

Cure, molim vas, da li mi može neka od vas napisati kako izgledaju rezultati Nifty/Harmony testa? Hitno moram odlučiti. Preporučena mi je amniocenteza, ali ja razmišljam o nekom od ovih neinvazivnih testova. Ali ne znam koliko su pouzdani, niti kako izgledaju, ni koliko će to sve meni biti dosta da se umirim. Pozdrav svima!




sunshine_sa -> RE: Amniocenteza (20.1.2017 15:25:20)

Zdravo zenice, ja sam u srijedu radila myPrenatal test, krv se salje u Ameriku i otkriva jako mnogo sindroma u ranoj trudnoći. Rodica iz Amerike mi je javila da su oni najpouzdaniji i da su prvi poceli na svijetu da rade NIPT testove, tako da sam ja se odlucila za njih. Cekam rezultate sada[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] Nalaze se uniticu tamo sam sve zavrsila, da znate. Amnio nisam htjela naravno ni da cujem, jer sam i sa prvom trudnocom radila NIPT.





bumblebee -> RE: Amniocenteza (28.5.2019 8:05:28)

Pozdrav, da li je neko u skorije vrijeme radio amniocentezu na GAK-u?Interesuje me koliko dugo se cekaju nalazi? Takodjer, interesuje me da li ginekolog koji uradi amniocentezu napise da je potrebno mirovanje kako bi se na osnovu toga moglo traziti bolovanje od ljekara opste prakse?

Hvala unaprijed:)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 38 39 [40]