kada preci na vecu dudu za flasicu?? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Oprema za bebe



Poruka


kana -> kada preci na vecu dudu za flasicu?? (11.6.2008 18:01:12)

Ne znam da li je ova tema ranije bila- nisam je nasla.Naime,bebi mi je tri i pol mjeseca i primjetim da mu je nuk1 mozda mala jer kao da teze sisa mlijeko(jos uvijek je na bebimil1) .Kakvo je vase iskustvo.
Unaprijed hvala[sm=smiley1.gif]




Suncica* -> RE: kada preci na vecu dudu za flasicu?? (11.6.2008 18:10:56)

Draga Kano,
NUK-ove cucle su podeljenje na S(small), M(medium) i L(large), s tim da na svakoj pise od koliko je meseci, pa se s tim mozes ravnati..
Pitaj apotekarku i ona ce te uputiti, a moja Lorena je na M presla vec sa tri meseca, jer je jako tesko izvlacila mleko..

Pozdrav za tebe i tvoga malog svrcu..[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




kana -> RE: kada preci na vecu dudu za flasicu?? (11.6.2008 19:15:09)

hvala Suncice,nisam dugo bila u apoteci [sm=smiley36.gif] posaljem muza da kupuje hranu a a ja cooliram [sm=smiley36.gif]
pozdrav za te i lorenu[sm=smiley1.gif]




Ivona -> RE: kada preci na vecu dudu za flasicu?? (12.6.2008 11:34:06)

Meni je patronazna sestra rekla da za mlijeko koristim nuk2,a za caj nuk1..., a znas da moja Selenica ima tek 10 dana [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




amdi -> RE: kada preci na vecu dudu za flasicu?? (12.6.2008 14:23:39)

Velicine S,M i L su oznake za velicinu rupice, a nuk 1 se koristi do 6 mjeseci, dok nuk 2 od 6 mjeseci pa nadalje.
S je rupica za caj, M za mlijeko, a L za hapu. Nadam se da sam pomogla. Usput, ovo vazi za siroke flasice, na znam kako ide za one uze.




Suncica* -> RE: kada preci na vecu dudu za flasicu?? (12.6.2008 14:49:47)

Oznake S, M i L su za velicinu rupice, a samim tim i cucle u kompletu.
Inace za tek rodjene bebe su cucle sa jako uskim vrhom, prilagodjene za bebina usta.
Kako beba raste tako je i potrebnija veca cucla, znaci prelazi se na medium, a automatski je i rupica veca..
Na pakovanju je tacno odredjeno za koju starosnu dob je cucla, tako da tu nema dileme..
I jos da dodam da su mnogo bolje silikonske cucle od gumenih..




amdi -> RE: kada preci na vecu dudu za flasicu?? (12.6.2008 15:00:29)

Ove flasice koje ja koristim imaju istu velicinu cucle kod npr.broja 1 koji je do 6 mjeseci, samo se velicina rupice razlikuje i to mi je super. Jer beba se navikne na tu velicinu cucle, a samo mjenjam S i M u zavisnosti da li pije caj ili mlijeko. Sad koristim nuk2 i S i M. L je za hapu, a ja je ne dajem  na flasicu




kana -> RE: kada preci na vecu dudu za flasicu?? (14.6.2008 22:47:08)

kupila i ovu M ali opet se muci.Moracu kupiti L [sm=duda.gif]




akica b -> RE: kada preci na vecu dudu za flasicu?? (15.6.2008 19:48:03)

i mi sm koristili do 5-og mj nuk 0-6 mj i primjetila sam da mu je mala i presli smo na ovu vecu od 6-na dalje..




bebacha -> RE: kada preci na vecu dudu za flasicu?? (20.6.2008 10:31:48)

Ajla ima 4 mjseca a vec mjesec dana koristimo flasicu sa vecom rupicam jer se bas muci pit na malu rupicu a flasice samo koristimo za caj i sokic




Stranica: [1]